PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pišite TURBO LIMAČU



Stranica : 1 2 3 [4] 5 6

GTT- the beast
25-05-2004, 13:33
Ma toga me i strah, skidanja ××××ne glave a htel bi ići na Streetrace...
Niš gibam,pozdrav!
:)) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

mara1
25-05-2004, 20:16
kad nece brdo muhamedu onda ce muhamed brdu


ovako! naime, moj je buraz odlucio kupiti novi auto jer ima golfa 3 TD i stalno neki kvarovi.(dajte savjet, ako zbog nicega, onda zbog toga sto se zeli rijesiti golfa)

ne zna koji auto da uzme mazdu 2 1.6 DITD(koja mu se ne svidja) ili seat ibizu 1.9 TDI.
1. mazda se manje kvari i to mu je jako bitno jer zato i mijenja auto
2. seat ima 15ks vise i bolje vuce, brzi je

za sto se odluciti?

ali ono sto ga brine ako se odluci za seata je problemi koji bi se mogli pojaviti s tim motorom. ja sam cuo za taj protok zraka da radi probleme. S OBZIROM DA SU DANAS POPRAVCI NA DIZELIMA JAKO SKUPI VAZNO JE DA ZNAM KOJI SU TO PROBLEMI JER MOJ BURAZ NEMA LOVE DA KUPUJE PONOVNO NOVI AUTO.
ako itko ista zna ili je cuo neka mi javi.
TAKODJER AKO IMAJU NEGDJE STATISTIKE KOLIKO SE TI AUTI KVARE, BILO BI DOBRO DA IH NAPISE

on misli taj auto voziti 6,7 godina pa me zanima sta vi mislite?
Turbo-limac, ti si rekao da ti neki frend imao taj tdi motor pa mi reci kakvi su to tocno problemi bili? malo opsirnije molim!

p.s. znam da vam je pun kufer ovakvih pitanja ali dajte si malo truda.

turbo-limac
25-05-2004, 20:31
na VW dizlima (a i nekim drugim) odlazi mjerac protoka zraka,... sto je cca 3000 kuna troska..... Navodno, stvar je u grbavim cestama jer mjeraci rade na principu vruce zice, a kak su nase ceste pune rupa zica pukne od tresnje. Simptom je opca malaksalost i slabost masine, pracena naglim olaksavanjem novcanika vlasnika.... :)

ja bi inace, iskoristio ovu posebnu ponudu peugeota i upiknuo 307 icu s 3.07 posto kamata ili 206 s 2.06 % na 4 godine..... peugeoti ne dolaze s popustom tak cesto...

sad ocekujem napad..... :smile18: :smile18: :smile18: :smile18: :smile23: :smile23: :smile23: <br><hr><font face="Courier" color="red">No danger at all - grip the same on asphalt, ice or snow, Just a little difficult to warm up the rears.</font>

Axl
25-05-2004, 20:45
Imam Chrysler Neon 95 god. automatik, e sad sta se desava, kada vozim auto nakon nekog vremena kada stanem na semaforu osjetim miris paljene plastike ili sl. malo prije toga auto pocne slabije vuci i onda se taj miris pojavljuje. Mislim da je do mjenjaca pa sam ja bio usuo aditiv za automatske mjenjace i sada je taj smrad nestao kao i blago zveckanje koje sam imao pri kretanju . Moje pitanje je koliko dugo imam fore da se vozam i koliko su skupi popravci automatskih mjenjaca , i kad se automatski mjenjac popravlja da li se sve mjenja ili ....
Srecom imam i Punto 2 , 3 god. koji me postedjuje ovakvih sokova.
Ameri su ameri ... sad i nikad vise

turbo-limac
25-05-2004, 20:47
mislim da ces se prilicno namucit dok najdes nekog da ti to popravi.... nazalost....

za ostalo ti nemam pojma.... jel imas dovoljno ulja u getribi....?

Axl
25-05-2004, 22:03
imam i ulja i aditiva, mozda sad i previse, he he , salim se, taman

mara1
25-05-2004, 23:48
turbo limac, hvala na izvijescu! a da mi tebe zaposlimo ovdje da budes savjetnik. ne znam sta radis ali ovo mozes raditi i od kuce. s obzirom da imas obitelj to bi ti dobro doslo. :))

moj ti buraz nije neki ljubitelj kredita.opcenito bi po nasoj familiji banke odavo riknule jer mi ne damo pare samo tako. tesko se odvajamo od love! nas odnos s lovom je kao majka s pram dete :))

a i by the way nisam ti neki ljubitelj puga, premda bi buraz htio kompakta ali nema dovoljno love i dolazi u obzir samo diesel, sto i nije tako jeftino

mara1
25-05-2004, 23:50
...i nema napada...imamo razlicito misljenje o nekim markama. mene to ne smeta dok je to na civilizacijskoj razini

piquet
26-05-2004, 07:48
malo se pretjeralo s cijenom mjerača protoka zraka. ja sam u štasniu platio 1200 kuna, a može se nabaviti i po 700 kuna.

turbo-limac
26-05-2004, 09:05
je al kad odes na servis pa kazes "popravite..." Moj je frend dao cini mi se 2700 za mijenjanje toga na passatu.... drugi je imao isti problem na Sharanu ali suti ko zaliven koliko ga je to kostalo..... nedo bog da mu zena dozna.... :smile06:

Dr. Strangelove
26-05-2004, 09:09
Ja taj nesretni mjerač protoka moram promjenit na Bravu... Valenčić mi traži 1500 Kn za zamjenski.... veli da je original 2000 Kn..a da su isti... jel zna neko di se može jeftinije nabavit? Radi se o Bravu JTD 105

<edited>
...vraga original je 2440 Kn, sad sam zvao :smile09: <br><hr>

mara1
26-05-2004, 09:41
turbo-limac. kuzim ali na nekom drugom dizelu ti isto moze otici nesto skupo.
meni samo nije jasno kako t npr. pug i toyota ili mazda razvijaju zajedno motor. jednima se kvari auto a japanerima puno manje

turbo-limac
26-05-2004, 09:45
toyota koristi pugove HDI dizle, a pug toyotinu VVT tehnologiju na benzincima...

Ford (mazda) i peugeot zajedno razvijaju novu gneraciju HDi motora (novi 1.4 i 1.6 hdi kao i ludi 2.7 V6 biturbo dizlo..._)

koliko je meni poznato peugeotovi se dizli jako malo kvare... slicno je i s benzincima, barem ove nove generacije ( 1.6 16V, 2.0 16V itd...) Vecina Pugovih problema vezana je za elektroniku barem sto se motora tice...

turbo-limac
26-05-2004, 09:46
sto se tice mazdinih dizela.... to ti neznam sta je to zapravo, tak da nemrem komentirat...

GTT- the beast
26-05-2004, 18:24
Limač pas mu majku i autu kupio svečke stavio i prvih par kilometara super i onda ponovo ××××××, sve su mi lađe automatski potonule jer ga slažem več dva-tri mjeseca i neznam kaj više nisam provjeril!!!
:smile23:
Zatim pošto mi više ništa nije preostalo reko idem probat staviti stare kablove i pazi ×××××× auto radi perfektno!!!
:smile17:
Pa ko je tu lud ××××te, Mislav mi je ove silikonske prodal prije pol godine i več su u kurcu a ovi stari kaj sad imam gore(pitaj Boga kolko su stari) funkcioniraju...
:smile12:
Evo toliko...

P.S. Ne okrivljujem Mislava da nebi mislio samo kaj sam bezveze bacil 350 kuna na svečice.<br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
26-05-2004, 19:54
jesam lijepo spomenuo kablove... :) :)

nego, primjetio sam da neki od vas vlasnika GTTa znate onaj glavni kabel od bobine do frtajlera lijepo furat ispod glavne cijevi od zraka (one kaj ide od interkulera do frge) jer tak ljepse zgleda... i onda se cudite kaj auto nakon metar dana vise ne radi.... Tako profurani kablovi vrlo brzo riknu jer su u kontaktu s vrucim metalom glave motora i pripadajuce krame spojene na glavu i onda ti fino propadne izolacija i iskra skace vani.... to sam vidil na svoje oci... Kabl fino mora ici preko te cijevi i to tak da nema nikakvog kontakta s nicim metalnim....

turbo-limac
26-05-2004, 19:55
inace velika vecina "performance" kablova je goli kur**..... Znam konkretno da je najbolji kabl na integralkama upravo originalni.... :)

GTT- the beast
27-05-2004, 06:17
Znam Lima da si rekel za kablove ali ×××××ti pa skoro su novi, na njih sam fakat najmanje sumnjal...
:smile19:
Glavni kabal meni ide direktno od elek. do švung šajbe i nigdje nije pričvrščen,kaj je največi apsurd ide drito prek termo zaštite od turbine ali ima na sebi dodatnu zaštitu(več se malo znucala) ali sve pet...
:o <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
27-05-2004, 08:46
govorim o kablu koji ide od bobine do frtajlera a ne onom koji ide do senzora svung sajbe.....

GTT- the beast
27-05-2004, 12:15
Ma daa, krivo sam napisal...
:smile17: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

T-IE
29-05-2004, 18:42
Turbo limac,

dal znaš zašto mi se na ful niskim okretajima ( recimo na 1500rpm u drugoj kad dam jači gas) čuje kao "krckanje" ventila, ko detonacije? Što može bit uzrok tome? Dali ulje, loš benzin ili možda pretpaljenje treba preštelat? Ventili se nedaju štelat jer ima hidropodizače!?
Ja brijem da to nije ništa opasno, ali je jako ružno zvuči pa bi htio to otklonit.

turbo-limac
29-05-2004, 19:37
a, to su ti detonacije.... cuje se ko da netko cekicem lupa po motoru....

1. imas prerano paljenje.... neznam na kojem ti se to autu dogadja... mozda ti ne radi regulacija paljenja dobro (jel ti vakum spojen?)

2. vozis se na benzin premale oktanske vrijednosti....

3. stari pohabani motori imaju tendenciju da nesto ranije detoniraju zbog svega dreka kaj se zna nakupit u cilindrima...

generalno govoreci, nije dobro vozit se na niskom broju okretaja sa velikim gasom.... na bilo kojem autu....

HDI
29-05-2004, 19:53
turbo-limac je napisao:
sto se tice mazdinih dizela.... to ti neznam sta je to zapravo, tak da nemrem komentirat...

Nove generacije Mazdinih modela koriste isto tako turbodiesele iz PSA-Ford suradnje, u Mazdu 6 napr. ugrađuje se HDi 2.0 136 KS, izabran je među desetak kandidata, mazdini inžinjeri su utvrdili da ima najbolji omjer troškovi proizv./performanse/pouzdanost, na taj dio su u PSA posebno ponosni, isti motor otkupio je i Volvo, Lancia...itd.

T-IE
29-05-2004, 20:44
TL,

može bit do paljenja. Zadnji put kad sam bio na štelanju injectiona morali su vadit van razvodnik jer je pukao jack od senzora na razvodniku. U biti od tada primjećujem da mi se to događa. Rekli su mi da nešto sa centralinom nije u redu jer kao ne šalje nikakve impulse na taj senzor u razvodniku koji valjda sam regulira kut paljenja (ako sam ih ja dobro razumio). Ali dok se nisu dirali u razvodnik nisam primjećivao to lupkanje ventila. A i to da je centralina neispravna nevjerujem jer znam dobro kako se auto ponaša kad je ona u banani.

A ovo šta govoriš da nije dobro vozit na niskom broju okr. sa jačim gasom se potpuno slažem, ali kad se ne jurcam s autom onda često znam bit ljen za šaltanje, a pogotovo zato jer je auto ful elastičan pa trpi takav režim vožnje. :smile15:

turbo-limac
30-05-2004, 15:42
postoje neki injectioni starije generacije koji za signal tocke paljenja koriste senzor u razvodniku. E, sad, ti bi trebao otpustiti taj razvodnik i zakrenuti ga tak da zakasnis paljenje... simple as that.... :)

turbo-limac
30-05-2004, 15:43
doduse mozda je i do presiromasne smjese..... trebalo bi to prvo provjerit...

T-IE
31-05-2004, 15:05
Tl, bio sam kod mehaničara i rekao mi je da kut paljenja ostaje isti i na leru i na većim okretajima i da to ne valja jer bi se na većim trebalo zakrenut za nekih 30%. I da je vjerovatno greška u nekom impulsatoru koji se nalazi u razvodniku (to valjda imaju ti noviji razvodnici, dok stariji imaju vakum).

turbo-limac
31-05-2004, 15:38
stariji imaju centrifugalni pomak + vakum...

nego, koji je to motor? Koji je gore injection i paljenje?

mehanicar vjerojatno ima pravo iako bi ja rekao da ti nesto ne valja i s vakumskom regulacijom paljenja. Naime, na visokim okretajima bi trebao imati vece pretpaljenje... a meni se cini da ti imas veliko pretpaljenje na niskoj turi i velikom gasu, sto meni ukazuje na to da elektronika paljenja nema pojma ni o vakuumu u usisnoj grani...

T-IE
31-05-2004, 15:52
Motor je VW 1,8 gti. Sistem ubrizgavanja je digifant (to ti je VW-ov naziv za injection koji kompletno radi preko centralne jedinice, jer stariji modeli su imali kajetronic ubrizgavanje iliti mehanički injection).

T-IE
31-05-2004, 15:54
E da. Za to paljenje mi je rekao da bi ga trebala sama elektronika štimat, a to ne radi jer je isto pretpaljenje bez obzira ne okretaje.

turbo-limac
31-05-2004, 16:17
provjeri vakuum koji ti de do elektronike... koliko se sjecam imao je on nekakav modul koji je ocitavao tlak/podtlak u usisnoj grani i bio spojen na elektroniku... a mozda te i elektronika zeza...

GTT- the beast
09-06-2004, 16:33
Evo me opet Limač, dakle izgleda da me ×××× pumpa ili regulator tlaka goriva...
;)
Kad povečam tlak turba i stišćem auto onak malo žešče onda sa prelaza druge u treću brzinu nabijem gas a auto se zakopa na cca 4000 o/min ko da mu nestaje goriva i tak stoji, dajem gas ponovo al prek te turaže nejde, zatim ga pustim sekundu-dvije i onda dobro.
Isto tak nekad mu recimo na 3500 o/min nabijem gasa pa zna kasnit oko sekundu-dve dok ga primi...
:smile12:
Reg. tlaka sam promenil prije dva mjeseca, pumpa je bila dole isto tad i dela super...
Kaj da delam???
:(
Da te podsjetim to se događa dakle prilikom max opterečenja...
;) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
10-06-2004, 13:31
cuj, bez da paralelno ne spojis cukicu za tlak benge, nebus nis vidil....

GTT- the beast
10-06-2004, 14:44
Pa kaj nemrem samo ubacit u crevo od benge čuku za tlak... ;) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
10-06-2004, 18:34
jok, moras gledat dal ti se mijenja tlak u voznji.. kad ti je turbo na tlaku.... :)

GTT- the beast
10-06-2004, 21:38
Jebaga Limać pa nismo se razmeli, tak sam i mislil da u vožnji vidim dokle raste tlak...
:smile25:
Ljepo ubacim T komad u glavno crevo od benge i spojim tlakomjer pa vidim kak funkcionira.
:smile14:
Recimo da je tlak 1.3 bara, kolko mora biti tlak benge?
:smile10:
Jer logično je da se stavi jaća pumpa od tvorničke ak je snaga porasla a ja imam standardnu ili ako se da nabaviti jaći regulator tlaka...
;) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
10-06-2004, 21:44
u principu, moras imat tlak na leru + tlak turba...

GTT- the beast
10-06-2004, 21:58
Znači ak stavim tlak turba na 1.3 onda ak mi je na leru 0.2 to mi ispada da pri max gasu mora biti minimalno tlak benge na 1.5 bara...
;) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
10-06-2004, 22:51
yes, bome yes... :)

turbo-limac
10-06-2004, 22:53
mislim, mos ti to probat i ako ne vozis... samo moras spojit neku pumpicu na onaj vod koji ide do regulatora tlaka (s plasticnog koljena) i onda mu umjetno nadrukas jedno 1 abr tlaka i gledas dal ce skocit tlak benge u istom srazmjeru... :)

GTT- the beast
10-06-2004, 23:01
Je, dobro veliš sutra se idem sa tim igrati...
E sad ti meni reci to kaj mene ××××, sve smo mi sad razjasnili ali kaj ako tlak je stvarno premali kaj onda, da menjam pumpu ili kaj???
Sad sam se baš malo nateraval na 1.1 tlaku i sve super...<br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

GTT- the beast
10-06-2004, 23:04
Za svakodnevnu vožnju je meni autek super ali kad se oču fakat poganjat recimo ko na S.R.u onda me frka, kaj da mi usred trke počne štekat jebate pa poludil bi!!!
:smile10: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

HaHaHa
10-06-2004, 23:08
Beast
Nemoj još da raz×××ך motor.Auto ti je ful ok...bilo bi bed da se nešto s××××.
Mora biti čitav,i moramo se već jednom svi sa foruma koji imamo Renault naći negdje.
ps:već ako hočeš dignuti pritisak,nek ti to radi Limach..čuo sam dobre preporuke za njega! :) :)

GTT- the beast
10-06-2004, 23:13
HaHaHa ne brini sve je pod kontrolom samo neću bezveze davat lovu za novu pumpu bez da sam siguran da ona ××××...
Auto sad dela ko urica samo kad ga otfrljim onda mu malo juhice fali!
:)
Valjda se nekaj bumo dogovorili za sastanak...
;) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

GTT- the beast
14-06-2004, 21:58
Limač baš sam se setil pitati te kaj več dugo planiram al stalno zaboravim, kaj se događa sa "kraljicom" si ju zbigecal ili je slaganje u tijeku, ak slažeš daj nekaj napiši...
Naprimjer kaj slažeš, kaj buš promenil i kaj to na kraju krajeva bude odnosno kak bu to brzo(jako) jer vidim da stalno pomažeš drugima (i meni uostalom, velika hvala) pa me baš zanimalo kaj buš ti iz nje izvel...
:) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
14-06-2004, 22:11
kraljica je rastavljena do zadnjeg sarafa i sad se svasa po njoj... finalne specifikacije jos nisu u potpunosti odredjene. Samo znam da bu taj projekat itakeko potrajao.. :)

GTT- the beast
14-06-2004, 22:38
Znaći sređuješ limariju trenutno...

Veliš da nebu brzo gotovo, znači fuul prerada kraljice?
:smile20:

Kaj planiraš klasičnu generalku mašine ili buš ju malo "nafrkal"?
;)
Jebate veliš da ti je petarda u stanju mirovanja, sad si rastavil bolid do zadnjeg šarafa pa sa čim se peljaš...<br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
15-06-2004, 09:14
s cim se peljam...? ima imperija kojekakve auto krame... :)

je kraljica ide na full preradu.. nije limarija losa nego mene ×××× kaj je taj auto prevec torziono mekan... osim toga hocu poboljsat kocnice itd....

kaj se masine tice.. postojeci motor nebum diral za sad jer je dobar, ak bu bilo love slozim neki naturpijani..

modificirat cemo ispuh i usis sigurno...

GTT- the beast
15-06-2004, 09:59
Jooj ćak ti zavidim, odma mi dojde da idem svog rastavit pa sve ispočetka...
:smile15:

GTT- the beast
21-06-2004, 10:53
E Lima malo sam se igral sa fergazerom(rezervnim) i zvadil sam onaj alu prsten iz grla frga(neznam stručan naziv) i povećao ga sa 25mm na 27.7mm što iznosi kojih 10-12%, koklo sam skužio da tak zgleda frg gr. A odnosno tako ga englezi zovu samo kaj oni navode da je protok zraka povečan za 30% e sad dali su morali rupu proširiti 30% da bi to dobili jer ako jesu onda to iznosi kojih 32.5mm a to mi nekak smrdi jer to ispada da prstena u grlu više nema (toliki je promjer grla bez prstena).
Mislim da je to nemoguče jer je rupica koja dolazi u sredinu grla moguća samo sa tim alu prstenom(ima žljeb u sebi)
;)
E sad druga teorija je da se povečanjem promjera za 12% usvari dobiva veči protok zraka od tih 12%...
Kaj misliš?
:smile10:

P.S Navodno da bez te prerade plus izmjene onih diza nema smisla povečavati tlak(dosta) jer ga frg nemre progutat i gubi se dragocjeni tlak(snaga) a ovak je to svedeno na minimum i max iskoristivost smjese...
:) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
21-06-2004, 11:47
27.7 u odnosu na 25% je povecanje od cca 22% u presjeku (jer se gleda povrsina a ne promjer...)

nemoj zaboraviti da smjesa frge ovisi o brzini protoka zraka kroz venturi. Ako povecar venturi frge, past ce brzina i imat ces siromasniju smjesu..... tak da bi trebao imat vecu glavnu dizu...

Igranje s frgom napamet ti nikad nece donjesti prave rezultate ako nemas instrumentaciju koja ce ti pokazat stvarnu smjesu..... takodjer, pitanje je dokle paljenje na GTT-u moze zakasnit paljenje, odnosno do kojeg tlaka radi....

osobno mislim da bi prelazak na ubrizgavanje goriva dalo prave rezultate ali to je skupo....

frendich
21-06-2004, 13:46
onda lijepo prodaš francuza i kupiš pravi talijanski auto - uno turbo ili još bolje punto gt

GTT- the beast
21-06-2004, 14:47
Znam Lima da je onda brzina zraka sporija ali ga isto tako više dođe u cilindre(što je dobro) a glavna diza mi je 130, dodatna je isto veća pa korektor...
;)
Znam samo da to imaju svi pojaćani GTTjci(britanija) jer vele da nema smisla dizati tlak kad ga frg nemre progutat pa bezveze forsiraš turbo...
:smile19:
Fiati me ne privlače baš što nije ni bitno jer sam zaljubljenik u GTTa!!!
:smile07:

P.S. Limać veliš da bi prelazak na ubrizgavanje bio prava stvar, misliš na einspritz ili...
Pa kaj se nemogu sa fergazerom postić bolje performanse?
...e da kolko mrme?
:o <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

GTT- the beast
21-06-2004, 14:58
...još nekaj, kak se smjesa pojačava sa šarafljenjem ili odšarafljivanjem?
:smile10: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

GTT- the beast
23-06-2004, 15:15
E Limač složil sam si frg i zmontiral ga sad samo čekam intercooler da dojde s krpanja pa da to sprobam, stavil sam gore 140 glavnu dizu(120 je original) i one su zmenjane!
Kaj misliš bu to dost benge...?
:o <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
23-06-2004, 15:16
cuj, mogli bi se mi nac pa da ja bacim pogled, ovak prek foruma tko zna kaj radis.... :)

GTT- the beast
23-06-2004, 15:24
E sad si me razočaral "ko zna kaj radiš", pa kaj sumnjaš u moje sposobnosti???
:smile06: :smile06:

Pa nebi bilo na odmet da ti to pogledaš samo reci kad ti paše,gdje..?
:smile07: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
23-06-2004, 15:35
imas mail s mojim mobom.....

javi se pa se najdemo.... al da bude ovih dana... iduci mi se tjedan vraca zena pa nemrem se skitat toliko... :smile06: :smile06:

GTT- the beast
23-06-2004, 15:39
Može Limač...
:smile06: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

kutijica
24-06-2004, 01:41
Bog.Evo ja imam podosta pitanja.....
Auto je Peugeot 405 T16....umrla je turbina ima neko vrijeme i mislio promijenit samo nju,ali se odlucio naparavit generalku,......
E sad posto cu vjerovatno morat poravnavat glavu muci me koju brtvu glave da uzmem...u Peugeotu imam opciju originalna i drugu kao repair sa oznakom EP 1,45.....e sad ako poravnam glavu i stavim originalnu trebala bi se povecat kompresija??,a u drugom slucaju ako poravnam glavu i stavim deblju brtvu moze doc do toga da mi se snizi kompresija( recimo ako je brtva deblja za 1,45 mm,a ja poravnam glavu i pri tome skinem 1 mm ostaje 0,45 i u tom slucaju "dizem" glavu).
Takoder sam cuo da su deblje brtve glave sklonije laksem propustanju pogotovo kod turbo motora....
Dalje obrada glave ,slajfanje ventila i to....imas ti nekoga u koga si 100% siguran da ce to napravit kako treba???Konkretno ja tebi donesem i taj netko to napravi...
Dalje mislim balansirat radilicu i napravit nekakvno"osnovno" olaksanje ,nista extremno...???
Dalje klipnjace isto milsim balansirat??'
I ostaje jos zamasnjak....e sad morat cu ga vjerovatno tokarit posto ide nova lamela,korpa,...pa da li da ga olaksam...ja sam mislio ako to idem radit isto nesto umjereno,i s tim da moze podnit negdje oko 300ks i 400 NM...???
Eto toliko za sada....Hvala unaprijed...<br><hr>

sepra
24-06-2004, 09:11
Uh nikad kraja, ××××te koliko si već para iskrcao za taj auto. Drž se.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

turbo-limac
24-06-2004, 10:48
fuuuuuuu.... ovak:

1. brusenje glave radi poravnavanja ti nece bitno povecat kompresiju.... uvijek mozes malo uzet mesa iz komore za izgaranje u glavi ali po mom misljenju to nije potrebno.... dihtung kupi ORIGINAL!!!!! i to bas za taj motor... nemoj kemijat s debljim dihtunzima.... original je vjerojatno cca 1.6 do 1,9 mm debeo.... neznam tocno koliko jer ga nisam imao u rukama...

2. Ja bi ti preporucio slijedece...
- laganini brusenje kanala, poravnavanje kanala u glavi s kanalima u usisnim i ispusnim granama...
- narezivanje novih dosjeda ventila, i to s tri kuta, postavljanje glavnog dosjeda na rub ventila te prosirivanje unutrasnjeg diametra dosjeda ventila prema tome... s tim efektivno dobijes vecu povrsinu ventila...
- ja bi osobno promijenio vodilice ventila.... kao i sve dihtinge u glavi i motoru.....
-ventile treba pocistiti i napravit novi dosjed..


3. Klipnjace.... u principu ne treba nista raditi... no mozes ih balansirati i to tako da zasebno mjeris njihovu tezinu i to posebno jedan pa drugi kraj klipnjace,.... poanta je da je sve isto tesko u gram, dakle sve klipnjace medjusobno odno sno njihovi "veliki" i "mali" krajevi

turbo-limac
24-06-2004, 10:48
4. radilicu nemoj dirat, samo dobro ocisti kanale...
kaj se tice brusenja radilice.... neznam dali ti je radilica nitrirana ili nije.. ako je onda se ne brusi nego mijenja... ako nemas ostecenja na lezajevima samo zamijeni lezajeve (SVE!)

4. Zamasnjak... mos ga dat da ga poravnaju te malo olaksaju sa straznje strane... dali ti mogu preporucit nekog ? pa ne bas... nikog nisam osobno probao.....

5. klipovi, ocisti ih, takodjer balansiraj (ujednaci tezine u gram)

6. sto se tice snage... gle, to ti na kraju ovisi o tome koliko ti je velik turbo te koliko ti injektori mogu dat goriva i kako ti je programirana elektronika. Svako dizanje tlaka u nebesa bez da si siguran da imas dosta goriva i pravi tajming paljenja ce ti rasturit motor...

kaj se tice opisanih radova na glavi, to sebi radim sam, te imam te nareznice za dosjede ventila... no nebi to mogao bas na brzinu napraviti, za to treba vremena...

turbo-limac
24-06-2004, 10:50
ah da, kod brusenja glave, skida se 0.1 ili 0.2 mm a ne 1 mm, tak da je pitanje koliko je ta "repair" brtva zapravo deblja, mozda je original 1.40 a repair 1,45...... inace nebu ti se kompresija toliko povecala skidanjem glave...

GTT- the beast
24-06-2004, 11:30
Jebate Limač pa ti fakat sve znaš...
:smile06:

...e, autek sam složil i dela, čak mi se ćini da manje troši a ide bolje!!!
:smile20:

Zovem te popodne... :smile19: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

kutijica
25-06-2004, 01:14
Bog.
Hvala na brzim odgovorima....
Znaci ja tebi donesem glavu i ti mi to mozes rijesit...
Ok.Znaci uzet cu originalnu brtvu(svaki dio koji mijenjam na motoru je originalan tj.kupljen u Peugeota...)...
Gumice ventila imam,znaci trebao bih kupit jos vodilice ventila(ista stvar tvornicki ili zamjenski???ako nije onda tvornicke idu naravno)....
Sto se tice brtvi i semeringa i svih gumenih brtvila to se sve mijenja i oni tzv. najnebitniji....
Pod balansiranje klipnjaca sam mislio na dovodenje svih na istu tezinu...

Radilica se moja ne moze brusit...tj nema opciju repair za temeljne lezajeva,ali za letece ima opcija na 2. i 3.specijalu....Sto je sa blansiranjem radilice??
Sto se tice snage to sve znam(mislim teoriju :) ).....inace ide druga turbina na auto kad vec mijenjam i to Garrett GT28R(ova nova serija ball-bearing turbina)...i jos neke stvari isto kemijam..npr. zaseban sistem vode za chargecooler(sto je tvornicki nesretno rijeseno)..eh da,da li ti mozda znas gdje kupit dovoljno jaku elektricnu pumpu vode za ovakav sistem..ja vec imam dodatnu el.pumpu vode koja hladi turbinu jos neko vrijeme kad se auto izgasi ,ali ona ne bi bila prikladna za ovo zato sto je namijenjena samo za periodicno djelovanje( a meni treba non-stop)i unatoc sto samo periodicno radi promijenio sam 2 u ove 4 godine...... :smile15:

Uglavnom meni se ne zuri..mislim slozit auto kroz jedno 2 mjeseca ,mozda i vise...tako da bi ti ja mogao donijet glavu pa kad bude ....u biti najbolje je kad bi se mogli nac....ja cu bit u ZG-u u utorak pa ako mozes(rekao si da ti se zena vraca pa ne znam :smile15: :)) )da se nademo....Haasa cu pitat broj...
Pozdrav<br><hr>

Girrari
25-06-2004, 10:17
Ave TL! :) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * * *</font>

turbo-limac
25-06-2004, 18:06
ok dat ce ti haas broj, mogli bi se nac u utorak...

sto se tice pumpe za vodu... budem pitao engleske frendove integraliste... neki od njih umaju chargecooler konverziju pa bumo vidli koje pumpe oni koriste... imam ti i ja jednu boschovu pumpu za vodu ako ti to kaj pomaze, inace izisla je iz Clia 16V a sluzi isto za cirkulacij kad je auto ugasen... inace ideja da imas zasebni krug ti je jako dobra....

sto se tice balansiranja klipnjaca vidim da se kuzimo, jedino je bitno da se balansiraju tezine gornjeg i doljnjeg dijela klipnjace, malo mi je to tesko ovako objasnit, budem ti to uzivo...

ajd vidimo se...
:)

kutijica
26-06-2004, 02:29
Ajde super..zvrcnit cu te pa se vidimo....<br><hr>

GTT- the beast
27-06-2004, 17:47
E Limač, moral sam vratiti paljenje na standard jer je poćel lagano pinkati...
;)
Nije se odma čulo ali sam danas skužio da nije dobro, ××××ga tak nisam nikakvu razliku uočio.
Sad je sve pet, ide ko šprih i ljepo dela...
:) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

activa
28-06-2004, 09:14
...TL ....jedno pitanjce za tebe !!??
..na marei mi je crklo skoro sve na komandnoj tabli !!...dakle , ne rade brzinomer , obrtomer , temperatura motora , nivo goriva , i centralni displej za predjenu kilometrazu ??...pored toga ne rade stopke i migavci ????
....svetla i sve ostalo funkcionise !!!
menjao sam pojedinacne osigurace za migavce ....., ali nije pomoglo !!??
...imas li mozda ideju sta bi moglo biti u pitanju ???? :smile11: :)

turbo-limac
28-06-2004, 09:35
nemam pojma, mozda ti je otislo napajanje ili masa kontrolne ploce... a mozda imas neki kompjuter koji to sve ganja pa je on riknuo....
u svakom slucaju provjeri mase....

activa
28-06-2004, 09:36
..OK ...hvala !!??....ide danas kod elektricara !! :)

passenger57
26-07-2004, 11:21
sorry sto ti remetim mir,ali posto te niko nije dugo gnjavio...

uradjen dihtung glave,hladnjak pregledan takodje i OK,ali i dalje trosi vodu i to poprilicno.ne pregrijava sa temperatura je kao nikada do sada(nikad bolje uvijek na sredini)
Dijagnoza???

turbo-limac
26-07-2004, 11:29
vjerojatno ti negdje curi... provjeri pumpu za vodu (tam zna curit) Takodjer moguce je da ti je pukao grijac kabine (to se meni dogodilo na renaultu)... onda ti gotovo neprimjetno curi (osim kaj ti zna pod biti mokar....

Takodjer, zna pustat cep od ekspanzione posude (ak ju imas ak nemas onda cep od kilera..)

passenger57
26-07-2004, 11:40
grijac kabine-mali hladnjak,jel to dvoje jedno te isto?
to mi ne radi kako spada potrebno je zamijeniti,bas sam mislio napisati da je to u banani...samo me buni da on moze to sve prouzrokovati :smile11:

piquet
26-07-2004, 14:18
frendu je vrisnuo taj mali hladnjak i u roku keks je cijela kabina bila puna vodene pare. skoro se razbio jer nije ništa vidio.

Pitanje
26-07-2004, 16:42
Kako pomocu promjer x hod izracunati zapreminu motora?! Ako je moguce, trebao bi neku formulu.

Hvala

gts
27-07-2004, 16:03
Poštovani TL! Imam par pitanja u vezi turba.Na testu motora je ustanovljeno da je riknula turbina,auto guta oko 0,8l ulja na tisuću,lagano dimi(bijelo),vrti se do 3000 rpm,dalje samo zviždi i ne ubrzava. Budući da ne mogu naći rabljenu,da li se isplati reparirat turbinu?Kod koga to napravit u okolici Zagreba i koja lova je u pitanju? Auto je Chrysler gts. Unaprijed hvala! :(

turbo-limac
28-07-2004, 10:39
pinjusic recimo... ili posalji kod valtera u rijeku, on je ipak najbolji...


pinjusic ... 01) 2995 244

turbo-limac
28-07-2004, 10:40
lova za reparaturu ti je od 2500 kn na vise... obavezno mijenjaj ulje i fillter kod ugradnje novog turba.... vozi laganini jedno 300 njak km da se malo uhoda......

GTT- the beast
28-07-2004, 10:59
Ej Limač pa de si, si živ?
:))
Daj mi molim te reci, nekaj mi nabija kod zadnjeg mosta na desnom kotaču a pogotovo se čuje kad nas ima više u autu...
Gledal sam ispod i sve je na mjestu, kotač je čvrst, ko da ima lufta negde...
Pomagaj!
:)

Mario Haas
28-07-2004, 12:09
E Limač daj mi reci kaj se to dogadža, mi smo tu na Pagu, ne, i kad idemo van s Španjolcem ne upoznamo nijednu trebu a kad uzmemo mog Pežoića onda se ljepe na nas ko muhe na govno. Fakat ne kužim, obzirom da sam jednako ljep i jednako pod gasom u oba slučaja, u čemu je fora?


:smile25:

turbo-limac
28-07-2004, 13:16
GTT, ja mislim da ti lupa auspuh, a morti ti je i amortizer otisel , ali mislim da je spulja.....


Dragi Mario.... fora je u tome kaj je spanjolac prebrzi auto, pa trebe ne vide tvoju raspojasanu ljepotu.....
No, kad pipice vide peugetovog lava kako lagano klizi s otvorenim sajbama a ono iznutra tresti glas umiruceg crnca s novi hitom "ja nju volim a ona meni srce para" nemoze a da ne pomisli nesto ljepo.....

Pitanje
28-07-2004, 18:06
Vidi li neko moje pitanje?

Bmw Touring
28-07-2004, 18:51
TL pozdrav! :)
Imam jedno pitanjce u vezi Seicenta.
Jeli normalno da se ventilator pali svako malo?
Cim stojim vise od 20 sekundi u leru ventilator se upali i stoji dvadesetak sekundi.
Ako stojim par minuta ventilator se upali i po par puta!?
Ne gori nikakva lampica,vode ima,ulja ima,ne pusta nigdje
Ne vozim ga uopce brzo i kad stanem i ugasim ventilator obavezno ostane jos desetak sekundi kad je auto ugasen
Sta mislis sta bi to moglo biti?
Hvala na odgovoru

Cezy
28-07-2004, 18:54
Jel se pali i kad je auto hladan??

Meni se na Puntu stalno palio ali samo kad je vec malo zagrijan.I uvijek kad sam ga ugasio radio je jos ventilator tak 10-tak sekundi.To je normalno! :)

INTERCEPTOR
28-07-2004, 18:55
Pa vruće mu je pobogu.

Bmw Touring
28-07-2004, 19:00
ne pali se kad je hladan
al malo mi je cudno da se pali svako malo a temperatura nije visoka
jucer je bilo 21
A pali se on uvijek bila ona 20 ili 35<br><hr><font color="blue">A weekend at the beach, or an important business appointment: the BMW 5 Series Touring is a car that feels confidently at home wherever you drive it.</font>

Cezy
28-07-2004, 19:02
Ako je temp vode na 90/sredini,onda je normalno.

S16
28-07-2004, 19:14
Zna li tko može li getriba sa 1.1 motora izdržat 1.4 turbo? Radi se o petici.

Bmw Touring
28-07-2004, 19:19
opet ti eksperimentises :))

Bmw Touring
28-07-2004, 19:25
Ako je temp vode na 90/sredini,onda je normalno.




Moj bolid nema pokazivac :))

GTT- the beast
28-07-2004, 19:30
2 S16, može izdržat ali jedno kratko vrijeme he he...
:))
2 Limač znam da mi auspuh lupa ali se ovo čuje na desnom kraju auta, znači najvjerojatnije amortizer...
;) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Mario Haas
28-07-2004, 19:34
Mi, manekeni zagrebačke pivovare družimo se s običnim manekenkama. :smile06:

Dom Dom unlog.
28-07-2004, 19:47
Čuj Mario ak si ti maneken Zagrebačke pivovare , onda je Sepra Heidi Klum ZG pivovare.

turbo-limac
28-07-2004, 20:58
bmw... mislim da ti je to normalno... no mozda je temp. prekidac koji pali ventilator malcice preosjetljiv.... nemoj razbijat glavu, ak se ne pregrijava onda samo vozi.....

s16...getriba ce pasat, samo ce ti biti kratka i imat ces malu max brzinu.....

S16
28-07-2004, 21:01
t-l, znan, to mi i odgovara - samo me zabrinjava oće li izdržat sandardni 1.4t...

turbo-limac
28-07-2004, 21:06
nemoj se brinut oko toga, ako i ne izdrzi imam ti ja jos dvi u podrumu... originalnu 1.4turbo te 1.4turbo s 10% duzom petom.... :)

S16
29-07-2004, 00:45
Ok, thnx! :)

mara1
29-07-2004, 12:00
ja imam vise pitanja ali sam ih zaboravio pa cu pitati kako se sjetim.

zasto se mjenjac iz BMW serije 3 ne moze ugradit u alfu 156? to bi bila dobra kombinacija, zar ne?

Mario Haas
29-07-2004, 12:56
Dom, ja sam samo honorarac, uskočim kad ima posla i kad je tržištu interesantno, a Sepra čujem ima stalni ekskluzivni ugovor :smile06: <br><hr>

piquet
29-07-2004, 13:00
ko niki lauda sa parmalatom, na 20 godina.

Fu Fu
29-07-2004, 16:05
Mara , a zašto se u tvoju glavu nemože ugraditi mozak magarca, ja mislim da bi to bilo puno bolje od ovoga šta imaš sada. :smile06: :smile06:

mara1
30-07-2004, 12:21
TL, ti si isto tako rekao da sasija od Lancie HF je mekana pa se piga. jel bi se to moglo kako ojacati?

i jos jedno vezano uz to. npr. ako auti imaju aluminijsku sasiju, zar to isto nije malo meko? zar nije bolja celicna sa nekim legurama?

turbo-limac
30-07-2004, 15:30
deltu cemo ojacati svasanjem, dodavanjem ojacanja na kriticnim mjestima i pokojom zavarenom stangom....

krutost konstrukcije zavisi od toga kako je konstrukcija oblikovana, jacine materijala, te "koliicne" odnosno presjeka materijala koji se koristi... Auti koji imaju sasiju od aluminija nemaju nikakvih problema sa "mekocom" dapace, daleko od toga....

mogu ti navest primjer, recimo, biciklistickih rama, gdje su alu rame daleko najtvrdje od sviju... razlog lezi u cinjenici da za istu tezinu mos napravit alu ramu s cijevima daleko veceg promjera ,te ti sama geometrija cijevi (buduci da je promjer veci) daje vecu krutost za istu tezinu materijala....

sto se aluminija u automobilima tice, tu se isto koriste razne legure, te je to prilicno cvrst aluminij.. no kako je automobilska sasija relativno teska konstrukcija moguce je i s celicnim cijevima visoke cvrstoce napravit izrazito cvrstu i laganu konstrukciju koja se po odnosu cvrstoca/tezina moze usporedjivat s aluminijem... za najkriticnije stvari, kao npr. roll bar, jos se uvijek koristi vecinom celik cak i u aluminijskim automobilima...

dobar primjer za super napravljene alu konstrukcije u automobilima je lotus elise koji koristi alu ekstruzije spajane lijepljenjem...

gts
30-07-2004, 15:46
t.l. hvala puno za informacije o turbu. Dogovorio termin kod Pinjušića,nadam se da će ispasti dobro. ;)

turbo-limac
30-07-2004, 18:58
ajde, nadajmo se najboljem... :)

mara1
30-07-2004, 22:56
i jos je ostalo ovo
zasto se mjenjac iz BMW serije 3 ne moze ugradit u alfu 156? to bi bila dobra kombinacija, zar ne?

ili si ti bio ovaj Fu Fu? :))

mara1
30-07-2004, 22:58
moj frend je Zabu restaurirao i auto izgleda mrak. na njoj je radio nek+gdje 6-7godina. novac, vrijeme....

faca si kad vozis takav auto a ne neki M3 koji vozi svaki cigan

turbo-limac
31-07-2004, 10:24
misljah da se zajebavas za tu getribu pa nisam htio udostojiti to odgovorom... :smile16:

INTERCEPTOR
31-07-2004, 19:49
Limac zanima me u vezi glavnog kočionig cilindra. Dal se to samo prišarafi sa one dve vide na servo ili je i onaj dio koji ulazi u servo nekako vezan s njim unutra?

A kutija za tekućinu se samo utisne u one rupe na cilindru?

turbo-limac
31-07-2004, 20:52
samo prisarafi gore i utisni rezervar... u servu imas jednu osovinu koja tisce osovinu na kocionom cilindru....

mara1
31-07-2004, 22:15
pitam to jer ne kuzima a netko je rekao da bmw ima vrlo brz mjenjac, pa mislim da bi ta kombinacija bila bolja od opelovog. ali dobro, ak je tako glupo pitanje onda zaboravi.

sto mislis o novom M5? znam da ne volite svabe ali mi se auto stvarno cini mrak

INTERCEPTOR
31-07-2004, 23:49
Ok hvala

nego čini mi se da pušta na spoju sa servom, dal je moguće da je ušlo ulje u servo? Šta bi onda trebalo napravit?

turbo-limac
01-08-2004, 08:02
za pocetak, BMW ima straznji pogon tako da ta getriba nikako nebi pasala na FWD alfu.......

intcp..... samo zamijeni glavni kocioni, pazi da sve dobro ocistis, da je dobar dihtung izmedju kocionog i serva (obicno dobis novi s kocionim.) i da sve dobro odzracis kasnije....

mara1
01-08-2004, 15:54
znam da sam dosadan ali...ako bi oba auta ima 4x4?

i jos nesto. mi smo rekli tamo pisuci o okretnom momentu(za koji ni sada ne kuzim sta je a sta nije)da ne treba uvijek ici do kraja sa okretajima da bi postilgli najbolje ubrzanje vec da to treba izracunati. kako se to racuna i da li bi mogao navesti primjer za alfu GTA i jednog diesela? ako ne,onda opet zaboravi

turbo-limac
01-08-2004, 16:04
alfe danas imaju poprecne motore a BMW uzduzne..... te dvije koncepcije zahtjevaju dvije totalno razlicite getribe, zato ne.....

sto se tice drugog pitanja, nemam sad tu nikakve podatke pa nemrem nis ni izracunat,.... poanta ti je da uzmes krivulju okretnog momenta, podijelis podatke s nje sa svim prijenosnim omjerima, re sve to skupa nacrtas na jedan graf koji ti pokazuje odnos momenta na kotacu i brzine kotaca... dobit ces nekoliko grafova (svaki za jednu brzinu) i onda samo gledas gdje se sijeku...... drugacije ti nemrem objasnit...

Mehanicar
01-08-2004, 16:06
sto se mjenjaca tice - zavisi ti od polozaja motora - uzduzno(BMW) ili poprecno (Alfa) + komplikacije onda s diferencijalom, izlaskom osovina tj. kardana - morao bi vrsiti divlje konstrukcijske prepravke da to izvedes ako bi ti stalo sve popreko, a ako su 4x4 opet isto veselje kad motori ne stoje u istom smjeru !

sto se momenta tice - drzati auto uvjek preko okretaja gdje ti je najveci moment ako hoces da ti je auto "zivahan" a naravno da trebas ga onda tjerati sto vise da kad prebacis u visu opet okretaji ne padnu na uzlaznu krivulju momenta !
i sta hoces ovo oko ubrzanja da racunas, malo mi pojasni ! :)

turbo-limac
01-08-2004, 16:08
nakon sto sam rastavio prednju getribu, djelitelj momenta, ferguson spojku i ostalo na prednjem kraju integralke, mogu samo reci da se divim inzenjerima koji su to smislili.... to je komplikacija za popizdit...

mara1
01-08-2004, 16:11
ja ko corava kokos, nikako pogodit zrno!


decki sorry!

ma pricali smo o tome kako kada zelis imati dobro ubrzanje ne moras uvijek ici do crvenog sto se tice okretaja. pa je TL rekao da se to treba izracunati i bla bla. zisku Mehanicar?

mara1
01-08-2004, 16:14
TL, ajde neka je nesto i tebi kompllcirano!

dobro da se vratio Mehanicar jer ja imam puno pitanja pa ces moci uzeti predah :)) u suprotnom bi me poslao u rodno kraj

bmw radi redne sestake i cetverocilindrase. zar nisamo rekli da to nije bas najbolje rijesnje i zasto je to tako?
sta kazete na V4 motor?ovo je ozbiljno

i kako bmw moze imati 50:50 omjer tezine. to moze vrijediti samo za jedan motor. nije isto je li unutra 2.0 ili 4.0

kizo
01-08-2004, 16:42
znam da se gumice ventila moraju uprešat u utore, ali me zanima jel mogu poispadat iz tih utora i zbog čega??<br><hr>

INTERCEPTOR
01-08-2004, 17:43
Ok limac, al nažalost kočioni ne valja, jedna rupa je na krivom mjestu :smile17:

Nego moram mjenjat na miniju kočionu cijem koja spaja prednja dva kotača (metalnu). Nakon što ju prišarafim, na koji način se stavlj tekućina? Samo ulijem i pumpam pedalu do određene granice (ne do kraja da se ne ošteti cilindar jel tako?)

Što se tiče odzračivanja, odvidam ventil po ventil i pumpam pedalu, al zar ne počne tekućina odmah izlazit van čim ga malo odvidam? Trebam to napravit uopće?

IO još nešto u vezi alfe, jel znaš možda što bi moglo bit kad auto npr. na 2500 rpm lagane vožnje štuca tj. motor kao da malo dobiva benzin, pa malo ne. Pa malo skosa napred nazad. To je lagan vožnja onako daješ malo gasa tek toliko da se vučeš. Napominjem da je cenralni selen de dion u k.. pa cijeli zadnji most radi i to se čuje. Sd ne znam dal moždato uzrokuje to. Nad stisnem kuplung i držim motor na istim okretjima tog štucanja nema. Isto tako o tome nem riječi čim se stisne gas ili su viši okretaji.<br><hr><font face="Courier"></font>

GTT- the beast
01-08-2004, 22:10
Limač ako nije problem trebam savjet u vezi 402SR odnosno opčenito o ubrzanju auta...
Dali da stavim kotače koje imam (195/50-15) na kojima su dobre gume ili da stavim 195/55-13 sa lošijim gumama?
:smile10: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
02-08-2004, 08:22
gtt, u principu, sto manji promjer kotaca... ali moras to probat, moglo bi bit da ti lose gume nebu dale dvoljno gripa....


kizo... nagledao sam se dosta gumica koje su poispadale sa lezista, tako da je to moguce...


intcp..... odzracivanje trerba napraviti dobro... tako da ti izadje svva stara tekucina i zrak iz sistema...... najbazicniji nacin je da netko pumpa pedalu dok drugi otvara i zatvara ventil na celjusti (da ti zrak ne udje dok pedala ide gore) no ja imam drugi sistem koji je daleko bolji ali zahtjeva alat....... uzmes jedan cep rezervara kocionog s otpada (koji ti pase..) izbusis rupu u njemu i prisarafis gore priklucak za kompresor za zrak, prisarafis ga na rezervar kocione tekucine, spojis kompresor i das mu jedno 1.5 do 2 bara tlaka, sad ce ti taj zrak tjerat kocionu tekucinu van iz celjusti,.... samo trebas otvarat ventile na celjustima i cekat dok sav zrak ne izadje iz sistema.... vazno je samo pazit da uvijek imas tekucine u rezervaru jer ce ti inace uc zrak ponovno u sistem......
sto se problema sa stucanjem tice moze bit da ti fali malo goriva .... ocisti frgic i podesi ga....

INTERCEPTOR
02-08-2004, 12:55
Thnx :)

A jel treba na sva 4 ventila to napravit ili je na jednom dovoljno da izađe?

No još mi nije u potpunosti jasno na koji točno način istjeram staru tekućinu? Nakon što prišarafim cijev šta onda.
Zar se ne mogu samo odšarafiti ventile i onda ispumpati staru van i odzračivati tek kad stavim novu? Zar neće između stare i nove u sistemu svejedno biti zrak ili treba sipati novu kako stara izlazi. A kako onda da znam da je sva stara izašla tj. da ne ispuštam novu van? Ako je ovo točno zar se onda one ne pomiješaju ne kužim
:smile17: <br><hr><font face="Courier"></font>

Mehanicar
02-08-2004, 13:10
moras sva 4 ozraciti obavezno jer ti zrak udje u sve lajtunge !
a sto se stucanja tice moze biti svasta od filtera, svjecica, senzora ...

maxmax
02-08-2004, 13:12
Mehaničaru vidim da ti je odmor koristio i da si napunio baterije ,tako da možeš odmah virtualno popravljati bolide.... :)) :smile06: ;) :smile07:

Mehanicar
02-08-2004, 13:14
a ti kao ne mozes :)) , jesi proucio salabahtere ?
sta ima u sb ?
moram sad doci koji dan da vidim sta se dogadja !

maxmax
02-08-2004, 13:18
Proučio ,proučio ima puno lipih stvari a gledaju se i filmići koje si stavio .
Šta ima u Brodu baš puno neznam jer sam tek stigao ali kad ti dođeš idemo na jedno pičence ;) :smile07: <br><hr>

Mehanicar
02-08-2004, 13:22
No frkas, cuti cemo se obavezno ! ;)

mara1
02-08-2004, 15:32
djabe meni sto ja postavljam pitanja

piquet
02-08-2004, 15:45
postavi ponovo.

turbo-limac
02-08-2004, 17:22
nemaju svi BMW-i 50:50, za tocne omjere tezina vidi teh podatke, oni se sigurno malo razlikuju....

kaj se motora tice.... sto se tice balansa motora redni 6-ak, V12 su idealne kombinacije... redni 4 cilindras je takodjer jako dobar, v8 pogotovo.... tak da BMW puca na jako dobre kombinacije..... V4 je super kratak motor, ali onda je bolje slozit V6 koji je malo duzi a ipak bitno bolji... redni 4tak ipak ima bolje uravnotezenje i bolje se da slozit ispusna grana....
redni 6 je dio BMWove povijesti tak da ne vidim zakaj bi to mijenjali....

mara1
04-08-2004, 22:11
fala, fala velka fala turbo limac!!!

ja nisam ljubitelj bmw-a. ali kad vidim da te nove motore stancaju ko na traci, to je za ne povjerovat. audi svake prijestupne napravi novi motor i kad ga napravi to je iz osam manjih motora.

ovaj bmw M5, ma ja mislim da ga nema nitko. ono je monstrum! taj dugo, dugo nece imati konkurenciju. pa onda novi M3. ja bih volio kad bi alfa napravila neki auto koji je konkurentan, ali ovi su jednostavno previse odmakli

Brock
06-08-2004, 06:59
Limač... i ostali... imam pitanjce...

Ono kaj mi bruji u desnom ketaču nije lager (mijenjan je) i dalje se čuje...

... danas sam se zaletio u Rocu (neda mi se baš ići u Karlovac di inaće servisiram auto) i dečki vele da je vjetojatno stvar u gumi. Ima to smisla?

Da te podsjetim... na ravnom pravcu (neovisno o stupnju prijenosa i stiskanju kuplunga) počinje brujanje u prednjem desnom kotaču na 80km/h (a prestaje na 120km/h) ili ako se vozim sporije ... oko 50-60km/h ako volan malo pomaknem u lijevo... opet se čuje brujanje u desnom kotaču.

Dakle... ima li logike da bi to mogla uzrokovati guma?

Hondo
06-08-2004, 08:20
Ima logike da to bude guma jer sam i ja imao sličnih iskustava kad sam kupio Civic. Čim se brzina kretanja digla iznad kojih 20km/h počelo je mumljanje iz zadnjeg desnog kotača. Ja isto mislio ležaj, a vulkanizer kaže guma. Kad sam promjenio kotače, mumljanje je nestalo. Stara i tvrda guma hoče proizvoditi zvukove slične potrošenom ležaju.
Ovo da se zvuk čuje kad zakreneš volan ipak upučuje na ležaj.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Brock
06-08-2004, 08:28
Guma je stara skoro 5 godina i ima nekih 50000km. Definitivno joj je vrijeme za zamjenu...

Dovoljno je da pri 50-60km/h pomaknem volan za 1 cm u lijevo i čuje se... kad ga ispravim prestaje...

Ležaj je mijenjan 2 puta prošli tjedan... mislio sam da su nešto sjebali, pa sam reklamirao... tip je stavio full novi SKF ležaj i opet se čuje... :smile09:

Hondo
06-08-2004, 08:34
Najjednostavnije ti je da prešarafiš kotače, odn. da na mjesto toga staviš onoga sa zadnjeg kraja i ak se više ne čuje - sve je jasno.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Brock
06-08-2004, 08:36
Bum se zaletil u Dryden...

... javim kaj je bilo... ;)

Girrari
06-08-2004, 09:48
Držim fige.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

Brock
06-08-2004, 12:22
Izvještaj na Renault Club-u... ;)

turbo-limac
06-08-2004, 20:59
probaj vratit origigi felge na auto.... pa vidi dal zuji... ono sa manzetama su gluposti, manzetu odmaknes od homokinetickog za 5 min i nabacas masti unutra....

Brock
07-08-2004, 20:36
Limač... imam full nove gume i isti vrag...

... šogi nemre skužit u čemu je ××××××, veli da se možda reflektiraju vibracije i zvuk sa lagera lijevog kotača...

... sve je spregledano i sve izgleda normalno... pošto sutra idem na put.. to ću riješiti nakon godišnjeg...

DeLux unlog
11-08-2004, 10:49
dragi TL, iz ovog foruma sam uvidio da posjeduješ zavidnu razinu znanja i ljubavi pa ćo sa guštom i ja nešto pitat.... da li možeš dati koji savjet u vezi spuštanja r5gtt, za ona 3 cm znam i sam ali neki kaže da mogu ići da 5 cm a da ostnem na serijskim amortizerima šta je i uvjet ovog zahvata, hvala :smile07:

activa
11-08-2004, 11:14
...TL , znas li , moze li se PSA HDI motor , od 90 PS , dodavanjem intercooler-a i chip tuninga dovesti do 110 PS / postoji i fabricka varijanta HDI - ja od 110 PS , i jedina razlika je intercooler i ponesto na compu ??? /
..zanima me da li je to moguce kvalitetno izvesti u " kucnoj radinosti " ,.....metodom " uradi sam " , uz malu pomoc znalca ???? :smile08: :)

turbo-limac
11-08-2004, 11:59
delux..... gle zavisi koliko otvrdnes auto... al imislim si da bi ipak morao skratit amortizere za -5 cm... IMHO 5 cm je prevec nes imat nikakav hod amortizera i auto ce ti lose drzat na grabama, stalno ce ti lupat auspuh itd.... a ostajanjem na serijskim amortizerima ostat ce ti i mekan auto....


activa, ja sam isto mislio da su to isti motori ali nisu bas... znam da englezi cipaju 206 HDI 90 Ks na preko 110 KS s dodavanjem intercoolera.... mislim da nije problem nista od toga napravit samo je pitanje kako ti napisu cip i koliko ce to sve skpa trajat poslije... Ono sto su mi rekli ljudi koji znaju o tim motorima jest slijedece... izbjegavaj tjuning gdje ti samo upisu novi program u komp... jer to ti ovi u servisu lako poniste osim toga vidi se da si tjunirao auto... Ima par sistema u italiji koji su tzv. piggy back, te funkcioniraju paralelno s glavnim kompom.... tak da ih je lako skinut i nikom nis....

activa
11-08-2004, 12:01
...hvala !! :) ...ja cu najverovatnije staviti samo intercooler !! :smile15:

petak
16-08-2004, 10:52
Vidim da se tu priča o djelovima i šarafljenju, pa stoga mi možda može neko pomoći.
Plovak mi je izgleda otiša.
Tank do pola pun, ali kad stanen na semaforu onda mi kazaljka goriva padne na nulu i počne se paliti lampica od rezerve. Kad krenen sve se vrati na normalu.
Zanima me dali R5 GTE (ima dva tanka, glavni i pomočni, isto ka i GTT-ac) ima isti plovak ko i ostale (obične) petice ili moran tražiti poseban.

turbo-limac
16-08-2004, 10:54
fijuuuuu, nemam pojma, ali mislim da je isti jer glavni tank je 100% isti kao i na drugim peticama...

petak
16-08-2004, 10:57
A čemu uopće služi taj dodatni tank na GTT i GTE

turbo-limac
16-08-2004, 10:58
sluzi tome da nemoras stalno stajat na benz. pumpi, s obzirom na potrosnju... :)

petak
16-08-2004, 11:12
Ma ne troši toliko. Možda malo po gradu kad ga stisneš :))

Ali razlika je možda par litara u punom tanku pa mi nije jasno čemu taj pomočni uopće. Neznan baš koliko tih par litara može pomoći da ideš rjeđe na pumpu

Sve u svemu fala na brzinskom odgovoru

DeLux nemoguselogat
16-08-2004, 14:20
FalaFala TL :smile07:

INTERCEPTOR
16-08-2004, 15:41
Limac, pojeden mi je navoj na osovinici homokinetičkog, ne puno, al vidim da napreduje kako odvidavam maticu, dakle kad se jednom odvida velike su šanse da će ga pojest do kraja. Sad dok je zavodano je u redu jer tamo gdje je matica je navoj dobar.

Jel moram kupit novi homokinetički ili se taj navoj može sredit kod tokara? Znam da tokar može narezati navoj manjeg promjera, a može li ostati jednakog promjera?

Mehanicar
16-08-2004, 16:12
ne moze ostati jednakog promjera ako je pojeden, ali ako je pojeden kad odvrces maticu ona bi morala pasti , glavno da ti je tamo gdje ti drzi maticu dobar navoj - ne kuzim kako ti je na pocetku pojeden a tamo gdje bi trebo biti nije ?

turbo-limac
16-08-2004, 16:33
mehanicar ima pravo, ali isto ne kuzim kak se to moglo pojest....

probaj nabavit ili novi homokineticki ili neki rabljeni, pa ako nije dobar slozi od dva jedan dobar...

DeLux
16-08-2004, 16:37
Daj TL ovo nije baš tvoje područje ali ne mogu se logat na forum a odnedavno me ima na popisu članova??? I kako se ovdi dolazi do administratora ako uopće postoji, novi san pa neznan..

INTERCEPTOR
16-08-2004, 16:40
Pojeden je na sredini dakle onaj dio navoja koji strši iz nabe od kojih 3-4 cm, na njegovoj sredini, taman ispred matice kad je ona stegnjena do kraja. To se desilo kad mi se izlomio i zgušvao, skrivio onaj osigurač i nikako ga nisam mogao izvaditi, nakon što sam ga svakakvim postupcima iskomadao i istjero van, srhotina tog osigurača došla između navoja i matice, htio sam odvidat i počeo se navoj uništavat pa sam odustao i stegnuo maticu natrag da ne sj... sve. Sad je pojedeno 2-3 zavoja ispred matice, dakle kad ju krenem skidat pojelo bi se ili do kraja navoj ili matica. A trebat će skidat da stvavim nove svornjake na nabu.

A da tokar obradi ostatak ovog navoja na glatko, tako da matica odmah sklizne kad se skida tj. da navoj završava tu gdje počinje oštećenje? Taj dio je tako i tako nepotreban.<br><hr><font face="Courier"></font>

turbo-limac
16-08-2004, 16:41
mos mailat administratora, ali da ti pravo kazem neznam koji mu je mail... procackaj malo po forumu ili pitaj girrarija....

INTERCEPTOR
17-08-2004, 17:26
Turbolimac, a šta misliš o ovome.

Na Puntu 2 1.2 16v npr. kad stisnem kuplung okretaji padnu do 500, pa se vrate na 1000 i tako 2-3 puta dok se stabilizira. Isto se događa kad tek stišćem pedalu brzim tempom, ali lagano samo ju taknem par puta , kao da se zaguši :smile21:
Onda nekad kad ga upalim bez gasa isto tako digne se na normalan minimum pa padne do 500, pa se opet vrati...

Sad u zadnje vrijeme se 2-3 puta i pogasio pri opisanim situacijama npr. na semaforu kad stanem i stisnem kuplung.


Mehaničar mi kaže da je to zbog elektroničkog gasa? Spojio ga je na kompjuter i sve pokazuje uredno. E sad ne znam baš dal je to normalno za elektronički gas.


Druga stvar je da se pali lampica od motora i to ponekad kad se upali auto i može se ugasit jedino ako ga jedno 10 puta ugasim i upalim ili nakon stajanja od kojih 10 minuta, al nije pravilo. Isto tako se upali kad se hladan spušta dužom nizbrdicom bez diranja gasa i nekad u vožnji.

Ovaj mehaničar kaže da je to neki senzor protutlaka u usisnoj grani koji se zaprlja i da se tu nema šta napravit, ako se čisti benzinom da se može uništit... A zaprlja se zbog prljavog benzina. Auto ide normalno, ima snagu i ne ma povećanu potrošnju. Znači mjerač protoka zrak ili lamda sonda nisu...


<br><hr><font face="Courier"></font>

Rossonero
17-08-2004, 18:04
INTCP, auti ti se raspadaju. :( ;)<br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

INTERCEPTOR
17-08-2004, 18:11
Na tome mogu zahvalit njemačkom boschu i njegovoj vrsnoj elektronici, gotovo sve je od boscha osim akumulatora :smile17:

turbo-limac
18-08-2004, 08:06
sto se tice tog ler gasa, to je meni znalo zajebavat zbog onog elektro ventila za ler gas... trebalo ga je pazljivo rastavit i ocistiti..

inace, te lampice od motora se znaju palit i zbog senzora polozaja bregaste (ako ga imas naravno) no to bi ti mehanicar morao vidjet na dijagnostici... nove aute nemos popravljat bez te ××××ne dijagnostike.... :( :(

INTERCEPTOR
18-08-2004, 14:06
Ok hvala, skočit ću do ovlaštenog servisa da vidim šta oni kažu. Samo je problem što njima uopće ne vjerujem. :( Oni su sposobni reć da treba centralinu mjenjat :smile17:

S16 log. dead
18-08-2004, 15:14
t-l, jel isti motor 1.7 u petici i R21? I da li je moguća ugradnja iz 21?

Mario Haas
18-08-2004, 15:18
Limač, vruće mi je. Kaj da radim? Da upalim klimu? :smile12:

turbo-limac
19-08-2004, 08:35
da, upali klimu ili otvori siber... :)

turbo-limac
19-08-2004, 08:36
koliko ja znam u 21-ici je bilo i uzduznih i poprecnih motora... tak da nisam 100% siguran. Uglavnom ak je motor iz F porodice (to vidis po oznaci motora F nesto...) onda ide....

Mario Haas
19-08-2004, 10:21
Limač, upalio sam klimu i sad mi je zima. Kaj da radim? :smile12:

piquet
19-08-2004, 10:22
obuci se toplije.

turbo-limac
19-08-2004, 11:07
nabavi si jednu kratkonogu prasicicu da te grije.... :)

Ing
19-08-2004, 11:27
Ajde limač pomagaj!
Radi se o Ibizi več cca.mjesec dana kod prvog jutarnjeg palenja(ne uvijek) nakon pokretamja motora(več radi) čuje mi se zvuk cijuuuuu....uuu(šteta kaj nema zvuka na forumu), koji nakon par sekundi prestane.
-dali je nepidmazani el.pokretač??
-zatezač remena??
-sam remen??
-nekaj drugo??
Obično se to ne ponovi kad auto ostavim u servisu da ga oni upale.
Muči me to jer nebrem iti raskapati auto za sređivanje dok to ne otklonim-pod garancijom je.

Mario Haas
19-08-2004, 11:31
Limać ti se nemre sad javit jer prima ponizne podanike u audijenciju, no ja bi rekao da to škripi mikroremen.

INTERCEPTOR
19-08-2004, 11:50
Koliko traje taj mikroremen? Gledao sam na puntu je sav ispucan s unutarnje starne gdje su kanali i puno onih sitnih pukutina, a piše da se mjenjač sa zupčastim na 120 000km?

turbo-limac
19-08-2004, 12:15
mislim da je nogometas u pravu... ing, skini mikro remen i probaj dali se sve slobodno vrti (zatezac ili pumpa za vodu/alternator) u krajnjoj liniji zamijeni remen....

S16
19-08-2004, 12:25
t-l, hvala.
Haas... ;)

Ing
19-08-2004, 12:30
Je bi ja to napravil, ali je kištra pod garancijom pa mi se ne peha po njoj :smile09:
A "ovlašteni" neide raskapati prije dok ne ČUJE, u svakom slučaju hvale dečki, nekaj su drmnite još danas KOD MARIA na moj račun :))

ŠULE
19-08-2004, 12:34
Ing si to ti u novom Autoblicu pital za tuning Ibize 1.4 16v. :)

Ing
19-08-2004, 12:39
Ne Šule nisam ja, ja se uvijek "legitimiram", a takav odgovor bi znal i bez njih.
Niš konkretno nije rečeno, gdje, kak, koliko???
Naša posla. :(

Dom-Dom
21-08-2004, 10:45
Dragi TL!

Evo vratija se ja malo s mora i tamo sam kupio jedne nove auto novine " The mensch machine" i tamo piše ugledni njemački strojarski ing. Otto Von Flaschenzug i on veli da bi na svakoj izmjeni ulja trebalo dodati pastu za zube tipa recimo Signal Super whitening u novo ulje , jer su njemački znanstvenici dokazali da takva pasta , kao što štiti zube , štiti klipove i posebno karike.Tako se sprečava nastajanje garaži.

Molim te da daš svoj komentar!

600
21-08-2004, 10:48
:)) :)) :))

VEX_RC
21-08-2004, 11:22
Poštovani TS;

imam jedno pitanje; naime ja imam novi automobil peugeot, a moj dobri kolega kupio ponos njemačke autoindustrije golfinu.
e sad, problem je taj što kod frenda kad vozi auto ide sam od sebe u desnu stranu - vuče. a kod mene toga nema pa zaključujem da je moj novi peugeot pokvaren
Kako da riješim navedeni problem ??? :smile12: :smile12: :smile12: :smile11: :)) :))

turbo-limac
21-08-2004, 12:33
dragi dom dom..... dr. Otto je samo djelomicno u pravu... prilikom izmjene ulja potrebno je u motor nalit mjesavinu paste za zube (plidenta pomogucnosti da nedajemo devize strancima) i motornog benzina (crveni 98 po mogucnosti jer olovo dobro podmazuje..) Na taj ce se nacin tvoj motor najbolje oprati od ostataka starog ulja i sprijeciti nastanak karijesa... :smile06:

VEX, nije problem u tvojem vozilu vec u tebi... probaj prilikom voznje zauzeti pravu vozacku poziciju - lijeva ruka s lancicem ovlas prebacena na vrh volana, ramena izbacena desno van sica, glava lagano po sredini auta njise se u ritmu kolonije a desnom rukom prebires po gacicama dugokose mrsavice... ili u nedostatku iste biras izmedju novog materijala Magazina i Djuke Chajica u svojoj vrecici s CD-ima... :)


vidim ja da od stupanja na snagu novog zakona umjesto da vozite, pijani piskarate tu na forumu :smile06: :smile06: :smile06:

Girrari
21-08-2004, 12:47
:smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

Dom Dom unlog.
22-08-2004, 11:16
TL , kakva je to Delta Evoluzione sa 350 KS u Oglasniku??

Jel to neko od tvojih???

turbo-limac
23-08-2004, 10:16
nemam pojma... mozda je neka od onog lika s utvrdom na vukovarskoj....

Dr. Strangelove
30-08-2004, 07:21
Jutro hlapci! Još jedan ponedjeljak... grunt, grunt...

Nego dragi Lastane, ovaj pardon Turbo Limachu.. imam jedan problem...
:))

Kad kočim pri većim brzinama volan mi lagano podrhtava... špur je nedavno napravljen i balans guma štima... u vožnji se niš ne trese već samo kad stisnem bremzu... kaj bi to mogle biti?
Unaprijed zahvalan...

POLOVNJAČA
30-08-2004, 08:20
dragi naš t-l , iman jedan problem koji znam da ti znaš , tj. ti SVE ZNAŠ ( a to o pasti za zube sam dobro upamtila )

vidiš , tražim REMUS za moju baju Clio 1.6 16V , ali nigdi još nisam našla originalnu granu za njega , tj , neke cijevi nisu specificirane , nema ih u katalozima ... tako mi objasniše .
a ti ( SVE ZNAŠ ) , pa znaš i što je najpametnije stavit .
pliz , dok još nisam potrošila novce na cipele !!! :smile24:

Mario Haas
30-08-2004, 09:25
Hm, a da potražiš Supersprint?

Brock
30-08-2004, 09:38
Pole... ajde ti radije stavi filter... od Remusa ćeš ispizdit brzo...

Šuleta ti pitaj što je najbolje da napraviš... on je doktorirao taj auto... ;)

Limač... samo da podnesem izvještaj... ono brujanje u desnom kotaču je uzrokovano ležajem u lijevom kotaču! Naime... zvuk se prenosio na desnu stranu... nemreš vjerovat, a?

A, glede onog da mi auto slabo ide... to je uzrokovano ××××××m od benzina natočenim netom prije puta... sad se nakon 2 rezervoara vraća u normalu...

OS-300
30-08-2004, 09:47
Pole, moj je Remus već nakon godinu i pol počeo ispuštati čudne metalne zvukove.
Tako da baš nisam posve uvjeren da je to najbolji izbor.
:(

Istina, rore su im zakon, ali trajnost je upitna. :)

Mario Haas
30-08-2004, 09:58
Dr, ako podrhtava dok kočiš a špur je ok, možda je u diskovima problem.<br><hr>

Dr. Strangelove
30-08-2004, 10:04
Diskovi mi i jesu pri kraju... pakne su negdje na pola, ali diskovi mi djeluju ko zreli za zamjenu... makar mi je Valenčić reko da sam miran još 10 somova km... jel moguće da su malo popigani ili tak nekaj?

Dr. Strangelove
30-08-2004, 10:05
a mislim na more zapalit za vikend.... :(

ŠULE
30-08-2004, 10:08
Pole pusti malome guzu nas miru.
Kod mene je bio oko dva sata na probi i vratio sam tvornički natrag.

Radije kupi baji Philispsov brijači aparat. Koristit će i tebi i njemu. :smile22:

Brock
30-08-2004, 10:29
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

mc
30-08-2004, 10:47
Pole, poslusaj decke - stavi prvo filter, pa onda vidi jel ti jos sto treba... :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Dom Dom unlog.
05-09-2004, 11:49
TL , danas sam nakon duuuuugo vremena vidio Integralku na cesti.Crna sa EVO spojlerom i Speedline felgama.Mislim da je ta servisirana u vrijeme još kada sam ja servisirao svoju kod Cesara.Kako to ××××no dobro još i danas izgleda :smile20: :smile20:

turbo-limac
05-09-2004, 13:39
vidio ja dvije neki dan u rijeci.... :) :)

HF INT
05-09-2004, 15:24
Možda si vidio moju bivšu ako je još živa...

turbo-limac
05-09-2004, 16:23
vidjeh jednu bijelu i jednu crvenu sa spojlerom i bijelim felgama......?

HFINT
06-09-2004, 08:08
Dvije su bijele.jedna je moja sa bjelim felgama i spojlerom,ta crvena i treća je martini...

turbo-limac
06-09-2004, 18:08
ova bijela je imala origigi sive felge (ne EVO)
:)

Black Knight_
20-09-2004, 08:15
Moj Punto GT je napokon bio popravljen u subotu. Stavljeni su novi klipovi, karike, ventili, brtve, grana, injektori... Auto ide sad ko blesav...

Ali fuking nevjerovatno danas idem provozat frenda, bivseg vlasnika i provozam ga, parkiram auto i imam sta vidjet, opet ulje ispod motora, otvorim haubu, ulje po cijelom motoru a sipka od ulja izbacena 2cm.

Sad fakat vise ne znam sta... Jel moguce da je ta sipka prelabava pa izleti van i onda naravno usred ganjanja ulje sprica van? Jer nemam vise ideje kaj da napravim.

E da, kao trebalo bi auto razradit nakon generalke ili ne? Jer ja ga bas nisam razradio nit mi je mehanicar rekao da ga razradjujem tj. jos mi ga je dao prije neg kaj je bio skroz gotov(jos sam mijenjo i zadnje amortizere i opruge) da ga stisnem, a i on ga je stisko, da vidim kako to sad ide, no ne vjerujem da bi zbog toga se to desavalo. Ne mogu se nove karike poderat zbog toga ne? Sto je najbolje, auto se ponasa skroz normalno, nit dimi nit ikoji ××××× i ide ko blesav.

turbo-limac
20-09-2004, 08:38
cuj moguce ti je da ti je mehanicar stavio karike naopacke..... to se dogadja.....


sto se tice razradjivanja.... ima nekoliko razmisljanja o tome..... moje je misljenje da ako si brusio cilindre i stavljao nove klipove/karike onda prvo ulijes neko obicno mineralno ulje, ostavis auto na brzom leru jedno pola sata, promjenis to ulje za isto takvo, vozis jos par stotina km laganini i onda fino sintetika i stiskanje,.... neki preporucaju da se auto odma stisne, kad se zgrije prvi puta...., i takvu sam preporuku procitao i u uputama koje su dosle s patent karikama koje smo stavljali u jedan auto... pisalo je otprilike.... ako niste brusili cilindre onda cim zgrijete motor prvi puta napravite nekoliko jakih ubrzanja automobilom u trecoj.... itd...

turbo-limac
20-09-2004, 08:39
a mozda je zacepljen odusak poklopca glave odnosno kartera..... to mi se cini vjerojatnije... ili ih je krivo spojio.... najbolje odspoji odusak poklopca glave / kartera i vidi jel dimi....

Black Knight_
20-09-2004, 09:09
Kaze mi mehanicar da se ta sipka treba zasarafit i da ju je on mozda zaboravio zasarafit, budem vidio kad zasarafim oce bit kaj. Ipak sam isao preko brda na posao, drugima rijecima po najvecim grbama i grabama s ove strane drine pa je mozda izletila na nekoj i onda kad sam ga razvrtavo s frendom je izletilo ulja :/
Budem vidio...

Black Knight_
20-09-2004, 09:19
E da, cilindri nisu bruseni, masina nije vadjena iz auta. On je to sve kroz karter naguro AFAIK :)

Cito sam i ja negdje da je to s razradjivanjem vise nekakav mit i tradicija. Cak sam citao da je lose razradjivati :/


E da, jos mi se nec cudno dogadja, auto mi zna trzat, recimo na nizim okretajima je dosta jako trzanje, dok na visim se manje osjeti i obicno je samo kad je gas napola stisnut, kad stisnem do kraja poleti auto. No na nizim kad stisnem do kraja onda pocne trzat jos vise, valjda zato kaj ga turbina nemre izvuc..

Black Knight_
20-09-2004, 09:26
Trza otprilike ko da mu iskljuci dovod goriva pa ukljuci svakih 0.2 sekunde. No ne pali se nikakva lampica(imao sam prije kalibru na njoj se u takvim slucajevima uvijek pale lampice, ne znam jel fiat dovoljno inteligentan za tako nesto). Jel moguce da neki senzor daje neke out-of-range vrijednosti ili nesto pa ECU radi fuel-cut-offe iz nekog razloga? Znam da mi je pumpa goriva isto malo slaba no to ne bi trebalo prouzrocit probleme pri nizim okretajima ne?

turbo-limac
20-09-2004, 09:27
ajmeeeee...... boli me glava od takvih majstora.....

ovo s trzanjem moze bit svasta... od svecki, preko potenciometara gasa i slicno......

turbo-limac
20-09-2004, 09:28
trebao bi provjerit smjesu....

Black Knight_
20-09-2004, 09:38
Samo da budem siguran da mi mehanicar ne bi prodavo spike, jel to sto sam ga ja razvrtio par puta "nerazradjenog" moze prouzrociti pucanje karike ili neko generalno ×××××× ili tek nesto od cega ce se posljedice osjetiti tek nakog duzeg vremena?

chevy
20-09-2004, 10:04
Prvo, treba izmjeriti kompresiju. Da li je to majstor preporučio nakon par stotina priješđenih km ???? Ona će puno toga reći. Izlijetanje uljne šipke nije nikako normalno niti uobičajno, a kamoli da ulje štrca vani kroz otvor za uljnu šipku. kod ispravnog motora ulje ne može štrcati kroz otvor za uljnu šipku u tolikoj mjeri da se vide ispod auta uljne mrlje. Isto tako iz cijevi za odušak iz kartera kod ispravnog motora ne ne smije pušiti. Ulje se u uljnom karteru zagrije na radnu temperatura, ali ne u tolikoj mjeri da ispušta dim ????? Očito da karike propuštaju dio smjese iz cilindra u karter, što dovodi do većeg pritiska u koji prouzroči izlijetanje šipke, kao i u odušku istog plavičasti dim, koji dovodi do zagušenja motora, i u nižim brojevima okretaja trzanje auta, a kod većih brojeva okretaja to trzanje prestaje. Sve ovo gore može, ali ne mora biti uzrokom. No ponavljam, kao prvo provjeriti kompresiju na hladnom motoru.

Black Knight_
20-09-2004, 11:36
Malo sam provjerio situaciju u pauzi.

Sipka dosta lagano izadje van tih centimetar, no opet motor ju ne bi trebao izgurat van. Upalio sam motor izvadio sipku i turirao malo i nis nije letilo van no turbina se nece zavrtit u leru tj. oce krenut al ju odma ventil otpusti pa to ne znaci da pod punim pritiskom je situacija ista.
Iz cijevi od sipke ide malo dima bez obzira kolko dajes gas, dim je bezbojan, vise kao parica nekakva. Iz auspuha nis ne dimi ni crno ni plavo..

A ti odusci ne znam gdje su da provjerim..


Posto je motor bio na generalci moguce je da su se ti "odusci" zastopali od nusprodukata "zesceg razradjivanja"?

Black Knight_
20-09-2004, 11:45
Frend mi kaze da je njemu na laguni ta sipka isto stalno ispadala i da je malo ulja znalo izletit van a on se nije ganjao. S obzirom da punto GT ipak ima malo zescu masinu od njegove lagune i s obzirom na to da sam ju ja stisko i s obzirom na to da je pritisak ulja unutra preko 3 bara u visim okretajima je moguce da bi on poizbacao tolko ulja u malo duljoj voznji?

Uglavnom ici cu izmjerit kompresiju pa cu vidjet, nadam se da je problem u losoj sipki u kombinaciji s grabama po cesti... inace cu auto zabit u zid jer mi je vec pun ××××× ulja po masini...

chevy
20-09-2004, 12:21
Odušak iz uljnog kartera (kod nekih motora je odušak postavljen iz poklopca ventila - na vrhu motora, kod drugih ide izravno iz dna motora- uljnog kartera). Cijev oduška (najšeće gumena) vodi do filtera za zrak, odnosno usisa za zrak. Ukoliko je cijev začepljena, treba je odčepiti, ili zamjeniti sa novom. Lagana uljna parica na uljnoj šipci je OK, no ne pretjerana, jer u karteru nema razloga za stvaranje bilo kakvog tlaka ili pritiska na ulje, izuzev onog koji se stvara postupnim zagrijavanjem ulja, rada vratila i uljne pumpe. No i pored toga uljna šipka ne bi se trebala podizati (zanemariv tlak nedovoljan da podgne uljnu šipku), izuzev ukoliko u nešto ne zapinje, pa tijekom rada motora i različitih vibracija ista se lagano izvlaći van, zbog dotrajalosti i istrošenosti gumenog čepnog dijela šipke. Onda nabaviti novu uljnu šipku.
Mogu se pogledati svjećice, da li je dobro izgaranje (trebaju biti suhe i čiste), i da li se kojim slučajem na njima nazire nekakva uljna masnoća.
Ipak ja bi za početak obvezno dao izmjeriti kompresiju u cilindrima. Ukoliko je izmjerena kompresija ujednačna i dovoljno visoka po svim cilindrima, onda je polu-generalka u neku ruku dobro napravljena, ukoliko nije onda ??????????? Majstora za gušu.

Black Knight_
20-09-2004, 13:46
http://www.carcarecouncil.org/Engine/crankcase_vent.shtml

da li bi to mogao biti uzrok mom problemu? jer to mehanicar vjerovatno nije mijenjao ako to imam a vjerovatno imam.

jel to taj odusak o kojem pricate. na nekom forumu sam nasao da je liku isto letila van sipka i na kraju ispalo da je taj PCV - odusak bio krivo spojen il nesto..

Hondo
20-09-2004, 13:49
Ja sam prilično siguran da je na tom autu nekaj krivo sastavljeno/spojeno. Vidio sam već dosta GT-a koji su bili sastavljeni ko da ih je voda donesla jer ljudi koji su ih slagali nisu o tom autu imali pojma.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Black Knight_
20-09-2004, 13:50
Covjek koji ga je slago ima sam taj auto, cesto je po streeraceovima, cini mi se da fakat kuzi auto..

Black Knight_
22-09-2004, 09:31
Zamijenjen je taj ventil oduska i ociscena mrezica na odusku. Auto sad vise ne trza uopce i sipka mi jos nije izletila unatoc gazenju.

Bumo vidli kak ce to ici.

Inace odusevio sam se kak auto sad glatko ide, jer sam se vec navikao na trzanja pri laganim gasovima, u niskim okretajima itd.. To mi je postala normala. Sad kak god stisnes gas auto ga glatko prima. Zakon..

Jos izvozim 600km pa jos malo zategnut glavu, promjenit ulje i to je to :) Onda idem kupovat zvucnike :)))

DeLux
23-09-2004, 12:18
Profesore di je na R 5 GTT zavidan indikator pritiska ulja??? :smile11: :smile11: :smile11: pomagaj

turbo-limac
23-09-2004, 12:46
prati crijevo koje vodi ulje do turba... e sad pratiga nazad do motora i naci ces jedan razdvojnik.... dole ti je indikator tlaka.... to je sve skupa usarafljeno u blok....

Brock
23-09-2004, 13:12
Mašala!

... ooooooooo vrli Imperatore... ima li kojim slučajem nešto staro iz seniorsko imperijalne garaže za moje malo francusko vozilo? :smile08:

piquet
23-09-2004, 13:13
brock ti se još uvijek nadaš?

GTT- the beast
23-09-2004, 13:13
Miro sam ti reko da ti bu limač to znal he he...
:))
..e Limač a jesi luud!!! :)) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

GTT- the beast
23-09-2004, 13:14
E Limač jel napreduje "kraljica"??? :o <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
23-09-2004, 13:19
jok, kraljica je na cekanju.... trenutno sam preokupiran nekim drugim problemima....

brock, tvom volanu nema traga.... :(

piquet
23-09-2004, 13:21
tl presloži malo prioritete!
već je predugo na čekanju. :(

turbo-limac
23-09-2004, 13:23
nemrem buraz, ovdje je bolnica.....! :smile06:

Brock
23-09-2004, 13:27
U nadi je spas! :))

DeLux
23-09-2004, 15:28
E fala fala ja san kopa po ciloj instalaciji pa nisan uspija nać.
A sada ima jos sitnica, iman killer od campusa i na tabli mi stalno temp. stoji iznad 90'C, od cega da stavim hladnjak ako ne uspijen naci origigi od turba, neki kažu od 1,6 dizela(1,5lit više) ali onda neman di ubost ona 2 crijeva od ulja sta idu u orig killer, inače one su mi sad spojene na neku cijev ali doslovno cijev(šuplja u sredini) i zavezane za vezni lim...

2GTTbeast- ;) <br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

turbo-limac
23-09-2004, 15:37
fali ti kiler za ulje koji inace stoji u kileru za vodu na GTT-u... Ja sam imao kiler od traffica (dizel dostavnjak) ali to zahtjeva odredjene modifikacije na alternatoru....

moj savjet ti je da kupis novi (rabljeni) hladnjak za gtt.....

DeLux
23-09-2004, 15:39
Iman doma od yamahe mali killer za ulje, sta misliš o toj komb + kill od dizela

turbo-limac
23-09-2004, 15:41
je moze, ja imam killer od kadetta GSI-ja....

DeLux
23-09-2004, 15:42
Inače ja san Miro,25 iz Splita i Igor GTtbeast me je reka da sve šta iman pitat na ovom forumu da pitan tebe jer ako ti ne znaš da onda niko nezna i zato ti HVALA i za sve savijete ubuduće, eto :)) :)) :)) <br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

turbo-limac
23-09-2004, 15:44
:)

Dom Dom unlog.
01-10-2004, 13:01
TL , evo imam jedno pitanje.Kupio sam u Molydonu iz zajebancije Octane plus aditiv koji povečava oktanski broj za 4.

Pitanje: da li se teoretski može kaj dogoditi motoru , ako na Eurosuper98 natočim to čudo i onda je oktanski broj 102???

Hvala i pozdrav!!

Dr. Strangelove
01-10-2004, 13:20
ja sam mislio da samo olovo povećava oktanski broj ??

Black Knight_
01-10-2004, 14:07
Ok, update na situaciju.

Zamijenio sam senzor protoka zraka, nema nikakve promjene. Motor i dalje se trese u leru, mada radi na 900 okretaja, nekada se turira, cuka, nema snage na nizim okretajima, nekada je malo bolje, nekada uzasno cuka.
Primjetio sam da kad istekas senzor protoka zraka da se auto zgasi i nece da radi uopce bez njega - mislim da to nije normalno barem ne na vecini auti.

Otiso sam zatim u servis i prikopcao ga na kompjuter. Izcitao je sljedece greske:

PHASE SENSOR
PHASE SENSOR
LAMBDA SENSOR
THROTTLE POSITION SENSOR

Neke od tih gresaka su mozda posljedica nekakvog odspajanja prilikom generalke ili nesto pa smo ih pobrisali, zapalili auto i gledali kaj ce opet izbaciti. Onda je izbacio samo PHASE SENSOR dva puta.

Pogledali smo parametre u radu, LAMBDA SENSOR parametar je bio konstantno 0%, a onaj drugi LAMBDA parametar je bio "ABOVE TOP LIMIT".. Nakon iskopcavanja lambda senzora nista se nije promijenilo od parametara niti je motor imalo promijenio nacin rada. Dakle ispada da lambda senzor apsolutno ne daje nikakav signal no nije mi jasno zasto nije izletio kao greska, mozda bi trebalo vozit auto neko vrijeme.

Ista stvar i sa senzorom radilice(to je valjda taj PHASE SENSOR), iskopcas ga, i nista, motor dalje identicno radi..


Uglavnom, ne znam, tu lambda sondu valjda treba zamijenit mada je bila mijenjana prije godinu i pol negdje..

Mehanicar mi kaze da bi on prvo htio zamijeniti ispuh, kaze da je srednji i zadnji lonac dosta zastopan i zatim mase ponovo pospojit na karoseriju, poslajfat malo to i onda vidjet kak radi pa ga tek onda spojit na kompjuter vidjet kaj komp kaze...

Brock
01-10-2004, 14:11
ISUSEK! :smile18:

turbo-limac
01-10-2004, 14:39
phase sensor nije na radilici vec na bregastoj..... mehnicar ti ima pravo, prvo provjerite sve mase pa onda dalje...


dom, nebi se trebalo nis dogodit. Ak ti elektronika nije programirana da radi s 102 oktana onda mozda cak malo i izgubis na snazi... s druge strane, ak nasa 98 nije 98 vec manje,....... onda mozda nes i dobis.... :)

Black Knight_
01-10-2004, 15:22
Jel taj na radilici ima onaj mali prozorcic?

Jel se ovaj na bregastoj da stelat?

mc
01-10-2004, 15:27
Dom, kaj se pripremas za okrsaj s nekim CS-om??? :o :)) :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

Blesavi
01-10-2004, 15:53
No comment!

Mario Haas
01-10-2004, 16:07
Bleki, nema nikakvog štelanja senzora faze, osim izvadi-baci-kupi-novi. Ja sam mijenjao svoj i to me je koštalo po cjeniku 800kn!
:smile13:

ŠULE
01-10-2004, 16:36
:o Čitam i ne vjerujem!
Ma ni čisti U235 bi pomogao.
Znate kome!

ŠULE
01-10-2004, 16:38
Mislim, ne bi pomogao! :)

DeLux
03-10-2004, 09:53
TL problem rijesen, nasa orig kiler u Krizevcima, stavija termostat 87/77, za gornju cijev iskombinira crivo od yuga+od campusa sa oduskom i zakon, temp pala nemoš virovat koliko, sad je stalno ispod 3će crte za 400+44+38kn :)) <br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>