Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Ko kaze "Srbin sam i ponosim se time" ima ozbiljnih problema

VLADAN
    Guest
    <font size="+1" color="blue">Strasno je ono sto gledamo ovih dana... Mislim da je i od samog hapsenja pocinilaca i nalogodavaca bitnije da se svest ljudi ovde u Srbiji, a narocito u RS (a bogami i u CG, ma koliko prali ruke), pomeri u smeru prihvatanja nekih stvari i kretanja prema nekom savremenom razmisljanju, od srednjevekovnog koje jos uvek u vecini imamo. Posle toga ce biti lakse uraditi sve sto treba uraditi da se pravda zadovolji.

U vezi sa nacinom razmisljanja, jedno filosofsko pitanje/razmisljanje... Ja nikako ne shvatam potrebu nekih ljudi da prema spoljasnjem svetu moraju da se identifikuju kao pripadnici nekog, po mogucnosti herojskog i savrsenog, naroda... Zasto ja kao pojedinac sa svojim vrlinama i manama treba da zavisim od toga sta je i kakav je moj narod? I da li uopste narod moze da bude ikakav, kad ima nebrojeno primera da se ljudi u okviru istog naroda razlikuju mnogo vise nego sto bi se razlikovali od pripadnika nekog drugog naroda?
    Samim tim, mislim da ljudi kojima je u zivotu jedino bitno da mogu sami sebi pred spavanje da kazu "Ja sam Srbin i ponosim se time" imaju ozbiljnih problema... Takvi ljudi onda napad na bilo kog svog sunarodnika dozivljavaju kao napad na svoj narod, a posto je to jedino oko cega im se mizerni zivot vrti, odmah to dozivljavaju i kao napad na sebe, i otuda takve reakcije na ono sto se desavalo u ratovima.

Tuzno je ako u zivotu nemas nista svoje cime bi se ponosio, nego ti je jedina nada u uverenju da si deo junackog naroda i kao takav dostojan da zivis...</font><br><hr>

Srbin+
    Guest
    To su sve ustaske podvale i zapadne namjestaljke da se oni operu svojih sramota.Gdje su snimci stradavanja srpskog narodu u tom sudu pravde Dali smiju pogledati snimke iz Hrvatske u ubijanju srpskih civila ili bombardovanje Srba ili je to sve sastavljeno i pripisano srbima po obicaju kao i izazivbvanje rata i krvoprolica , sto srbi najmanje imaju pojma o tome.
    Ponosan Srbin
    - i sutra da se rodim zeleo bi da budem Srbin jer to je najpravednija i najiskrenija nacija svijeta pored najinteligentnije.

Slične teme

1. Mi Hrvati .....ko kaze da smo levati
    By minijaturni in forum Politika
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 22-01-2004, 18:18
  2. Šta dobijem time...
    By R5 GT in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 36
    Posljednji post: 21-08-2003, 09:12
  3. ima li problema s Matizom?
    By dujaksic in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 01-02-2003, 15:31

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •