PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pišite TURBO LIMAČU



Stranica : 1 2 3 4 [5] 6

vw
03-10-2004, 12:30
bok svima


TL...

vlasnik sam pola sdi 2002 sa 50 000 km.
danas dok sam vozio osjetio sam da upravljač je bio težiji, elektronika nije radila kako treba. kad okreneš upravljač brzo, sistem kao da kasni a ako ga kreneš polako, onda je 90% kao prije. Ponekad je prelak...
TL, šta mislite?

turbo-limac
03-10-2004, 12:59
mislim servis..... ti bi trebao imat obican hidraulicki servo.... moglo bi bit nesto full jednostavno.. kao da ti klizi remen....

piquet
03-10-2004, 17:40
tl mene veliki dečki koji vole bemveje zezaju da moj auto ima samo tri zvjezdice na euroknap testu.
šta da radim, šta????

Cezy
03-10-2004, 17:42
Kupi renola... :smile06:

vw
03-10-2004, 18:15
TL, ima elektrohidraulicki servo.

Primietop sam da tokom nocne voznje, oborena svijetla kao da ostanu bez struje, tj. smanjuje se svijetlo a to vidim prema upravljaču koji na tim trenucima je lagan, kao kod Punta City Mod!

turbo-limac
03-10-2004, 19:48
zvuci ko da te zeza upravljacka jedinica onda (jer ocigledno potegne dobru struju..).... cuj fakat odi na servis to sam nebus popravil....
meni je jednom jedan C3 se zablokiral na minimalnom ojacanju, nije se dao vozit po gradu, ima elektricki servo... ali sam se popravio....

turbo-limac
03-10-2004, 19:48
piquet.... kupi kacigu.... :)

piquet
03-10-2004, 19:56
ili da metnem rolbara?

ali dobro. bio sam uplašen da mi buš dal savjet da si zemem bemvejevu peticu koja je isto na euroknap testu dobila tri zvjezdice.
ali dečki iz minhena budu dali malo deblju kovertu pa bu i petica dobila pet zvjezdica! :smile07:

turbo-limac
03-10-2004, 21:07
gle, pa jasno je da petica mora imati pet zvezdica...... :)


ma, uostalom, ak hoces bit siguran najbolje uopce ne izlazit is kuce...

vw
03-10-2004, 21:18
danas sam vozio i nisam primjetio nikakav problem! čekaću još nekoliko dana da vidim....možda isti slučaj kao kod C3!

Gost7
05-10-2004, 17:42
Postovani Turbo Limac,
Imam jedno pitanje za vas.
Naime imam mali problemcic a posto vec duze vrijeme pratim ovaj forum mislim da bi mi vi mogli pomoci savjetom.
Radi se od Bmw-u 320i E46.
Kad vozim 90 km/h volan se pocne lagano tresti.Cim se smanji ili predje brzina tresnja prestaje.Uocio sam i da mi se lijeva prednja lijeva guma trosi vise s unutarnje strane od desne.
Na tehnickom pregledu prije 2 mjeseca rekli su mi da moram promjenit prednji lijevi amortizer jer je aparat pokazao 30%
Unaprijed hvala na odgovoru!
Sa stovanjem!
Vas vjerni citatelj

Musnjak
05-10-2004, 20:29
Jel ovo kakva autorevija?

Ti treba da radis reklazu i balansiranje!

Gala
05-10-2004, 20:33
TL, imam pitanje za Vas!

Vozim Mitsubishi Galant 1992 sa ABS.
Kad vozim preko 80 km/h, pedala kočnice postaje tvrda i ne mogu da kočim! Ali ako vozim manje, sve je u redu!

turbo-limac
06-10-2004, 08:09
za pocetak ajmo prestat s ovim vi jer nisam auto klub.... :)

gost 7... ko sto rekose u servisu treba mijenjat amortizere.... i to oba jer se amortizer mijenjaju u parovima a nikad samo jedan... (ma sto rekli u servisu..) Cinjenica da se guma trosi nejednoliko upucuje na krivu geometriju ovjesa, odnosno na potrosenost selena ovjesa odnosno gronjeg nosaca amortizera.. Jeli auto naletio na kakvu veliku udarnu rupu.... meni to sve zvuci ko posljedica nekog udara...

dakle:
promijeniti OBA prednja amortizera..
provjeriti i zamijeniti selene prednjeg ovjesa / nosace amortizera
podesiti geometriju...
trebalo bi pogledati dali felge imaj utragove udara odnosno dali su zbog toga izaasle iz balansa...

gost 7..... cuj, to bi moglo biti svasta, od toga da se pedala kocnice/glavni kocioni ne vraca do kraja pa je zablokiran put ulju nazad u spremnik, sto dovodi do toga da je plocica stalno ukontaktu s diskom, pa do problema sa servo ojacivacem, a mozda je neki elektricni gremlin s ABS om...... neznam taj auto pa nagadjam.... jedino rjesenje je ××××vis... to moze biti vrlo opasno.

piquet
06-10-2004, 10:41
kažu u bertolu da mi naprijed torzionka sjebana pa da zato lupa. i da nije hitno mijenjati.
malo pojašnjenje i mišljenje molim turbo limač. :smile11:

turbo-limac
06-10-2004, 11:00
sta lupa, ko lupa, lupa rupa????? :)

ako ti nes klikce i lupa kad prelazis preko rupa lako je moguce da su otisli lezajevi torizonke... oni koji vezu torzionku na sasiju ili lezista torzionke na opruznim nogama...

na integralkama (samo EVO) je torzionka bila vezana uniball lezajevima za opruzne noge (skare..) tak da se to vrlo brzo razlohalo i onda je pocelo lupkat...

INTERCEPTOR
06-10-2004, 11:17
Kolko ono košta prednja torzionka na integralki :)) 500,600,700 :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

ali ne kuna.... :smile25: <br><hr><font face="Courier"></font>

piquet
06-10-2004, 12:04
e super turbo limač!!
rečeno je da je jedna veza razlohana, a druga ok.

da li se to po tebi mora mjenjati pod obavezno ili se može tako voziti.

cijena bi trebala biti 2000kn komplet.
da li se negdje može proći jeftinije?

turbo-limac
06-10-2004, 14:12
prednja torzija na integralki (set s lezajima...) 1500 kn cca..... :-)

cuj, piquet... mos se ti tak vozit al ja bi na tvom mjestu u jednom trenutku popizdio i to promijenio, sve je pitanje koliko te smeta lupkanje na rupama....

Gost7
06-10-2004, 15:51
gospon. Turbo Limac hvala na opsirnom odgovoru!

INTERCEPTOR
06-10-2004, 15:52
Ja sam negdje našao da je oko min. 500€ :o Za Evo 2.

Nego reci dal ej normalno da auto od 40 000 km zna zadimit bijelo pri turiranju? Kad je zagrijan naravno.

turbo-limac
06-10-2004, 15:54
evolucionke imaju umjesto gume, na krajevima torzionke uniball lezajeve s kojima se spajaju sa skarama, vjerojatno je 500 ojra komplett... inace, to sto rostaju rez dijelovi okolo jako varira, najbolje je pitat kod nekog ko uvozi origigi dijelove drito iz italije.... (imam takve :) )

INTERCEPTOR
06-10-2004, 15:55
Limac pa nije valjda tako skupo, meni kaže 88,93€ za 147 u onom programu što imaju u servisu. Tu sam gledao i za Integralku, to su cijene vani.<br><hr><font face="Courier"></font>

turbo-limac
06-10-2004, 15:56
ak dimi bijelo znaci da tu negdje ima vode...

mislim, ak ima dobru kompresiju, ide dobro, ne grije se, ne trosi ulje, onda nema brige, nek dimi kak hoce... :)

turbo-limac
06-10-2004, 15:58
samo uniball spojevi kostaju cca 2000 kn... meni su za torzionku integralke 16V (dakle samo stanga s gumenim lezajima) rekli cca 1500 kn.... ak to dvoje zbrojis dobis 3500 sto je skoro pa 500 ojra...

INTERCEPTOR
06-10-2004, 16:11
Ma to je punto 1.2 16V fire, on malo potroši ulja na 10 000 i to je kao normalno. Al mi ej voda sumljiva, kao da ju ej u 5000 km nestalo za 1/4 područja između min i max. Dakle vrlo malo, možda je ishlapilo... Uglavnom mehaničar me jednom pitao dal mi troši vodi kad sam mu ja rekao da se zna ugasit npr. kad stanem na semaforu i ona lampica ubrizgavanja se pali. Šta je mislio pod tim?

Bmw Touring
06-10-2004, 16:15
da se treba napravit generalka na 50000 km :smile06:

turbo-limac
06-10-2004, 16:24
neznam kaj je mislio... to ga trebas pitat... sto se potrosnje vode tice to mi je ok...

INTERCEPTOR
06-10-2004, 16:33
Ok hvala.

vw
06-10-2004, 22:36
TL, opet problemi.
Danas u toku vožnje posle problema s upravljačem upalila mi se lampica sam upravljačem i znakom uzvika. Ugasio sam auto, opet sam ga upalio a lampica je nestala ali opet servo se zajebava sa mnom!
Kaj može bit!??!?!?

turbo-limac
06-10-2004, 22:46
jesi ti bio na servisu s tim autom? ak nisi mislim da bi vec opako bilo vrijeme da odes.... :)

vw
07-10-2004, 00:10
Sjutra! :( :( :(

DeLux
08-10-2004, 10:37
Spuštanje petarde... Naprid san rijesija, sad je treci par opruga na njoj i to je to, a zada je torzija i sad neznan koliko bi to, najprije se to sve lipo izbije i onda jedan ili dva zuba doli??? jel znaš koliko cm ce to potonit :smile12:

turbo-limac
08-10-2004, 10:40
dignes auto straga, skines amortrizere, iscupas torzionke (trebas alat za to a mos ga slozit sam....) i onda fino dignes malo ovjes gore s dizalicom i nabijes torzije nazad.... ponavljas operaciju dok nisi zadovoljan... :)

DeLux
08-10-2004, 10:54
Sad je na oko 4 cm od pr kola (195/45*15) a pocetak praga je na oko 17cm od poda,<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

DeLux
08-10-2004, 11:01
Nisan vidija ovo zadnje, ja san se zavlačia doli i gleda... dignen auto, skinem kola, skinen amortizere i osigurac, naprskan WD-om, cekan, izbijen i onda sve obrnuto i jel mogu ja tu nesto usrat ako torziju nisan nikad taka u zivotu<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

turbo-limac
08-10-2004, 11:55
torziju moras izvuc.... neznam o kojem osiguracu govoris....

evo ti :URL=http://homepage.mac.com/spacy/space/lowering.html:link na stranicu:/URL: gdje je sve objasnjeno.... :)

DeLux
08-10-2004, 18:06
Ee vidija, fala. Nece valjda bit problem i pise 1 zub = 30mm<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

vw
09-10-2004, 19:01
TL, bio sam na ovlašćeni servis, promijenili su mi senzor letve upravljača i sad je sve OK. Sve mi je koštao 90 ojra.

Još jednom, hvala svima a posebno Tebi! :) :o :))

turbo-limac
09-10-2004, 20:31
sve je dobro sto se dobro svrsi... :)

DeLux
10-10-2004, 17:37
TL... na petardi, onaj regulator tlaka zraka, valjda se to zove tako.. onaj komad od Bosch-a spojen je sa jedim crijevom na cijev od usisa a sa drugim na ventilator karburatora i sa donje strane se usteka đek, sta on tačno radi i kad je u funkciji i kako cu znat jel mi valja?
Inače ima san neki koji je bija razbijen sa donje strane i nije uopce bija spojen u stuju a crijeva jesu, i sve je ok radilo, kad sam ga skinija puhnija sam na jedan izlaz i zrak je izlazija slobodno na drugi, sad sam stavija novog i napravija djir i vratija se doma i za 5min, auto mrtvo, nece da upali, neman pojma jel ima veze sa tim ali nisam nista drugo dira, ceka san 20min i opet nista, provjerija san, gorivo dolazi u karb i onda vidim da sviće ne bacaju iskru... :smile12: :smile12: sta dalje???:smile12:
<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

turbo-limac
10-10-2004, 17:52
to ti je ventil koji omogucava onom ventilatoru da puse ne samo na frg nego i kroz njega... to ti jje otvoreno samo dok auto stoji i sluzi zato da se benzin u frgu ne pregrije i ne ispari previse... tako da lakse upaliss auto nakon stajanja...

ako t isvecice ne bacaju iskru onda si poremetio nesto drugo... mozda s iskopcao onaj sigurnosni prekidac na crijevu koje vodi od turba do intercoolera pa ti je iskopcan relej paljenja... uglavnom vjerojatno si poremetio nes drugo... provjeri dal imas napona na elektronici kad das kontakt...

DeLux
10-10-2004, 19:22
A ha, znači u biti da je on tu da pomogne ventilatoru frga. Ima napona u elektronici, to san provjerija i kabele isto, ok su. aj mi samo malo detaljnije o tom releju..

DeLux
10-10-2004, 19:39
Crijevo koje ide od elektronike do karb, di ulazi u karb?? sa njegove lijeve str, kao meni sada (gledaš sa vozačevog mj)ili od nazad, na dno karb di mi je sada spojeno crijevo na cijem je kraju zavidana vida. To pitan jer u prijatelja na GTTu, crivo iz elek. ide od nazad di je meni to slobodno a ovo sta meni ide u elek njemu visi ispod interkulera kao neki odušak :smile11: <br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

Dom Dom unlog.
10-10-2004, 19:44
TL , daj mi reci jel su prve Alfe GTV od 95 godine imale 4X98 ili 5X98???

Girrari
10-10-2004, 21:39
Mislim da je od početka bilo 5x98. Nisam nigdje našel drugačije iako baš nisam preveč ni tražil.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

turbo-limac
11-10-2004, 08:38
dom, mislim da gira ima pravo, al on to ionako bolje zna od mene.... :)

deluhe.... crijevo od elektronike je spojeno odmah ispod frga na jedan prikljucak koji stoji tocno u sredini...

ono crijevo koje je spojeno na dio frga koji radi dodatno obogacenje (to je ono "lijevo" se nigdje ne spaja.....

turbo-limac
11-10-2004, 08:40
na gtt-u ima jedan tlacni prekidac na crijevu koje vodi od turba do interkulera, na njega se spajaju dvije zice koje idu do releja koji daje odnosno prekida struju za elektroniku... poanta je da se onemoguci pretjerivanje s tlakom..... obicaj je te dvije zice kratko spojiti... :)

INTERCEPTOR
11-10-2004, 12:46
Dom imale su 5 vida od početka. Samo niam siguran jeli razmak 98.

Fergazer od fiće
11-10-2004, 13:05
Dakle, na mojoj Mazdi 323 F odnedavno kupljenoj iz 2000. je počela svijetliti lampica koja označava podignutu ručnu kočnicu, znak (!)
Naravno da spustim ručnu kočnicu kad krenem voziti tako da je to rješenje isključeno i isprobano. Lampica se pali u principu kad stisnem kočnicu i ugasi se nekoliko sekundi (5-15) nakon puštanja papučice (bez obzira da li sam stao ili ne).
U uputama za upotrebu auta piše da je mogući problem s razinom ulja, ali ni to nije slučaj.
Imate li kakvu preporuku ili moram na servis provjeriti što je?
otvorio sam i ovu temu ali nitko ne odgovara pa pokušavam ovako...

Fergazer od fiće
11-10-2004, 13:06
:smile15: null

turbo-limac
11-10-2004, 13:15
mozda su ti plocice potrosene, pa to indicira na toj zaruljici....

Girrari
11-10-2004, 14:56
Cep, imale su 98 od početka jedino kaj nisam ziher da li su možda u početku TS-ice imale 4x98 no u svim mojim izvorima nema nikakve podjele kaj se toga tiće s obzirom na godište.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

mara1
12-10-2004, 12:36
zanima me zasto danas novi auti a to se desava i sa starima kad ubacis malo brze u rikverc on kao da zapne i zaskripi? ako je tehnologija tako napredovala zasto skoro svi auti s time imaju problem?

i kao sto vec pitah, postoji li danas neki auto koji ima sve ono sto si ti nabrojao kao motor(auto) koji ima sportske performanse i zadovoljava tvoj ukus?

turbo-limac
12-10-2004, 13:00
to ti je zato kaj rikverc nema sinhron... tak da kad ubacujes u rikverc, ak ne pricekas da se osovina zaustavi kad sitsnes kuplung, zupcanik na ulaznoj osovini udari u zupcanik od rikverca.....

ako se to stalno dogadja ma koliko pazio, znaci da imas problema s kuplungom...

inace, kaj se tice novih automobila... tesko mi je govoriti o silnim automobilima koje nisam probao.... da sutra imam lovu i kupujem novi auto, dobro bi razmisljao kaj bi kupio.... tak da bas nemrem odgovorit na tvoje pitanje... jedan jedini auto tesko da bi me u potpunosti zadovoljio.... trenutno su mi planovi imat jedan "radni konj" o kojem necu prevec razmisljat (a znam koji ce to bit..) i jednu ig×××××.... koja vec ceka u garazi da se gazda smili... :)

DeLux
14-10-2004, 10:54
TL, nije tlacni prekidac, struja dolazi u elektroniku i nije sama elek jer sam prova i sa drugom koja valja i opet isto.. :( :( <br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

Jake
14-10-2004, 11:25
turbo limac, neces da mi odgovoris na pitanje?( pogledaj temu "' za turbo limca" ) :smile13: Dobro , dobro, nema frke.

turbo-limac
14-10-2004, 15:27
buraz, pitanje ti je preopcenito.... a i nemojmo ponovno potezat teme o alfama imamo ih vec dosta..... :)

turbo-limac
14-10-2004, 15:28
delux.... jel ti fakat imas benze u frgu.... na tim motorima zna otic relej pumpe za gorivo.... daj malo podrobnije opisi problem i povijest istog....

DeLux
14-10-2004, 16:19
TL ima benze ali nema iskre na svićama i to je problem a sta je uzrok, nezna se, makni cu na živce.
Inače, stegnuta je glava prije cca 500km i bija je problem to sta kad ga stisneš muški 1,2 u 3. poćne prekidat(4500 okr), kad ga stisneš 2,3 u 4 ista stvar, onda san prominija kabele i nije do njih i evo sad ovo ××××××..<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

DeLux
14-10-2004, 16:35
Znači, neće da pali, nema iskre, ima goriva, nije elektronika, dolazi joj struja i prova san sa drugon, nisu sviće, nisu kabeli, nije razvodna kapa, nije tlačni prekidač :( :( :(
Nego znaš šta, ima doli na zamajcu( neznan kako vi to kažete, na zvonu getribe ) neke žice uštekane, ne one od km sata nego neke druge, imaju veze sa paljenjem... :smile11: <br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

turbo-limac
14-10-2004, 16:43
ok, onda ovako...

jednog pomocnika nek stavi uho na pumpu za gorivo... pokusajte upalit motor.... nek slusa jel se pali pumpa...

ako se ne pali pumpa velike su sanse da si pokidao zice senzora na zamajcu....

mozes i iscupat konektor senzora i izmjerit otpor.... ako je beskonacan onda su otisle zice.....

jel ti detonira auto n 4500 o/min.... imas li mozda prevelik tlak turba..?

DeLux
14-10-2004, 16:54
ne detonira nego prekida, tlak je na oko 0,9... i kad ga malo pustim, oko 3sek onda bude sve ok

DeLux
14-10-2004, 16:54
mislim, gas u 3ćoj ili u 4toj<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

DeLux
14-10-2004, 16:59
"..ako se ne pali pumpa velike su sanse da si pokidao zice senzora na zamajcu.... "
Ali taj senzor iskljucuje pumpu??
<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

turbo-limac
14-10-2004, 17:56
senzor na zamasnjaku daje signal elektronici o gornjoj mrtvoj tocki, te o brzini vrtnje motora... iz elektronike onda ide pravokutni signal koji "pokrece" obrtomjer, ali isto tako i pali relej koji ukljucuje pumpu za gorivo.... ako nemas signala sa zamasnjaka onda nemas ni iskre.... a bogme niti pumpa za gorivo ne radi...

ako ti je auto prekidao na punom gasu, onda je moguce i da te zeza pumpa za gorivo koja ne daje dovoljan tlak....


nadam se da ti je razvodnik paljenja i ostalo Ok.... probaj spojit jednu svjecicu direktno na elektroniku, s time da je uzemljis naravno, pa vidi dal skace iskra.... jednom smo tako pokusali upaliti jedan GTT koji nikako nije htio... ispostavilo se da je propala izolacija zice koja vodi visoki napon od bobine do razvodnika i kak je bila blizu metala iskra je skakala izmedju zice i glave motora umjesto na svjecici.... :)

DeLux
14-10-2004, 18:47
uff, sutra sve iz početka, zadnjih par dana samo trliš, piđama, trliš, piđama, trliš...<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

....
14-10-2004, 18:49
Turbo limac, reci mi, zanima me sta ti mislis o Imprezi WRX, kakav ti je auto?
Dali se isplati dati vise love za STI, ili je i WRX dovoljno dobar auto?

turbo-limac
14-10-2004, 18:56
ja mislim da je i wrx super auto..... ovo dal se STI isplati, to je pitanje jel imas love viska ili ne... moja frendica je kupila rabljenu prezzu wrx i nemre ju dovoljno nahvlait.... iduci joj je auto sti .... :)

.....
14-10-2004, 19:07
ja bas razmisljam o Imprezi WRX, a STI je dosta skuplji, pa se pitam dali STI nudi toliko vise koliko kosta ;)

T-IE
14-10-2004, 19:14
Turbo limac,

Imam 2 pitanja.

1. Kako se manifestira kad ode kuplung korpa? Dali isto proklizuje kao kad je lamela izlizana ili su drugi simptomi u pitanju?

2. Dali je istina da kad lambda sonda daje krive podatke centralini, da centralina automatski "zanemaruje" te krive podatke i računa prema onim podacima koje je davala lambda sonda kad je bila ispravna tako da auto i dalje radi normalno? :smile10:

turbo-limac
14-10-2004, 19:21
1. kuplung, generalno govoreci, ili proklizava, ili jako trese kod ukljucivanja... a sad, dal je korpa ili lamela, to neznas dok ne otvoris.... doduse, ja obicno mijenjam oboje u paru...

2. Ako ECU detektira da je lambda fakat pokvarena onda (ako je tako isprogramiran) prelazi u neki predprogramirani nacin rada... i onda fljusnes na eko testu....
Lambda na normalnim autima samo regulirasmjesu na relativno malom gasu... kad lambda ode to se obicno manifestira povecanom potrosnjom, nemogucnoscu prolaska eko testa a u ekstremnijim slucajevima auto zbog prebogate smjese jako nemirno radi i dimi... i trosiiiiiiiii :)

turbo-limac
14-10-2004, 19:22
ako sumnjas u lambdu mos je slobodno iskljucit, auto bi ti trebao radit po predprogramiranim postavkama.....

Dom Dom unlog.
14-10-2004, 19:33
TL , imaš dobre frendice :) :)

Jel ti i žena iz tih krugova oktanskih???

Sigurno je kad te trpi takvog stalno u garaži ;) ;) :)

T-IE
14-10-2004, 19:34
Ma meni je lambda ok, nego starog jeb.. pa zato pitam.

Nego je meni kuplung u banani. Itrese prilikom kretanja i proklizuje. Ali mi nije jasna jedna stvar, a to je da ne proklizuje konstantno, već povremeno, dakle, jedno vrijeme uopće ne proklizuje nit trese prilikom kretanja, a onda odjednom počme klizat da jedva uzbrdicu savladava.

Inače, probao sam i dignut ručnu, pa ubacit u 4. i puštat lagano kuplung. Pustio sam ga do kraja i auto se nije ugasio.

turbo-limac
14-10-2004, 20:50
t-ie..... mijenjaj kuplung :)

dom ... zena mi je iz antioktanskih krugova... tak da taj hobi drzim podalje od nje... :)

INTERCEPTOR
14-10-2004, 22:04
T-IE da vidiš kako se vozi auto sa kuplungom u k... 2 mjeseca :smile06: :o niti ne pomišljati na više brzine i niske okretaje, odmah moment dejstvuje, evo ga sad stoji u dvorišu mora šlep doć po njega. Limac kakve su ono priče s coca colom?

Koshpa
14-10-2004, 22:10
Danas sam osjetio da mi na Pugu malo teze ulazi u drugu, kvacilo dosta nisko odvaja. E sad jel je to do ulja u getribi ili lamele, pitam te ja. Inace auto je bio hladan pa mozda zbog toga. Na cajgeru je 153000 km a ne znam bas da je lamela mjenjana.

Kak da provjerim jel lamela pri kraju?
Ova T-IEova metoda mi se cini malo prerigorozna. :smile12: <br><hr>×××× the cola, ×××× the pizza all I need is Schljivovitza!!!

Mario Haas
15-10-2004, 08:25
To je normalna posljedica hladnog ulja u mjenjaču, ne boj se sinko. ;)

turbo-limac
15-10-2004, 08:41
s obzirom da imam fini okrugli broj postova, koji se izravno moze povezat s kubikazom krame koju imam u garazi, svecano izjavljujem da uzimam mali odmor o foruma... :smile06: :)

unoplavi
15-10-2004, 08:45
Pozdrav svima! Imam problem na Fiat Uno 88g. 45s,fire motor,dok je hladan trza i dodaje sam sebi gas,kao da je pod cokom,ali jos gore jer kad dodas gas on trza,nece da primi,a onda kad postigne radnu temperaturu,sve je OK.,sredjivao sam karburator,ali nije on bio u pitanju,mjenjao sam vakum na razvodniku paljenja jer je prije toga stari bio neispravan,a u crijevu koje vodi iz njega je bila olovna kuglica koju sam izvadio kad sam stavio novi vakum! Ako imate neko rjesenje,pomagajte!

Cesare Fiorio
16-10-2004, 19:00
TL jel bi mogao dobit tvoj mail. trebao bih te nešto pitat ali neda mi se preko foruma.

vatra
16-10-2004, 21:02
neka mu uvek stoji vatra ispod motora

:smile06: :smile06: :smile06:

kužiš? :smile06: :smile06:

Black Knight_
16-10-2004, 22:43
Turbo limac moram te opet gnjavit.

Pored povremenog trzanja i nedostatka snage sto bi trebao rijesit u ponedjeljak jos uvijek me ×××× iskakanje sipke od ulja sto se dogadja i kad motor radi savrseno.


Posto motor dosta velik postotak vremena radi savrseno, auto ide ko lud, nis ne dimi ne vjerujem da je problem u gubitku kompresije. Crijevo oduska iz bloka je cisto i moram reci prilicno debelo(kao i blow-off crijevo) i trebalo bi biti dostatno da izbaci zbilja puno zraka iz bloka tako da nema razloga da sipka iskace. Kompresija bi morala biti stvarno losa da sav zrak ne uspije izaci kroz odusak.

Jedino sto mi je palo na pamet da blow-off ventil nekako ne izbacuje pritisak u blok kroz taj odusak. I cijev od oduska i blow-offa izbacuju zrak u usis odmah iza senzora zraka. Kolko sam skuzio odusak nema nikakav neprovratni ventil koji bi sprijecio zrak da ide u suprotnom smjeru. Da li je to ikako moguce? Znam da bi taj ispusteni pritisak trebao ici natrag u turbinu no sta ako turbina iz nekog razloga jako uspori? Onda taj pritisak nema kud osim u blok ili van kroz K&N filter...

Primjetio sam da se blow-off dosta jako cuje, ne znam jel to normalno, na kalibri se nije cuo. Nekad se cak ne cuje hisssss nego vise ko uzdah uz metalni prizvuk, ko da metal strugne po metalu ili nesto...

Ne znam na koju foru bi se u bloku napravio toliki pritisak da izbacuje sipku osim ako turbina nema neke veze s tim.

Jedino sto jos je mehanicar spomenuo jest da sipka stoji dosta blizu radilice pa ju mozda ona izbije al to mi je fakat bolesno...

Ideje?

turbo-limac
17-10-2004, 11:15
cesare... moj mail je turbolimac@net.hr al ga ne provjeravam bas cesto tak da mi javi ovdje kad si nekaj poslal...

black...
mehanicar ti mozda ima pravo kaj se tice sipke.... probaj stavit neki drugi cep gore pa vidi jel iskace...

blow off se jako cuje jer imas otvoreni filter...

s druge strane, ti blowoffi znaju puknut... lako ih se provjeri, samo iscupas onu cijevk koja ih otvara (ona tanka koja ide iz usisne grane do vrha blowoffa..) i probas vuc zrak kroz nju.... ventil bi trebo drzat vakum...

INTERCEPTOR
17-10-2004, 11:42
Limac kad kočim mi trese volan, dal to može biti nešto drugo osim diskova? I to je jače izraženo kad kočim lagano nego kad baš nagazim, u pravilu trese kad je brzina od 80 km/h na dalje.

Girrari
17-10-2004, 12:04
Odi do vulkanizera špur posložit kak spada.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

turbo-limac
17-10-2004, 12:50
je, al mozda su mu ipak diskovi spigani.... ili

T-IE
17-10-2004, 12:55
TL, još samo jedno pitanje i više te ne gnjavim.

Borg&back
Valeo
Quentin
Sachs

Koji biš kuplung ti od ova 4 stavio na auto? Odnosno, dal se isplati uzet neki od ova 3 navedena prije Sachsa?

turbo-limac
17-10-2004, 13:00
osobno, Valeo ili Sachs.....

INTERCEPTOR
17-10-2004, 14:08
Što se tiče špura, nemam baš povjerenja kad to radi vulkanizer. Bolje štelat kod nekog tko je ujedno i mehaničar.

Inače špur štelam jako često jer jako često se nešto prčka na ovjesu :)) , nedavno ej napravljen, al je stvar u tome da sam pogodio šahtu sa polušasijom i malo mi je jači negativan nagib lijevog kotača. Međutim ne može bit strašno kad se gume odlično troše, tako da mi se čini da nije do toga.

Whatever, diskovi su 19,02€ komad :smile25: u Njmeačkoj, tako i tako moram naručit još toga, pa ću i njih odmah. Kod nas su 500 kn komad :smile25: :smile25: :smile25:

Cesare Fiorio
17-10-2004, 19:13
TL....evo poslao sam ti mail :)

turbo-limac
18-10-2004, 01:04
a ja tebi odgovor...
:)

Cesare Fiorio
18-10-2004, 22:38
E Garret imaš još samo jedno malo pitanjce! Inače puno hvala na odgovoru! :)

Black Knight_
19-10-2004, 12:52
turbo-limac, otiso sam pinjusicu, kaze covjek da turbina normalno radi. pritisak skoci do 1.4-1.5 i padne na 1.0-1.1 bar sto bi trebalo biti ok za taj auto.

ja sam napravio sljedece, digo haubu, skinuo airbox i stavio ruku ispred usisne cijevi da osjetim struju i davao gas. i vuce on zrak lijepo, ja dajem gas na sajli turbina se otvori i kad pustim gas, pop off kad ispusti izleti zrak/pritisak van na cijev(usisnu). je li to normalno? znam da pop off ispusta zrak iza senzora protoka zraka, dakle dosta blizu usisnog ulaza ali cinjenica da je zrak izletio na usis me prilicno zacudila posto bi taj zrak ipak trebao ici natrag u turbinu AFAIK.

posto taj zrak izlijece na usis nema razloga da isto tako ne uleti i u blok motora posto odusak motora(ona debela cijev koja bi trebala motoru valjda dovlaciti svjez zrak i nema AFAIK nikakav sigurnosni ventil koji bi mogao sprijeciti struju u suprotnom smjeru) isto vuce zrak odmah iza senzora protoka zraka.

e sad, prema mojem jadnom znanju fizike i jos jadnijem znanju o automehanici ne vidim kako ili zasto zrak ne bi isao natrag u turbinu osim ako turbina doslovno ne stane u tom trenutku pop-offa.


pop-off reagira na vakuum iza leptira ako se ne varam jel moguce da ne reagira dobro tj. da prekasno ispusti pritisak? to bi moglo prouzrociti turbinu da se zaustavi ili cak zavrti u suprotnom smjeru zbog velikog pritiska ispred leptira?

uglavnom budem probo zamijenit pop-off pa cu vidjet.


turbo-limac jel postoji mogucnost da ti to pogledas ako imas volje, platim rucak za neku pametnu dijagnozu :) stvarno vise ne znam kaj bi..

javi broj telefona ili nesto na adrijan@vipdata.hr

INTERCEPTOR
19-10-2004, 20:15
TL, imam još jedno pitanje1

E ovako na alfi 75 smo bili montirali fuldu carrat attiro 195/60/14, prije je bilo 185/65/14, a tvornički ide 185/70/13. Nakon nekog vremena možda 3-4 000 km sam primjetio da se unutarnji rubovi užasno troše. Ok ovjes je bio skroz u banani to je rješeno, trap poštelan.

E sad mi nije jasno zašto se taj unutarnji rub nastavio trošiti ako je ovjes poštelan?

Tj. nije mi jasno, dal se guma nastavlja trošiti cijelom svojom površinom ili se troši jače vanjski dobar rub dok se ne izjednači s unutarnjim potrošenim?
Npr. ako je na unutarnjem 30% mesa, na vanjskom 90%, dal bi se prvo vanjski trebao potrošiti do 30%, a unutarnji trošiti puno manje i onda kad oba budu na 30, dalje se troše jednako?

Ili pa se oba nastavljaju podjednako trošiti jer se guma rastegne po površini tako da nakon 30% trošenja mesa, unutarnjeg više nema, a vanjskog ima još 60%?

U biti ova druga situacija se dogodila,guma je bila gotova nakon još 3-4000 km, unutarnje šare više ni nema.

Jel to normalno ili je nešto drugo u pitanju? Sd su gor privremeno neke stare zimske 175 širine i one se troše jednako već 2-3000 km.

Dal je možda moguće da mu možda ne paše 195 guma jer ju troši na taj način i kad je ispravan ovjes? U to mi je teško povjerovati jer to je 1 cm šire od tvorničkog, a i ovi jači modeli su imali tu dimenziju.

INTERCEPTOR
19-10-2004, 20:15
Uuuu koje pitanjce :))

DeLux
19-10-2004, 20:21
TL problem rijesen, problem je bija u elektronici koju san zaminija i u pobudnom kabelu, sad pali ko veliki ali je osta onaj probl od prije, prekida kad ga muski stisnes.. ipak hvala<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

turbo-limac
19-10-2004, 20:52
delux, ostaje moje pitanje glede tlaka i konstatacija da ako imas prevec tlaka ili slabe svecke ili slab napon na obini onda bu ti prekidal na velikom gasu....

Black.... javim se, sad moram malo na put pa me nema...


cep, ak si inicijalno sjebal gume onda ti se mozda guma i dalje krivo trosi jer ti sad drugacije lezi na cesti...

INTERCEPTOR
19-10-2004, 21:21
Ok, hvala.

Cesare Fiorio
19-10-2004, 23:11
Ok TL budem si onda razmislil još(sračunal) pa ti javim! Ja bi isto rađe 100 puta origgigi ali jeb ga težak je studentski život! :))
Hvala, čujemo se!

turbo-limac
20-10-2004, 20:48
najdi si curu s kreditnom karticom i napomeni joj da bi to za bozic..... :)

Cesare Fiorio
20-10-2004, 22:24
Ooo viš dobra ideja! Krećem u akciju! Lovina-starija fufa sa debelim žepom..... :o :)) :)

Black Knight_
22-10-2004, 12:04
turbo-limac javi se pliz pliz pliz :/

zamijenio sam pop off ventil i onaj ventil na odusku bloka.

sad mi se cuje zvuk ko tramvaj kad skrece kad boostam. nisam siguran jel turbina proizvodi taj zvuk ili pop-off pusta. turbina kolko mi se cini sada teze nabija pritisak i rijetko kad se popne preko pola, s okretajima lagano pada ispod pola. Prije se znala zaletit do crvenog pa padne negdje na 1, 1.1, 1.2 bara..

cuje se dosta zvukova zraka kak prolazi kroz crijeva kad boostam. cini mi se da jos uvijek izbacuje zrak na usis al to je tesko isprobat jer moras biti u voznji da se turbina zavrti kak spada.. to sam zakljucio jer nekad kad pop-off ispusti zrak mi se auto istrza sto bi moglo biti ako taj zrak ponovo prodje kroz senzor protoka :/

e da, i kad dignem haubu i dam malo gasa iz usisa se cuje turbina, onak lagani visokotonski zvukic tocno kak se turbina zavrti i kad usporava mijenja frekvenciju. posto mi je K&N filter sada direkt na senzoru protoka zraka i odtuda ima jos mozda 20cma do ulaza u turbinu mozda je to normalno ne znam.

Black Knight_
22-10-2004, 12:04
a onaj zvuk skretanja tramvaja po tracnicama je uvijek isti, ne mijenja se kak se turbina zavrtava, uvijek je iste frekvencije...


je li moguce da se neka lopatica svinula i sad struze po kucistu pa proizvodi taj zvuk skretanja tramvaja i to sam pri odredjenim okretajima turbine pa je zato ista frekvencija zvuka uvijek? i kad pustis gas onda zastrugne po kucistu pa se turbina zaustavi a pop-off onda ispusti pritisak pa kak je turbina stala pritisak izleti na usis i u blok...jedino sto mi ne pase u cijeloj prici jest onaj visokotonski zvukic kad dam gas koji se cuje ispod haube, kad pustim gas turbina(prema tom zvuku) normalno i polako usporava, da nesto struze bi naglo stala. ali mozda struze tek pri velikim okretajima :/ neam pojma...

fakat vise ne znam sta bi s tim autom, nije problem budem ja i turbinu repariro ako treba, samo bi htio da to napokon radi kako treba i da prodam taj auto jer mi ga je fakat vec pun ×××××. vise sam para potrosio na punto GT nego kalibru turbo... ××××s ti i fiat i sve skupa...

Black Knight_
22-10-2004, 12:06
E da, i taj zvuk skretanja tramvaja se nije prije cuo, i turbina je drzala pritisak, zato mislim da je ipak pop-off... no ak treba turbinu reparirat budem sam da to proradi..

turbo-limac
22-10-2004, 12:17
vjerojatno ti pop off curi, probaj ga full skinut i zacepi rupu s necim.... cisto za probu, jedino kad budes tak probla auto nemoj prevec naglo otpustat gas kad se vozis.....

Black Knight_
22-10-2004, 12:36
A zasto pritisak nekad izleti na usis? Taj zrak prodje kroz senzor protoka zraka u suprotnom smjeru i bude ponovno premjeren sto sigurno nije normalno...

Nekak mi se cini da cu kupit pravi dump ventil i rijesit se problema..

Jedino ce onda par puta ustrcat previse goriva jer izbaci premjereni zrak u atmosferu al ×××× mi se, bitno da ne zavrsi u karteru :)

turbo-limac
22-10-2004, 12:50
ak imas senzor zraka onda ti open loop dump ventili (dakle oni koji bacaju u atmosferu) budu zajebali rad motora.... tebi je dump ventil u rpincipu otvoren na leru... .tak da bus imal auto koji ne radi na leru i malom gasu... to sam i ja imal problema s volvo motorom u GTT-u..... probaj zastopat dump valve kak sam ti rekel, skini ga i zacepi rupe...

Black Knight_
22-10-2004, 13:57
Mislis da bi dump ventil dopustao usis na leru?
Zar je moguce da tako glupo rade?

Mislim nije problem, stavis dodatni jednosmjerni ventil da ne dopusta usis :/ Ali glupost ak ti ventili tak rade...

turbo-limac
22-10-2004, 14:25
zavisi koliko ti ej tvrda opruga na dump ventilu.....

na Volvo 1.7 turbo dump je bio otvoren na leru... auto uopce nije htio radit kad je bio u open loop modu...

na delti isto je dump valve lagano pustao na malom gasu.....

Black Knight_
22-10-2004, 15:55
TL, jel postoji neka sansa da ti ja platim da ti pogledas malo kaj je tom autu ako imas neku garazu ili nesto?

Black Knight_
22-10-2004, 16:08
Budem jos lambda sondu probao zamijenit i pocisto to ulje po motoru prije

Vjeruje da pop-off koji pusta nema dobar utjecaj na turbinu jer ona ne moze postici "zadani" pritisak a u nastojanju da ga postigne wastegate je stalno zatvoren sto ce reci da se turbina vrti kolko ide a jednostavno ne moze postici pritisak jel?

Kad nisam na full otvorenom gasu auto zna trzat pun ×××××, ili kad odpustim gas vjerovatno jer pokusava preko lambda sonde regulirati smjesu ili nesto. Kad je gas full otvoren onda ECU ne koristi lambdu i jos neke senzore nego baca unutra visak goriva za svaki slucaj. Budem ju probo zamijenit i pocistit konakte oko ostalih pa vidjet oce to rijesit trzanje i ruzan rad u leru.

Da li losa lambda sonda moze prouzrociti los rad u leru uopce? Motor mi se dosta trese u leru i zvuci ko da radi na 600 okretaja a na obrtaljki je 900 okretaja i lagano ide 50 okretaja gore dole kak se zatrese.

turbo-limac
22-10-2004, 16:25
"Vjeruje da pop-off koji pusta nema dobar utjecaj na turbinu jer ona ne moze postici "zadani" pritisak a u nastojanju da ga postigne wastegate je stalno zatvoren sto ce reci da se turbina vrti kolko ide a jednostavno ne moze postici pritisak jel? "

je imas praf s tim treba pazljivo...

zamijeni lambdu i onda namjesti ler gas ali nemoj zaboravit iskljucit ler gas ventil prije..... to podesavaj na vrucem motoru..... dalje, provjeri jeli ti rade senzor temperature vode..., takodjer, neznam kakav imas mjerac protoka zraka (jel sa vrucom zicom ili ne..) ali cuo sam da ak je prljav onda voli zezat....

kaj se tice gledanja auta, nema problema, sam kaj sad nemremo do garaze nikak.. tak ak hoces mozemo se nac tam d iinace sarafis po autu.... sad sam nekaj bubin, ali iduci tjedan cu valjda bit ok.....

:)

p.s. zaboravi na bilo kakvo placanje....<br><hr><font face="Courier" color="red">\"...fuj internet...\" © S.E.V.E 2004</font>

Black Knight_
22-10-2004, 16:40
Senzor zraka sam zamijenio sa drugim polovnim, apsolutno nikakva promjena..
Inace da, sa grijanom zicom je senzor i auto ne radi bez njega uopce, nikak. Neki auti mogu raditi u limp modu bez njega(calibra turbo :) ) ali ovaj nece.

Budem probo prek vikenda lambdu i kat zamijenit isto s polovnim pa vidjet jel se sta promijenilo...

Lambda sondu kad istekam na zivo nis se ne dogodi, ali apsolutno nista, nit da bi za okretaj skocilo gore ili dole. Tak da ona sigurno nikoji ××××× ne radi...

AFAIK, ako imam lambda sondu s 4 zice onda je grijana sto znaci da ECU pocne koristiti njen signal vec minutu i ranije nakon hladnog paljenja i ne koristi je samo pri full otvorenom gasu? Sto bi moglo objasniti zasto mi auto samo pri full otvorenom gasu radi kolko tolko normalno...

Istekla mi je rega pa pokusavam osposobit auto da bar prodje eko test da ga mogu poregat a poslje cu vidjet kaj je to s turbinom, pop-offom, sipkom i uljem..
Platio sam osiguranje, a rega bi trebala valjda do kraja mjeseca vrijedit :/

Joj kak taj auto ide u prodaju cim ga popravim...

INTERCEPTOR
22-10-2004, 17:07
Limac što može biti uzrok dugeg hoda i mekanog osjećaja na pedali kočnice?

Diskovi novi, pločice (lockheed) nove, tekućina nova, gl. kočioni novi.

Nije mi jasno jer prije zamjene diskova i pločica auto je ukopavao na najmanji dodir čak i kad je strugalo metal o metal, a papučica je bila iznimno tvrda i kratkog hoda.

Možda servo? Flex. cijevi? Pomoćni cilindar?

turbo-limac
22-10-2004, 17:58
ja bi rekao da nisi dobro odzracio sistem... takodjer mozda ti se pigaju plocice ak negdje zapinju....

INTERCEPTOR
22-10-2004, 18:08
Odzračivao je mehaničar, nego zar ne bi onda 1. trebala pedala propadati kad stojim na mjestu i držim pedalu i 2. u vožnji prvi stisak propasti i odizati se kako pumpam...<br><hr><font face="Courier"></font>

INTERCEPTOR
22-10-2004, 18:12
kako misliš pigaju pločice, taj dio ne razmumijem. Zapinju o klješta?

Još nešto, kupio sam flexibilne kočione cijevi, nisu nikad mjenjane, dakle 400 000 km.

Kad se to uopće mijenja? I kad znam da su za zamjenu?

Mehaničar kaže da je bolje ne dirati ništa, jer postoji mogućnost da su navoji se zapekli, pa da se ne napravi još veće ××××××.

INTERCEPTOR
22-10-2004, 18:20
Dal uopće može biti tako drastična razlika nakon zamjene drugim komponentama?

E da ista stvar je s puntom, nakon zamjene pločica i tekućine kod istog mehaničara, pedala ne grize odmah, već tek kad ju nagaziš, doduše daleko od ovoga kako je s alfom, al nije kao prije, prije je na svaki dodir kočilo odmah. Dal to mehaničar možda namjerno tako "poštelava"? Stavio sam Ferodo, a tvornički je Bosch. Al ove ferodo su narezane na rubovima, što će reći da manjom površinom naliježu na disk, kako se troše površina pločice se povećava, ima li i to možda veze?

unoplavi
23-10-2004, 10:20
Molim te TURBO-LIMAC da mi odgovoris,vec sam pitao za savjet,ali mi nisi odgovorio,na fiat uno88.g1000ccm,fire motor,desava se da sam nabija gas dok se ne postigne radna temperatura,majstor kaze koji mi je sredjivao karburator da je to normalno jer sam promijenio vakum na razvodniku paljenja,posto je prethodni bio neispravan po njegovom,a navodno je funkcija tog vakuma da ako se prerano spusti cok,auto ne ugasi nego dodaje gas i ne trza,ali kod mene je problem bas u tome sto tada auto trza i slabo vuce zato vas molim ako imate neko rjesenje da mi kazete!!!

turbo-limac
24-10-2004, 07:48
cep, jako mekana pedala znaci da imas nekakvu "zracnost" u sistemu... dakle ili imas zraka u sistemu, ili ti crijeva "rade" ili nes slicno..... mozda mu je zapela gumena zastita klipa izmedju klipa i plocice.... ? neznam... znam da sam na delti imao problem da mi je pedala imala dugi hod i da auto nikad nije kocio dobro.... stvar je bila u tome da je plocica zapela u celjusti i nije dobro nalijegala na disk... tak da svaki puta kad sam kocio, plocica se morala malo svinut da nalegne.... stvar sam rijesio ciscenjem klijesta i zamjenom plocica.... takodjer, kod odzracivanja sustava na nekim je autma potrebno odzracit i straznji regulator sile kocenja....


unoplavi.... vec sam ti napisao..... mislim da ti cok ne radi.... imam 1.1 fire unaca s karburatorom i neznam za nikakav vakuum koji sam dodaje gas??? imas rucni cok, pretpostavljam i onda fino provjeri dal ti se cok zatvara kad potezes rucicu....

INTERCEPTOR
24-10-2004, 12:16
Ok, hvala, nego taj stražnji regulator sile kočenja, gdje se to nalazi? Da li se on odzračuje preko ventila kao i na klještima ili drugačije?

turbo-limac
25-10-2004, 08:35
cep, obicno se nalazi na straznjem ovjesu, ak ga imas uopce... ima na sebi jedan mali ventilcek ko i celjust...

Brock
26-10-2004, 07:17
Limač... jučer ti nisam stigao odgovoriti.. a te teme sad više nama... :smile08:

Nekaj se našlo? :smile10: :smile25:

turbo-limac
26-10-2004, 07:58
je, nekaj okruglo i crno.... :)

Brock
26-10-2004, 08:16
:smile25: :smile25: :smile25:

sepra
26-10-2004, 08:40
p....?<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

Brock
26-10-2004, 08:57
Pendrek! :))

INTERCEPTOR
27-10-2004, 15:48
TL, mislim da nemam to.

Nego kupio sam NGK svjećice. Na skici su dvije svjećice sa onim šajbama različite debljine. Kod deblje piše da se zateže na 1/16, a kod tanje 2/3 ~ 3/4. Dal to znači da postoje 2 vrste pa se tako različito zatežu ili je to jedna ista, al nakon prvog zetezanja, pa je tanja?

turbo-limac
28-10-2004, 00:45
ako su sajbe deformabilne onda da, nakon sto ih prvi puta stegnes onda stezes manje.... iako mi nije jasno ovo o stezanju za 1/16 tinu kruga.... to mozda samo ako nemas sajbe uopce....

Black Knight
28-10-2004, 14:15
TL, ak imas vremena molim te javi se na ××× 124 0 124, pliz, pliz

petak
28-10-2004, 20:51
Iman problemčić oko lambda sonde.
Ista ta ne radi, Ali nikako nemogu doći do nove. Radi se o R5 gte.
Odem do durlena i on mi kaže da nema pojma koliko žica ima jer sa jedne strane izlazi jedna, a sa druge strane su dvi i nezna šta da napravin. Oden do Roce viditi mogu li mi oni reći koliko j...na sonda ima žica da kupin pravu i usput pitan koliko košta. Tip mi kaže 2200 fakin kuna. :smile09: :smile09: :smile09:
I naravno da mi nije moga reći koliko žica ima jer on vidi samo neki đek.
Zato skrušeno pitan znaš li ti možda koliko lambda sonda za moj auto ima žica. Ili koga bi moga pitati?

T-IE
28-10-2004, 20:54
Pa nemoj kupit orgginal za Renault. staroga za Feliciju od BERU-a je došla 640kn, s 3 žice, a to je kao najskuplja varijanta. Imaš ih još sa 2 i sa 1 žicom. One su još jeftinije.

GTT- the beast
29-10-2004, 10:24
Pozdrav ekipi.... :))

Evo vidim da je bilo razgovora o "puštanju" pop off ventila...to se događalo meni isto ali je moj klip imao utor na sebi i u njega sam stavio "dihtung" odnosno gumicu te ga fino premazao sa tovatnom mašču i sve pet...ne vuće zrak na leru(zbog kojeg nemirno radi odnosno krepava) i naravno bolje drži pritisak na velikom tlaku!!! :)
To puštanje se dešava isključivo na ventilima čiji klipovi su "goli" tj. nemaju dihtung te ih je stoga teže "začepit"!!! :smile18:

Pozdrav ekipo...<br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Bmw Touring
29-10-2004, 10:37
TL samo jedno pitanje.
Sinoc sam naletio na veliku lokvu vode pri brzini od 40 km/h.
Bili su mi otvoreni prozori pa sam cuo.
Nakon sta sam naletio nesto je pocelo skripat(kao remen).Meni je klinasti remen odmah ispod.Skripanje se prekinulo nakon 10-15 sekundi.
E sad sta je to bilo? Remen ili nesto drugo?
Jesam li sta s×××××l?
Nakon sam nastavio voznju i sve je bilo ok.
Hvala na odgovoru! :)

turbo-limac
29-10-2004, 11:40
black.... bio sam bolestan a bogme jos uvijek jesam... .tak da se nemrem muvat...

petak... imas lambdu s tri zice, dvije sluze za grijanje sonde a jedna je signal... probaj nabavit neku zamjensku lambdu i nekog normalnog servisera...

GTT.... "pustaju" i dump ventili s membranom i opcenito za vecinu dump ventila je normalno da na leru budu otvoreni.... mogu oni bit zatvoreni ali samo ako povecas preload na opruzi ali onda se nece dovoljno rano otvorit....

bmw,... nis ti se nije dogodilo samo si zalio remenje vodom... ja sam jednom prosisal kroz lokvu i tak sam zalil remenje da je servo riknul na jedno pol minute.....

petak
29-10-2004, 12:31
Ma sinoč me je izbacilo sa stranice i nisan moga nikako odgovarat na postove.
Turbo-limac... si siguran da su tri. Meni su stalno govorili da je jedna.
Jel ko ima kakvu informaciju o firmi Durlen. Daju 2 godine garancije na sondu.
Imaš nekog drugog za preporučiti u vezi sonde

turbo-limac
29-10-2004, 14:45
ako nemas grijanu sondu onda imas samo jednu zicu....

gle, to ti je vrlo jednostavno, lociraj kabel od sonde, i onda ga prati do kraja di su konektori... kladim se da ces nac na dva konektora, jednog s dva a drugog s jednim spojem....

petak
29-10-2004, 18:36
mučos gracijas senjor

Black Knight
30-10-2004, 19:54
ja imam 4 zice, dva konektora, dvije bijele za grijanje u jednom, siva za zemlju i ja mislim zuta za signal u drugom. te boje su ja mislim standardne na svim bosch lambda sondama.
i 95% lambda sondi daju iste vrijednosti/voltaze/signal tj. rade isto, samo neke imaju grijanje.
jedino je pitanje koje/kolko zica imas i kakvi su konektori na kraju, dal pasu...

kutijica
30-10-2004, 23:43
2 TL:evo naisao na zanimljiv site za tebe....pa ako ga nisi jos vidio evo link
http://digilander.libero.it/hfalex/ECUspecs.htm
<br><hr>

turbo-limac
31-10-2004, 15:50
thx, znam za taj site... navodno su malo "opasni" ti njegovi cipovi... :)

Black Knight
31-10-2004, 19:50
TL, primjetio sam nesto, u biti sam nesvjesno cijelo vrijeme to znao.
Danas upalim auto nakon dan i pol stajanja i naravno kad sam krenuo poceo je trzat i detonirat i ja pocnem srednjom brzinom stiskat i pustat gas, dok stiscem gas, a pogotovo dok pustam gas auto ide super, cini mi se najbolje ide kad pustam gas, imas prakticki osjecaj da auto jos jace ubrzava taj trenutak dok pustam gas. Ali ono sto je ocigledno jest da auto ne trza(ako prebrzo ne stisces i pustas gas) i ne detonira, nakon pol minute takve voznje vise ne trza. No, jos uvijek ruzno radi u leru ponekad...

Inace bi mi auto trzao pri stalnim gasovima, recimo drzim gas 10% stisnut i auto pocne trzat ko lud ko da mu gasi dovod goriva svakih 300ms....

Da li ti to nesto govori sto bi moglo pomoci u dijagnostici kvara/kvarova? Zasto auto trza pri stalnim gasovima a ne kad mijenjas gas?<br><hr>

INTERCEPTOR
31-10-2004, 19:56
Limac, dal mjerač protoka zraka može biti ukomponiran u kućištu leptira? Naime ne nalazim ga nigdje na skicama za Punta. Ima Bosch elektroniku pa bi ga trebao valjda imati.
Naime 70% stajanja na semaforima, pješačkom i sličnim situacijama ugasi se auto :(

Dal bi original fiatov instrument trebao točno pokazati u čemu je problem?

Cezy
31-10-2004, 20:15
Moras stisnut kuplung!! :))

I daj se rijesi tih kanti i kupi si jednu mladenacku Jettu coupe.Nepoderivo,a pice padaju.... :smile06: :smile06:

INTERCEPTOR
31-10-2004, 20:21
Za to je kriv usrani Bosch. :smile09:

turbo-limac
01-11-2004, 18:45
postoje ubrizgavanja koja rade i bez mjeraca protoka zraka.....

odvedi auto na postenu dijagnostiku...

turbo-limac
01-11-2004, 18:46
black... cuj moramo se vidjet... javim ti se kad se malo oslobodim.... sad mi je ludnica...

Black Knight
03-11-2004, 00:50
Novi update..

S klijestima smo stegnuli crijevo za odvod/odusak goriva dok je auto radio u leru i auto je magicno prestao ruzno radit...

Super... to bi trebalo znacit dovod goriva. Ali mehanicar je vec mjerio pritisak goriva i bilo je preko 3 bara. Ali ja sam bio tvrdoglav i iso ponovo mjerit i to u voznji.. Na svu nesrecu dok smo to nekako spojili auto je poceo bolje radit i bez stegnutog odvoda, dakle nismo mogli zakljuciti da li motor ruzno radi u leru jer je nizak pritisak. Pokazalo je opet 3.1-3.2 bara u leru. I krenem se ja vozit i pritisak goriva raste kak raste opterecenje motora.. to mi se cini ××××no cudno jer sam prilicno siguran da bi pritisak goriva trebao biti uvijek isti. znam da postoje regulatori pritiska goriva koji mogu dizat pritisak ali nekako ne vjerujem da je to slucaj na puntu GT, cak stovise uopce ne znam jel auto uopce ima nekakav regulator pritiska goriva..valjda bi trebao imati...

Pri full boostu pritisak goriva je otiso izvan skale, 4.5 bara i vise dakle... to mi se cini ××××no cudno..

Mjerac pritiska smo prikopcali na dovod goriva i nista drugo nije napravljeno, nisam siguran jel se treba jos nekaj napravit kad se to mjeri, izvadit neku cjevcicu ili nesto...

<br><hr>

Black Knight
03-11-2004, 00:50
Posto je auto bolje radio i nije trzao nisam mogao sigurno zakljucit da li je trzanje i nedostatak snage do loseg pritiska goriva... No uspio sam natjerati auto da par puta detonira pri full gasu i u tim trenucima pritisak goriva bi naglo pao skoro 1 bar ali to je dakle sa 4.5 na 3.5, nikad ispod 3 bara. I ne znam da li je pad pritiska uzrok detonacije ili obrnuto jer kako pritisak goriva raste sa opterecenjem motora a prilikom detonacije motor na trenutak zagrcne, padne pritisak u turbini i opterecenje..

Pri kocenju motorom pritisak goriva padne na 2.7-2.8 bara...

Ova prica sa preko 4.5 bara pritiska mi je zasada nejasna, nadam se da mozes to nekako razjasnit..

U svakom slucaju posto pumpa ipak pumpa pritisak i to mozda cak prevelik glavna sumnja pada na injektore ili regulator. No ne zelim poduzimati akcije ciscenja injektora dok se ne razjasni ovo cudo s pritiskom goriva...

E da, kad se stegne crijevo odvoda goriva pritisak isto skoci izvan skale no to mi se cini normalno..<br><hr>

INTERCEPTOR
03-11-2004, 08:56
Pa injektore bi trebalo čistit kao što radiš servis, ne tako često naravno, al svakih 50 000 ne bi bilo loše.

Black Knight
03-11-2004, 14:43
Ma znam, al kad je radjena generalka stavljeni su injektori s "donatorske" masine koja je navodno isla dobro. A slicne simptome sam imao i prije generalke pa sam mislio da je nekaj drugo van motora uzrok.

Auto je nakon generalke nekoliko dana iso glatko i lijepo i onda se lagano situacija pocela pogorsavat, e sad...
Bas da su ti injektori riknuli par dana nakon generalke... to je ili vrlo losa sreca ili ne znam, mozda ih nesto sustavno unistava... Ili su se mozda ispunili smecem nakon generalke ... ne znam


A ovo sto se tice pritiska goriva, gledo sam po netu i makar ne mogu naci konkretne podatke ipak mi se cini da je to normalno, tak da il su injektori il ne znam sta. Ne znam jel postoji mogucnost da kompjuter iz nekog razloga ih ne otvara dovoljno dugo ili mozda u krivo vrijeme... neam pojma, al definitivno cu skinut injektore pa vidjet.

Sretan sam jer se cini da bar pumpa za gorivo radi i zato sto sam napokon uspio doci na trag uzroku kvara... Jedino mi je zao sto sam prije nego se netko sjetio stegnuti to crijevo izmjenjao lambda sondu, katalizator, senzor protoka zraka koji su vjerovatno bili savrseno ispravni .. Tuzna prica al eto, bar znam da su i te stvari sad ispravne i nove a imam i rezervne sad :)

turbo-limac
03-11-2004, 16:19
tlak goriva..... kod injection masina razlika tlaka goriva i tlaka zraka u usisnoj grani mora biti konstantna... tako da imas bazni tlak i onda tlak goriva ti je bazni tlak+tlak zraka u grani... Tlak goriva se mjeri s ukljucenom pumpom goriva ali s iskljucenim motorom... na taj nacim imas bazni tlak.... e, sad, ak ti tlak goriva ne raste po opisanom modelu, dakle bazni tlak + tlak zraka u grani, onda nekaj nije u redu s regulatorom tlaka. Na leru ti tlak goriva mora biti manji nego bazni tlak (jer imas podtlak u grani..)

GTT- the beast
03-11-2004, 16:36
Limać si tu? :smile08: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Black Knight
03-11-2004, 21:33
e pa da, tlak gorivo jest bio tlak u grani plus cca 3 bara... sto je konzistentno s mjerenjem tlaka turbine koji dodje do 1.5 bara i padne do 1.2 bara..

dakle to fercera ok

no bez obzira na to, danas sam zamijenio regulator pritiska goriva, injektore, potenciometar gasa, senzor na radilici(samo jedan, imaju dva) i svjecice po ne znam koji put...

i nis nije pomoglo...

×××× mu ja pas mater zabit cu djubre u zid...

jos sutra cu probat zamijenit drugi senzor faze. e onda ce bit SVI senzori zamijenjeni osim senzora pritiska u grani..



<br><hr>

Black Knight
03-11-2004, 21:38
naravno da sam i kompjuter probao zamijenit ali zasto bi kompjuter s jednog GTa radio u drugom, iste serije... ovako je to zabavnije kad ne znas je li u kompjuteru problem...


ovom prilikom bi jos izrazio svoju krajnju mrzjnu prema cjelokupnoj talijanskoj autoindustriji.

T-IE
03-11-2004, 21:46
Black, a jesi provjerio koliko ti pumpa daje goriva u injection? Evo, meni na GTi-ju u 30 sec mora dati min 0,7dl, sve ispod toga znači da je pumpa u banani. Dakle, otpojiš dovod goriva u injection, prespojiš relej od pumpe i daš kontakt da samo pumpa radi. I u 30sec vidi koliko ti je goriva izbacila. Jedino ne znam koliko kod punta mora izbacit u 30 sec...

T-IE
03-11-2004, 21:47
Ja sam imao slične simptome ko ti pa je stvar bila u pumpi...

Black Knight
03-11-2004, 22:01
Mjerio sam pritisak goriva u voznji. Mislim da je to to...<br><hr>

Brock
04-11-2004, 09:58
Stari moj... ti buš skroz ispizdil... :(

Black Knight
04-11-2004, 21:10
Danas sam nastelio senzor faze, nema vise gresaka u kompjuteru. No auto jos uvijek ima sve iste simptome.

Usput sam nasao rupu na usisnoj cijevi na metalnom dijelu cijevi iz koje je sikljalo ULJE dok sam turirao na leru. Vjerovatno je tu i vukao zrak na leru. Povario sam tu rupu.
Jos uvijek sve isto..

Izmjenjo sam 10 razlicitih kablova za svjecice, nista se nije dogodilo, svjecice su suhe inace..

Motor u leru uvijek trokira istim tempom u ritmu, ko da radi na tri ili dva cilindra slabije.. ali zacudo radi na 900 okretaja...

Jos jedino nisam promijenio bobine, no ak nema iskre svjecice bi trebale bit mokre kolko se ja kuzim u to...

Probat cu naci jos negdje rupe mozda ima pa je to zato...

Brine me sto je toliko ulja izsikljalo kroz rupu na usisnoj cijevi izmedju interkulera i klapne... I jos uvijek negdje pisa ulje na tom dijelu, probat cu sutra vidjet gdje, trebam ga stavit na grabu pa turirat...<br><hr>

DeLux
04-11-2004, 21:42
alo alo disi, sicas se onog sr.., e pa izmirija san tlak goriva, kad ga drzin u djirima pade mi na o.9 i onda triba oko 4 sek da mi napuni casicu...
Je li na Turbu regulator tlaka goriva u pumpi, jer ga ja ne mogu nac.. i bi li onda triba zaminit prvo njega ili cilu pumpu i sa cega mi pase pumpa?<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

Black Knight
05-11-2004, 11:08
regulator tlaka goriva bi trebo biti u cijevi iznad injektora s jedne strane i na njega bi trebala ici vakuum cijevcica s grane.. to je u biti okrugli metalni ventil na jednoj strani te cijevi...

DeLux
05-11-2004, 11:09
cek cek, na R 5 GTT??<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

Brock
05-11-2004, 11:17
Ne.. Bleki vozi Punto GT... ;)

DeLux
05-11-2004, 11:31
e znan to iz postova prije, onda ne misli na GTT?? :smile10: <br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

Brock
05-11-2004, 11:43
Je... pa Punto GT Turbo...

DeLux
05-11-2004, 11:48
nee..kod mene francuz zivi u garazi<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

Desmosedici
05-11-2004, 13:08
Moguce da ti se kondenziraju povratne uljne pare na potenciometru zaklopke gasa i tako uzrokuju nepravilan rad motora. Skini crijevo za zrak i probaj proci prstom uz unutrasnju stijenku kucista leptira i vrlo je vjerojatno da ces naici na uljni film. Lijepo to ocisti i rijesio si svoj problem u 10 minuta! Toplo se nadam da sam bio od koristi... :)

DeLux
05-11-2004, 13:11
TL moje pitanje ostaje...<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

Black Knight
05-11-2004, 13:33
Ja pricam za punto GT, ali bi trebalo biti slicno...
regulator pritiska goriva vraca gorivo u pumpu, dakle mora biti povezan sa cijevima za dovod goriva, odvod goriva i vakuum cijevcicom sa grane za regulaciju... ne bi ga trebalo biti problem pronaci jer sto se goriva, nema tu neke kompleksnosti, imas cijevi za odvod i dovod i tu bi trebalo biti sve ili se varam?

AFAIK neki auti imaju regulator na/u pumpi i jednu cijev samo za dovod goriva pod vec reguliranim tlakom..

neam pojma, kak to zgleda na GTTu, ovo je cisto zdravorazumski ako sta pomaze...

DeLux
05-11-2004, 20:50
ma zanan nac, ali ne moze se stelovat...<br><hr><font color="blue">TAMO DI JE MORE</font>

Black Knight
06-11-2004, 01:38
ne znam, na vecini auti se ne moze... zapravo ne znam uopce na kojem se moze.. stelajuci regulatori pritiska se kupuju kao aftermarket dijelovi..

no GTT je cudan pa se mozda moze stelat :)

ali ne vidim neki veliki smisao u tome, meni regulator pritiska goriva regulira na 3 bara plus pritisak u grani.. dakle ako dignem pritisak turbine za 0.2 bara narast ce i pritisak goriva za 0.2 bara

petak
06-11-2004, 19:23
Sad mi nekako dolazi vrime za promjenu ulja pa me zanima jedna sitnica.
Bili bilo dobro (potrebno) staviti rjeđe ulje od ovog koje iman.
Zbog zime, hladnih startova.
Malo se vozin zimi, možda svaki drugi treći dan (a i rjeđe).
Bili to pomoglo kod jutarnjih starteva?
Inače ulje je 10w40

turbo-limac
06-11-2004, 23:57
delux.... regulator tlaka ti je dole, na dnu suvozacke mulde, samo prati crijevo od goriva koje ide u frgic...

moguce da ti kenja pumpa za gorivo...

blacki... cuj, jel ima sanse da stavis auto na neki analizator ispusdnih plinova... mozda te ×××× smjesa..? inace, s bezolovnim gorivom, nema vise nis od "citanja" svecki, tak da ga moras spojit na analizator...

inace trokirala je meni lancia na leru kad sam imao pukotine u crijevu koje je vodilo do MAP senzora....

Black Knight
07-11-2004, 04:07
crijevo koje vodi do map senzora, to bi trebalo bit ono crijevo koje ide u kompjuter iz usisne grane?
auto radi isto i kad se to crijevo izvadi, znam zato jer je puklo


danas sam stavio druge bobine i kablove i to je donekle ublazilo problem.. injektore sam dao na ciscenje. time sam zamijenio sve relevantne dijelove na i unutar motora :)

buraz se danas vozio iza mene, kad god detonira auto izleti van crni dim. tako da sam prilicno siguran da je problem paljenja.

na ekotestu mi je CO abnormalan... na leru ja mislim 10 a dozvoljeno je 0.5... tako da definitivno ima viska benzina...vjerovatno jer iskra je preslaba ili je nema<br><hr>

Mario Haas
07-11-2004, 09:26
hm, ne pratim detaljno ovu diskusiju ali šta je s lambda sondom?

imao sam sličan simptom ljetos na svom autu, motor je bio zaliven benzinom, neviđeno je dimio crno, nemirno radio na leru a CO je bio valjda 10x više nego normalno. problem je bio u lambda sondi.

turbo-limac
07-11-2004, 10:35
ako ti je CO 10 onda definitivno imas problem ili sa lambdom ili s MAP senzorom... kad imas takav visak benzina onda nije ni cudo da ti auto prekida... meni je delta s 9% CO radila na 2 cilindra.... to ti nema veze s paljenjem.... problem je u ociglednom visku benzina....

ako auto radi isto kad iskljucis crijevo do MAP senzora onda ti ili senzor ne radi ili je krivo spojen (elektricki ili vakumski...)

Black Knight
07-11-2004, 17:03
ali na dijagnostici nije bilo greske sto se tice MAP senzora.. i cinilo se da dobro ocitava

nakon sto su zamijenjene bobine i kablovi auto normalno radi u leru, ne trese se vise.. i na full gasu, kaze mehanicar da jos uvijek zna trzat na djelomicnom gasu, injektori su dani na ciscenje pa cemo vidjet u ponedjeljak...

jos imam samo taj MAP senzor da nisam promijenio, sve ostale sam promijenio....


lambda senzor se ignorira na full gasu, i zamijenjen je s novim.. osim toga auto bi trebao raditi kolko tolko normalno s istekanom lambdom a ne ovak, detonirat i trzat na sve strane...

ako je iskra preslaba ne zapali gorivo kak treba i gorivo izleti u ispuh - visok CO... barem teoretski ?

i jos uvijek mi nije jasno zasto auto bolje radi kad zacepim odvod benzina?<br><hr>

turbo-limac
07-11-2004, 17:30
"ako je iskra preslaba ne zapali gorivo kak treba i gorivo izleti u ispuh - visok CO... barem teoretski ? "

ne, visok CO znaci da imas visak goriva...

a ovo o stiskanju crijeva za povrat ni meni nije jasno....

DeLux
07-11-2004, 17:38
TL znan di je regulator, ali ima li mogucnosti reguliranja :smile12: i znas li SA CEGA mi pase pumpa, jel moze slucajno XM V6 :smile10:

Black Knight
07-11-2004, 17:43
a ×××× ga, mogu promijenit i taj senzor kad sam vec sve izmjenjo :)

kutijica
07-11-2004, 19:36
2 TL:Jel valja ovo sta??? :smile22:
http://www.inet.hr/~govuckov/usis_poslije1.JPG
http://www.inet.hr/~govuckov/ispuh_poslije1.JPG
http://www.inet.hr/~govuckov/komore_poslije1.JPG<br><hr>

turbo-limac
09-11-2004, 11:28
cekaj da konacno napravim tvoje pa cemo usporedjivat... :)

GTT- the beast
09-11-2004, 11:46
Limać danas sam malo bolje proučaval glavu od petarde i nekak mi se čini da nema baš mjesta za tri kuta...mislim ima ali je to sve nekak na knap a??? :smile10: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
09-11-2004, 14:10
e, ××××ga, treba znat..... :)

turbo-limac
09-11-2004, 14:11
budi bez brige ima mjesta za sve..... :smile07:

GTT- the beast
09-11-2004, 18:35
Ma vjerujem ti Limać jer si to već radio ali ono tak mi nekak to sve čudno zgleda....ali kaj ja znam ustvari.... :smile17: :)) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Black Knight
09-11-2004, 19:24
zakljucili smo nakon promjene pumpe benzina, sabirnice i ciscenja injektora da fakat nemamo vise kaj zamijenit, da kompjuter ne daje dosta goriva i to je to..

kao mali trik da auto ide bolje trenutno smo stavili jos jedan senzor temperature motora samo ne u motor nego u prirodu da mjeri okolo meteoroloske pojave i njega ustekali u kompjuter umjesto ovog u motoru.

rezultat je da kompjuter misli da mu je motor vrlo hladan i baca pun ××××× goriva i to kolko tolko sljaka... taj auto stvarno bolesno ide kad ide... prebolesno za jednog punteka...
e da, i teze se pali, valjda zato kaj ne zna koja je prava temperatura motora...

danas, sutra cemo probat stavit kompjuter iz GT2, trenutno je na skidanju elektronske blokade(elektronski kljuc i te spike)...<br><hr>

Bmw Touring
09-11-2004, 21:59
××××te Bleki ti ces raspizdit totalno s tim autekom :))
Ja bi ga vec pet puta raspizdil o zid il ga bacil u neko jezero.
RESPECT!!! :smile07:

Wheeler
09-11-2004, 22:08
Kutijica, kaj je to?

kutijica
10-11-2004, 00:30
Glava sa MR2 turbo koju je radio jedan tip u ZG-u....<br><hr>

turbo-limac
10-11-2004, 12:11
ljudi se obicno pale na to da kanali izgledaju ispolirano i tako to... puno je bitnije da su obradjeni kak spada, da su dosjedi narezani kak spada i da su usisna i ispusna grana prilagodjene glavi....

na svojoj sam petici imal samo sredjene kanale, a nedavno sam slozil jednu gdje smo napravili i dosjede ventila kak spada.. i nemrem vjerovat da je razlika itekako osjetna...

GTT- the beast
10-11-2004, 12:33
Ovo mi je drago čuti...."razlika je itekako očita" :)
...nego zvao sam sad frajera za dosjede i veli tip oko 250 kuna za sređivanje....ja velim komplet za sve...veli on da, mislim drago mi je da nije više ali mi je ipak malo ćudno! ;) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
10-11-2004, 12:39
nemoj zaboravit da ti mora narezat dosjede i na ventilima.....

GTT- the beast
10-11-2004, 12:48
Pa znam to sam mu i rekao i on veli 250....ja sam raćunao bar 500 čuna.....<br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
10-11-2004, 13:07
to bi volil vidjet kad bude gotovo...

GTT- the beast
10-11-2004, 16:45
Daj me nemoj plašit Limač...pa ti si mi ga preporučio,kaj da radim??? :smile10: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

kutijica
10-11-2004, 19:33
2 TL:jel znas za onoga motomana sa svojim Power newsima???

I evo nesto o dosjedima,ventilima,itd..
http://www.pumaracing.co.uk/head01.htm<br><hr>

kutijica
10-11-2004, 19:37
2 TL: gle sta kaze za dosjede na Mi16 koji su isti kao i na mojoj glavi...
Posto ja necu stavljat vece usisne ventile nije bitno,ali evo svejedno

This is the heart of the 16v engine and it's quite superb. Good big ports, well shaped, high quality guides which don't tend to wear much and of course those huge valves. The best is to come though. Not only are the valves huge but the valve seat inserts are even bigger. Peugeot seem to have gone out of their way to make tuning this engine easy. The inserts at nearly 37mm are over 2mm bigger than the standard valves so you can fit 36.5mm valves without any expensive machining to fit bigger inserts. That would normally cost &#163;20 or so per insert and add &#163;160 to the cost of a big valve cylinder head. On the Peugeot just remove the standard valves, recut the seats to suit, modify the ports properly and drop those big inlets in. The exhaust valves are plenty big enough at 29.6mm to not need changing. The extra 11% inlet valve area translates almost directly into the same percentage power increase. Properly porting a standard valve head is worth 10% extra power (15 to 20 bhp depending on engine spec) and adding the big valves can double this to around 20% gain (30 to 40 bhp) if the correct port shapes and valve seat profiles are used to optimize the flow characteristics. The pistons need larger cutouts of course if larger valves are being used. Theoretically the 36.5mm valves will just clear the standard cutouts but it's sensible to enlarge them to get back to a safe clearance. This can be done by hand with a dremel tool if you are careful. Mark a pencil line round the cutouts and just open them up by 1mm to compensate for the 1mm extra on the radius of the big valve....<br><hr>

Mehanicar
11-11-2004, 06:34
TL - help please !
oni ameri me izludjuju !
sta im dodje to BILLETS connecting rods, i zasto podnose veca opterecenja i skuplje su od kovanih u istim dimenzijama istog 4340 celika, a majko moja i oznaka njihovih, :smile17: , sto je ekvivalent 40CrNiMo6, HRN ni nema takvu oznaku, no to nije ni bitno, glavno da je cvrsto :) !
a tek cjene za chevy-a SB - djabe, blazeni ameri ! :)

i jos nesto - imas kakva iskustva s elektronikama :
Autronic SM2,
Electromotiv tec 3,
Hollyev commander 950,
Haltechov E11v2 ili nesto sasvim drugo ? sta kupiti ?


2 kutija - nadam se da sad kuzis o cemu se radi !

Mehanicar
11-11-2004, 07:52
a neki nude i ovako :
... Rods are made of 4340 Forged Steel (then finished as a Billet),...

turbo-limac
11-11-2004, 09:10
kutijica.... cuj ak ne mislis mijenjat ventile fakat nije bitno al dobra je informacija.. . ionako cemo povecat promjer dosjeda s unutrasnje strane maksimalno koliko mozemo... glavni dosjed cemo pomaknuti van koliko ventil bude dozvoljavao...

mehanicar.... billet connecting rods ti u principu oznacava klipnjace koje su prvo kovane (moras ih prvo kovat inace nis od cvrstoce) a onda su metnute u CNC glodalicu i izglodane u finalni oblik... obicne klipnjace u u principu kovane ali nisu glodane po cijelom tijelu.... "custom" klipnjace mogu imati drugacije presjeke od klasicnih I presjeka... recimo H presjek ili nes slicno... svaki presjek ima svoje prednosti... baci pogled na ono sto nudi Carillo (najbolje klipnjace) ili recimo Arrow precision, Manley, Crowler itd.... Povoljnih stvari za amere imas u Summitracingu...

sto se elektronike tice... najjaci je Motec, Autronic al oni su najskuplji... ja planiram uzet DTA P8pro koji je relativno povoljan i jednostavan za radit a ima 99% funkcija moteca i 150 % funkcija koje meni trebaju...

Mario Haas
11-11-2004, 09:42
Autronic to je ona firma na Krugama kaj se bavi kompjuterima? :o

turbo-limac
11-11-2004, 09:48
je je a u fusu rade elektronike za trkace aute.... :smile07:

GTT- the beast
11-11-2004, 13:09
Limač kaj da radim onda,da idem kod tog tipa blizu Mislava ili kaj????
Navodno da ima neki frajer(firma) u Ivanič gradu kaj sređuju aute za trke i fokus kup.....navodno bi oni trebali to znat....ili bi se ti malo igrao a ??? :smile08: :) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

turbo-limac
11-11-2004, 13:23
ja se vec imam dost za igrat... :)

cuo sam za te u ivanicu.... oni su nekaj slagali na onom belom kaj je bi osav pun superchips naljki....

Mehanicar
11-11-2004, 13:33
HVALA -TL - :) ,
jednim potezom mi ubijes sve muke ! :)

je, pregledao sam te sve proizvodjace i bunilo me sto za billets ne pise kod svih da su prije kovane, a fino oglodane po cjelom tijelu - pa mi je bilo upravo to - a cvrstoca :smile12:???
jedino Oliver malo odskace s cjenom i radilica i klipnjaca, ne znam zasto ?

Motec je show, ali i s cjenom M800 cca.4300$, :smile17: :smile17: ,
dok Autronica SM2 ima za 1800-2000$ - stvarno imaju 200% funkcija za sve potrebe ! :)
budem pogledao i ovaj DTA P8pro !

Hvala Limac jos jednom - imas sva moguca rjesenja !

Limaca za predsjednika !!!! :)

turbo-limac
11-11-2004, 16:12
dta p8 pro je cca 1400 ojra... software mos besplatno downloadat... ima i traction control a bogme gorivo moze sam mapirat ako imas spojen wide band lambda.... sto te kosta jedno cca 350 dolara za LM1 kontroler s wide band bosch lambdom, koji moze memorizirat i logirat lambdu i kojekakve parametre rada motora... DTA takodjer ima logiranje podataka, ALS, itd.... sto se mene tice DTA je best bang for the buck....

cdti
11-11-2004, 16:33
limac prijatelj mi ima corsu Gsi 1.6 16v iz '97 i hoce da joj poveca snagu na oko 160 ks.dali je to izvedivo i ako je sta bi morao mijenjati na njoj i doraditi da u tome uspije ?

Mehanicar
11-11-2004, 16:51
da, stvarno software fino i jednostavno izgleda u windowsima, a parametara za podesavanje koliko hoces, i podrzava 8 zasebnih bobina za razliku od vecine drugih ! :smile20:
dobra prilika, za cjenu Autronica dobijemo i wide band s controlerom, koju bi svakako kupili !
thnx ! :)

turbo-limac
11-11-2004, 17:16
cdti, nebih ti znao.... ja bi tu ubacio 2.0 16V iz prve astre..... i nebi nikom rekao.... kak kazu there is no replacement for displacement...

iako vjerujem da strani tjuneri imaju rjesenja za te motore...

turbo-limac
11-11-2004, 17:17
mehanicar, za LM1 pogledaj www.innovatemotorsports.com

cdti
11-11-2004, 19:56
hvala,TL.dobro,ja cu mu reci da nikom ne kaze da je ubacio taj motor ! :))

cdti
11-11-2004, 19:58
ma za vrijeme rata dok su bili u porecu neki stari talijan je dosao kod njih sa corsom B koja je imala 160 konja,pa sad prijatelj hoce da slozi takvu al ne zna tko se time bavi u RH !

turbo-limac
11-11-2004, 20:16
gle, ja mislim da je to najjeftinije rjesenje.... ak vec ides tjunirat, onda barem u startu si olaksaj posal i ubaci najvecu kubikazu u istom/slicnom bloku...

kutijica
12-11-2004, 01:38
Ako odes na innovatemotorsport ond definitivno treba posjetit forum jel tamo mozes nac sve vezano uz LM-1 ,a i o widebandu opcenito....
Samo ja se bio definitivno odlucio za LM-1 sa rpm converterom ,ali izronili ovo pa se dvoumim....
www.zeitronix.com

TL nisi mi odgovorio za onog motomana ....evo ti link pa kad uhvatis vremena pogledaj malo ako slucajno nisi naletio na ovo...
http://mototuneusa.com/circular_logic.htm
<br><hr>

turbo-limac
12-11-2004, 09:54
a, citao sam ja tor motormana.... njegove filozofije o razradjivanju motora su potaknule veliku diskusiju na kojekakvim forumima....

kaj se tice ovog zeitronix-a, meni je to isto jako zanimljivo, jer ima mogucnost koristenja i logiranja EGT (temperatura ispuha) proba......

bad&blue
13-11-2004, 12:52
Ma znam nema veze sa ovom temom, al može pomoć - što znači 6,5X15 ili 7X15, tj u čemu je razlika?! Lik bi stavio na Zafiru alu felge 5rupaX110 a dimenzija gume je 195/65/15?? hilfe bitte :smile15:

turbo-limac
13-11-2004, 16:43
6.5 odnosno 7 je oznaka sirine felge u incima....

Rapido
13-11-2004, 17:04
...i slobodno možeš staviti gumu navedenih dimenzija na obje navedene dimenzije felge (bolja solucija bi ipak bila 6.5x15), a Zafira stvarno ima raspored rupa 5x110.<br><hr>

bad&blue
13-11-2004, 19:06
Thanx dečki, odoh ja sad proslijedit odgovor ;)

GTT- the beast
14-11-2004, 16:41
E Limač (ili neko drugi možda) jer znaš šta o Renaultu 21 Turbo....kakav je,kvaliteta mašine i slične podatke??? :) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Black Knight
14-11-2004, 21:12
e vid sad cuda...

zamjenio sam kompjuter na autu, nije mu pomoglo.. to je bio posljednji dio auta osim turbine koji nisam zamijenio...


mehanicar je sljedeci dan iz nekog razloga isao po 5. put zamijenit senzor protoka zraka i auto je nakon toga prosljakao i ide super, upravo sam naprao nekog mercedesa u slalomu po ilici :)
e da, i primjetio sam da me opet pocela peckat struja na izlasku iz auta..

tako da eto vjerujem da se negdje zice schlusaju i mehanicar dok je mjenjo senzor ih je malo pomaknuo valjda pa sad to sljaka nekak...

××××× ti zice...

ne znam sad dal da te zice raskopavam(sve su u onim cijevima) ili da pustim to na miru dok radi....

turbo-limac
14-11-2004, 21:52
BK... ja bi provjerio te zice.... nikad neznas kad bu pocel jebat...

GTT... jel govorimo o R21 turbo il iR21 turbo quadra.... ? Kolko cujem, fini motor, al ima skupih djelova za popizdit...

Black Knight
15-11-2004, 01:21
ma da, al ak opet pocne jebat znat cu otkud da krenem gledat... a ovak... mozda cu otvorit pandorinu kutiju :) a stvar sad radi :)

GTT- the beast
15-11-2004, 17:01
Limač mislio sam na R21 Turbo jer sam baš vidio jednog neki dan u oglasniku a za ovog qvadra ili kak se več zove prvi put čujem.....koja je opče razlika osim kaj je ovaj 4x4?!? :smile10: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

INTERCEPTOR
17-11-2004, 00:39
Limac, dal se mogu ventili na čeljustima kočnica zapeć nakon dugo godina i dužeg neodzračivanja? Do te mjere da kad ih idem otpuštad da se za×××× navoj... I ukoliko dođe do toga dal prije ode navoj na klještima ili na ventilu, ili nema pravila?

MONSTER
17-11-2004, 00:41
ako je rijec o alfi onda sigurno nema pravila!

:o :o :o

turbo-limac
17-11-2004, 00:43
intcp... obicno ljudi sjebu glavu ventila.... trebas koristit okasti kljuc i onda je sve ok...

cuore_pederativo
17-11-2004, 02:33
TL, vozim pola 1.4 sa 75 ks, 2002.
kad okrenem upravljac malo levo/desno ali brzo kod glave se cuje nesto, kao da kuca, ne previse ali...

auto ima 45 tisuca km

INTERCEPTOR
17-11-2004, 10:22
Hvala Limac već mi je lakše, znači nema šanse da se navoj na ventilu zapeče sa navojem u klještima? Da ne s××××× i onda nemam auto. Ista stvar je i s flexibilnim cjevima i njihovim navojem. Nisu nikad mjenjane, znači od 90.g. i 400 000 km. :smile17: Sve su ispucane.


:smile17:

1. I još nešto, kad stavim u 5. brzinu bez obzira u kojoj sam brzini čujem neko zujanje, kao neki ležaj. Dal to ima veze s mjenjačem unutra?

2. kako izbiti krajnike iz onog dijela preko kojeg su vezani za rukavac? Odvidam maticu, al ne ide to van.

3. htio bi mjenjati one gumice zadnjeg stabilizatora preko kojeg su vezane na ovjes. Dal je stabilizator napet dok auto stoji na mjestu? Ili ej svejedno dal ga digem na dizalicu ili idem samo na rupu? Nisu seleni nego samo gumice, dakle ne moram imat posla s izvlakačem.

4. volan se nekako teško okreće na mjestu, u bniti poprilično teško. Nema servo, što bi to moglo biti. Letva je u redu, nema luft, kao ni krajnici niti spone niti ona osovina sa dva križna zgloba, ona je isto u redu. Možda sam samo zaboravio kako teško se okreće volan na mjestu u 75-ki. Možda ti znaš, rekao si jednom da ste imali alfettu. Imaju isti mehanizam. Baš se oznojim dok ga motam u mjestu, za neku ženu , ma ne nema šanse krepala bi nakon 1 prakiranja.<br><hr><font face="Courier"></font>

kutijica
22-11-2004, 18:09
Odnio sam blok da samo prode cilindre(znaci nije busen na sire) i ostale su mi ove linije...
Pa sad sta bi se desilo kad bi stavio nove prstenove sa starim klipovima na ove cilindre??
Sta mi je radit u ovom slucaju??

http://www.inet.hr/~govuckov/blok%20m.JPG<br><hr>

kutijica
22-11-2004, 18:10
i jos parhttp://www.inet.hr/~govuckov/blok%20m2.JPG

http://www.inet.hr/~govuckov/blok%20m5.JPG

http://www.inet.hr/~govuckov/blok%20m6.JPG<br><hr>

turbo-limac
23-11-2004, 09:14
intcp..

1. moguce al nebi znao...
2.fakat neznam nisam nikad rastavljao taj auto...

3. u principu, digni auto straga al tako da su oba kotaca u zraku, onda neces imat problema sa stabilizatorom...
4. digni auto u zrak naprijed, tak da su kotaci u zraku, onda probaj, mora se okretat lagano....... inace ti nekaj zapinje... ak se lagano okrece onda brijem da ti se samo pricinjava ili da imas niski tlak u gumama ili krivi offset felgi..... (ako si doticne mijenjao...)

turbo-limac
23-11-2004, 09:16
kutijica....


cuj, normalno ti je da na ovoj kilometrazi ti ostane rub na vrhu cilindara, koji se pojavi jer ti prstenovi pojedu stijenku cilindara....

s obzirom na to koliko toga radis na autu, ja bi na tvom mjestu nabavio nove klipove, prvu ili drugu specijalu i izborao cilindre.... to je jedini nacin da budes siguran, ovak mos samo sjebat nove prstenove....

turbo-limac
23-11-2004, 10:42
eh, da, kad bus gotov s brusenjem i busenjem, onda fino skini sve s bloka, uzmi miniwash, nesto za odmascivanje, cetke, one male cetke za ciscenje puscanih cijevi i udri... minimum sat vremena pranja, + wd 40 na kraju da ne zahrdja dok se susi.... sve to fino zapakiraj da se ne zapalja i ne zaprasi...

kutijica
23-11-2004, 18:05
"s obzirom na to koliko toga radis na autu, ja bi na tvom mjestu nabavio nove klipove, prvu ili drugu specijalu i izborao cilindre.... to je jedini nacin da budes siguran, ovak mos samo sjebat nove prstenove...."

ja bih to najrade napravio samo nema smisla jel kosta previse..mogu kupit polovni T16 u dobrom stanju za te novce koliko bi dao za 4 klipa sa prstenovima...jedina je opcija neki aftermarket tipa Wiseco,JE,....
Malo bolje pogledao i cijena je za sva 4 klipa+prstenovi+bolceni,a ne za jedan kako sam mislio..900 eura dode sve....

Sto mislis o opciji ubacivanja prstenova 1 specijale na standardne klipove i izborat cilindre tako da se upase ova kombinacija???

P.S. jedan njemac sto ima T16 motor u 205-ici je sa GT28RS izvukao 381 ks na 6200 rpm i 1.4 bara samo sto on ima Haltech ECU....<br><hr>

turbo-limac
23-11-2004, 19:13
za otprilike 160 eura komad, s prstenima i bolcnama, mos dobit CPS-ove klipove, to je talijanska firma jako dobre kvalitete (pregovaram s njima o setu za deltu....)

mislim da nebi bio problem da ti sloze set s kompresijom koja ti treba....

kovani klipovi (CPS, Wiseco, JE, ROss, Omega itd...) su uvijek najbolje rjesenje....

u slucaju da nezelis mijenjat klipove, onda ti preporucam samo nove standardne prstene pa kud puklo da puklo, uostalom nisam uzivo vidio koliko ti je potrosen cilindar..... nemozes furat vece prstene s standardnim klipovima... to ti em nece radit dobro, em imas sansu da ti pukne prsten a motor ce stalno zvucat ko da ce se raspast....

ovaj njemac,... malo mi je preoptimisticno to o 381 Ks, al u svako m slucaju aftermarket ECU je dobra ideja... jedini je problem sto kod nas nemres to programirat kak spada jer nema odgovarajucih valjaka... ja sam nesto njuskao oko pravog dinamometra/kocnice u puli (koju koriste za brodske motore) ali misli da to nebi odgovaralo (barem ona koju su imali ne... neznam dal su nabavili kaj novog..)

kak sad stvari stoje ili odlazak u italiju s motorom u gepeku na pravi dinamometar ili slaganje auta, programiranje bazne mape na cesti, pa onda odlazak na valjke u italiju....

prije nego sto netko pita zasto ne kod bingule...... kutijicin i moj auto su 4wd.... :)

Bmw Touring
23-11-2004, 19:30
TL daj prosvjetli me to jest prosvjetli mog frenda.
Ako u kantici od ulja za kocnice ima ulja ali ne na maksimumu nego malo ispod dali se moze samo nadolit ulje za kocnice u kanticu ili treba mjenjat svo ulje?
Radi se od njegovom autu i on me uvjerava da moze nadolijevat ulje za kocnice sta meni to nije bas dobro nego radije promjenit.A kaze da mu auto koci dobro i da su plocice nove

kutijica
23-11-2004, 19:44
Pa ako mu je ulje malo ispod maximuma neka nista ne dira..
Normalno je da se kolicina ulja u tanku spusta kako se trose kocnice(plocice i diskovi).
Nadolit ulje se moze bez problema samo mora bit isti DOT...tj. ne smije mjesat npr.dot3 sa dot4 itd...
Ako nadolijeva ulje kako se trose kocnice onda ce ga na promjeni plocica mora vadit iz tanka zato kad stavi nove plocice kolicina ulja ce bit povise maximuma...osim ako mu ne pusta ulje negdje,ali to bi brzo osjetio jel bi mu kocnica propala
Nema smisla nadolijevat ulje ako nije opasno blizu minimuma ili ispod minimuma...<br><hr>

Bmw Touring
23-11-2004, 19:47
Hvala kutijica na opsirnom odgovoru :)

turbo-limac
23-11-2004, 19:52
jos samo da napomenem da bi to ulje trebalo mijenjat svake godine (do dvije..)

Bmw Touring
23-11-2004, 20:02
znaci neovisno u kakvom su stanju diskovi i plocice preporucljivo je promjenit?
A kako se to mjenja,mozes li mi malo objasnit postupak
HVALA :)

turbo-limac
23-11-2004, 20:07
u principu radis ovako:

moras dovest neki pritisak (recimo 1 bar) u spremnik ulja... i onda samo otvaras one male ventile za odzracivanje na kocionim celjustima...

samo moras pazit da ti ne nestane ulja u spremniku...

Mehanicari imaju posebnu spravu koja automatski ubacuje novo ulje u sistem.. poanta je da se mora izbaciti SVE ulje iz sistema i iz spremnika i zamijenit novim....

ja sam si napravio drugi poklopac spremnika koji na sebi ima prikljucak za kompresor za zrak, i onda s njime tjeram kocionu tekucinu van.... tu i tamo ga odsarafim dole i ulijem jos tekucine.....

varijante kad ti netko stisce pedalu kocnice i tako "pumpa" tekucinu van nisu dobre jer mozes zeznut gumice na kocionom cilindru buduci da je vecina kocionog cilindra na starom autu ipak malcice oksidirala i nije tako glatka kao ona povrsina po kojoj se gumica inace krece.....

Bmw Touring
23-11-2004, 20:12
Aha znaci tako :)
Skuzio sam sve!
Danke!

turbo-limac
23-11-2004, 20:13
bistar decko... :)

Bmw Touring
23-11-2004, 20:16
i dobar ucitelj :)

Bmw Touring
23-11-2004, 20:16
dobitna kombinacija :smile25: