Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Ja bi 206-icu!

  1. #51
    Cico
    Guest
    Ayatolah,dobri su to motori,nemaš razloga pjeniti i potcjenjivati!Moja impresija da su jači no nominalno nije jedina,potkrijepljena je ponekim njemačkim istraživanjem...ali ti neću napisati web adresu većpokušaj naći sam.

  2. #52
    ajatolah_
    Guest
    Cico ajd ti lijepo nadji taj url pa ga postaj. Da i nemam pametnijeg posla, bilo bi pristojno od tebe.
    Ja sam doduse cuo da ima jedna njemacka studija koja tvrdi da je mjesec reflektor koji se krece po nosacu ciji su krajevi u Pekingu i Las Vegasu. Ima negdje url ali ga potrazi sam ) ) )

  3. #53
    Cico
    Guest
    Svaka čast za duhovitost,pošteno si me nasmijao,a da me astronomija zanima vjerojatno bih i potražio dotični url.Tebe automobili valjda zanimaju?

  4. #54
    ajatolah_
    Guest
    Naravno da me zanimaju. Zato te i preklinjem da postas taj url nebi li i mi posrkali malo znanja.

  5. #55
    Helix
    Guest
    Jaooooo bolje da nisam vidio ovaj topic.
    Peugeot 206 rules, S16, ili 1.6 16V 110Ks.

    Oni koji se "kuže" u aute i govore da samo ×××××i voze 206, sami su ×××××i, i nemaju pojma (niti love) da si priušte takav auto.

  6. #56
    kusa
    Guest
    Vozim peugeot 106,presao sam 150000 i nista mi se nije pokvarilo.Planiram kupiti 206.

  7. #57
    Helix
    Guest
    Samo naprijed !..ali uzmi S16 ili 1.6 16V 110Ks..nemoj previše razmišljat o ostalim modelima.

    Te pričice da zadnji kraj auta vuče zaboravi, barem kod 1.6 16V auto je stabilan i dobro leži u zavojima i pri naglom kočenju, opet ako počneš kočit ko manijak sa 130Km/h..svakom neiskusnom vozaču če guza auta odletit.

    Xs je mračan, oprema po defaultu ok, i da se jaaaako sredit, OZ felge, malo šire gume, dobri spoileri, i na cesti ti nikakav Punto, Clio itd neče biti do retrovizora.

    Malo me razočarala unutrašnja plastika auta, ali sve ostalo je super, mjenjač je taman, niti tvrd niti pre mekan, barem meni, i da se brzo šaltat. Da...CD player koji s njim dobiješ malo sucks po designu, ali za početak je ok

    Good luck..

  8. #58
    Calibra Zender
    Guest
    Zadnji kraj 206-ice poskakuje na kratkim poprečnim neravninama. Barem na modelu 1.4 koji sam vozio i koji me vrlo neugodno iznenadio. Vrlo neugodno ako se desi ko meni u zavoju (semafor iz Savske u Slavonsku, a brzina mizerna). Pa ga ti onda lovi.

  9. #59
    Helix
    Guest
    Pa za 1.4 se nebi čudio, jer prvo, ipak je lakši za nekih stotinjak kila, a drugo ipak je 1.4 namjenjen za lakšu vožnju.

    1.6 16V za koji iz prve ruke mogu potvrdit da tih problema nemam, a također i frend sa S16.

    Za ostale modele fakat neznam...a opet možda ja nemam tih problema zbog zadnjeg gornjeg spoilera.

  10. #60
    TRANS AM
    Guest
    Calibra,

    Da, zadnji kraj 206-tice poskakuje. Solidna težina prednjeg kraja, relativno mala težina zadnjeg, mekši ovjes i to je to. No to ima svojih draži. Recimo, uska, zavojita cesta od Vž prema Zaboku, preko Golubovca. Penješ se serpentinama gore, 2., 3. full gas, spuštaš se dolje, full gas, zavoj, pikneš kočnicu, pa gas do poda, korekcija volanom. Uživancija. Cijelo vrijeme plešeš, zabacuješ zadnji kraj. Mali je tu stvarno upravljiv. Ako znaš voziš ga ko karting. No, neugodan je u situaciji: kolona 4 auta ispred tebe, spuštaš 2., noga do poda, brzi šaltung u 3. (koliko može biti brz, obzirom na dugi hod i nepreciznost mjenjača), gas, imaš 120 km/h, cimneš volanom desno iza trećeg auta, da uđeš prije kamiona koji ti dolazi u susret, gaziš kočnicu (jer ovaj ispred tebe ima 60 km/h), a zadnji kraj auta se počne neugodno njihati, nekoliko metara bočno kliziš prije korekcije volanom.

    Helix,

    očito nisi 206-ticu vozio u ekstremnim ili malo žešćim situacijama. Stabilizator ili spojler kako ga ti zoveš jedinoj svrsi kojoj služi je šminka. S16 ima drugačije rješeno podvozje (sportsko), stoga u ovoj priči ne može biti relevantan. Razlika u težini 1.4 i 1.6 stoji, ali na prednjem dijelu automobila, što nema nikakvog utjecaja na "bolju stabilnost 1.6", pače teži prednji, a identično težak stražnji kraj uzrokuju veću nestabilnost kod težeg motora. Sama logika to govori, naravno u slučaju ako nema dodatnih zahvata na podvozju.
    Btw, pročitao sam tvoj upit vezan na 206-icu. Savjetujem: K&N (auto će ti bolje disati i mrvicu mu dati druka na nižim okretajima gdje se u pravilu ponaša agilno kao puž), ako ti to baš srcu čini veselje i imaš viška novaca slobodno napravi vanjski styling. Ali za boga dragoga nemoj mu stavljati veće felge i tako abnormalno veliku "šlapu", zahebati ćeš si kompletno podvozje i imati ćeš manju krajnju brzinu. Šteta auta. Zaboravih spomenuti imam Roland Garros-a

  11. #61
    Helix
    Guest
    bok...
    ovak, kaj se tiče spoilera, zadnji gornji (stabilizator) služi da ti u večim brzinama pritisne zadnji kraj auta, te s tim onemoguče proklizavanje zadnjeg kraja auta. Oni mali spoileri jesu za šminku, jer kod njih nemožeš osjetit razliku, no kod malo večih, možeš.

    Ovo kaj ti pričaš, uleti u zavoje sa 120..bla bla..to je finska fora, koju su izmislili finski vozači rely-a, i to možeš radit sa svakim autom. 206 proklizava kad stisneš kočnicu sa 120, ali to je proklizavanje minimalno, ali opet, ja neznam kolko ti jako stiščeš tu kočnicu, jer svaki auto sa 120 proklizava.

    Još jedna stvar, ja neznam kak ti uspjevaš izvest svoje manevre po normalnoj cesti, jer na asvaltu če auto teško proklizatat, jedino ak nemaš izlizane gume. Finski manevar uleta u zavoj da ti zadnji kraj auto namjerno proklizava izvediv je samo po šljunku, zemlji, makadamu ili tak nečem.

  12. #62
    TRANS AM
    Guest
    Helix,

    moj post nije bio zlo, već dobronamjeran isto tako kao i savjeti. To što ja 206-ticu ne gledam "tipično vlasničkim očima", posljedica je vjerojatno velikog broja marki i modela koje sam u svom životu (što privatni, što zbog posla kojim se bavim) provozao. Pokušavam biti što je moguće objektivniji (u svojoj subjektivnosti, naravno) i ukazati na dobre, ali isto tako i na loše strane pojedinog automobila, u konkretnom slučaju 206-tice. Autić je čist OK (ne bih kupio najskuplju izvedbu da milim da je loš) za "normalni" način vožnje, kako uostalom vozi 98% vlasnika spomenutog automobila. No nije i savršen. Ne želim ti sad djeliti pacek za stabilizator, veću stabilnost izvedbe s 1.6 motorom, felge, šlape, preciznost mjenjača i druge netočnosti. Možemo se jednom zgodom naći pa porazgovarati i razmjeniti mišljenja i iskustva.
    Btw, zabacivanje guzice se uči. Znaš ono: "Slatke tajne velikih majstora kuhinje".

  13. #63
    psy307
    Guest
    Ljudi, ovo je za sve one koji hvale francuze i Peugeot:
    Kupio sam Peugeit 307 i nakon mjesec dana je stao ko ukopan na semaforu, vrisnula elektronika, ok, odvezli smo ga na servis u Auto Maksimir i nakon dva dana su me zvali da je popravljen, sve besplatno, spada pod garanciju. I tako dodem ja po svoj auto godine i idem doma iz Zagreba autocestom, ljepo stisnem gas ubrzam na 100, 120, 130, kad na 140: SE ZAGASIO!!!!!! Usred voaznje, iz cistog mira! Mozete li zamisliti kako je obuzdati auto koji je poptuno mrtav i stati!!!!! Auto je proveo od tada jos 6 mjeseci po servisima i nikako ne mogu otkriti zasto ponekad stane! Pa neka DOBRO razmisle svi ti poklonici francuza i svi koji planiraju to postati DA LI VAM VAS ZIVOT ISTA ZNACI?

  14. #64
    Helix
    Guest
    TRANS AM,

    Stvarno sory ak sam napisao malo uvrijedljiv post, nije bilo namijerno.
    Istina je, to mi je prvi auto, pa nisam neki super vozač i to, ali me sve to jako zanima. Možda ja niti ne kužim da mi zadnji kraj auta odleti tu i tamo


    spy307,
    svima se to događa, sa svim modelima auta,nije važna marka ni tip, ak imaš peh, naletit češ na loš auto.

  15. #65
    TRANS AM
    Guest
    Helix, sve je OK. Svatko od nas uči dok god diše.

  16. #66
    206 SX
    Guest
    Peugeot 206 je sasvim u redu . Jako sam zadovoljan. Problem je servis gdje rade neznalice i lažljivci.
    Na redovnom servisu su mi slomili jedan važan dio i sad me već mjesecima "vozaju" , jer znaju da im ništa ne mogu!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •