Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Opatija, Istarski grad koji nije u Zupaniji Istarskoj

  1. #1
    TinTin
    Guest
    Eto... i to je moguce u Hrvatskoj. Pored kradja, lopovlika, namjestenih nogometnih prvenstva... tako da i regije bubu osakacene, precrtane...
    Tako je i Opatija - ne samo ona nego vec i Lovran, Matulji, Kastav, M. Draga, Cres, Losinj - van Zupanije Istarske i stavljeni u Zupaniju primorsko-goransku. Kao da je ikada Opatija imala veze sa Cabrom ili Delnicama...
    Vidi se po samim time da je netko vrlo pametan to stvarao.

    Iako se Opatija - i svi ostali Istarski gradovi izdvojeni od Zupanije Istarske - vec 10. godina bore da budu smjesteni tamo kamo pripadaju, to se nije dogodilo.
    na ucki i dalje stoji ploca P-G Zupanija(istina vec nekoliko puta presarana natpisom ISTRA JE DO PRELUKA - ali neke to ne briga, pa iznova stavljaju nove ploce... pa neka stavljaju - sprejeva ima mnogo vise nego ploca).
    I eto, kako je uistinu sve moguce u HR tako je i to!

    Zivjela Hrvatska zemlja cuda!
    Zivjela Istra. I ona Zupanijska, i ona van zupanijska, i ona van Hrvatska.

  2. #2
    Opatijac
    Guest
    Evo konacno dobre teme. Sve je to istina, i za to je puno kriva Rijeka sta nas ne pusti vec ubire nasu lovu.

    Treba staviti na Preluci granicu!
    Rijeka je postao grad u u kurcu. Nema vise domacih, fiumana... sada su samo pridoslice, bosanci i srbi!
    ××××× vam ja takvu Rijeku!
    W ISTRIA I OPATIJA KA JE VAJKA BILA I BITI CE ISTRA!

  3. #3
    Opatijac 2
    Guest
    Zamisao da je Istra sve do preluka je zemljopisno utemeljena i OK je , ali samo teritorijalno.
    Ako itko od vas zaista zivi u Opatiji, dajte se zamislite kome smo blizi i mentalitetom i govorom i ponasanjem i svim ostalim karakteristikama Rijeci ili Puli? Otidjite u Labin, Pazin, Buje pa usporedite razliku.
    Opatija se nalazi na pocetku Istarskog poluotoka, na podrucju Istre, ali ne pripada Istri nikako.
    Zamisli da za pogresan parking ti dodje kazna policije-Pulske

  4. #4
    TinTin
    Guest
    Opatija pripada u svim pogledima IStri, i govorno i mentalno i svakako! POgledaj pjesnike i slikare iz Opatije (i njezine okolice)... sve pravi istrijani!
    A oko kazne nisi bas previse u pravu. Svaki veci grad rijesava takve stvari za sebe. Znaci da je OP u zupaniji Istarskoj isto bi bilo sve kao i sada!

    P.S.
    Kazne se ovako i onako placaju u OP!
    Zato to niej bas pravi razlog zasto da OP (kao i Lovran, Matulji, M.Draga, Cres, Losinj) bude izdvojena od zupanije Istarske, ako je povijesko, geogravski, politicki, kulturoloski Istra!
    Oko toga nema previse filozofiranja.
    Sve ti je to nikakva politika iz ZG-a!

  5. #5
    Opatijac
    Guest
    A kome je bliziUmag. Puli ili Trstu, Kopru?
    Te price oko udaljenosti nisu bas vrlo pouzdane!
    Opatija je u IStri u svim pogledima, pa zasto tada nije i u zupaniji Istarskoj. To je cijela filozofija.
    I istina je da je to samo gnusna politika iz ZG-a. Zupanije su stvorene na sasvim nerealne nacine!
    Dio otoka Paga je u licko senjskoj zupaniji...? Zadarsko-Kninska zupanija ima djelove Like...? Cabar koji je 20 km od Karlovca u zupaniji zajedno sa Brsecom koji je 15 km od Labina?
    Nista to nije normalno...
    Zasto ne stvore pet velikih zupanija - Istra, Dalmacija, Slavonija, Centralna Hrvatska i Primorsko goranska Hrvatska - manje izdataka (ste vidjeli koliko zupani imaju place?) normalnije i bolje je. Te bi tako moglu sve funkcionirati!

