Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: BILJANA PLAVSIC - SVJEDOCENJE(shvacanje prava i obaveza)

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Vraćajući se iz Broda, pukla nam je guma na kolima, a neki od mnoštva a koji cirkulišu Koridorom, ponudiše da oni to srede, a mi ćemo, u međuvremenu, negde popiti kafu. Vode nas u štab Posavske brigade, prepun oficira i a. Raspoloženi su za priču, a to vole moji gosti Britanci. Oni žele da čuju njihovu procenu situacije, tj. da čuju mišljenje srpskih boraca. Naša situacija - pa tema ne može da bude kompleksnija, ali naši borci svedoše to sve na proste faktore.
    Ja sam uživala slušajući ih. Vele, zapalo je njihovu generaciju da obustave genocid nad svojim narodom koji se u 20. veku ponavlja već tri puta. A Srbi se ne daju i suština je u tome. Nisu bili raspoloženi za epsku opširnost. Bili su vrlo konkretni. Britanci ih pitaju šta će biti ako njihov predsednik danas u Atini potpiše sporazum. Spontan odgovor, skoro u jedan glas, bio je: "Nemoguće, ali i ako to učini to nas ne obavezuje. Mi ćemo ih goniti do Drine." Ovo da im ne pada na pamet da poštuju potpis predsednika, zapanjilo je ljude koji dolaze iz zemlje gde je tako nešto nemoguće. Pitaju me da li sam im dobro prevela, da li su dobro čuli. </font>

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Gledaju u mene, ja sam potpredsednik, a to je rečeno u mom prisustvu. Očekuju moju intervenciju.
    BIO je pun sat, čini mi se četrnaest časova i čuje se na tranzistoru da je predsednik Karadžić u Atini parafirao Vens-Ovenov mirovni sporazum. Vest se prenela munjevitom brzinom. Vojnici, a i civili iz obližnjih kuća, dolaze u dvorište gde se mi nalazimo. Traže od mene da im razjasnim situaciju. Psuju predsednika na najrazličitije načine, nepristojno je da to ponovim ovde, ali, mislim u sebi, psujte ga i on vas psuje. Međutim, ja njima tumačim razliku između parafa i potpisa i šta sve treba da se desi, pa da se potpiše taj sporazum. Tumačim i onaj član Ustava koji govori o nadležnosti Skupštine u čijem je mandatu da rešava ovakva pitanja.
    Očekuje se zakazivanje Skupštine, do konca meseca plan mora da se prihvati ili odbije. </font>

koliko god
    Guest
    da je bila cetnikusa...ipak! IPAK...imala je malo karaktera...pokajala se je -
    priznala je ... i na meki nacin, poslije kazne bi joj sve oprostio...

Plan se
    Guest
    Je odbio... dobili su od Engleza i Francuza obavijest da ih NECE bombardirati...i plan su odbili!

Ali je bombardiranje doslo 1999 - i to MATICU!!

Ma pusti
    Guest
    Da se procita nesto sto je zanimljivo...

Nemoj bezvezarije siliti na vrh!

Ma pusti
    Guest
    Da se procita nesto sto je zanimljivo...

Nemoj bezvezarije siliti na vrh!

Slične teme

1. BILJANA PLAVSIC - SVJEDOCENJE(Milosevic ekonomist)
    By sompompirovi in forum Politika
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 17-10-2005, 18:46
  2. Odgovora: 6
    Posljednji post: 17-10-2005, 15:41
  3. Odgovora: 4
    Posljednji post: 17-10-2005, 15:40
  4. BILJANA PLAVSIC - SVJEDOCENJE(postenje)
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 17-10-2005, 15:39
  5. BILJANA PLAVSIC - SVJEDOCENJE
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 17-10-2005, 15:37

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove