Stranica 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 76 do 100 od 185

Tema: mercedes ili citroen

  1. #76
    Dr.Nele
    Guest
    DS je bio najrevolucionarniji automobil u povijesti i garantovano najnapredniji auto svoga vremena,sa dizajnom koji je u ono doba bio svemirski i ostavio sve bez daha.Sto se slika tice,bas je to fino napravljeno(jedan je slikan u show-roomu,vjerovatno nov,a drugi nakon ko zna koliko prijedjenih km i u jako losem stanju)Ali ko to danas prica o SL-u,gdje se on spominje??Nigdje!A DS,koji je u to doba bio pojam auta,se i danas navodi kao nesto jako posebno,ogroman korak auto-industrije koji je eto stigao od Citroena a ne iz Njemacke.A komentar na to da je XM mrtvacki vec sam dao u jednom od prethodnih postova i nije potrebno ponavljati!!

  2. #77
    Dr.Nele
    Guest

  3. #78
    MB AG
    Guest






  4. #79
    MB AG
    Guest
    ×××× te kru,ko je izumio auto u ××××× materinu

  5. #80
    Dr.Nele
    Guest
    A ko je NAPRAVIO prvo auto u ××××× materinu?

  6. #81
    mehari
    Guest
    cujte svaka cast mecki ali nemozete novu s klasu usporedivat sa ds iz 65. usporedite mecku iz 65 i ds iz 65 pa da vidimo. nova s klasa ima hidrauličan ovjes i sad oni mija neznam sta a citra to ima 40 godina. sad ce pocet ugradivat farove koje prate kotace u zavojima citroen je to ima prije 40 godina. i ima jos toga

  7. #82
    mehari
    Guest
    mb ag cuj te stranice koje si nabrojio su sve prerade a mi pricamo o serijskim modelima bar mislim

  8. #83
    mehari
    Guest
    Lista revolucionarnih karakteristika DS-a je velika. Najvažnije su:
    1. nosiva struktura automobila kosturna je konstrukcija izgradena od vrlo ih limova, ali velikog poprecnog presjeka, što vozilu daje veliku krutost i cvrstocu, a malu težinu.
    2. dijelovi koji nisu dio kostura vrlo su lagani, krov je od plasticne mase, prednji poklopac aluminijski, svi dijelovi motora osim bloka su od aluminijske legure(kucište mjenjaca, kucište kvacila, usisnici zraka, poprecne spone i sl.)
    3. drugi dijelovi izradeni su od plastike izuzetne kvalitete prema današnjim kriterijima; ventilator, kucište svjetala, ventilator za hladenje, komandna ploca, zaklopke i tuneli za dovod zraka, žmigavci...sve zbog smanjenja težine.
    4. trag prednjih kotaca širi je od traga stražnjih kotaca
    5. DS i Break modeli imaju regulaciju sile kocenja, ovisno o težini, što smanjuje opasnost od blokiranja kocnica kod kocenja.
    6. rukavci ovjesa su tocno u osi prednjih kotaca, što je velika prednost kada nestane pritiska u jednom prednjem kotacu – ne primjecuje se na upravljacu, cak ni kod velikih brzina (zbog toga je De Gaulle ostao živ prilikom pokušaja atentata).
    7. gume (pneumatike)(180/185 Hr 15 XAS XVS) je Michelin posebno razvijao za taj auto i 'žaba' vozi iskljucivo na tim gumama (pneumaticima).
    8. s meduosovinskim razmakom 3125 mm žaba je apsolutni rekorder u klasi.Rolls-Royce Silver Shadow je ukupno 500 mm dulji sa manjim osnim razmakom, a to je važno jer je osovinski razmak mjera udobnosti, a ne ukupna dužina automobila.
    9. prvi automobil na svijetu sa serijskim prednjim disk kocnicama.
    10. prvi automobil ciji je prednji prepust veci od stražnje gopet prvi
    Godine 1967. dolazi do najvece promjene u dizajnu žabe. Nova prednja svjetla (farovi iza zakošenog stakla) sa dva zakretna mehanizma:
    prvi za okretanje dodatnih dugih svjetala u smjeru okretanja prednjih kotaca (tako da svjetla osvjetljavaju cestu iza ugla), drugo su glavna svjetla podesiva po visini (uvijek su na istoj visini, bez obzira na okomito pomicanje automobila). Sistem posjeduje amortizer koji sprecava slucajna titranja cijelog sistema

  9. #84
    mehari
    Guest
    trading.hr/citroenklub/:slikice i ostalo:/URL:

  10. #85
    mehari
    Guest
    http://www.bema-trading.hr/citroenklub/

  11. #86
    MB AG
    Guest
    :URL=http://www.mbcdi.com:Ovdje pogledaj kaki Mercedesa ima,××××s diskove Benz je napravio auto zajedno s Daimlerom:/URL:

  12. #87
    MB AG
    Guest

    Mercedes S-Klasse(1965)

    Citroen DS(1966)

  13. #88
    MB AG
    Guest
    I sta sad?To je dokaz da je Mercedes 1965 saleko bio bolji.Ja smatram da
    tu vise nema potrebe dokazivat ko je bolji-Mercedes ili citroen?Mercedes je bolji i to pet puta.Po vasem bi ×××× te kru bio Citroen ispred BMW-a Audia Mercedesa Porsche Maybacha-prvi u pizdu materinu.Ali na vasu zalost to nije tako.Mercedes je kralj ceste,on je zakon.×××× citroen,nemos sjedit u njem kako treba.

  14. #89
    Dr.Nele
    Guest
    Dzaba ti Mehari njemu pricas,vidis sa nema koristi,covjek sve rjesava slikom onog pokretnog ormara koji svabofili zovu auto.A o njegovom ne-znanju dovoljno govori i izjava da u Citroenu ne mres sjediti kak treba.Ocito da nikada nije ni sjeo u jedan(mozda u AX ali zna se zasta on sluzi)a vamo prosipa spike tipa "ja sve znam,sta vi tu sad ××××te"!Samo mali podsjetnik-taj DS na koga se toliko okomio je proglasen za proizvod MILENIJA,niko nije ni pomenuo Mecu iz bilo koje godine,sto samo dovoljno govori ljudima koji "vide",ali ovakvima ocito ne(konjititis???).Vecina onih auta sto vidjeh na slikama su lijepi,ali kostaju pravo malo bogatstvo koje vecina normalnih ljudi nije spremna odvojiti za AUTO,pa ih i kupuju samo bolesnici koji ne znaju sta bi s lovom i kako da privuku paznju na sebe pa ko vele bicu glavni u selu kad dovezem Mecu i jos tuniranu-aaaiiiiiiiiiiiiiii.Neka njima tih pre-pre-preskupih auta(AUTA)u kojima (misle)su najvece face dok idu s mjesta A na mjesto B,ja bih se ipak radije VOZIO u Citroenu koji vec 40 godina za male pare(u odnosu na Mecu)nudi udobnost o kojoj su u Meci samo sanjali,pa su sad i sami skontali da bez "zraka"nema nista,pa nesto slicno(KOPIJU)nude samo u S klasi za 200.000 DEM i vise,a DS,GS,SM,BX,CX,Xantia,XM i C5 sve to nude vec godinama po normalnoj cijeni,pa se pitam ko tu koga ×××× u zdrav mozak??Nema svrhe dalje raspravljati dok tip ne skine kozice sa ociju!!! )

  15. #90
    MB AG
    Guest
    Mercedes je bolji 100 puta od citroena.Citroen je smet u kojem si se rodio.Znas,zato bolje ti skini kozice ×××××ne jedan glupi mutavi ko god jesi ko te ×××× tebe i citroena ×××× ti citroen mamu pa uvidi neke stvari koje se zbivaju oko tebe tupava.

  16. #91
    mecka
    Guest
    Mehari, kaki je to auto o kojem ti trabunjaš izrađen sav od aluminija i plastike? Jeli to uopće auto. ××××te to bi bilo lakše odnet nego ukrast. Kad smo već kod težina, ko bi se volio voziti u citroenu 220 na sat sa nekih 1000 kg težine? Nitko. Ni kaskaderi. Sto kaze MB AG sad ispada da je citroen ispred svih bmw-a, audija,mercedesa,porschea...

  17. #92
    mecka
    Guest
    Jedno pitanje za vas citroenovce: Kad je već po vasem misljenju citroen imao davno najrevolucinarniji auto, auto sa najboljim ovjesom, i ostalim ×××××rijama koje me uopće ne zanimaju, zašto danas nema auto kojim bi se mogao podičiti kao jednim među najboljim i najluksuznijim? Logično bi bilo da postignu veliki uspijeh nakon brojnih invacija koje vi navodite da su se već tada javile samo u citroenovim redovima?!?! Po tome bi oni morali danas imati jedan auto koji bi zasjenio sve današnje. Ali nije tako. Kiks. Nešto ili netko je kiksao. Danas citroen nije dovoljno jak da sam napravi i osmisli, tj. dizajnira jedan auto. Primjer je ovo što su se udružili s Peueogeotom da naprave jedan monovolumen, potpuno potpuno isti, ali ga proizvode i citroen i peueogeot. Kažu razlikuju se u detaljima, ali to su obične priče za djecu, auti su potpuno isti. Sramota. (to je peueogeot 807, neznam kako mu se zove citroenov brat blizanac). Dakle, đaba vam išta više pričat. Ah da, umalo zaboravih: MEHARI nemoj da ti ja ispričam (kao sto si ti navodio kako se proizvodi citroen) kako se proizvodi mercedes, pao bi sa stolice. Nadam se da su neke stvari jasnije, ako nisu: niste vi krivi sto neznate.

  18. #93
    Dr.Nele
    Guest
    Evo pocelo je i psovanje,dokaz koliko su "nasi"vozaci Meca kulturni,obrazovani itd(prev-gastarbajteri)i na kom se nivou krecu.Ne bi takvima pomoglo ni da NLO voze.Rekoh ja Mehari-bla bla bla i to je to.Ovo je za mene kraj rasprave jer ne vrijedi glavom u zid,pogotovo sa zatucanima koji odmah na svetinju udaraju(mamu),samo vi naprijed dokazujuci odakle vucete porijeklo,to mene ne zanima.Sad mi je malo jasnije zasto su nasi Cigani vazda vozili Mece,valjda lezi njihovom mentalitetu.Tuzno da se sloj ljudi koji voze Mece jos nije promijenio(kod nas) a vjerovatno nikada i nece,zato pozdrav svim Citroenovcima i Zivio LHM,a vama daleko lijepa kuca,sto dalje od moje!!

  19. #94
    mehari
    Guest
    ovako majmuni ko je prvi presao pustinju od auti ko??? citroen

    spacek kojeg vi vidite kao kantu je 72(tu negdi) pobjedio na paris dakaru a kad je merca pobjedila nikad niti nece. ja nekazem da je citroen bolji od dalmera ali mecka nikad nece biti udobna ko citra a i jos nesto te vase mecke koje toliko hvalita samo kopiraju citroene i to je tako. i jos nesto onom bosancu MG AD kak vec ja nisam psovo tvoju MAMU pa nemoj ni ti moju BOSANCINO!! odite doma vozit askone i ostale svabe i sanjajte o merci.

  20. #95
    mecka
    Guest
    Ma s vama se nemoze glavom kroz zid. Šta to pišete "mercedes kopira citroen"? Jeste vi normalni? Ne znate sta pisete. Uzalud vam trud svirači za drugog su dunje žute. Mehari, jel ti sanjaš citroene?

  21. #96
    MB AG
    Guest
    ,nele je od××××.nema vise sta rec.Zna se;Mercedes je najbolji.Mehari;nemoj ni ti ni nele vise spominjat o mom podrijetlu.ja sam odgojen al znam i napisat rijeci svakaki ako se govori protiv Mercedesa.Ti volis citroene kolko ja vidim.NEMOJ DA TI JA MORAM GOVORIT ZASTO IH VOLIS.Nemoj poslije rec da te nisam upozorio.Ti sa svojim citroenom mos sanjat i o ASKONI.I da znas imam ja Mercedes.Pogledaj blic vijesti u svezi Mercedes(biranje u engleskoj)pa uvidi.

  22. #97
    MB AG
    Guest
    I ja nisam bosanac znas


  23. #98
    mecka
    Guest
    Dr. Nele kaki su to rasisticki ispadi? Cigani kod nas voze mercedese? Eeee... Tko u nas vozi mercedes? Vjerovatno ljudi koji si ga mogu i priuštiti. Istina. A da bi ga si mogli priuštiti, znači da rade, da su nesto postigli u životu. I samim tim zaslužuju da odskaču od onih koji nista nerade i ljencare i boli ih ××××× za sve. I onda se javlja jedna doza zavisti, pa onda se gleda na svaku sitnicu mercedesa i govori :"kako se to moglo dogodit mercedesu?" To je jedan jako primitivan nacin razmisljanja.

  24. #99
    MB AG
    Guest

  25. #100
    huki XM
    Guest
    Sela seoska(naravno u glavi)kad izađe C6 i kad stanete kraj njega s tim Vašim kantama s nišanom (to vam treba da ne fulate cestu)mislit čete da ste u orbiti oko zemlje.Ali niste Vi krivi to Vam je ostalo u genima. ) ) )

Slične teme

  1. jednom citroen- zauvek citroen!!
    By activa in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 306
    Posljednji post: 16-07-2004, 12:22
  2. citroen cx
    By 25trd in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 10-06-2003, 22:42

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •