Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: SAMOUBISTVO

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Impact" size="+2" color="red">sRBIJA...ETO PRONASAO I OVO:

- SAMOUBISTVO je posledica dugotrajne i neizdržive patnje, duševne boli, nelečene depresije i teskobe. Onaj ko se odluči na taj čin pati od bolesti koja izaziva osećaj nesreće i očaja.
    Ovim rečima obraća nam se major Uprave kriminalističke policije MUP Srbije Milenko Dujaković, kojem je uvek najteže kada radi na slučaju gde su ubica i žrtva jedno te isto.

Iskusni stručnjak zato kaže kako okolina pogrešno posmatra i komentariše ovakve slučajeve.
    - Zamislite da u komšiluku imate notornog pijanca kojem trubači često sviraju pod prozorom - ističe Dujaković. - Za njega će najčešće važiti da je veseljak i “bekrija”, dok će za onog ko redovno ide kod psihijatra, uzima sedative i propisanu terapiju, vrlo brzo biti “zalepljen” epitet da je ludak, ili u najmanju ruku čudna osoba. Zato mnogi kojima je pomoć potrebna zaobilaze zdravstvene ustanove, gde pre svega treba da potraže pomoć. </font>

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Impact" size="+2" color="red">
    Dujaković kaže da se u Srbiji u 2004. godini desilo 1941 samoubistvo. Od toga, muškarci su 1419 puta digli ruku na sebe, a žene 522 puta. Najviše suicida, ipak, bilo je kod osoba starijih od 50 godina - čak 893. Značajan broj penzionera odlučio je da ovako okonča život, i to se desilo 436 puta.

- U toku osam meseci ove godine u Srbiji je bilo 936 suicida. - Opet ih je bilo najviše starijih od 50 godina, čak 636.
    Kako podvlači Dujaković, čest motiv za samoubistvo su nervno rastrojstvo i poremećeni bračni i porodični odnosi. U očajanju se i izbeglice odlučuju na ovaj čin, ali kod njih postoje i određena pravila.
    - Izbeglice iz Krajine, posebno stariji ljudi koji su materijalno ugroženi, a izgubili su nadu da će se ikada vratiti kući, često se odlučuju na ovaj korak - kaže Dujaković. - Interesantno, među izbeglicama sa Kosova ova pojava je znatno ređa, jer kod njih još postoji nada da će se vratiti na svoja ognjišta. A, nada umire poslednja.
    Naravno, Dujaković ističe i materijalni momenat kod suicida, ali napominje da nije presudan.
    </font>

kopier
    Guest
    BRRRRAVO srbi,,,,,,samo tako nastavite.

kopier
    Guest
    BRRRRAVO srbi,,,,,,samo tako nastavite.

Sargon
    Guest
    <font face="Courier" size="+2" color="green">
    Tesko se na ovom forumu moze izustiti ikome rijec "dragi", kao ono dragi citaoci ili dragi ljudi, ali evo moram poceti ovo sa: Drgi moji suborci u borbi za opstanak !

Mi se moramo boriti ne samo za vlastiti fizicko i mentalno zdravlje i opstanak, nego i za moralno zdravlje a na ovom forumu sve vise prevladava bolest morala, bolest obicne covjecnosti. Ovdje se "puca" po : bolesnima, gladnima, nesrecnima, bespomocnima i onda sto je zapravo poruka svih ovih zalosnih i turobnih podataka..?!

Pa jesmo li ljudi ili ludi...?!

Zar svaki taj ocajnik koji si oduzima zivot ne pobuduje nikakovu samilost i osjecaj tuge u vama...?!

Svi smo mi ocajnici koji puta ali mi nikada nemozemo i nesmijemo prihvatiti i uzeti tudi ocaj samo kao "podatak" sa kojim mozemo nekoga ubiti u pojem AKO SMO LJUDI.....!!!!

Volio bih svim LJUDIMA reci, LJUBAV JE SPAS a ne mrznja.

PRVA ZAPOVJED BOZJA GLASI :

Ljubi gospodina Boga svoga ( i njegove zakone ) svom moci svojom ( jer postovanje tih zakona, od nas po prirodi zivotinja, cini ljude ) a bliznjega svoga kao samoga sebe!!!!

DRAGI MOJI SUPATNICI I VI SVI OSTALI MUCENICI OVDJE, zelim Vam MIR I BLAGOSLOV dobroga naseg zajednickog GOSPODINA BOGA.

Da, SVIH Vas ( bez iznimke ) volim u KRISTU i zelim Vam MIR I BLAGOSLOV te SRETNU NOVU GODINU.

LJUBAV JE JEDINI PUT I LIJEK !

Bok mm (ggn)( mili moji ) !!!</font><br><hr><font face="Times New Roman" color="blue"> Jer sam voljen, ja jesam</font>

Sargone
    Guest
    Postoje ljudi i postoje Srbi - utjelotvoreni u naseg VSG-a(P).

Danas sam se prosetao malo sa drustvom i pokusao se uziviti u njegovu psihu. Razumijem ga, jer se on PERMANENTNO osjeca kao sto sam se ja kad su nam Srbi na najsiroviji i najdivljackiji nacin silovali domovinu, ponizavali nas, bljuvali po nama, psovali i nalagali CUDA!

Njih je zadesila sudbina kkoja je nama bila namjenjena...

Ali on NIKADA ne prihvaca i NIKADA ne priznaje cinjenicu da su Srbi napravili ista krivo!...

Stavise, MI smo po njemu krivi...za sto?? Zato sta postojimo?? ne znam...

TOTALNO otkacen, kao i vecina njih...

VIDIS
    Guest
    I zato ga se treba nabijati...

On je nepopravljiv fasit, zatrovan u velikosrpstvo i mrznju do maximuma...

...nabijat cmo ga u nedogled...

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Impact" size="+2" color="red">Mentalni poremećaji u porastu
    U Srbiji je, zbog lošeg kvaliteta života, u stalnom porastu broj osoba s mentalnim poremećajima.
    Kako je izjavila predsednica Nacionalne komisije za mentalno zdravlje Dušica Lečić Toševski, na Forumu o reformi psihijatrije do povećanja broja mentalnih poremećaja došlo je zbog više događaja u prošloj deceniji, među kojima su najznačajniji rat, izbeglištvo, sankcije, bombardovanje, socijalna tranzicija i siromaštvo.
    Prema njenim rečima, od 1990. do 2002. za 100 odsto je povećana zloupotreba različitih supstanci koje utiču na mentalno zdravlje.
    Cinjenica je da se u Srbiji pretesko zivi, da je kriminal i dalje u porastu, govori mrznje kod jednog dela stanovnistva i dalje "prolaze", ekonomija u pravom haosu, a privatizacija pretvorena u otimacinu...
    Medjutim, moramo da budemo aktivniji u svakom pogledu, jer u protivnom sadasnje stanje ide u prilog onih koji su nas do ovde doveli. Ovde prozivam najpre mlade intelektualce (ako ih jos ima) da ponude resenja i predloge koji ce davati neku novu nadu gradjanima, koji su prosto receno u stanju apatije. Mislim, da bi trebalo osnovati organizaciju koja ce okupljati mlade intelektualce, spremne da uz pomoc NVO-a pomognu da isplivamo iz bede do koje su nas dovele kvazipatriote. Jedino tako (pamecu a ne snagom) moguce je napraviti pocetni korak, i krenuti u pravu i korenitu reformu svega sto su "OVI" kvazisocijalisti i delom kvazidemokrate upropastili !</font>

VLAJO
    Guest
    Hoce li nam VSG(P) konacno reci, imali JEDAN segment - koji se mjeri kvalitetom zivota - bolji u Srbiji nego u Hrvatskoj!?

JEDAN JEDINI??

Sve sta ja postiram tu je ono sto sam uvjek govorio:

OBJELODANITI SRPSKU:

LAZ,
    BIJEDU,
    FASIZAM
    NACIZAM,
    OSVAJACKO/AGRESIVVAN MENTALITET
    MUCKARENJE
    LOPOVLUK
    PARIJU OD DRZAVE
    SPRDACINU OD DRZAVE
    MITOLOGIJU/SVETOST (NEBO JE PLAVO SRPSKE JE BOJE...)

ITD...ITD...

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •