Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Otvaranje CD-a

  1. #1
    Danelon
    Guest
    <font face="Times New Roman" size="+1">Molim za malo pomoci.
    Napravio sam mali sajt koji igra ulogu umjetnickog Portfolia i s kojim mislim ici na natjecaje i sl. Da bi ga se otvorilo, napravio sam "pomocnu" stranicu (ulaz), na koju se klikne dvaput i onda se dobije naslovna strana. Ali sto da napravim da izbjegnem tu "pomocnu" stranicu? Kako da odmah po ulaganju CD-a u komp, isti prikaze naslovnu stranu bez dodatnih predradnji?
    Cuo sam da tu ima neka fora kod przenja, ali poosti ne znam. Ako netko nesto zna, bio bi vrlo zahvalan. </font><br><hr>

  2. #2
    Skandalouz
    Guest
    Pa ja iskreno nisam siguran da te dobro razumijem. Ako želiš izbjeći otvaranje te početne, tj. "pomoćne" kako kažeš, stranice, koji je onda njen smisao? Što se tiče automatskog pokretanja, za to postoji cijela hrpa programa, čak mi se čini da se to da napraviti i sa Nerom - jer ti određuješ koju će se datoteka automatski pokrenuti - naravno odabrat ćeš onu koja čini tvoj glavni sajt.

  3. #3
    Danelon
    Guest
    Hej, bok!
    Pokusao sam biti jasan koliko je moguce. A to sto ja zovem pomocnom stranicom upravo i jest ono sto ja zelima izbjeci.
    Ovo sto si nazvao automatskim pokretanjem je upravo ono sto mi treba. U medjuvremenu sam saznao da se to stvarno moze u Neri (opcija Burn Data - Boot), ali jos uvijek nemam zeljeni rezultat. Kad stavim CD u masinu, samo mi se otvori Windows meni i pita me sto zelim s CD-om, dakle, isto sto i prije. Inace, spomenuti sajt se otvara u Internet Eksploreru, pa ne znam da li to moram negdje staviti kao parametar. Ako znas preciznu proceduru, mozes mi ukratko objasniti?
    Hvala na interesu, pozdrav!

  4. #4
    Skandalouz
    Guest
    U biti bi trebalo biti dosta jednostavno - u "root", tj. početnom direktoriju CD-a (onaj u koji dođeš kad u My computer dvaput klikneš na ikonu CD-a) trebao bi napraviti file "Autorun.inf" (to možeš sa Notepadom). U njoj treba pisati:
    :autorun:
    open=*****.html (umjesto zvjezdica upišeš ime svoje stranice koja se mora nalaziti u root direktoriju)
    icon=*****.ico (ako hoćeš ikonu umjesto defaultne, umjesto zvjezdica upišeš naziv svoje - također je moraš snimiti u root direktorij!)

    Ako ti ne uspije, možeš probati i sa ovim programom - http://www.pollensoftware.com/autorun/autoview.html - upravo se bavi time što ti treba.
    Sretno!

  5. #5
    Danelon
    Guest
    Trebat ce mi dan-dva, ali nadam se da ce uspjeti. Za sada puno hvala i pozdrav, majstore!

  6. #6
    Skandalouz
    Guest
    I?

  7. #7
    Second_Edition
    Guest
    Ma nemate vi blage veze. Ti reperu skandalouz tu neke komplicirane nacine. Pa nek covo lijepo editira site, a sto se tice autoplaya ako zna raditi site onda zna i to.

  8. #8
    Skandalouz
    Guest

  9. #9
    Check_U're_Ideas
    Guest
    i to je to.

  10. #10
    Member BijeloDugme's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    30
    Rep Power
    0
    Mislim da ti pokusavas nesto RIPovati, a to nije lijepo od tebe. Uostalom, ako si znao uraditi taj dio posla onda sto kazes da jesi, onda bi trebao znati i ovo.

    A to sto ti zelis da uradis je da napravis Autoplay. Sretno!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •