Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 66

Tema: Ja bi 206-icu!

  1. #1
    Bunda
    Guest
    Došlo mi je da si kupim 206-icu. ) Zanima me vaše mišljenje o tome, te da li za njih isto kao i za Renaulte i Citroene vrijedi 50% odmah, a 50% na 5 godina kredit s 0% kamata?
    Naravno, ako netko ima 206-icu, i nije zadovoljan ili bi mi preporučio malo skuplji model, jer ne znam ovo-ono, slobodno neka to kaže.
    Thanks!

  2. #2
    ajatolah
    Guest
    Ja nebi! Mozda i bi da imam para.

  3. #3
    Čudni
    Guest
    Iskreno - 206ici jedini plus je dizajn. To su fakat mrak odradili ali sve ostalo ZABORAVI!!! Niti vrijedi tih novaca (performanse/vrijednost), a i pripada skupini najkvarljivijih automobila te klase!

  4. #4
    flamer
    Guest
    Hm, nije bas da ste se iskazali u popljuvavanju peugeota. "Ja ga ne bi kupio, u stvari bi da imam novca" i "u svojoj kategoriji najlosiji". Nikakve prijedloge niste covjeku dali, a primjedbe koje ste dali su vise nego neobrazlozene.
    Stari, kupi si 206, bolje to nego smrdljivog punta, clia, ili nesto iz 'te kategorije', jer mu otali nisu ni do felge!!!!!!

  5. #5
    ajatolah
    Guest
    Yo! man! Tako se govori.

  6. #6
    Interceptor
    Guest
    Ne kupuj to smeće. Prijatelj mi ima 206 1.4 XT, a cura Punto 1.2 16V Sporting. Prednosti Punta su očigledne: bolje drži, bolje ubrzava, unutrašnjost je puno kvalitetnije izrađena, bolje koči i ima više opreme. Uz sve to manje troši, jeftiniji je i ima 2 godine garanciju. Ovo je sve provjerena istina. A ovaj debil šta ×××× po Puntu vjerovatno je dobrano iskompleksiran i vozi nešto poput škode felicie diesel.

  7. #7
    Čudni
    Guest
    A kaj fali Škodi?????

  8. #8
    Čudni
    Guest
    Škoda je zakon za novac (i više od toga)!!!!!

  9. #9
    ajatolah
    Guest
    Ja bih radje kupijo Yarisa.

  10. #10
    flamer
    Guest
    za tvoju informaciju ne vozim skodu dizel, vec vozim 205 GT, koji te opere u kojem god Fiatovom smecu da se pojavish. Frend mi kupio punta prije 6 mjeseci i krepali mu zadnji amortizeri (prvo su cvilili, a poslije su propali), odfurao ga na ovlasteni servis. Po njegovim rijecima, tamo su mu sa crijevom malo pospricali vodom po amortizerima, rekli da je to bilo malo blata, da je to normalno, naplatili mu rad (jer dijelovi spadaju u garanciju) i poslali kuci. Sada ga planira jeftino prodati i kupiti PRAVI AUTO!

  11. #11
    sir.Oliver
    Guest
    Škodi nikaj ne fali.To ti je avtić koj se lako kupi,ali se zato tesko proda.

  12. #12
    VR6
    Guest
    Prvo sta fali 206?? Lijep autic, a ne znam bas da je nestabilan, ima Peugeot 206 WRC koji je 2 godine prvak svijeta u rally-u. Znaci nije mu to tako losa strana, jesu rally auti dosta izmjenjeni al opet... Fiat isto nije los, bar neizgleda posebno lose, al bi ja vjerovatno kad bi imao mogucnost da biram Punto HGT i Peugeot 206 S16 izabrao Peugeota.

  13. #13
    Interceptor
    Guest
    Kao prvo ja više preferiram Alfe, da se razumijemo. O 205 GTI mislim samo najbolje. A 206 je zaista vrloooo nestabilan pogotovo stražnji kraj koji voli bježati van, a o mekanom podvozju da ne govorimo. Svi znate samo srat: "krepalo ono, krepalo ono" i zato je auto ××××××. Znači kad na Audiju A4 TDI krepa Bosch pumpa na 25000 km auto je odmah ×××××× (inače ne volim diesele, a ni njemce baš previše). Uostalom na ovdje navedenom Puntu nije nije ništa krepalo. A ukoliko su i amortizeri krivi tome nije kriv Fiat već proizvođač amortizera druškane. Uspoređujete Punto HGT i 206 S16, molim vas lijepo? 206 S16!! uauu koja zvijer. mora da su se jako namučili kad su iz dvije litre izvukli "čak" 136 ks. Fiat iz 1.8 l izvlači 131 KS (dobro ni to baš nije za pohvalu)U usporedbi sa 205 GTI, 206 je totalna pušiona. Ponajviše što se tiče motora jer svatko tko se nešto kuži u aute odmah uočava omjer obujma i snage koji je više primjeren nekoj lukzuznoj krstarici nego uličnom trkaču. U takvim motorima drugovi moji nema onog brutalnog razvijanja snage tj. onih udaraca kakve možemo sresti u manjim nabrijanijim motorima. 206 S16 uz jednu investiciju od 1500 DEM s kojom dobijete oko 15 KS postaje ono što bi trebao biti. OK ni ovakav nije tako loš, ali definitivno i dokazano pruža manje gušta nego recimo Punto HGT kojeg navodi ovaj VR6. Što se tiče te male klase jurilica najsportskiji i najnatiraniji motor dolazi iz VW (o tim kolima nemam baš neke hvalospjeve, ali ima izuzetaka) i to 1.6 u polu GTI. E to je motor. Iz 1600 ccm 125 KS TO SE TRAŽI. Uostalom ovdje govorimo o malo pristupačnijim autima. A ne znam baš da li će 206 1.4 sa mizernih 75 ks i jednom bregastom odrati Punto 1.2 16V (80 ks). Dakle donekle ista snaga, a razlika u ubrzanju gotovo dvije sekunde!!!!!!!!!!!!!!!!!!! u korist Punta. I to je sportsko???? Osim toga kakva je to sportiva (206) kojem grebe u mjenjaču pri bržem šaltanju??? Da se razumijemo 206 je OK; ali ne za jurnjavu!! Dakle tipičan ženski auto. Dobro, izuzev S16. Izuzetak bi mogao i biti 1.6 sa 110 KS uz malo tvrđe podvozje. Punto??? Sve ispod 1.2 16V je mizerno slabo i također s može nazvati ženskim autićima, ali barem ne grebe u mjenjaču.

  14. #14
    twinspark
    Guest
    zaboravio si onaj ruzan clio sport.je brutalis al je gadan otkud ga god pogledam.

  15. #15
    q10
    Guest
    francuze kupuju somo kreteni koji ne razumiju riječ motor i tehnika
    ko te riječi razumije kupje njemce i japance izuzti su samo opel i ford jer nisu čistokrvni njemci

  16. #16
    Interceptor
    Guest
    Dajte ljudi odgovorite mi nešto na ovaj pošt.

  17. #17
    VR6
    Guest
    Kad vec pricamo o jeftinim autima, punto sporting nije bas jeftin. A sto se 206 S16 tice, na par testova u raznim automagazinima je dobio prvo mjesto u usporedbi s polom, puntom, corsom GSi i slicno. Cak je na nekoj tamo stazi za vrijeme testa ostvarila rekord kruga, to znaci da nevalja?? Sad ne znam zasto mislis da samo auti s malom kubikazom mogu biti bolje jurilice od onih s istom snagom a vecom kubikazom. Imao sam Golfa GTI dvicu, 1.8 tunirana na 135 ks, i isla je stvarno vrhunski. Imala je ono kada se pritisne gas naglo pocupa i kao da ce odcupati karoseriju. Ali opet kada bi se trkalo s nekim drugim GTI-om, recimo 16V, ono, start s semafora, ostajala je ponekad iza. Sada imam Lanciu Deltu HF 4WD koja ima 2.0 motor turbo interkuler s oko 170-180 ks. Kada se pritisne gas, neizgleda uopste jaka kao GTI i nema ono cupanje na pritiskanje gasa kao GTI, ali da je jaca primjeti se, jel svi GTI-i ostaju iza.

  18. #18
    Interceptor
    Guest
    Prvo Punto je definitivno jeftiniji od 206-ice. 206 -ica pobjeđuje u testovima zbog manje potrošnje, dužih servisnih intervala itd., ali što se tiče užitka u vožnji samih auta tu je Punto bolji jer ima manji i natiraniji motor, vrti se 500 rpm više i vjeruj mi ipak bolje drži cestu posebice stražnji kraj. Osim toga i prijenosni opmjeri su kraći. Tvoj Golf II imao je serijski 115 KS, a kako kažeš bio je nabrijan na 135 KS. Ti rezultati, fenomenalni su za ono vrijeme. Dalkle 115 KS je sasvim zadovoljavajuće za motor s 2 ventila po cilindru i 1800ccm, a govorimo i o osamdesetima. Za usporedbu radi Alfa je imala 120 KS, BMW 115 KS. Stoga me uopće ne čudi da je tvoj golf ostvarivao čupanje sa nabrijanih 135 KS jer taj rezultat i danas prolazi, dakle 135 KS iz 1.8 l nije malo snage posebno ne za ono vrijeme i 8 - ventilca. Idealna snaga za sportski motor od 1800 ccm danas bi bila 140 KS. Za kojih 5-6 godina biti će 150 KS. Što tehnika ide dalje to se kriteriji povisuju. Zašto tvoja Lancia ne čupa kao Golf? Odgovor ti je vrlo jednostavan - ima turbinu. Uz pomoć te stvarčice dobivaš jači i brži auto, ali ubrzanje i tzv. čupanje se slabije osjeća zbog linearnog razvijanja snage. Dakle motor ujednačeno razvija snagu, stoga ti je i ubrzanje ujednačenije. Sva sreća, turbo se može podešavati i uvjeren sam da bi uz male preinake dobio udarce u leđa i i čupanje. Probaj malo provozat Alfu 75 2.0 Twin Spark sa 147 tvorničkih konja iz samo 2000ccm i uz pomoć samo 8 ventila i to `87. Inače ako želiš još više snage probaj 3.0 sa 190 KS. Pa onda reci da ne čupaju.

  19. #19
    Interceptor
    Guest
    Inače, i prije sam naglasio da je 206 S16 OK auto i po meni odmah iza Punta HGT. Ali očajnički mu treba čip, Remus, K&N filter i set tvrđih federa i onda će motor od 2000 ccm biti potpuno iskorišten. No i Puntu bi trebale neke prinake da se dobije barem 140 KS. Prava mašina od Peugeota je bio 306 S16 sa 2.0l i preko 160 KS!!! Fenomenalno i očekivao sam da će tako nešto imati i 206 S16, barem 150 KS ali...

  20. #20
    VR6
    Guest
    Znam da je zbog turbine... Glavno je da ide dobro, ona povuce bas fino, nekad i prepadne, ali bez onog trzaja... Na golfa se nisam zalio, imao je najbolji zvuk auta koji sam ikada cuo... Alfa 146 s 150 ks neide tako dobro kao moja Lancia, mislim necupa, nista posebno. Ti opet sto se tice Peugeota vezes se za potrosnju, kazem ti rekord staze postigao u toj usporedbi. Eto kupi novi Auto Blic ako zelis, ima test Peugeot 206 S16, Punto HGT i Corsa GSI. Peugeot opet prvi.

  21. #21
    Interceptor
    Guest
    Čuj alfa 146 sa 150 KS ne može da ne čupa, čupa ona itekako, samo što je to novi (mislim moderniziraniji u odnosu na Deltu) auto i osjećaj brzine je itekako smanjen. Trebaš uzet neku stariju Alfu, osim 75 tu ti je i 33 1.7 16V sa nekih 135 - 140 KS i ubrzanjem 8.2 s. Stvar u čupanju ne mora ovisit samo o motoru već i o nizu drugih faktora recimo npr. nosači motora, ako su premekani motor će više skosat, a ti ćeš mislit da auto čupa.Za to čupanje su najpogodniji auti s manjim motorima i velikom snagom jer imaju manje momenta te se snaga razvija neočekivano i nekontrolirano.

  22. #22
    Interceptor
    Guest
    Osim toga svaki auto koji je friziran (npr. tvoj Golf sa 135 KS)u pravilu brutalnije udara i čupa nego neki nefrizirani sa istom tom snagom.

  23. #23
    terminator
    Guest
    ja imam alfu 33 1.5 Ti it 91g
    105 ps seriski s nekim preinakicama k&N , remuns te me zanima sta mislite o tom stroju ak se moze nazvat strojem. i koliko bi sada mogo imat PS HVALA

  24. #24
    terminator
    Guest
    Inace mislim da je onaj GTI s 135 prava masina . Dosta sam se nagutao prasine za takvima HVALA

  25. #25
    Maverik
    Guest
    Svaka cast Francuzima imaju relativno dobre aute i drugaciji i provokativniji dizajn. Jedini razlog zasto ga ja nebi kupio je zato sto mi prijatelj radi u Peugeotovom servisu i on mi kaze kakvi su to auti! Sve je OK osim elektronike koja ga ubija! Nije tu samo 206 nego i ostali! Zato ako ti nije bed davati oko 5000 kuna godišnje na elektroniku kupi ga slobodno, ali ako ne onda kupi Hyundai Accent jer ima duzu garanciju!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •