Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Novi Sad: Razbijena ploca zajednice Talijana

VLATKO
    Guest
    Incident uoči dolaska ministra Giovanardija i svečanosti Talijana
    Zadar: Razbijena ploča zajednice Talijana
    Autor FRANE ŠARIĆ, STELA FILIPI

ZADAR – Ploča s natpisom talijanske zajednice jučer je razbijena u središtu grada. Ploča je razbijena na dan svečanog otvaranja sjedišta Zajednice Talijana kojem su jučer u večernjim satima trebali pribivati i Carlo Giovanardi, ministar za odnose s parlamentom u Berlusconijevoj vladi, talijanski veleposlanik Alessandro Grafini, konzul Marco Nobili te zastupnik talijanske manjine u hrvatskom Saboru Furio Radin.

Grad će platiti štetu
    Predsjednica Zajednice Talijana Rina Villani rekla nam je kako je ploča najvjerojatnije razbijena noću ili rano ujutro.
    – Možda je to netko učinio zbog političkih razloga, a možda je i neko dijete usred noći bez povoda razbilo ploču koja je tu inače već mjesec dana – rekla je Villani.
    Gradonačelnik Živko Kolega jučer je pak rekao da će Grad preuzeti obvezu financiranja popravka ploče s imenom udruge Talijana te je iznio žaljenje zbog svega što se dogodilo.
    – O svemu me informirao Marco Nobili, konzul Republike Italije u Splitu, koji mi je poslao i prosvjednu notu, a mi smo pismeno odmah izrazili žaljenje zbog toga. Vjerujem kako je moguće da je razlog razbijanja ploče talijanske zajednice u Zadru i pogrešna interpretacija izjava ministra Carla Giovanardija na skupu Talijana, koje je on potom i sam demantirao – rekao nam je gradonačelnik Kolega.

Invazija
    Podsjetimo, nedavno je objavljena izjava sa skupa dalmatinskih Talijana u tekstu pod naslovom “Italija i Dalmacija danas i sutra”.
    Tada je Carlo Giovanardi izjavio da će Italija izvršiti kulturnu, gospodarsku i turističku invaziju kako bi obnovila talijanstvo Dalmacije.
    Nakon što je objavljena njegova izjava, Carlo Giovanardi je u priopćenju Ministarstvu vanjskih poslova istaknuo kako oduvijek osuđuje nacionalizam i etničke sukobe te da su jedine invazije moguće u ovom trenutku one koje, na sreću, ruše barijere među državama, a to su kulturne, gospodarske i turističke u budućoj Europi, čiji će svi biti građani.
    Furio Radin je rekao da na skupu Talijana nije bilo ni iredentističkih ni ekstremnih tonova te da Giovanardi nije govorio ni o kakvoj invaziji.

///////
    E nisam mogao da ne prasnem u smjehotres kad sam procitao ovo " a možda je i neko dijete usred noći bez povoda razbilo ploču koja je tu inače već mjesec dana"
    HAHAHAHHAHAHAHAHAHA

E BRE VGS-e kakvi ste ksenofobicni, netolerantni, i totalno protiv bilko kojeg zajednistva, da mi stvarno nije jasno kako cete vi u tu Evropu???
    Hajde razmisli malo o tome pa mi javi.

P.S. Ponovo se izvinjavam zbog greske na tipkovnici, omaklo se ×××× ga, nije namerno.

Jebali
    Guest
    Ste vi Madjare u Novom Sadu.
    Koliko ih je nestalo netragom??
    Koliko ih je potjerano iz Vojvodine?
    Samo srbi bre ××××× ti materina. Srpska zemlja VOJVODINA????????
    Bre gedjo ×××× svoju majku blesavu.

Proterani su
    Guest
    oni koji su se brze bolje svrstali na stranu Svaba, sto i zasluzuju. Madjari su uglavnom ostali.

Vojvodina je teritorija Srbije, a pripada onima koji zive u njoj, dakle i srpska je i madjarska i hrvatska i slovacka, i rusinska i svih ostalih gradjana Srbije koji zive u njoj.

Jadna
    Guest
    srpska stoka.
    Sve govnjar do govnjara.
    Idite svi u ××××× materinu.

Slične teme

1. Vlasnici Francuza,Talijana i Japanaca javite se
    By xXx in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 06-01-2003, 14:14
  2. Zvrnda mi instrument ploca-Novi VW Polo
    By Kruno in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 52
    Posljednji post: 10-11-2002, 19:26

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •