Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 30 od 30

Tema: Opatija, Istarski grad koji nije u Zupaniji Istarskoj

  1. #26
    hrvat iz RIJEKE
    Guest
    U MOJOJ ULJICI ZIVE SAMO SRBI I NE SAMO U TOJ NEGO I U OKOLNIMRAGI HRVATI MI SMO IZGUBILI RIJEKU I PRIJE A NISMO TO SPRIJECILI NEGO SMO DOZVOLJAVALI DA SE BOSANCI SRBI KOTE I KOTE I EVO SRBA IMA 30.000 ALI SAMO STO TO VLADA I NASA DRZAVA NECE DA PRIZNA.EVO I JA PRODAJEM KUCU SRBINU IZ BANJA LUKE I SELIM SE U HRVATSKI ZAGREB DOK JE JOS NAS.TUZNO I ZALOSNO.

  2. #27
    istrijan
    Guest
    Po meni, Opatija i okolne općine (Lovran, Matulji i Mošćenička Draga) su u Istri i trebali bi pripadati Istarskoj županiji. Povijesno, Liburnija je bila dio Istre sve dok je Mussolini 1924. nije spojio s Rijekom u Provinciu di Fiume, a i najznačajnij ljudi istarske povijesti dolaze s tog područja. Zemljopisno, nema sumnje da je Liburnija u Istri, jer je istočna granica poluotoka Preluk. Kulturološki, Opatijci su Istrani i vjerujem da bi se na referendumu izjasnili za ulazak u IŽ.
    Argument da je Rijeka Opatiji bliže nego Pula ili Pazin baš i ne stoji. I Buzetu je Rijeka bliže nego Pula, pa ne pripada PGŽ-u, nego IŽ-u. I Gračacu je Gospić bliži od Zadra, pa je taj lički grad zguran u Zadarsku županiju, a ne u Ličko-senjsku. A što tek reći za Novalju?!
    Usput, za koje papire sada Opatijci idu u Rijeku? Vjerojatno samo na Županijski i Trgovački sud, sve ostalo mogu riješiti u samoj Opatiji. Zašto netko misli da bi se to, kada bi Liburnija pripala IŽ, promijenilo? Jedina stvarna promjena vjerojatno bi bila to što bi na autima dobili pulsku registraciju, umjesto riječke, i što bi kao pozivni broj dobili 052, kao što ga danas ima ostatak Istre. Sve ostalo i dalje bi riješavali u Opatiji, a ne u Puli ili Pazinu (u kojem ionako nema ničeg, osim Županijske skupštine i Trgovačkog suda).

  3. #28
    opš
    Guest
    http://www.clubtime.se/

  4. #29
    Opatijac 99999999
    Guest
    Do Opatije iz Rijeke vozi prigradski bus, eto toliko je Rijeka povezana s Opatijom, a i vecina Opatijaca tamo radi. A ove gluposti da se Istra treba odcijepit od Hrvatske su stvarno teske debilane koje mogu zeljet samo praznoglavi tupani.

  5. #30
    vatra
    Guest
    ja sam isto iz rijeke jeste ja poznam ivonu moja prijateljica

Slične teme

  1. Pozdrav srebrnom Civicu koji me nije uspio stić na Vukov.
    By DKW in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 05-01-2003, 13:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •