Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: SLAVA IM!

Sompi.
    Guest
    Jasenovac: 60 godina
    17. april 2005. | 10:31 -> 13:00
    Donja Gradina -- U spomen podrucˇju Donja Gradina kod Kozarske Dubice u nedelju se obelezˇava 60 godina od proboja logorasˇa u Jasenovcu.Spomenik zˇrtvama JasenovcaNa spomen plocˇu koja se nalazi na grobnom polju Topola vence jasenovacˇkim zˇrtvama polozˇile su brojne delegacije. Pored ostalih, to su ucˇinili predstavnici prezˇivelih logorasˇa, delegacija Republike Srpske na cˇelu sa predsednikom Draganom Cˇavic´em, predsednik Srbije Boris Tadic´ i delegacija Vlade Srbije, koju predvodi ministar pravde Zoran Stojkovic´ i drugi.
    Komemorativnom skupu prisustvuju i zvanicˇnici Bosne i Hrecegovine, predstavnici Memorijalnog centra "Jad Vasˇem" iz Jerusalima, hrvatska delegacija, koju predvodi Slavko Goldsˇtajn, delegacija Srpske pravoslavne crkve, predstavnici Svetskog kongresa Roma, kao i predstavnici verskih zajednica iz regiona cˇiji su sunarodnici stradali u Jasenovcu tokom Drugog svetskog rata. Ceremoniji u Donjoj Gradini prisustvuje i majka predsednika Srbije Borisa Tadic´a, cˇiji je otac tako?e stradao u nacisticˇkom logoru.
    Nakon parastosa bic´e odrzˇana akademija pod nazivom "Trazˇim pomilovanje" na kojem c´e o stradanju u jasenovacˇkim logoroma govoriti predsednik Udruzˇenja prezˇivelih logorasˇa Gojko Knezˇevic´, predsednik Udruzˇenja Roma Srbije i Crne Gore Dragoljub Ackovic´ i predsednik Svetskog jevrejskog kongresa Arijel Inve.
    Do sada otkriveno 125 masovnih grobnica
    Deca iz logoraDonja Gradina, gde je stradalo nekoliko stotina Srba, Jevreja, Roma i antifasˇista, najvec´e je stratisˇte logora Jasenovac koji su uspostavile ustasˇke vlasti Nezavisne Drzˇave Hrvatske. Na Spomen podrucˇju Donja Gradina, koje se danas nalazi u okviru RS i BIH, do sada je otkriveno 125 masovnih grobnica ogromnih dimenzija. Grobnice se prostiru na devet grobnih polja- "Topole", "Hrastovi", "Jasen", "Bare", "Kosˇute", "Brijestovi", ORlovacˇe", "Vrbe" i grobno polje "Tisˇina".
    Osim masovnih grobnica u Donjoj Gradini nalazi se i "Topola uzˇasa", drvo na kojem su ustasˇe obesile veliki broj musˇkaraca, zˇena i dece koji su pre vesˇanja bili podvrgnuti mucˇenjima.

Mario Or.
    Guest
    SLAVA IM! KOJA SMO MI STOKA UBILACKA! SRAMIM SE SAM SEBE I MOJIH DJEDOVA!

neko iz mase
    Guest
    za Mario Or....guljas sviraj ti svojoj materi paraskevi jebla te ona

Mario or.
    Guest
    Moja mater je Hrvatica budalo!

Prof. Oreskovic, Swe
    Guest
    Divljastva u Jasenovcu se ne mogu porediti ni s jednim masovnim zlocinom pocinjenim u svjetu do sada. Nacin na koji su ti ljudi ubijani je van svih granica ljudske prirode. Da li je poznato ovoj gospodi sto vole poredjenja, da su se ustaskih zlocina grozili cak i njemacki fasisti?

sompi-pompi
    Guest
    Poklonimo se nad zrtvama cije duse cekaju kosmicku pravdu.
    Zlocin ce bit kaznjen kad-tad.

Prof. Oreskovic, Swe
    Guest
    U nekoliko navrata samprocitao svjedocenja engleskih, hrvatskih i ostalih svjedoka toga logora. Ti iskazi govore o cuvarima logora, mladim muskarcima i zenama koji nisu djelovali po pobudi osvete, niti po pobudama ratnih obracuna, nista od toga.. Tamosnja mucenja logorasa, i poseban logor za decu, su.. jedinstveni. Licno ne vjerujem da je citava drzavna garnitura bila umno bolesna. 60 godina kasnije (dovoljno za shvatanje dogadjaja), neki od njih postaju sveci.
    Samo da Hag ne obustavi rad, dok su sveci i njihovi slavljenici na slobodi.

Prof. Oreskovic, Swe
    Guest
    SLAVA IM!

p.s. ja u stvari nisam profesor, u stvari jesam, neznam....nisam siguran,kupio sam diplomu ××××ga.....

Grga GN.
    Guest

Netreba nam ici igdje dalje od ovog foruma da saznamo istinu o bilocemu sto Srbi pricaju.

Lazu ti pravo u lice, potpisuju se tudim imenima, ne potpisuju se, tvrde da oni sa argumentima zagaduju forum, psuju, sanjaju o seksu, nista im sveto nije, pokusavaju primitivne obmane, ponovno i ponovno, naprasiti su ko stoka i sve vam je svima tu, crno na bijelo.

Kukaju, placu,traze isprike, kazu ba bi njih bilo sram da su pobjedili ikoji rat, stalno su zrtve tih malih hrvata oni veliki i hrabri delije.

Stvarno Srpski narod dobiva na reputaciji na ovom forumu svakim danom i ove ×××××× ne shvacaju da ovo sve ide u arhiv srpske kulture.

Stvarno ste teska moralna sirotinja, jadni moji prijatelji.Zao mi vas je.

ajde
    Guest
    grgo ne tjesi se, istinu ne mozes da pobijes , vec te samo ubija pomalo ali sigurno.

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •