Stranica 2 od 74 PrvaPrva 12341252 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 1850

Tema: Lancia Delta HF Integrale

  1. #26
    cuore sportivo
    Guest
    E sta se tice fiata,ja sam uzeo novoga 96 ,naravno coupe 2.0 turbo 220ks, 6.4 sek do 100,auto je bio sjedni i vozi,to ubrzanje ljepilo te ko zvaku,drzanje ceste odlicno,udoban,u ono vrijeme malo mu je bilo ravnih auta sta se tice perfomansi,a i danas si jos uvjek jedna od jacih zvjerki na cesti s tim autom,pa ja neznam sta vam ne valja na tom autu,koliko sam ga ja imao nekih 3 godine nikakvih kvarova nije bilo

  2. #27
    VR6
    Guest
    Niko nije rekao da ce se svaki obavezno pokvariti. Pricali su o nekvaliteti, nisu kvalitetni bas, izrada i slicno. A sto ga proda ako je bio tako super?? Mislis da lijepi taj tvoj turbo, probaj provozati nekog TDI-a s preko 130 ks pa ces vidjet kako to lijepi...

  3. #28
    MARA
    Guest
    ma nemojte mi usporedjivati auto iz 91 godine sa autom iz 2000.ja nisam govorio o golfu 3 da je siguran, ni o staroj c-klasi.vi se toga drzite kao pijan plota.a sto se tice lanci(a)e ako je oni ne mogu napravit neka je onda napravi ALFA.
    alfista necu komentirati jer je svaki komentar suvisan

  4. #29
    MARA
    Guest
    i netko je srao da audi zna raditi samo sportske aute tako da im stavi turbo(ja se stim slazem premda volim audi)a kaj je ovo s fiatom sta ovaj gore prica.oni kao nisu stavili turbo i onda imaju 220 ks

  5. #30
    Alfist
    Guest
    Da majmune ali Fiat bez Turba iz 2.0 razvija 150 ks, a s turbom 220. A audi dobiva snagu samo zbog turba, pogledaj malo 1.8t sa 150 ks, pa alfa bez turba ima 144. Za 2.0 motor je cifra od 220 ks odličnba, pa turbo mu tu nosi 70 ks, a Audiju 25. Pa šta im stvarno treba turbo za 25ks. Prvo pogledaj koliko ima mtaj motor konja bez turba, pa onda seri.

  6. #31
    cuore sportivo
    Guest
    E znate zasto taljani rade aute sa turbom(lancia kappa 2.0 t-230 ks,alfe 166turbo-220 ks...),zato jer kod njih ne placas nikakve poreze na aute koji imaju do 2000 kubika,a sve sta je iznad su strasni porezi,tako da je za njihovo tržište puno isplatljivije ugrađivati auto sa 2000 kubika i stavit turbo.
    A sta se tice coupea,imao je totalku i zavrsio je negdje na starom zeljezu,nisi od njega nista citavo izvuci osim radia

  7. #32
    VR6
    Guest
    Sta fali sto auto ima turbo, nista negubi. Imas isto tamo Audi TT Turbo koji iz 1.8 litara izvlaci 180 ili 225 Ks. Kao i Audi S3. Turbo nije los, sto ga ne koristiti. Moja Lancia Delta HF 4WD ima 165 ks serijski, bez turba 115, motor 2.0. Sad i da izvlazi 150 bez turba, ako je konacni rezultat isti to nije bitno. Ne znam kome jest i zasto...

  8. #33
    MARA
    Guest
    seronjo onda si pogledaj audi TT 1,8 225ks pa onda ti seri.pa vidi da li se to isplati i jeli to isplativo i POSEBNO

  9. #34
    CAPO
    Guest
    Lancia Delta HF je savrsenstvo!Posudio sam od frenda 2.0 16 v Turbo I mogu da vam kazem da me odusevila! Vuce da trga vrat ,po zavojima ko na tracnicama. A tek preticanja ljudi moji ludnica, stvarno moras biti levat da s njom uletis u skare!Istina bog ova je imala ventil na turbini cca250 ks ali zato i trosi .Zagreb-Pula- Zagreb tocno 100L

  10. #35
    VR6
    Guest
    To je noviji model, to nije Integrale. I ta je brza, ali nije startna kao Integrale, cak mislim da nije ni stabilna, jer je Integrale pogon na sva 4. Trosi zavisno od toga kako je vozis, kao i svaki auto. To s turbinom, skine se blokada, pa se dobrije vise ks, al ne znam bas koliko je to preporucljivo raditi...

  11. #36
    CAPO
    Guest
    INTEGRALE PRIJATPLJU!!!!!2.016v turbo 91.god.A trosi toliko zbog injektora

  12. #37
    VR6
    Guest
    Napisao si samo 2.0 Turbo 16V, pa sam mislio da je to Delta 2 generacije, jer nisi bio stavio Integrale. Trebao sam ja imati tu Integrale 16V ali ispalo drugcije...

  13. #38
    75 1.8 IE
    Guest
    Daj malo VR6 objasni razlike između starih Delti 4WD, Integrale, Evo I , II ... itd. Koje sve postoje? Ako ti se da daj malo i one slabije.

  14. #39
    VR6
    Guest
    Razlika ima vise, osnovne su ovdje. Samo su prekopirati ono sto sam vec pisao za stranicu, pa ti procitaj.

    Lancia Delta HF 4WD i Integrale
    Ovo je jedan od najuspjesnijih rally automobila, ima 6 titula svjetskog prvaka u reliju, i jos mnogo pobjeda na ostalim automobilskim takmicenjima. Model Lancia Delta HF 4WD predstavljen je 1986. godine, a vec 1987 godine u rally lancia ulazi s tim modelom s kojim osvaja svjetsko prvenstvo u momcadskoj konkurenciji , a dominaciju potvrdjuju i lancijini vozaci plasirani na prva tri mjesta ukupnog poretka. 1988 lancia prepravlja model HF 4WD, i daje mu novo ime HF Integrale. I te godine osvaja titulu svjetskog prvaka u rally-u. 1989 ulazi s modelom Integrale 16V, pa 90 Evolucione, i tako kroz par evolucija. Od 87-92 je osvojila 6 titula svjetskog prvaka, dok se sluzbeno povukla iz relija krajem 1991, ali je i 92 osvojila naslov s momcadi Jolly Club koja je koristila lanciju za nastup.

    Sto se tice serijskog modela, lancia je predstavljanjem Delte HF 4WD (1987), ponudila prakticno auto koji je slican pravom rally automobilu. HF 4WD pokrece motor od 165 KS (2.0, 8V, turbo, intercooler), snaga se prenosi na sva 4 tocka uz pomoc torsenovog diferenciala, u omjeru 56% snage se prenosi na prednju osovinu, i 44% na zadnju osovinu. Auto ubrzava do 100km/h za 7.8 sekundi, i ima maksimalnu brzinu od 208 km/h. Vec 1988 godine izlazi model Integrale 8V, koji u odnosu na HF 4WD ima prosirene blatobrane, malo preradjene klipove i veci turbo, i tako razvija 185 KS, pogon je iste raspodjele. Taj model ubrzava do 100km/h za 6.4 sekunde, i razvija maksimalnu brzinu od 215km/h. 1989 lancia izbacuje model Integrale 16V, 16V motor razvija 200 KS, snaga se prenosi u omjeru 47% na prednje i 53% na zadnje tockove. Ovaj model ubrzava do 100km/h za 5.7 sekundi, i razvija 220km/h maksimalne brzine. Taj model se proizvodi do kraja 90, kada dolazi Lancia Delta Integrale Evolucione ( Evo ), i taj model razvija 215 KS, s kojim brzinu od 100km/h dostize za 5.5 sekundi, maksimalna je brzina nepromjenjena. Ostali modeli Lancia Integrale Evo, izlaze pod brojevima Evo 1, Evo 2, Evo... i razvijaju od 215 do 400 KS, zavisno od verzije. Imaju i chipovane verzije, naravno ne serijske, pa se uz pomoc cipa Lancia Delta HF 4WD pojacati na 210 KS, Integrale 8V na 230 KS i slicno, al te prerade se ne preporucuju. Ima raznih prerada ovog auta, pa tako se moze naci i model koji ima oko 750 KS, i ide do 100 km/h za malo vise od 2 sekunde.

    I jos posto pitas za slabije modele, ima Delta HF Turbo, kockasta svijetla, 140 ks, prednji pogon, do 100 ide za 8,2 sec.

  15. #40
    VR6
    Guest
    Imaju sad tu jos neke razlike manje, npr. Integrale 8V ima ravnu haubu, 16V ima ispupcenu po sredini ravno, Evo ima rupe u prednjim blatobranima, haubu u obliku slova V isto ispupcenu, okrugli poklopac a za gorivo i slicno. Nadji slike pa pogleda, i bit ce ti jasno o cemu govorim...

  16. #41
    alfist_zg
    Guest
    to sto se tice testova sigurnosti, to treba sve uzeti sa jednom velikom dozom rezerve jer su rezultati tih testova jako diskutabilni, i sigurno u njima imaju prste razni lobiji, jer je to ppotencijalno veliko i jako marketinsko oruzje a puno je love u diru...a osim toga to su ionako finese sve poslije jedne odredene tocke

  17. #42
    VR6
    Guest
    Mislim da nisi upravu Alfist. Pa sto bi neko palcao zvjezdicu vise na sigurnosti, kad moze za te pare razviti auto i imati ga sigurnog. A to ako je kod nas takvo stanje da se svugdje podplacuju, nemora znaciti i da je u svijetu isto.

  18. #43
    dorfmeister
    Guest
    daj nabaci neki site s kvalitetnim slikama integralke

  19. #44
    Interceptor
    Guest
    Intergralka je zakon. Takvo nešto švabe nikad neće napravit. Subaru i ostala današnja slična vozila su udobne limuzine u odnosu na nju.

  20. #45
    VR6
    Guest
    Stara Impreza nije bas udobna limuzina. Jedino Lancia je ljepsa, i izgleda sire, mocnije, mada nikad Subaru Imprezu Turbo nisam vidio uzivo. Slike Integrale cu staviti, ustvari svih modela, HF 4WD, Integrale 8V, 16V itd... Taman da vidite razliku. Interceptor jesi vozio ti kad ijedan od ova dva Lanciu ili Imprezu?? A svabe, konkurencija je djelimicno Audi S3, samo mu fali vrata. Start nije kao kod Integrale, al eto... Sta bi radje uzeli auto s startom do 100 6.0 sec i maksimalnom od 210, ili auto s startom do 100 7.5 a maksimalnom 220??

  21. #46
    coro
    Guest
    onda rader uzmes fiat cupe turbo bolje ubrzanje veca krajnja brzina

  22. #47
    dorfmeister
    Guest
    sve na ubrzanje, jasna stvar.dapace trebali bi jos kraci omjeri, da auto ide za 4 sec i 180, tak da su i međuubrzanja trganje vrata.

  23. #48
    INTCP
    Guest
    Normalno da sam vozio Deltu Intergrale i auto je zakon. Inače sam i neko vrijeme imao običnu Deltu 1300. S3, ko ni VR6 nije ni do koljena Delti, ti bi to trebao znat. To je danas sve pripitomljeno.

  24. #49
    VR6
    Guest
    Ono je samo bio primjer, i ja bi radje bolje ubrzanje nego maksimalnu brzinu. S3 nisam vozio pa ne znam kako to ide, al po performansama izgleda brz. Impreza isto, pogotovo stari model. A vozao sam se u jednom VR6 kao sto sam vec rekao, isao je ko lud, ne znam jeli bio syncro ili neka prerada, isao je nevjerovatno. Drugi VR6 golfovi neidu kao taj, ne znam kakvu je preradu mogao imati, mozda bi-turbo.

  25. #50
    alfist_zg
    Guest
    ajde VR6 pa nemoj bit naivac...svjetom upravljaju razni lobiji koji danas imaju vecu moc nego neke drzave, a to za zvjezdice nisam mislio da neko placa ili podplacuje nego da se rezultati ispitivanja i nacin na koji se nesto testira mogu interpretirati na razne nacine i tendenciozno upotri××××ti u marketinske svrhe, kuzis sad??

Slične teme

  1. Lancia Delta Integrale EVO
    By nočna ptica in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 24-09-2003, 21:34
  2. Lancia Delta Integrale EVO 3
    By stevan in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 78
    Posljednji post: 15-12-2002, 20:22

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •