Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: zašto se ljudi boje promjena i zašto su tako primitivni??

one_girl
    Guest
    pišite

Skandalouz
    Guest
    Na kaj točno ciljaš?

#nitko#
    Guest
    Zato jer ne znaju što ih očekuje, a najjači i najprimitivniji osječaj je strah koji je sam po sebi uzrokovan ne znanjem onoga što nas očekuje kod promjene.

Ajme što ××××m, ali je istina!

kiko
    Guest
    Nije upitno toliko neznanje već isključivo strah od znanja da bi takvu individuu drugi ljudi mogli gledati i u drugačijem svjetlu od onoga kojeg je dotična individua stvorila oko sebe kroz određeni vremenski period.

Primjerice ako je netko negativac, ne može takva osoba postati preko noći pozitivac, već ona dapače šireći o sebi navodni pozitivizam zapravo traži slične ljude sebe koji su isto negativci i stvaraju lažno svjetlo pozitivizma o samima sebi pred očima ljudi. Moglo bi se reći da je tu problem o jednoj negativnoj kumulaciji karaktera koji nisu skloni promjenama a vežu ih slične sklonosti i navike.

#nitko#
    Guest
    a možda ih je samo zaobišla evolucija?

Netko ti kaže npr. majmune - pa to nije uvreda - ipak je to naš praprapraprapraprapraprapra... djed

Dakle, svaki je čovjek majmun netko u savršenijem, a netko u manje savršenom obliku, zar ne?

Kiko
    Guest
    Nije ih zaobišla evolucija. Iznenadio bi se koliko je velki broj negativaca ili kako ih neki zovu primitivci a zapravo je riječ o vrlo inteligentnim ljudima koji znaju drugima maštovito zamazati oči.
    Sigurno se pitaš zašto to rade?!
    Vrlo jednostavno. Da nemaju od takve situacije koristi ne bi to radili.

Kiko
    Guest
    Da samo nadodam, takvi primitivci često iz bez faksa imaju jedno urođeno poznavanje psihologije pa itekako znaju sa ljudima manipulirati.

Na takvom primjeru se znaš možda svakodnevno osvjedočiti kad ti netko želi prodati muda pod bubrege i to učini a ti tek shvatiš kad prođe vlak.

MaraJade
    Guest
    Pa strah od promjena nema veze s primitivizmom, već je to normalna reakcija. Pritom mislim na velike promjene (novi posao, nova škola, novo mjesto stanovanja, pa i drastična promjena imidža i sl...), a ne promjene tipa: od danas uzimam AB kulturu, dosta mi je više Bioaktiv LGG-a. Problem nastaje ako je taj strah prejako izražen. Primitivizam se jedino može očitovati u ponašanju okoline prema vama nakon promjene, ali je to onda problem okoline, a ne vas.

ahhhh
    Guest
    Ima djelomice veze, jer svatko mogli bismo reći rođen je primitivan i bez nekog posebnog znanja. Znanje se stječe individualno u svakog pojedinca drugačije. Mada i intelektualce možemo ponekad a vrlo i često nazvati primitivcima u jednom prenesenom kontekstu jer mnoge logične stvari nisu pored svoje stručne spreme kadri percipirati i donijeti logičan zaključak.
    Danas je već postao ustaljeni termin za bilo što i bilo iz kojeg razloga podrugljivo nekog nazvati primitivnim. Dosta je to složen pojam.

Kad već Mare spominješ velike promjene poput posla, škole itd. i nadovezuješ tvrdnju da je to problem okoline koja u svom ponašanju nema sluha za navedene promjene u neke individue, jesi li primjetila da okolina (veća skupina ljudi) koja se nije odlučila na promjene i pored tog problema čak kad ga i uočava ne rješava taj problem nego ostaje u svojoj kolotečini. To bi bila samo mala poveznica onoga što Kiko spominje da je riječ o kumulaciji sličnih ljudi sa sličnim interesima.
    Individua koja se otkači od takve okoline, njoj nažalost teško se vratiti u staru okolinu i tu nastaje izvjestan strah o promjene vračanja na staro a nikako ne u neki napredak.
    Usporedi prvog susjeda koji se otišao školovati u Zagreb, pa potom završio faks, potom otišao na specijalizaciju u Ameriku i kako će se takav vratit recimo u Brčevac gdje ljudi neće imati sluha za njega i gdje će ga ispod oka procjenjivati i ocjenjivati a često i iz čiste ljubomore i zavisti baciti pokoji klip pod noge.

ahhhh
    Guest
    Nabacio sam samo jedan općenit primjer a takvih primjera možemo biti svjedoci svakodnevno u našoj okolini, mada se o tome vrlo rjetko i priča javno.

Teško je okolinu promijeniti ako ta okolina u svojoj jezgri nema zdrav duh koji bi bio pokretač jednog općeg progresa.

Ljudi su skloniji ići linijom slabijeg otpora nego li se uhvatiti u koštac sa nekim goručim problemom.

one_girl
    Guest
    hvala ljudi...kaj ste se javili..
    za ahh: istina je to kaj veliš,ljudi su zavisni prema svima koji žele postići nešto bolje..tj kako si naveo za ovaj primjer..ljudi lijepi pozdrav..uživajte ) )

MaraJade
    Guest
    Sve je u redu ovo gore, al mislim da se ljudi uopće ne trebaju previše bavit time kaj okolina misli o njima. To nije lagano, jer vjerojatno postoji pritisak roditelja i slično ("kaj budu ljudi rekli"). Treba biti jak u takvim trenucima. Najvažnije je da imaš ima krug prijatelja koji će te podržat kad se odlučiš na neku promjenu. Ja sam imala nekoliko takvih trenutaka u životu i imala sam podršku prijatelja, al ne i obitelji svaki put, i sad je sve u redu. Baš me briga za tam nekakvu susjedu kojoj je naveći uspjeh u životu stavljanje zlatnog zuba.

Čini mi se da je zavist ljudi prema onima koji su bolji od njih ili prema onima koji teže boljem najčešće priznanje vlastite neodlučnosti ili nesposobnosti da se učini to isto.

ahhhh
    Guest
    Sa zadnjim zaključkom Mare u potpunosti si u pravu. Nesposobni ljudi uvijek su ljubomorni onima sposobnijima i kao takvi od sljepila mržnje naspram vlastite ličnosti i vlastite nesposobnosti sposobni su jako maliciozno postupati sa perfidnim postupcima naspram onih koji su drugačiji od njih sami. Na nesreću nema tu lijeka.

Takve osobe susrećemo svugdje od članova obitelji što nije rijetkost, do susjeda, pa do kolega u školi, faksu i zadnje na poslu i okolini gdje živimo.

Danas čovjek koji želi opstati u toj sveopćoj džungli različitih ljudi sa različitim psihološkim motivima u odnosu na samog sebe primoran je kontinuirano učiti i učiti što više o svojoj okolini koja ga okružuje, ne si uzimati sve k srcu ali pritom ipak imati jedno odstojanje da bi razumno mogli pojmiti ono što sve percipiramo o međuljudskim odnosima da bi donijeli ispravne zaključke i poduzeli prave korake. Nije to lagano. Treba tu imati i urođenog osječaja da bi se razlikovalo ono ispravno od neispravnog.
    Kako se veli, sto ljudi sto čudi.

Bibica
    Guest
    Lijepo je za vidjeti i čitati da se skupilo jedno ozbiljnije društvo na forumu Zagreb i okolica koje je sposobno diskutirati o kudikamo ozbiljnijim temama nego što je pubertetsko prepucavanje i internet seksualno iživljavanje maloljetnih posjetilaca ovog foruma općenito.

Šteta što školski praznici ne traju još bar tri mjeseca duže kako i i ostali svi dobronamjerni mogli doći do nekog izražaja.

Calimero
    Guest
    "...Ja sam imala nekoliko takvih trenutaka u životu i imala sam podršku prijatelja, al ne i obitelji svaki put, i sad je sve u redu...."

MJ suosjećam sa tobom i jako mi je žao kad čujem da netko u određenim životnim trenucima nema podršku obitelji.

Svatko nas u životu može napustiti, odbaciti, ne podržati nas i to sa vremenom prebolimo, ali kad to učini netko od članova uže obitelji to su rane koje ne zacijeljuju cijeli život.

strawberry
    Guest
    to što ponekad nemamo podršku obitelji nebi nas trebalo obeshrabiti. obitelj je nešto što smo ''nasljedili'' i sto ne možemo promjeniti i trebali bi prihvatiti da svatko ima drugačiji pogled na neke stvari. naši roditelji i bake i djedovi su odrasli u nekom drugom svijetu kada su se neke stvari radile na neke drugačije načine i ponekad nas ne mogu podržati jer neznaju kako i nebih im trebali to zamjeriti. zato postoje prijatelji koji žive u istom svijetu ko i mi i shvačaju naše probleme i tu su da pruže podršku i pomognu ako mogu.
    smatram da se ljudi najviše boje promjena jer ne žele izaći iz svoje kolotečine jer najlakše je ići linijom manjeg otpora. kada čovjek uvodi neke promjenen u svom životu mora se uhvatiti u koštac s nekom vrstom problema, a nisu si spremni to. neki nisu dovoljno sszrijeli da bi to napravili a nekima se jednostavno neda. zsto postoje ljudi koji žele promjene i spremni su boriti se i on i osržavaju neku vrstu ravnoteže između kolottečine'' i ''novih stvari''. nešto poput pozitivnog i negativnog, poput jing-janga. tako jesnostavno mora biti i moramo se pomiriti s tim da ne neki ne žele promjene i krenuti dalje onako kako mi želimo bez obzira što kažu drugi jer živimo svoj život za sebe a ne za druge i imamo pravo napraviti sa živbotom onako kako nama paše da bi bili sretni jer nitko neće živjeti naš život umjesto nas. zato treba živjeti onako kako mi želimo a ne kako žele drugi.

MaraJade
    Guest
    Ma nisam ja ulazila u nekakav sukob s obitelji, već su oni mislili da to ne bu išlo i uglavnom su stalno bile priče:" a možda ti to ipak nije dobro, meni se čini da je bolje ostavit po starom i slično", a ja sam vrtila svoj film i bilo je po mom i na kraju se ispostavilo da sam bila u pravu. Sad se više o mojim idejama ne raspravlja nek radim po svom, a ak neko nije zadovoljan više ne dijeli savjete već šuti.

GLUPAN
    Guest
    primitivni su zbog društva koje ih je takvima učinilo. Društvo ih ne tjera da razmišljaju već da ostanu u "plićaku" jer im više nije niti potrebno da bi funkcionirali. Itak to!

ahhhh
    Guest
    Ne bih za tebe rekao da si ono što si naveo u nicku. Dapače dao bih naziv čisto u suprotnosti kad tako razmišljaš. Ali ako gledamo srž tvog razmišljanja u odnosu na nick pokazuje se tvoja svjestnost da te samo primitivni mogu tako nazvati jer primitivnima ne odgovaraju pametni pa im je takvo grubo etiketiranje paravan za njihove intelektualne i emocionalne sposobnosti.

strawberry
    Guest
    društvo može utjecati na ljude jedino ako si oni to sami dozvole. a pošto su ljudi skloni ici linijom slabijeg otpora dogada se to da se ne bore za svoja prava i ljudi manipuliraju s njima.
    ne možemo reći da su ljudi primitivni jer bi to značilo da su negdje zapeli u revoluciji. ti ''primitivci'', kako ih vi zovete, ponekad znaju biti pametniji od onih koji, kao, nisu primitivni. samo što nisu bili u mogućnosti da napreduju ili naprave nešto od svog života.

Vaš seljak Joža
    Guest
    Ovo si lijepo i pronicljivo rekla da ima kvazi primitivaca koji mogu i znaju biti pametniji u nekim ključnim životnim situacijama.

Ja bi te samo kratko nadopunil i rekel prema mom životnom iskustvu da takvi kvazi pametni primitivci, nazovimo ih tak grubo znaju se mnogo više lukavštinama služiti nego što si čovjek može zamisliti. Nije riječ o inteligentnim ljudima koji iskustvom, znanjem i razumijevanjem dolaze do određenih ciljeva, već ljudima koji se lukavštinama služe da bi postigli neki cilj. U lukavštine prvenstveno ubrajam laž.

O laži i koliko se sa lažima čovjek svakodnevno služi mislim da bi mogli napraviti jednu dobru posebnu temu. Kaj veliš na to?

strawberry
    Guest
    smatram da se lazima koriste vise oni ljudi koje smatramo ''neprimitvcima'' samo što ih ne možemo prokužiti.
    napravi temu pa ćemo razglabati o tome.

Slične teme

1. zašto je on tako sramežljiv...
    By crna slatkica in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 21-02-2008, 23:08
  2. zašto tvornice rijetko izbacuju modele žute boje
    By FIAT JE GUŠT in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 16-04-2003, 19:10

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •