Evo me Cvite da se javim na starom mjestu,starom društvu iako tu vidim i neke nove.
Nikakav sam u ovo vrijeme kad se sve priprema na proslave Božića i Nove godine na potpuno pogrešan način,samo neka pompa,kič i neukus,samo trošenje i sve je izgubilo smisao,doći ćemo isti kao Amerikanci(nedaj Bože).A u mene ništa nova,živim tako jer se tako valjda mora,inače počelo se pit vino od ove godine i fino je ispalo,baš me gusta morat ću utočit još jedan žmul.To ja malo vinom stimuliram psihu i da nema vina vjerojatno vam se ne bi ni javio,eto što vino čini od mene,skroz me poboljšava i izvlači iz mene ono najbolje,stari dobri plavac i malo dalmatinke ali samo malo da se dobije ona boja (neznam kako je opisat),ma tempera je to,sve je to tempera.
Ae,da ne zaboravim moram vam se pohvalit jednom fantastičnom večerom od neki dan u staroj konobi,slane sarđele brodet,vino i pjesma naravn,ma divota jedna.
Cvite polako po buri pazi da te ne ofuri,čudna je ta bura.Ja sam više za jugo,malo čudno ali je tako.
Cvite i Tihana laku noć pa se čitamo za vrijeme ovih festa.