Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: 1,4 MPI

  1. #1
    993
    Guest
    Zanima me kako se na dotičnom motoru vrši distribucija. Pa ne valjda klinastim remenom.
    T-IE pretpostavljam da znaš pa čekam tvoj odgovor.<br><hr>

  2. #2
    T-IE
    Guest
    Lancem.<br><hr><font color="red">GTI</font>

  3. #3
    T-IE
    Guest
    I to bez zatezača što je mali bed jer ga moraš mjenjat svakih 60000-80000km. Ali u svakom slučaju puno bolje nego zupčasti remen.
    A klinasti remen ide od radilice na pumpu vode i alternator.<br><hr><font color="red">GTI</font>

  4. #4
    993
    Guest
    Hvala puno, već sam mislio šta će bit ak mi remen prokliže.<br><hr>

  5. #5
    993
    Guest
    De mi reci ak znaš kako se uopće vadi bregasta iz tog motora. Imam priliku nabavit za siću neku špic bregastu pa me zanima jel to izvedivo na tom motoru.<br><hr>

  6. #6
    T-IE
    Guest
    Malo teže 993, zato jer je u bloku, a ne u glavi.

    Mislim da bi trebao skinut karter dole, otpustit leteće ležajeve, klipnjaču od radilice, vjerovatno i radilicu skidat i na koncu bregastu. Sve je to izvedivo. Pogledaj trkaće felicije. Sve imaju oštriju bregastu.<br><hr><font color="red">GTI</font>

  7. #7
    993
    Guest
    Znači raskopali bi mi cijeli motor.
    Nego jesi siguran za onaj lanac jer u servisnoj se knjižici ne spominje nikakav lanac nego zupčasti remen.
    Navodno se mijenja na 90 tkm.

  8. #8
    T-IE
    Guest
    Nebi cijeli motor. Košuljice, klipovi, brtva glave, glava motora se nebi trebali dirat. A ovo ostalo i nije neki problem napravit. Samo svakako kod pravog majstora.

    Ako imaš motor sa 68ks onda imaš lanac ziher.<br><hr><font color="red">GTI</font>

  9. #9
    T-IE
    Guest
    993, ne možeš skinut bregastu osovinu onako kako sam gore napisao zato jer taj "utor" u bloku motora gdje je bregasata ima 3 pregrade tako da nema šanse da ju izvadiš onako kako sam gore napisao.
    Treba skinut dekl-poklopac distribucije, semering, i onda vidit.
    Pošto ti je bregasta u bloku, a ventili su normalno u glavi motora imaš 8 dugačkih "šipki" koje idu od brijegova bregaste na klackalice ventila. Vjerovatno i njih trebaš skinut.

    <br><hr><font color="red">GTI</font>

  10. #10
    T-IE
    Guest
    Ali da ti ja više ne filozofiram vjerovatno imaš pravog mehaničara koji će ti rješit posao bez problema.
    Pozdrav.<br><hr><font color="red">GTI</font>

  11. #11
    S V T
    Guest
    žešće zajebata situacija! brega u bloku, koja kanta! ) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">NIKE Free Style.com</font>

  12. #12
    993
    Guest
    )

  13. #13
    INTERCEPTOR
    Guest
    Za felicju može bilo kakav mehaničar

  14. #14
    993
    Guest

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •