Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Hrvati se vracaju iranskim korijenima - spas u islamu

Mirkovic
    Guest
    Razočarani katolici utehu nalaze u muhamedanskoj veri

Sve više Hrvata prelazi u islam
    Sveštenici jedno propovedaju, a drugo rade. Misu odrade tek tako - tvrdi Jusuf, bivši Bogdan Radonić
    Sudeći po izjavama osoba koje su iz Rimokatoličke otišli u druge crkve ili verske zajednice, kao i samih sveštenika i vernika koji su "digli ruke" od katoličanstva, sve više vernika napušta Katoličku crkvu u Hrvatskoj! Bivši katolici s kojima smo razgovarali tvrde da se nisu razočarali u Boga, nego u Crkvu i deo sveštenstva, koji u novcu i moći vide jedinog Boga.

- Jedno propovedaju, a drugo rade. Nisu se saživeli s verom. Misu odrade tek tako - reda radi. Tek sam prelaskom na islam verski ispunjen, a još će naših građana, nezadovoljnih Katoličkom crkvom, preći u islam - kaže nam Splićanin Bogdan Radonić, koji je promenio i ime u Jusuf, jedan od mnogih u Hrvatskoj koji je prihvatio islam i ostavio katoličanstvo za sobom.
    - Bio sam gorljivi katolik. Često sam išao na mise, ali nisam bio zadovoljan. U islam sam prešao ima nekoliko godina, a i jedna moja bliska prijateljica, uvidevši koliko mi je dobro napravila moja nova vera, prešla je u islam. To još krije od porodice, ali moja porodica je u meni, posle prelaska u islam, videla boljeg čoveka i prihvatili su to. Onaj ko prihvati islam, ne napušta ga, kao što neki napuštaju katoličanstvo - kaže Jusuf, dok nam splitski imam Kemal Skender govori da su proteklih godina imali više prelazaka katolika i drugih građana u islam, a godišnje im dođe i stotinak ljudi koji traže savet i informacije o islamu u njihovu centru u Splitu.

jeste
    Guest
    jos samo fali da pocnu da eksplodiraju po Evropi, kao njihova braca sto rade svakodnevno!

Ајм
    Guest
    Ocistimo ova govna od hrvata srbija majko nasa dobices ti zemlje Balkana One tebi pripadaju a nas je 25 miliona i mozemo da ih sve protjeramo u aziju i afriku odakle su dosli Hrvata ima oko 5,5 u svijetu Bosnjaka 2,3 miliona u svijetu,Albanaca 5,5 miliona u svijetu kad se sve sabere samo ih je 13 miliona ajmo braco pravoslavne vjere idemo na njih

Slične teme

1. Srbiji 500 miliuna $ za spas od IMF
    By TETKOSLAV in forum Politika
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 06-03-2009, 09:29
  2. Topovi se vracaju na Žirje
    By sompompirovi in forum Politika
    Odgovora: 27
    Posljednji post: 13-01-2008, 21:20
  3. EU i Hrvati
    By Znatiželjni in forum Politika
    Odgovora: 2