  6. #6
    Opatijac 2
    Guest
    Slazem se za ono s 5 zupanija.
    I dalje smatram da vise pripadamo PG zupaniji.
    A, uostalom, pa i Gospic i Pag su u istoj zupaniji, nista cudno za nas i Delnice

  7. #7
    Opatijac 1
    Guest
    Istina je da je Opatiji sasvim svejedno bila u PG ili IST zupaniji. Ipak je malo prirodniej da bude tamo gdje zemljopisno i povjesno pripada. Koliko se god nama svidjalo ili ne, Opatija je Istra.
    Kao sta Pag i Lika nemaju veze jedno s drugim. Jedino sta mogu na to reci je da onaj tko je stvarao ovakve zupanije u HR je bio vrlo vrlo pijan!

  8. #8
    Roland
    Guest
    Opatija v Istre!

  9. #9
    Opatijac2
    Guest
    Ja i dalje mislim svoje, ali da nas i "prebace" u Istru, vjerovatno bi sve ostalo isto. Drzava nam je u totalnome ku**u, ekonomija u raspadu, turizam kao ide a u stvari i tamo plivaju u gubicima. Vlada ne radi nista (ko ni niko u zemlji) a glavne su preokupacije u zemlji sta napravit s onim glupim Norcem, sta nam rade susjedi Srbi, sta kaze Slobo u Hagu i sl. , tako da ne vjerujem da bi nas ni Istarska zupanija izvukla iz tih gov**a jer smo svi pod istom zastavom

  10. #10
    Opatijac1
    Guest
    To je istina, no barem bi bilo malo normalnije! I sa tim korakom drzava bi nam ipak vise prilicila necemu normalnome nego narstranome i podjeljenom od pijane ruke kao danas.

  11. #11
    Opatijac2
    Guest
    E, ali da Istra proglasi autonomiju, to je onda druga prica, i onda bih vrlo rado bio stanovnik takve pokrajine. Uostalom, vjerojatno bi i Rijeka "uletila" u nesto takvo. Ali opet onda slijede pitanja "a ko bi nas vodio"- s obzirom da i nema bas nesto postenih ljudi na visokim funkcijama u Istri/Puli (znam o cemu pricam, znam iz vlastitog iskustva !)

  12. #12
    Opatijac1
    Guest
    Zato postoji Demokracija pa neka se izaberu ljudi koje narod odabere
    Sta god, ti, ja mislio o njima vecina odlucuje!

    p.S.
    kandidiraj se i ti. Mozda si upravo Ti taj!

  13. #13
    Opatijac2
    Guest
    Ja taj? haha
    Nazalost ovakvi kao ja ne bi prosli. Nakon svega sta smo dozivili od 1990, 2 vlasti, revolucija mi se cini najprihvatljivije rjesenje. Sve postavit naglavacke i dobro protrest.
    A "njih" ipak ima previse, svakoga se vrlo lako kupi. Ali skrenuo sam s tvoje teme, zaboravi.
    Zupanija mene ne brine toliko koliko npr. gradonacelnik, svi se nadali nekome normalnome poslije Luttenbergera, kad ono opet isto, samo drugacije pakovanje. Nema dvorane (za Porin, Doru i sl.), pola grada-gradiliste, placamo i dalje najskuplju vodu, onaj sator na Gorovu necu ni spominjat, itd itd itd...

    P.S. a sad oce uvalit jos i vojni radar na Ucku, idiotarijama nikad kraja!

  14. #14
    Opatijac 1
    Guest
    Znam, znam...
    Slazem se s tobom, iako mislim da je Luttemberger prve 4 godine odsluzio OK, no kasnije ga je politika i vlast unistila. Svatko ima svoj vijek trajanja tako i on. No sada ovaj idiot! To nije za vjerovati! A najnevjerovatniej je da je njegova stranka dobila samo tri mjesta u vjecnici! To sto je on gradonacelnik je sramota za gradjane Opatije!
    Nisam neki obozavatelj IDS-a, no dobili su daleko najvise glasova (32%) i bilo kako bilo mislim da su imali potpuno pravo na gradonacelnika. i imali su ga u rukama jer su imali dovoljan broj za izglasavanje, no pokopala ih je nesloga - jedni su bili za Luttembergera, drugi ne! I eto sve otislo u ×××××!
    Moje osobno misljenje je bilo da je gradonacelnik trebao biti iz IDS-a, (iako imaju sada dogradonacelnika, predsjednika vijeca, vecinu u vjecnici...) jer je ipak to stranka koja je dobila najvise povjerenja, no ipak su trebali imati nekog drugog kandidata a ne Luttembergera - on je vec bio 8. godina, i to je sasvim dovoljno!

  15. #15
    Opatijac2
    Guest
    Slazem se s tim sto se tice Luttenbergera, jedino sta se on meni nikada nije svidjao, ni na pocetku. Uvijek mi je djelovao kao "mala ×××××" a na kraju je ispalo da i je.

    Jedna od stvari sta me najvise smetaju u gradu (nije bas da me zivciraju doslovce, al kad vec mi o tome..) je Delibegovic & co.
    Ne ulazim u to odakle tipu lova za kupit pola Opatije, to me ne zanima. Smeta me to sta su mu prodali vise od pola grada, ukljucujuci i zgradu Gorova. I sad kad ju on preuredjuje iznutra kako zeli , brane mu to. Pa sta su mu isli onda koji ××××× prodavat uopce?
    Kad mu je trebalo uzet lovu, niko ga nije nista pitao. Sad je to tip platio, to je njegovo i neka radi s time sta ga je volja, kad su mu vec idioti to prodali. A, ne , sad se oni brinu da ne narusi unutrasnjost Gorova. Pa prije je bila to sportska dvorana za srednju skolu, to se rusilo godinama

  16. #16
    Opatijac1
    Guest
    Imam sretne vijesti za tebe (a vjerovatno i za pola Opatije)
    Delibegovic je u pritvoru!
    Samo se nadam da ce tamo jos dugo, dugo i ostati!

    "...W bella Abbazia, citta in terra Istriana..."
    E. Kumicic

    P.S.
    Za rasplakati je kada vidim sto dolazi od Opatije... gotovo da sam postao nostalgicar gledajuci ono sto je bila i ono sto danas jest!
    Kade su ti lepi pasani dani?

  17. #17
    Opatijac1
    Guest
    Vidim , nisi me razumio
    Ne veseli mene sto je Delibegovic u pritvoru. U pritvor bi trebalo stavit one sta su mu prodali Gorovo. A i vjerojatno su dio love od prodaje uzeli sebi kao "proviziju".

    Ako netko ima puno love i zeli kupit zgradu u centru Opatije i napravit usred grada nuklearnu elektranu, ukoliko dobro plati ovi majmuni iz poglavarstva ce mu to omogucit

  18. #18
    Eladio il´ti ga ZGN
    Guest
    ...sve je to talijansko

    )


  19. #19
    OPATIJAC
    Guest
    A ×××××× GLUPE ŠTA BISTE RADIJE PO DOKUMENTE U PAZIN ILI RIJEKU???????????????????????????????????????????? ???????????????????????

  20. #20
    Trazim se poslovnog
    Guest
    Trazim se poslovnog partnera rozumije russki, ukrainski jesik. Iskustvo marketihga i papiri za avto. Na podrucju Istri i Kvarnera.
    Molim but@list.ru

  21. #21
    kalypso.
    Guest
    rijecanka sam,i da se mene pita i istra i opatija i rijeka s gorskim kotrom bi trebali van hrvatske!!!stvoriti jednu malu funkcionalnu bogatu drzavu!

  22. #22
    Ajme
    Guest
    sto si ×××××.

  23. #23
    BIGI
    Guest
    Jel mi može neko reć jel pozna Ivonu Jordanić htio bi sve šta neko zna o njoj saznat jel cura je stvarno simpa plees. )

  24. #24
    Dakle...
    Guest
    ...Ivona ne radi vise kao
    prostitutka vec se ×××× iz
    zadovoljstva a rekla je da
    je ne trazis jer imas vrlo
    maleni pimpek i nece da gubi
    vrijeme sa tobom. Moram
    priznati da je DOBRA.

  25. #25
    BIGI
    Guest
    A ti dakle znaš tu Ivonu a ako ju znaš daj reci a ne da ×××ך po njoj jel to nije zaslužila ×××××sko smeće kao ni tvoja mama kad smo se ševili sinoć a da samo znaš kako je vrištala )

Slične teme

  1. Pozdrav srebrnom Civicu koji me nije uspio stić na Vukov.
    By DKW in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 05-01-2003, 13:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •