Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 108

Tema: Sve vise obitelji jedva vezuje kraj s krajem

Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2005
    Zbog rasta cijena mesa, povrća, benzina i komunalija, uz stagnirajuće niske plaće i sve dublje minuse na tekućim računima, sve više obitelji muku muči s golim preživljavanjem, a banke im "pomažu" ponudom novih kredita za pokrivanje starih

piše Sanja STAPIĆ

Osam od deset građana imalo je lani problema s pokrivanjem mjesečnih troškova u kućanstvu, četvoro od njih jedva je sastavljalo kraj s krajem, a petina kućanstava u Hrvatskoj se morala zaduživati. Bankari ne sjede skrštenih ruku dok njihovi najmiliji dužnici zapadaju u probleme, pa su im počele nuditi nove kredite kojima im nude "lijepljenje" zajmova i minusa na tekućim računima u drugim bankama... Dakako, uz uvjet da im ti dužnici postanu klijenti koji će preseliti svoja primanja pod njihovo okrilje i njihova pravila igre.
    Nije ni čudo da se na tržištu pojavio novi kreditni proizvod: dominantnih 67 posto udjela u svim siječanjskim kreditima činili su oni kunski bez valutne klauzule, a u njima je čak 36 posto bilo minusa po tekućim računima građana. Više od polovice svih kredita u Hrvatskoj čine plasmani stanovništvu, a u tih, više od 65 milijardi kuna jedna je trećina stambenih, a ostali su gotovinski, minusi po tekućim, autozajmovi i dugovi po karticama.
    Koristili vi kartice potrebno ili nepotrebno, upadali bilo kakav minus po tekućem računu, banke na vama zarađuju, premda će, kad voda dođe do grla, komentirati da vas nitko nije tjerao u minus već su vam samo dali tu mogućnost, a to što ste je iskoristili, vaš je problem. I to je istina, jednako kao što je istina da su banke lani, unatoč svim restriktivnim mjerama kojima ih je opteretila središnja banka da bi zaustavila kreditnu ekspanziju i činjenici da su same sebi srezale zaradu snižavanjem cijena kredita, ipak uspjele povećati bruto dobit na 3,7 milijardi kuna što je 22 posto više no preklanjske godine.
    Benzin, povrće i meso najviše su poskupjeliBenzin, povrće i meso najviše su poskupjeliBenzin, povrće i meso najviše su poskupjeliIpak, bankari su samo dio priče koju vjerojatno ne bismo ni spominjali da nam je standard bolji. Čini da su se počela ostvarivati očekivanja građana: istraživačima GfK Hrvatska koncem prošle godine svaki je treći ispitanik kazao da misli da će mu ova godina biti financijski teža. Svaki četvrti je još rekao da ne vjeruje da će ikada doživjeti bolji standard. Nije mnogo prošlo, dobili smo inflaciju od 3,3 posto u veljači što je najviša godišnja stopa inflacije u protekle tri i pol godine. Velika hladnoća kumovala je poskupljenju hrane zbog povećanja troškova proizvodnje i prijevoza, te manje ponude na tržištu, pa su prošlog mjeseca cijene prehrambenih proizvoda i bezalkoholnih pića skočile 2,8 posto u odnosu na siječanj i 4,5 posto u odnosu na veljaču prošle godine.
    Na godišnjoj razini od lanjske do ovogodišnje veljače najviše je "krešilo" meso, 7,6 posto, dok je povrće poskupjelo 7,4 posto. Ni na benzinskim crpkama nije bilo nirvane cijena: tekuća su goriva uknjižila godišnju stopu rasta od čak 27 posto zbog poskupljenja sirove nafte. Da stvari budu kompliciranije, stanovanje, voda, energija istovremeno su poskupjeli 5,4 posto...
    Kako nevolja ne stiže sama, siječanjska je prosječna plaća utanjila, drugi mjesec zaredom, na 4236 kuna - 76 manje nego u prosincu.
    Prosječna prošlogodišnja neto plaća "težila" je 50.076 kuna ili pet kvadrata stana u Hrvatskoj. No to je samo prosječna svota za sve zaposlene u zemlji: cijele prošle godine ukupno su 25.764 kune zaradili kožari, a zaposleni u zračnom prijevozu su bili "najbogatiji" sa 90.036 kuna.
    Nema statistike koja bi kazala koliko novaca zavrti siva ekonomija, postoje samo procjene na oko 200.000 ljudi radi na crno, što znači da na ruke primaju cijelu ili dio plaće. To je klasična priča poslodavaca koji sebi smanjuju obveze na račun radnika. Tko tako želi raditi, nešto će i zaraditi, a ako ustraje na prijavljivanju, može potražiti najbliži Zavod za zapošljavanje.
    Mnogi su današnji dužnosnici, kao i njihovi brojni prethodnici, bili glasni i širokogrudni u davanju izbornih obećanja na koja zaborave čim se pozicioniraju. Tada ulaze u jedan drugi svijet koji ih toliko optereti da zaborave kako žive smrtnici. Da običan svijet pretjeruje u "ronzanju" na standard, pokazuju im podaci o rastu kredita, novih automobila..., kao da baš svi voze i zadužuju se kod banaka. Ne misle da su možda svojim upravljanjem državnom blagajnom pružili nezgodan primjer sugrađanima. Još manje spominju da smo lani dosegnuli tek dvije trećine industrijske proizvodnje iz predratne 1990. godine.

----------------------

Zamoli bi Sveda, ili ti vrecu govana, da pojasni ovo sa svojim tabelama i BNP.

Eto vidite
    Guest
    od toga se zivi i to se racuna, a ne antisemitizam.

Nego sta se zgodila sa SISOM? Smezurala se nesto

Iveku
    Guest
    Hajde kanadska vreco govana grgo, sa "ide nabolje" ili svedska vreco govana oreskovicu sa svojim "BNP" .......

izracunajte, dajte statistike i tabele ...... ××××× vas u glave sludjene! lako je pisati bull shit sa distance, sigurni u svojim domovima u inostranstvu! lako je prodavat prasinu ovdje na forumu, samo .... nitko ne vjeruje, mi zivimo u hrvatskoj za razliku od vas!

Franjo
    Guest
    da im pomognem dok smisljaju kako da napisu jos koju laz!

ANKETA

Ivica Silovic (59), umirovljenik
    Jedva mogu izdrzati ove svakodnevne izdatke! Svaki dan imam samo 20 kuna za potrositi, kad pokrijem nuzne izdatke, jer penzija mi je 1650 kuna. Ne znam ni sam kako spajam kraj s krajem. Ja mislim da bih pao u nesvjest kad bi mi zatrebao kakav mestar za veci kvar u kuci.

Mirela Podrzaj (44), nezaposlena
    Poskupljenja me jako muce. Sta da vam kazem... Muce me i racuni, sve skuplje rezije i ostali troskovi. Ja nisam zaposlena, samo mi suprug radi, a ima nas petero u kuci. Sve nam je teze izgurati od place do place.
    Tea SUMIC

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Hrvatska svakodnevnica...samo moram priznati da sam tek postao kaktreba porezni obveznik,i bankovni kljent al vec sada su mi mrski krediti(trudim se svim silama sve placat gotovinom) nista ne uzimam na karticu sa odgodom placanja sve je u kesovini virtualnoj ili paravoj.Mozda sam jedan od sretnijih studenata,imam kakva takva dobra primanja,smjestaj mi je osiguran tako da polovicu place mogu komotno potrosit na sebe...ALI Rjetko kad mi to uspije,jer sada zbog tragedije u obitelji barem nekoliko mjeseci dok se ne rjesi sva papirologija ubimo u kucanstvu primanaj od 2000 kn...tako da prezivljavamo sa mojojm i maminom placom sto je nekako malo ispod razine primanja koju smo imali prije moje place.Shvatio sam da je kredit,i minus najvece zlo, i definitivno nije pomoc vec odmoc ljudima koji mogu koliko toliko zivjet normalno....a kako je tek onima koji to nemogu...Smatraju ga svojim spasom,a ne shvacaju da ubiti stime samo sve vise gube...

Moje je mislljenje da je najveci nacionalni neprijatelj trenutacno ovaj rat banaka,jer se trude i mame kljente nekakvim laznim(ili istinitim nebitno) obeceanjima,snizenim kamatama samo da bi se narod koji jedva ima nekakve prihode jos vise zaduzio...kao kod vraga ispunit cu ti zelju al je onda tvoja dusa moja...Kako se izvuc iz ove manije zaduzivanja nemam pojma samo znam da je mojima i meni lakse od kada smo se dogovorili da vise nikad necemo u minus...(tj. poceli smo polako,vraski polako rjesavat svoje dugove)!Jer mogucnost u minus ti samo daje lazan osjecaj imanja novca,koji ces tek imat kroz kojih...NIKAD...Neznam kada al dam negdje procitao da je svaki hrvat u trecoj minuti svog zivota vec duzan 200 E...Sto nam to govori...cit"pocnimo graditi bolje sutra,pocnimo od sebe iznutra!"

PS:Ima nade jos za Hrvatsku i nije tako crno,istina da ima mnogo obitelji koji nemaju tu srecu koju sam ja imao,i istina je da ima puuuno penzionera koji i maju penzije koje nisu dostatne za spajanje kraja s krajem...al moramo se nadati da ce biti bolje...al ne samo ocekivati vec i uciniti nesto na osobnom planu sto bi moglo pomoci svima...!Grga i "Sved" nisu u krivu niti glupi sto kazu da mozemo, nego samo realni,istina da imaju ugodnij zivot pa je mozda njima lakse pametovat al su upravu,cime se mi trusimo promjeniti ×××××× uu RH ?! Sve sto trebamo je primiti se posla i postivati zakone...rastjerat ovu zgadiju od mafije...i bit ce nam puno bolje...a to je sve sto nam njih dvojica govore...

Mozda stvarno nadobudan,al volim RH i polako uvidjam da nije problem u visim silama i samo vladi...dosta problema je u nama...

Odgovaram samo
    Guest
    "Mladom":

Ja prilicno tocno znam i mogu si predociti situaciju u HR. Ja ju objektvno usporedjujem sa "tranzicijskim" i drugim komparativnim zemljama. Ja znam da bi narod htio zivjeti puno bolje nego sto moze...no nazalost to neide. Mogu sa prilicnom sigurnoscu reci da se u HR zivi bolje od svih triju baltickih zemalja, Poljske, malo bolje od Slovacke, slabije od Ceske, Slovenije i nesto slabije od Madjarske, MNOGO bolje od Rumunjske, Bugarske a narocito Srbije!

Za tocne brojke idite na:

http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/index.html

Te izaberite zemlju i u "economy" pogledajte PPP, (purchasing power parity) u HR je 10600 dolara,

u Srbiji je 2200 dolarahttp://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/yi.html)

itd....

Franjo
    Guest
    evo ga sad ovaj govnar iz svedske.....jedno te isto....bla, bla, bla, bla........pokupio podatke sa interneta,pa davi li davi.....vreco govana,ti ne zivis u hrvatskoj.......neznas nistai od××××!!!!!!

otvori oci stoko bolesna!

"negdje procitao da je svaki hrvat u trecoj minuti svog zivota vec duzan 200 E" ......ti dovoljno govori!!!!

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Nista lose ne cini on sto gleda podatke s neta i po tome sudi...tako se to radi u svjetu tako bi i mi trebali mozda bi nam bilo bolje jer bi znali kako ulagati i gdje...a ne ovako ko sljepi misevi trkeljat i igrat se skrivaca sa EU i ostalim glupostima...Sve sto moramo je smirit hormone(smjesno i tragicno al ti "kupovni" hormoni jace pogadjaju onu straiju populacisku ljestvicu), te pokusat educirat ljude da ako imaju 3000kn prihoda nisu spremni na kredit od 150E,niti da ako su uspjeli otplatiti kredit za stan nije vrjeme da odma nabace malo veci kredit za auto ili drugu kucu...ili nesto drugo...cemu svi ali amabas svi koje znam jedva cekaju da se rjese kredita kako bi mogli dignuti kredit za nesto drugo?!
    Upravu si pretpostavljam sompi, sto se tice toga da smo naj napredniji u regiji i da mi u usporedbi sa ostalima kolko tolko dobro zivimo...al to nije dovoljno jer to nije niti pedesteak posto EU stabadarda,a da ne govorim o onima koji nemaju za kruh za sutra...Mi koji za to imamo krojimo sutra onima koji su kruha gladni...mi sa svojim "kratkim","Povoljnim" i ostalim zidofskim izjavama za kredite tlacimo one ispod nas isto kako nas tlace oni iznad nas...ali to ljudi ne shvacaju.Ne shvacaju da je svaka kuna koju oni potrose ili ustede finacijski vezana za kunu koju onaj prosjak na cesti ozica,ne shvacam kako ljudi ne razumiju to...osnovnu poantu novca...on je samo zamjena neke vrjednosti...svaka ta kuna koju imate u djepu je ubiti dio kruha koji zvacete i auta koji vozite i benzina koji spaljujete...No gdje onda ulazi u cjelu pricu kredit=?Sto je onda to,kada se tako stvari pojednostavne?On je nista sto te kosta svega...,,,to je osnovna stvar koju ljudi moraju shvatiti...ali im to nikako u glavu neide...

Odgovaram samo
    Guest
    "Mladom":

"ali im to nikako u glavu neide..." mnogo tebi u glavu ne ide!!! ja po cjeli dan sjedim iza kompjutora i pokusavam vama mladima objasniti neke stvari iako bi osobno trebao da budem sa mojom familijom, na snjegu....a vami nista ne ide u glavu?????
    Sto je to sa vama??????

Sompi

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Sto to meni u glavu neide?Gdje sam u kriu?
    o cem sad pak ti?To da biti bilo pametnije bit s obitelji,to si u pravu...nego...sto meni neide u glavu?Ja govorim za onu populaciju ljudi koji su ispod prosjecno skolkovane(koje je veci dio stanovnistva) i dobro informirane,njima neidu takve stvari u glavu...ne meni...ja znam da cu imati onoliko i onako kao si sam zaradim u naparavim,i ne ocekujem nuista drugo nego priliku...al ja sam malad i imam sanse i prilike,no ipak mislim na one koji za to nemaju prilike...sto mnogi u RH ne rade,vec zaduzuju sebe(automatski i cjelu drzavu) i bez razmisljanja trose novac koji nemaju,niti ce imati u tako kratkom roku...

Sompi
    Guest
    Sto je sa Hrvatskom mladezi???? Ja pokusavam iz Svedske dobrovoljno da ih naucim da misle kao ja....a oni nista!!!!
    Sve kontra!!!
    Sramite se svojih predaka!!!!!! Dosta mi je vas!!

Sompi

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Molim....pokusavas ih nauciti da misle kao ti?!Ne mislis li da si malo ovaj,prepotentean?!

Odgovaram samo
    Guest
    "Mladom":

Prepotentan???? Kako te samo nije sram meni tako nesto reci?? Meni je Dragim Bogom data zadaca da vas Hrvatsku mladez naucim zivotu i postivanju tekovina nasih starih!! Ti mene moras slusati, jer ja znam, ja znam sve...o zivotu, ekonomiji, povjesti ....svemu!!! I morate djeliti moju mrznju prema Srbima!!! To se mora,to je zadaca moja da vas to naucim!! Moramo ih mrziti,oni su zlo, ne mi...oni, ONI!!!!!!!

Sompi

Grga GN.
    Guest

Dragi Mladobudni, zar ne vidis da se Fred poceo potpisivati sa Sompi i da pokusava da stvori zbrku.

Evo meni je netko registrirao moj nick takoder i nemogu ga koristiti nego sa ovom tockicom.

Kada se ovdje upustis u diskusiju onda moras biti spreman na ovakove podvale nasih nepozvatih mrzitelja, tu su oni daleko ispred nas. Na kraju krajeva iz teksta ces ubrzo shvatiti sto je zito a sto pljeva.

A sada na temu. Potpuno se slazem sa tvojim postavkama o pogubnosti zaduzivanja i nacinu da se iz duga izvuces i naivnosti vecine nasih ljudi.

Sve se svodi na raskorak izmedu realnog zivota i onog na TV.

Nasa stara narodna kaze NE RASTEGNI SE VISE NEGO STO SE MOZES POKRIT.

ZRNO DO ZRNA POGACA, KAMEN DO KAMENA PALACA.

Grga GN.
    Guest

Kada dodes u strani svijet, nemas nikoga da ti pomogne pa se daleko vise oslonis na onu staru POUZDAJ SE USE I U SVOJE KLJUSE, sto vidim i ti i tvoja obitelj sada cinite i morate ciniti da se rijesite duga i da mozete zivjetu unutar svojih mogucnost.

Prijasnji drustveni sistem je promovirao SVI ZA JEDNOG I JEDAN ZA SVE sto se izvitoperilo u LAKO CEMO ( kud svi Turci tud i mali Mujo ).

Danas ljudi misle da ne mogu bez auta, bez TVa, bez mobitela, bez vikendice, bez godisnjeg odmora, Compjutora doma, skijanja, sopinga u obliznjim drzavama, putovanja po svijetu, jedenje vani po picerijama i Mcdonaldima....?!

Ako tako mislis i sve si to priustiti moras,jer svi tako rade, onda placanje toga plastikom je korak u propast.

Nakon 10 godina vani, po prvi puta sam se 1975 vratio doma i zaprepastio se kada sam vidio kako se kod vas zivilo na kredit do grla, a to je bilo zlatno doba JUGE.

Ja sam imao odlican posao na medunarodnom planu, bio placen nekoliko puta vise nego vasi lijecnici ili arhitekti na slicnim medunarodnim poslovima a opet smo sparali i nismo si dozvoljavali ekstravagancije kao nasi ljudi. Zasto..?! Zato jer tamo gdje sam se ja kretao bolno si svjestan da nemas nikoga na koga da se oslonis kad se kolo srece okrene i tebi pocnu tonut lade.

Mentalitet nasih ljudi je bio nesto kao u onoj basni o cvrcku i mravu.

Grga GN.
    Guest

Moja cijela obitelj je putovala samnom po svijetu ali ne na moj trosak, nego kao dio moga radnog ugovora. Kada smo dosli u Zagreb, moja stara firma mi je na licu mjesta ponudila trosobni stan u zagrebu i da za njih idem otvoriti trziste u Saudisku Arabiju i u Iran gdje sam imao neke ugovore. Ponudili su mi placu vecu od direktora poduzeca sto je jos uvijek bilo 5 puta manje nego sto sam bivao placen.
    Da su mi 10 godina ranije ponudili jednosobni stan na otplatu, nikada vjerojatno nebi niti otisao vanka.

Moji kolege na poslu koji sam radio, svi su imali sednero clanova kucne posluge, jer je to bilo jeftino, "obavezno" kao status simbol, i moglo se otpisati na porez.

Novci su se pravili kupovanjem lokalnih novaca drzava u kojima si ih trebao trositi na burzi u Beirutu za cvrstu valutu, pa bi ti se svaka placa umnogostrucila.

Kupovanjem bjele tehnike bez poreza u Kanadi i jer sam godisnje imao pravo na 6 tona besplatnog prevoza avionom i 12 tona brodom bilo gdje u svijetu, te prodavanja iste u zemljama gdje sam bio.

Kupovanjem mercedesa za 12000 $ na Shipool aerodromu u Amsterdamu bez carine i uvozenje istoga u Kanadu te nakon dvije godine prodavanje istoga za duplu cijenu.

Ja to sve nisam znao kad sam uzeo posao ali prigode beru jagode pa kut svi turci tud i mali Mujo.

Grga GN.
    Guest

Ali to sve nije nas natjeralo da ne sparamo i da kupimo auto i brod kao nasi suradnici ili zaposlimo svu tu poslugu, jer kada se vratis natrag u Kanadu sav taj novac ode ti u kucu, koju su svi oni drugi vec imali.

Naravno kada je nesto tako dobro onda ubrzo i svrsi jer ti si bio tako dobro placen zato jer si naivno uzimao svoju djecu i obitelj kao taoce da ces ti u tim divljim zemljama stvarno zivjeti a ne odmah pobjeci kada se pocne pucati.

Bio sam sretan da kad se to dogodilo, moja obitelj je bila na ljetovanju doma u Hrvatskoj, tako da sam samo ja stajao pred streljackim strojem cetiri sata dok se cekalo da se vidi jeli drzavni udar uspio ili ne.

Zbogom oruzje, zbogom globe trotting.

Iran mi se pred nosom raspao. Angola, samo sto nisam nagrabusio,Saudiju sam zamrzio i bez da sam je vidio a onda sam konacno shvatio da bolje vrabac u ruci nego golub na grani i smirio se Kanadi gdje ni dan danas nemam vise nego li neki mali poduzetnik a kojekakvi ljudi sa samo puckom skolom su u meduvremenu napravili milione i grade kuce po Jadranu i Zagrebu.

Ja sam zadovoljan jer se ne prostirem vise nego sto se mogu pokriti.

SRETAN USKRS ( primio sam tvoju cestitku ) dragi mladi prijatelju Tebi i svim Tvojima kao i svim onim ovdje koji to postuju. Bok !

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Ispricavam se sompiju pravom na onom postu prije bio malo nadobudan ) pe ne shvatio da to nije on....(prjedlog dajte se svi registrirajte tak da si ovi mogu slikat guzicu sa kradjom nikova)A sto se tice nacina na koji se zaraduje to je svigdi isto,ako oces zivjet ko pijani miljarder to mozes samo muljazama i kradjom, a za normalna ugodan zivot ti netreba nista vise doli tvojih ruku i mozga...Mozda je to u Dragoj nam nasoj Hrvatskoj malo teze zbok korumpirane vlasti i ljudi na nekim polozajima ali nije nemoguce...ako sjednes i places pored neorana polja,neces ljeti zati...(jel sam to negdi cuo ili to nekakav propuh inspiracije ) ):Svaki pojedinac moze ljepo zaraditi samo ako se primi posla,teskog krvavog posla.Al nas mentalitet je odgojen da moze malo ili nista raditi i imati podosta novaca,jer kako si i sam Grgo rekao u ono vrjeme je islo svi za jednog jedan za sve sto je povlacilo pun kufer ljenivaca da uziva u blagodati oni h par radisnih...

Takodje Sretan Uskrs svim Krsacanima s foruma...

Odgovaram samo
    Guest
    "Mladom":

Sretan Uskrs i tebi Mladi!
    Ovaj Grga gore nije Grga to se Fred poceo potpisivati njegovim nickom!! Ja i pravi Grga smo prijatelji, ja osobno znam kad on pise a kad ne! On je mene dizao u nebesa ovdje na forumu, ja mu to nikad necu zaboravit!

O cemu smo ja i ti pisali? Tocno, vi mladi ne respektirate nista! Ne respektirate nista sto vam ja iz Svedske pokusavam reci i vas nauciti.
    Ne respektirate Hrvatsko slovo, ne respektirate povjest, ne respektirate sto smo za Hrvatsku ucinili u Jasenovcu, ne respektirate sto smo ucinili u Medackom Dzepu, Kninu ...... nista vi ne respektirate! kad vam ja iz tudjine pokusavam reci kako vi to u stvari zivite u Hrvatrskoj, vi meni ne vjerujete! Boze dragi....zar vi znate bolje od mene! Sto vi znate o ekonomiji i BNP-u???
    Ja vas sve mogu nauciti vasemu boljitku u svemu! Nemojte mi se smijati......ucite od mene i respektirajte me!!!!!

Bog!

Sompi.
    (Prof. Oreskovic, Sverige)

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Evo dosao malo da vidim da li se je Fred oporavio...vidim nije... tesko mu pada kad neki ucesnici i gosti diskutiraju svetinju mu od matice... a morao bi biti zahvalan da ponekad cuje vijesti iz starog kraja!

Mladi, nas Fred se tu godinama trudi (oz petnjih zila) dokazati kako je HR i sve sta pocinje sa H ustasko fasisticko i nema prava niti postojati a kamoli imati drzavu! I istovremeno dokazati kako je Srbija kraj svijeta u pozitivnom smislu... sve naj, naj...On iz toga ne moze...i neka mu malo bog pomogne tu...neka mu se malo smiluje.... da shvati da vodi jednu nemoguci bitku...bitku za koju svak iamalo pametan morao shvatiti da je bezizgledna... ali ne nas Fred...on se znas boji da ja i Grga, ne bi, boze sacuvaj ne tebe maladog "nepokvarenog" "neustasu" negativno utjecali i ucili te "pogresne" stvari...jer se on nada i bori za buducu YU... a nju se moze dobiti samo sa mladim "neiskvarenim" Hravtima... koji su SIGURNO za YU, samo smo to mi "stara garda" unistili, za njega kao i za vas... itd... kompliciran slucaj!

Uglavnom, moja je prognoza da HR sad, uskoro, krece krupnim koracima naprijed... Svuda se govori o HR kao najatraktivnijoj i najpozeljnijoj turistickoj destinaciji... Infrastruktura (autoputevi) su uglavnom gotovi... kad se jos Slovenci prikljuce na mrezu... I jos ovo zadnje ponizenje koje dozivljavamo od EU... grozno, ali uskoro ce i to proci... jer kako se god okrene bez EU nemamo (nazalost!) perspektive.

Narod se osjeca siromasan jer se usporedjuje sa zapadom, gleda svu tu ponudu roba...isto kao na zapadu, ali mogucnosti jedva na pola EU-a... treba raditi, dobro voditi drzavu, ukrotiti korupciju koliko god je moguce...i cekati da zadnji komunjara umre, zadnji Yugovic... ONDA! ce krenuti sve puno brze!! </font>

Sompi.
    Guest
    Fred, ne samo da si registrirao moj nick, nego si naucio kako se pise velikim slovima! Jos u boji!
    Sto je Fred, na izmaku si snaga? Zadnji trzaji? Sve trikove znas?

Mlad, nemoj da te ovaj Fred zavede, on je to samo je ukrao moj nick. On je svuda....svuda, Fred je to..... prati me na svakme koraku, iza svakoga ugla, u snovima, pod kusinom, pod krevetom..........to je Fred Fantom, nikako ga se nemogu otarasiti!

Kad Freda prestanu napadaji, ja cu malo opsirnije pisati s tobom, treba objasniti neke stvari, koje nasa mladez nije naucila! Osobno sam uvjek spreman poduciti! Ja sam poznat i priznat profesor u Svedskoj, mnogo sam pametan, imam iskustva kojega vi mladez nemate!!!!!

Pozdrav, Sompi.
    (Prof. Oreskovic, Sverige)

Jedva sastavljanje
    Guest
    kraja sa krajem domacinstava u HR, Sved naziva usporedbom sa Zapadom!!!

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

U Hrvatskoj
    Guest
    se niko nije zalio na siromastvo 0d 1990 - 1995, i jos neku godinu...onda su se neki uspjevali bogatiti i zaraziti skoro sve.... svi se najednom pocinju osjecati siromasnijima jer je trziste expodiralo sa svom mogucom ponudom, a neki si mogu dobar dio toga príustiti... a oni koji ne mogu, se najednom osjecaju sirotinjom... zive u uvjerenju da si SVAK na zapadu moze sve priustiti... itd... dakle osjecaju se siromasnima a realni rast privrede je 4,7% godisnje...sto je prilicno visoka brojka ali ne i dovoljno visoka (Fredu za usporedbu - Srpska privreda raste sa ca; 2% godinje...i to iz VRLO niskog noivoa). hrvatska bi trebala rasti 6-8% godisnje... da bi za kojih 10-15- godina ulovila EU... No nadajmo se da ce se to uskoro poceti dogadjati...

styx
    Guest
    lega imas vidi anketu o prkljucenju eu

franceki i englazici nisu skolni prihvacanjuu ustava eu

tvorevina je 100% umjetnost prezivljavana

samo politicari i megakoncerni u zemljama unmije znaju razloge postojanja iste

styx
    Guest
    sompi i nije vazan bdp

pitanje je kako ga ostvarujes

da li proizvodnjio

trgovinom

ili uslugama

ili kao hrvatska kreditima i rasprodajom drzavne imovine

tako se krpaju rupe u proracunu i isplacuju place za birokrate u politici i drzavnoj upravi, te raznim nadzornim i upravnim odborima

Slične teme

1. Odgovora: 60
    Posljednji post: 13-01-2009, 18:56
  2. Dvadeset posto obitelji u Hrvatskoj na rubu je gladi
    By Sanja STAPIĆ in forum Politika
    Odgovora: 61
    Posljednji post: 05-12-2007, 19:08
  3. Joj OPET!!! Kad ce doci kraj?
    By SNAGOVO in forum Politika
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 11-11-2006, 21:44

Pravila postanja