Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: TESLA - PONOS HRVATA (a i Srba)

Nikola Radulović
    Guest
    Velika je čast za Srbe i za Hrvate u gde se je Tesla rodio i ziveo, što ceo svet, bez obzira na rasu i nacionalnost, slavi velikog naučnika Nikolu Teslu i koristi njegova naučna dostignuća. Tesla je bio pobornik svetskog mira, pa me čudi da bilo ko zloupotrebljava Teslu i širi nacionalnu mržnju. Kome to smeta da i u Hrvatskoj i bilo kojoj drugoj zemlji, podižu Tesli spomenike i da ga slave. Ako ga smatramo Srbinom, treba da nam je drago, da to i drugi rade, nezavisno od toga, da li smo nekada bili u sukobu sa tim zemljama.

I mi Srbi bili smo prinuđeni više puta da ratujemo sa nekim zemljama, ali imamo stotine naziva ulica, delova grada i po neki spomenik, naučnika, književnika, kompozitora i ostalih velikih ljudi iz tih zemalja i to nam niko ne brani i ne naziva zločinom. Gospodin Rapajić poziva Srbe da se suprotstave Hrvatskoj što slave Teslu i što mu podižu spomenike. Poziva da idemo rušiti takve spomenike u Hrvatskoj!? Zaista, tužno!

ma kakav
    Guest
    Srbin...on je bio pravoslavni Hrvat,

(iako se je nazivao Hrvatom - srpskog porekla)!!

Ja ga ne bi delio sa Srbima... rodjen je i odrastao u Hrvatskoj, AustroUgarskoj... da se je kojim slucajem rodio u Srbiji osttao bi Gedjo kao i svi i niko za njega znao ne bi...

ucho.
    Guest
    -nas zovu gedje radi vas kopitara , niko vas nije htio osim nas Srba .Italija vam htijela oduze drzavu a vas protjerati od nemila do nedraga , primjer vam je Trst i tu vas je spasio srpski krst da Talijani vas ne seve kad im se digne .Madjari vas zovu bijedna ciganija i ako su i oni Cigani ali smatraju vas mizerijom cak su i oni htjeli da vas porobe zajedno sa Austrijom pa da im budete tegljeca stoka kao sto i jeste sada svacija pomalo.
    Dok su se Srbi smilovali pa vas preuzeli u okrilje svoje dali vam slobodan zivot i pravo na drzavu i zato smo gedje jer smo bili cobani tegljece stoke skoro sto godina .Eto koliko znaju kopitari biti zahvalni.

Pitanje je
    Guest
    kako vas po svijetu zovu??
    najblezenije receno...vi ste svjetska parija.

drugo... vi ste nam perfidno drzavu (cijelu!) uzeli 1918 - i to takvom brzinom da kad smo shvatili sta se je dogodilo...sve je vec bilo gotovo...

popljackano sve, svi polozaji zauzeti 8sefovi, vojska, banke, policija, diplomacija itd...

Da su nam drzavu "uzeli" Talijani, puno bi materijalno bolje prosli...ali bi se OPET na kraju oslobodili... i preskocili bi sve te UZASE koje smo sa vama dozivjeli...i bili bi potppuno drugi narod...kao recimo Cesi... samo PUNO bogatiji i stabilniji...

VGS-e, BRE
    Guest
    vas u svetu (Madjarskoj) zovu "cigani".
    Gde god krocite van te vase barustine, napravite ××××××.
    Na Malti su vas lemali kao stoku.

Za razliku od vas, mi Srbi smo PRIMERNI gradjani zemalja u kojim zivimo. Nikad se lose bije culo o nama, ma VREDAN, POSTEN, MIRAN I KULTURAN NAROD, ili kako Englezi kazu "decent people".
    Ti mozes da ××××s koliko god hoces, ali ja zivim u inostranstvu i imam pravu sliku.

"drugo... vi ste nam perfidno drzavu (cijelu!) uzeli 1918 - i to takvom brzinom da kad smo shvatili sta se je dogodilo...sve je vec bilo gotovo... "

Nije tacno, mi smo trebali da vas zgazimo kao vasku, jer ste vi bili porazeni a mi pobednici. Tako to ide ××××ga, i takav je bio red.
    Umesto da vas tretira kao porazenu stranu koja se mnogo zaduzila vesajuci srpske civile po Macvi, mlakonja Aleksandar vas je postavio u ravan sa Srbima, odustao od Srbije, i tako pljunuo na ogromne zrtve koje je Srbija podnela u toku I sv. rata.

Kao prvo
    Guest
    VSG-u(P), molio te da mi odgovoris i da mi das savjet za kupovinu JOS balkanskih fondova...ali mi nisi savjetovao pa sam bez tebe kupio...

Drugo...Da li si cuo za pojam "Balkanska mafija"...Svuda u Evropi toga ima...a to je /BAREM!!)
    90% Srpska mafija!

U Svedskoj su se kolju i ubijaju pljackaju i provaljuju, svercaju sve i svasta, dovode bijelo roblje is istoka...jednom rjecju sav moguci kriminal... Arkan je jedan malo poznatiji, on i njegova banda...otkad je on ubijen je srpska mafija malo osklabila... Jednom rijecju - BANDA!

tako je svuda po Evropi... (sad ima malo i Albanske bande, ali su ih podijelili...zna se koje je srpska (Balkanska) a koja je Albannska...

Sta se drzave tice 1918...Austrija je i izgubila rat jer se (izmedju ostalih) Hrvati NISU htjeli boriti protiv Srba... ONDA!!!...a Hrvati se tesko mogu motivirati za ratovanje izvan HR (ne za Hrvatsku?. Rat ste VI zapoceli i imali ste FENOMENALNU povijesnu srecu...i to vise puta...NO SAD je GOTOVO!! ova godina (2006) je - kako Austrijanci kazu, godina ISTINE za Srbiju... CG i Kosovo odlaze, a poslije koju godinu ode i (BAREM), Vojvodina...

Sta kazes, VGS-e,
    Guest
    nisu Hrvati hteli da se bore protiv Srba.
    Pa mozda i nisu zbog sopstvene koze jer je srpska artiljerija odjekivala na daleko uterujuci strah u kosti.
    Medjutim, zato ste sa velikim entuzijazmom isli u osvojena podrucja, tamo gde nije vise bilo opasnosti za vas, da vesate zene i decu.
    Vasa zlodela u Macvi, komunisticki rezim je skrivao kao zmija noge, a sve radi ××××nog bratstva i jedinstva Medjutim, kao sto vidis, ima jos onih koji pamte pravu istinu.

"Veliki krvnici oni iz Ceserove vojske, a najgori oni koji govore NASHKI!"

Ova recenica iz knjige "Knjiga o Milutinu" sve govori.

e moj grgo
    Guest
    - kad je rijec o nasladjivanju Srbima , mlatis ko lud po mrtvom magarcu .
    Srbi da su pametni i nebi trebali ulaziti u tu Eurupu nikako jer im nije tamo mijesto.Evropa se ravna sa amerikom ide do civla preko leseva.
    Oni su napravili valutu da je jaca od americke pa makar svijet jeo iz karitasa hranu iza onog rata.
    Jos ako bude isla na broj drzava i hrvatska ima da se rasvijeta u par drzavica i tako budu opet ispred amerike samo uvijek po broju.
    srbi su oduvjek posteno zivjeli i treba da se odupru bilo kakvom sastavu ako nije evrope dala da srbi budu sa ostalima kao i do sada sta ona ih evropa zove sebi , neka ide bez njih gdje god zeli ali neka srbe konacno ostave na miru , jer svako mucenje je smrtni neprijatelj.
    Trebaju se Srbi pitati za evropu a ne nasilno goniti njihove politicare.mislim da je evropa puno tolerancije pokazala prema srbima tokom ovih petnest godina da srbi najvise zele da ih zaobidju i da idu kud su krenili da im dalje zivot ne gade.
    Da su srbi radili sto je radio zapad srbima to bi bilo vjecito po televiziji.
    koga god pitas za misljenje ulaska u Eu kaze mi smo gradili njih a ne oni nas neka oni nas ostave na miru i neka idu u djavla.

Slične teme

1. TAJ VRAŽJI PONOS
    By tvoja in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 16-07-2008, 08:19
  2. PONOS ZAGREBA
    By matuš_18 in forum Nogomet
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 05-03-2008, 14:25
  3. MI SMO TESLINI, TESLA JE NAŠ
    By Heni ERCEG in forum Politika
    Odgovora: 5