Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Shih-tzu

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    Puky
    Guest
    Bok Zana !

    Kao prvo , moja ti je Gea 9g. stara tigrasta boxerica i ostvarenje je svih mojih želja . Zanimljivo je da sam oduvijek htio imati tu pasminu ali sam bio fasciniran bjelim boxerima i to mužjacima (oni su nešto veći i utoliko dojimljiviji) ali dok sam razgledao leglo ta je kujica (iako ne najkrupnija) pod svaku cijenu htjela k`meni i shvatio sam da je to taj znak i pravi izbor . A što da ti kažem , godine sa njom pokazuju da sam bio u pravu . E sad sto se tiče kupanja Frane , kako ima poddlaku miris koji luče žljezde duže se zadržava i s`vremenom sve jače osjeti a često kupanje pak pojačava lučrnje istih pa je često kupanje na neki način kontraproduktivno . Naravno taj se miris mnogima ne sviđa ali često kupanje može dovesti i do poremečaja lučenja pa je i ovaj sprej za suho pranje koji spominješ u kombinaciji sa dobrim isčetkavanjem jedna od mogućnosti . Ipak predložio bih ti da se u nekom boljem Pets Shop-u raspitas za bolji preparat kako se Frani nebi unistila kvaliteta dlake . Jedna od mogućnosti je i da se obratis u Redakciju za kućne ljubimce na TV Zagreb ili u Kinološki Savez HR koji će te znati uputiti ili traži tel. od nekog od Zagrebačkih pets shopova . Ja za svoju kujicu sve potrebno kupujem u Italiji pa ako se ne snađeš javi se pa ćemo nešto organizirati .
    Eto ja opet na široko ali i dalje ne pijem .
    Pozdrav

    Puky

  2. #2
    Zana
    Guest
    Bog,Puky,ne znam kakav si kad piješ,ali kad ne piješ - sasvim si u redu,dapače.

    Opet ti se moram zahvaliti na trudu i pomoći.
    Ovdje u gradu imamo samo jedan shopić za te stvari i danas kad sam išla,ništa baš nisam našla.
    Možda budem putovala ovih dana,a ako ne,bit ću slobodna zamoliti te za
    pomoć.
    Inače,kad već pričamo o "psećim stvarima",kako ja Frani dajem kroketiće,prvo Eukanubu,a sada Friskies,
    ne znam kako bi joj to nešto manjkalo od vitamina i minerala?Što u tom slučaju?Osim kroketa,nekad se "časti" i psećom konzervom,zatim mladim sirom,a i kupujem joj pseće kolačiće.
    Tvoja Gea je velika cura,a da li se ona štenila?Ja sam mislila da to nije loša stvar,međutim,živim u stanu,pa ne znam,nisu to pravi uvjeti.Inače već smo joj našli "momka",ako zatreba,he,he..

    široki trijezni pozdrav

  3. #3
    Puky
    Guest
    Bok Zana !

    E sad , kako objasniti tu "potrebu" koja je posljedica nekih nedostataka u ishrani ? U stvari to ti je pomalo nedokučiva stvar , kao kad djete iz samo njemu poznatih razloga traži nesto različito od svih svojih vršnjaka . To je tako , bez nekog jednostavnog i racionalnog objašnjenja . Moja je Gea također odrasla na Eukanubi koja je po mojim saznanjima izuzetna hrana posebno za mlade pse . Ta je hrana sadržinski stvarno dobro izbalansirana ali kako je to ocjena ljudi ... psi ipak nekada ne dijele oduševljenje . A što ćeš , pseća posla !!! Inače , što se tiče dodataka koje spominješ a posebno što se tiče konzervi ... bolje ti je da ih izbjegavaš jer večina sadrži dodatke koji ne usrećuju probavu . Čest je slučaj da se zbog tih sastojaka pune analne vrečice a to baš i nije ugodno za psa a ima i popratnih problema .
    Gea se je štenila prije 4g. takđer u stanu i bilo je to neponovljivo iskustvo . Naravno Frana je još daleko od toga jer trebala bi biti bar 2g.-3g. da bi to bilo zdravo i za nju i za leglo a stan ili ne ... a jel bi je ti dala u neku štenaru , lišjeru i sl. da , kada te najviše treba i nakon što si je razmazila do bessvijesti , to obavi sama ? Ma ne brini , ostati ćeš fascinitana koliko su bestije u tim trenutcima čiste , tada posebno .
    E sad , nemoj misliti da davim (bar ne na glas) ali što se tiče slanja Franine slikice ; A da je skeniraš kod prijatelja koji ima comp ili u fotokopirnici , uredu i snimiš na flopy , mislim tako bi je i ja mogao vidjeti ali i neki tebi važniji ljudi .
    Mudro ? Ili sam samo dosadan ? A što češ .
    Pozdrav Tebi i tvojoj Frani .

  4. #4
    DAVID B.ST.
    Guest
    Pozdrav Pukyju! Neću van se štekat u chat, ali ako očete štakod o pasima, ja san međunarodni sudac za pastirske pasmine, pa ako vas interesira...
    Inače, imao sam tornjaka, trostrukog prvaka države, baš nekako u ovo vrime 1994. Ocjenjivač: Šandor Horvat i fra ....sitija san se, Petar Krasić.
    Volim ovčare - tako su neukrotivi, prirodni i spontani...
    Pozdrav vama!

  5. #5
    DAVID B.ST.
    Guest
    E, da, izložba je bila u Dubrovniku!

  6. #6
    Zana
    Guest
    Bog Puky,i ne davi da daviš.Mislim da se trudiš,i to je baš dražesno.
    Mislim da ću naći nekoga da mi (ovih dana) skenira slikice,pa ću ti poslati,ali ne razumijem o kojim to ljudima govoriš?
    A di si sa malim kućićima kad su okotili?Mora biti da su bili medeni?
    Ja ti imam kolegicu na poslu koja ima dva psa-lovačka,jedna je kuja,pa mi je pričala kako je to bilo zanimljivo.Ona me baš i "zarazila" psima i dobra mi je pomoć u svakoj situaciji.
    Naravno,ima vremena za "te stvari"a evo i ova prva "kriza" prolazi,a do iduće i ja ću biti "bolja".
    Hvala ti na "davljenju",i evo sva sam poplavila.
    Možeš očekivati slikice.
    Pozdrav

    Davide,štekeru,a meni ništa ,jeli?
    Ma ne brini,zima je, bit će nam toplije u troje.
    Kad god se javiš sjetim se svojih dana u Splitu,više ekonomske na pazaru,i kave u Bobisa što sam je sa prijateljicom pila po pola.
    Split mi je ostao u najboljem sječanju,
    a i u ono vrijeme to je bio neki drugi svijet.
    Bila sam ti podstanar u Splitu u svim kavrtovima,od Skalica do Gripa,a o gazdama i gazdaricama da ti ne pričam.
    Drago mi je da i ti se zanimaš za ovu temu,a ja tek odnedavno,od kad imam Franu,ulazim u "pseći svijet".
    Pozdrav

  7. #7
    Puky
    Guest
    Dave prijatelju , ma bravo i baš ti hvala što si se javio . Ti kao kinološki sudac a prije svega ljubitelj pasa svakako si dobrodošao na ovaj dio foruma . O Tornjacima stvarno ne znam puno osim da su fascinantne životinje i izgledom i sposobnostima ali prije svega time što su psi . Ja ti imam svoju boxericu i to je moj životni izbor bar što se pasa tiče ali volim sve pse i ljude koji ih odluče imati i pomažem koliko mogu . Naravno ti bi tu među ljubiteljima pasa mogao puno više pomoći pa te očekujem ćešće na ovom mjestu . A evo ti i prilike da Zani pomogneš jer kako vidiš problem je u jednoj nabavci . E sad ispada da te guram u obaveze ali ... tako ti je to sa "starim prijateljima" a ti se vadi .
    Pozdrav tebi sa SZ !

Slične teme

  1. Maltezer ili Shih-tzu
    By ko in forum Psi
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 27-04-2006, 20:48

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •