Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 51 do 74 od 74

Tema: alfa romeo 147 2.0 selespeed

  1. #51
    rookie
    Guest
    A zasto nitko nije spomenuo koje su i kakve su u stvarnosti performanse tog 2.0 selespeed-a?
    Stvarno bi volio znati stvarne podatke (a ne opcepoznate magazinske)...

  2. #52
    CLIO SPORT
    Guest
    evo ti konkretnog primjera.......kad ides iz rijeke prema zg.....kad prodjes grobnik pa pocne onaj uspon....e sa selespeedom relativno brzo dodjes do cca 150-160 a onda jeb ga.....trenutna potrosnja cca 20l a kazaljka jedva da se pomice (naravno na ful gas)......a sa cliom sport sam bez beda isao po cajgeru 210 s trenutnom potrosnjom (nije bas da se tocno sjecam ali mislim da je bila oko) 16l!!!!

    nije uopce losa alfa....samo da je malo jaca i da manje trosi! a i po meni je dosta troma ispod 4000-4500 okretaja! odi u autokomerc i uzmi je na test voznju pa vidi koliko ti odgovara! ali da ja imam tu lovu....ne bi razmisljao ni sekundu......civic type r!

  3. #53
    Calibra Zender
    Guest
    A jel netko vozio 156-icu s selespeedom? Ipak je malo brža od 147 s istim motorom i mjenjačem. Ima kakvo iskustvo iz prve ruke?

    CS, uspon plus 210 km/h nikada nije i nikada neće biti jednako 16 litara trenutne potrošnje. Nema teoretske šanse! Imam i ja putni kompjuter pa vidim kak se kreće potrošnja u razno raznim uvjetima.

  4. #54
    INTCP
    Guest
    Ide bolje jer su prijenosni omjeri drugi. Selespeed u 156 i 147 nije isti. Omjeri su jednaki kao i na običnim mjenjačima u oba auta. 156 ima 8.8, a 147 9.1. Iste su performanse sa manualnim mjenjačima.

  5. #55
    Calibra Zender
    Guest
    INTCP, 155KS 8.6s, 150KS 8.8s. Na par mjesta sam našao da i sa SS-om 156 ima isto ubrzanje. Ali me zanima kaj je s time englezima i sillyspeed teorijom i problemima koje navode. Da li je to traženje dlake u jajetu ili stvarno prebacuje kak mu se sprdne?

  6. #56
    INTCP
    Guest
    Podaci su isti jer je selespeed isto šta i ručni mjenjač, ali robotizirani.
    Selespeed je došao samo sa ovom slabijom verziojm od 150 ks tako da ima smao od 8.8 do sto.

    Ne vjerujem da prebacuje tako možda je biolo grešaka, ali ne toliko koliko se tvrdi ovdje na forumu. Ja da oću selespeed uzeo bi ga bez obzira na glasine. Ali pošto volim više ručni uzeo bi ručni. A baš da prebacuje kako sprdne ne vjerujem

  7. #57
    Calibra Zender
    Guest
    INTCP, daj ako ne znaš barem se onda nemoj zaletavati. Selespeed je išao i s 155 konja. Idi malo na mobile pa vidi kaj se prodaje. Ima ih hrpetina sa 155 konja!
    Zašto uvijek ideš glavom kroz zid?

  8. #58
    INTCP
    Guest
    Onda je to greška. Puno puta to ljudi pišu jer ne znaju stvarnu snagu alfi 156 budući da osim mjenjanja snage motora nije bilo nikakvih izmjena tako da se ti auti ne mogu prepoznati koji je sa 155 i 150 ks.. Ovo znam jer i znam tip koji je imao 155 2.0 sa 155 ks i kad je došla selsespeed odmah ju je uzeo i imala je 150 ks. Kaže da ne osjeti razliku. Kad je došla selespeed srezali su snagu 1.8 i 2.0. Mobil de je običan katalog sa neprovjerenim podacima.
    Osim toga stari ima 156 pa me nemoj učiti o toj alfi jer znam više o njoj nego ti.

  9. #59
    INTCP
    Guest
    ups, istina išao je s početka i sa 155. Moja greška.

  10. #60
    Calibra Zender
    Guest
    Evo iskustva sa selespeedom u 156-ici:

    "Selespeed ECU needed to be replaced after two months. This took two weeks to come from Italy. "

    "Selespeed actuator needed to be replaced."

    "Most recently (Feb 2002), the Selespeed gearbox kept going into Nuetral. You couldn't do anything about it, and the first two times it cleared itself within an hour. This happened three times in two days."

    "I'm currently trying to return the car for a standard gearbox version. If you can get a trouble-free Selespeed, you'll really enjoy it."

    "Selespeed gearbox is jerky, jumps into neutral whilst on the move, sometimes reverse gear cannot be engaged, actuator replaced many times, entire gearbox replaced once."

    "The Selespeed gearbox makes progress too jerky for urban crawls/traffic jams."

    "Selespeed gearbox is especially problematic - Alfa Romeo should seriously consider a recall."

    "Selespeed has gone back on a recall and now changes down in to first a little too late for my liking. It is actually a little dangerous at some roundabouts."

    "The City mode is a bit of a let down because it seriously slows down the car and the shifting of gears is jerky especially at low speeds."

    "The Selespeed system when working is excellent, but it's completly unreliable and I would not recommend this car to my worst enemy."




    Ima toga koliko hoćete. Iskustva ljudi s tim mjenjačem nisu baš previše dobra i očito je naziv sillyspeed opravdan. Zaključak je da je vrlo zabavan kad radi, ali da jako često ne funkcionira kako spada. Da ja kupujem izbjegavao bih SS u širokom luku!

  11. #61
    Girrari
    Guest
    Prije sam više surfao po netu i mogu ti reći da za svaki ××××ni auto možeš naći slične izjave. Ipak, ja bih rađe uzeo manualu. Jednostavno, volim se guštati sam i bez posrednika, a opet kod nje pak nema kaj otić. Volim što manje elektronike oko auta.

  12. #62
    Calibra Zender
    Guest
    Slažem se Girrari u potpunosti.

  13. #63
    Dom-Dom
    Guest
    Ma i mene je palil taj Selespeed.Na Grobniku sam vozio 147 SS i skoro sam ju kupio , ali onda sam čuo da se to kvari i sve loše o tome.Šteta!

  14. #64
    Calibra Zender
    Guest
    Dom-Dom, i meni taj selespeed djeluje kao neka super igračka koju bih rado imao, a čak ga nisam niti probao. Ali izgleda da je ipak malo škakljiv taj SS i 2.0 bi bila bolja u kombinaciji s ručnim mjenjačem. A i šaltanje mi ne predstavlja neki problem.

  15. #65
    Dom-Dom
    Guest
    Super je voziti SS , čak me ni ubrzanje ne dira ( koje je koma!), ali je zbilja gušt voziti taj auto.

  16. #66
    Calibra Zender
    Guest
    Radi čega je ubrzanje koma? Misliš općenito od 147 2.0 ili baš za SS? Jer deklarirao je isto ubrzanje. Kaj u stvarnosti to baš i nije tako?

  17. #67
    OS-300
    Guest
    CZ,taj auto po papirima ima 9,3 s do sto,a u praksi je to samo pusta želja.

    Tip u Selespeed-ki je dobio veliko otrežnjenje kada se upustio u trku sa mnom.Vozio si moj auto pa znaš šta može.A onda možeš i zamisliti kako onda ta 147-ca ide kada sam je opro za dužinu auta pri usporednom ubrzavanju.

  18. #68
    VR6
    Guest
    Mislim da je najljeniji kompakt sa 150 KS.

  19. #69
    CLIO SPORT
    Guest
    calibra.....jos sam i napisao da se ne sjecam koliko je clio tocno trosio...ali za alfu se sjecam da je bila tocno 20 L!!!! gle....trenutna potrosnja clia na ravnom na cca 200-210 je cca 13 L! a na onom usponu je u svakom slucaju bila ispod 18!!! mozda 17!? ali time sam htio dati jednu konkretnu usporedbu!

    a sto se tice mjenjaca i voznje sa SS....onaj ko ga nije vozio neka nis ne prica......ja inace mrzzzim automatike....cak bi prije vozio ficeka nego cadillaca (dobro....malo karikiram)....ali taj SS je stvarno cudo....definitivno mjenjac koji bi htio u autu (i BMWov SMG je ista stvar)! ljudi moji, pa taj zvuk kada se iz 5 na recimo 70 kmh salta u 2!!!! cijela ta procedura sa medjugasom je da se covjek najezi (dobro,za to je i alfin motor 'kriv').....kladim se u 10000e da niti jedan covjek nemoze brze presaltat iz 5 u 2 na 70,80kmh nego SS!!a saltanje jedne brzine gore ili dolje se moze brze kod obicnih manualaca! a i treba se malo s gasom poigrat onda jos brze salta!!! trebate znat da on do 5000 okretaja salta sporije a iza 5000 brze! i da je SS kod stila abarth puno brzi nego kod 147 prije rujna ove godine a od rujna i 147 ima taj novi software!!!

    a to da je najtromiji od 150konja je ziva istina!

  20. #70
    ŠULE
    Guest
    Je istina je da ima takvih nekakvih zvučnih auomobila koji zapravo grozno idu. Sve na papiru štima ali oni naprosto grozno idu. Osobno me najviše razočarala Octavia RS koju sam trebao kupiti ali kad sam to probao to me je dotuklo. Vratio sam Octaviu, sjeo u svoj Clio 16v 107ks i prosto oodletio. Da se razumjemo RS me krši u svim perametrima ali naprosto grozno ide. Njenih 240 max mi je totalno nepotrebno. Ipak za razliku od Škode Alfa 2.0 isto ispodprosječno ide ali bar izgleda.

  21. #71
    Dom-Dom
    Guest
    Calibra evo mene.Kad sam napisao da je ubrzanje koma , onda sam mislio na šaltanje na više.Ipak mi se čini da mu dosta treba dok prešalta na više, mislim da ručni mjenjač to puno bolje napravi.Na niže to je druga priča, već je neko opisao taj doživljaj.A sve u svemu i 9.3 sek mi nije nešto revolucionarnog.Sportski auto bi trebao imati od 0-100 barem 8-8,5 sek.(naravno i manje)

  22. #72
    CLIO SPORT
    Guest
    vozio sam i ja octaviu RS i to prije jedno 2 tjedna....totalno smece....stvarno sam mislio da taj auto nesto vrijedi ali KOMA!


  23. #73
    Calibra Zender
    Guest
    CS, ovo za potrošnju mi je bilo malo smiješno jer sam baš prije jedno mjesec dana na autoputu gledao trenutno potrošnju pri različitim brzinama (od 130 do 200 km/h) i napisao sam konkretne podatke u jedan topic koji ne mogu sad naći. Ali znam da mi se brojke debelo razlikuju od tvojih. Moj karavan je teži, ali obojica imamo 2 litre zapremnine s time da tvoj razvija veću snagu. I na ravnom komadu pri 200 km/h se potrošnja ozbiljno digla na nekih 20-tak litara. Ako ne i više. Ne sjećam se točno. Ali je zato za smanjenje od nekih 30-tak km/h potrošnja pala na nekih prihvatljivih 13, 14 litara. Nemoj me sad držati točno za litru jer se ne sjećam točno, a podatke ne mogu naći na forumu. Ali hoću reći da mi se čini da pri 210 km/h i na uzbrdici nema šanse da potrošnja bude samo 16 litara. Ili putni kompjuter laže ili je to čudo od štedljvog agregata.

    A kaj se tiče SS-a... nije mi cilj popljuvati ga ili tvrditi da nije gušt u vožnji jer ga nisam vozio. Ali mi se čini kao jako zabavna igračka. Samo sam tražio iskustva s kvarovima, a pošto ovdje nema niti jednog vlasnika onda je teško očekivati i direktne odgovore. Iskustva s vožnje su očito pozitivna, ali kako se ponaša SS i da li stvarno izbaci iz brzine, ostane u rikvercu i ne može se izbaciti i slične stvari koje pišu vlasnici su sigurno zabrinjavajuće za bilo kog tko pomišlja na tu varijantu.


    Dom-Dom, max 8.5s do stotke je i moja valuta. Nisam očito bio svjestan kaj sam izgubio s prodajom Calibre jer me karavan ubija u pojam. Sporiji je 2 sekunde i ljulja se kao brod, a gutne litru, dvije više bez problema. Calibru je trebalo prodati zbog godina, ali bi sad fino legla jedna 156 2.0 da se vratim na stare staze slave!

  24. #74
    CLIO SPORT
    Guest
    calibra....evo ti jos jedan primjer......naao ga full u karlovcu i vozio se natprosjecno brzo do dubrovnika,tamo napravio cca 20tak km drugi dan i navecer ga opet naao kod skretanja za ston (cca 30-40km od dubrovnika?)!!!!!!
    jel ti znas ko je radio taj motor??? Mecachrome (ili kako se vec pise),a danas je to renault sport (nisam 100% siguran ali mislim da je ovaj motor njihovo djelo), ima hondin vtec i KAO jos neke materijale iz F1 i 1035kg!!!!!!! kad sve to zajedno zbrojis onda vidis da u svim rezimima voznje moze a i trosi manje od opelovog 2.0!!!

    gle,ja sam se bio pomirio sa potrosnjom od cca 12 l kad sam ga kupio ali vjerovao ili ne........njegova prosjecna potrosnja jos nije bila iznad 10.8-11 L!!!! prosli tjedan sam bio na putu gdje sam u jednom danu prevalio cca 950km a od toga oko 850 je bio autoput i do tamo mi je trebalo oko 7.5 sati (2 granice su jos u pitanju) a po autoputu sam se vozio izmedju 180 i 210 i potrosnja je bila 10.2-10.5!!!!!!!

    znam da ne vjerujes za potrosnju,jer ni ja nisam vjerovao...iskreno....na servisu sam rekao deckima da pogledaju board comp i sve je u redu s njim......a da ne kazem koliko puta sam sam mjerio potrosnju i opet ispale iste brojke!!!!!!

    ok ok ok ok,znam da nije tema clio sport....ali eto

    i moram primijetiti da na forumu ima samo talijana i svabofila......bilo je i japanaca ali ocito negdje pauziraju...mozda pokrenuti topic sa francuzima!?

Slične teme

  1. alfa romeo 156 JTD
    By cuore sportivo in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 05-09-2002, 12:28
  2. new alfa romeo gtv
    By frenki in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 26-08-2002, 20:14
  3. alfa romeo 146
    By stenmark in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 11-08-2002, 21:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •