Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Kada nastupa zastara za tužbu ili presudu!

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
    Vlatko
    Guest
    Prošlo je DESET GODINA od posudbe određenog iznosa novčarskih sredstava.U međuvremenu su ti Yugo dinari prešli u Hr dinare pa u kune.Kroz to vrijeme vraćao sam glavnicu i kamate a dug po njegovom nisam isplatio u cjelosti.Tek sada je on podigao tužbu na sudu i još k tome me tuži za prevaru!!!!!!!Da li sud može odbaciti tužbu zbog zastare radi pšroteklih deset godina od ugovora papiru i ovjerenog u općini.Hvala vam na odgovorima jer nemam novaca za advokate a moram priznati da mi nije sve jedno pojaviti se na sudu.Što da radim.Možda mi netko može pomoći savjetom i to besplatno.Posjedujem sve papire i uplatnice s kojima sam mu uplaćivao devize i kune.

cogi
    Guest
    rado bih ti odfgovorio ali nemam cinjenica,a proslo je dosta vemena.Pozdrav sa juga Jadrana iz C.G.

-
    Guest
    ovisi o vremenu od kojeg si zadnji puta priznao postojanje duga. Ako se radi o visokim kamatama radi se o lihvarenju i za to postoje razna pravna sredstva. Najbolje je da pogledas stranice udruge za zastitu od lihvarenja i stupis s njima u kontakt.

d.o.u.
    Guest
    Molim kolegu koja je odgovorila da se ponovo javi radi strucnog kontakta

Slične teme

1. Kada metnem ti u pak
    By hbhhgh in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 15-11-2007, 18:27
  2. Kada mjenjati ulje?
    By neiskusan in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 94
    Posljednji post: 01-10-2004, 21:57
  3. Kada zamjeniti gume na automobilu?
    By Outkast in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 08-03-2004, 09:55

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •