Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Dali treba dati autsajderima pravo glasa?!

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
    Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Hmm!Bas mi ta idea da svi zivi koji imaju hrvatsko drzavljanstvo mogu glasati,nije previše pametna,kako onaj koji zivi u drugoj drzavi...kojeg ne kaće zakoni ove mogu glasati za njezinu vladu...Nije li to malo nelogićno?<br><hr>PS:Ustani Bane Hrvatske te zove,zove
    Ustani Bane Jelačiću!

zeljko11
    Guest
    Itekako ga kace zakoni, samo nisi ti kriv sto ne poznas pravo! Svaki drzavljanin RH ma gdje god bio on u inozemstvu jednako podlijeze svim zakonskim odredbama kao i da zivi u RH. To sto netko ne moze iz nekog odredjenog razloga zivjeti u Hrvatskoj, ili ne zeli opet, i na to ima apslolutno pravo da se opredjeli gdje ce zivjeti, ne daje nikom pravo da se takvim osobama uskrati pravo glasa. Zapravo trebalo bi se malo poblize upitati koji se zapravo pravi razlog krije iza takve ideje koja je u medijima procurila od strane samog predsjednika, pa tek onda bi se moglo raspravljati je li takva ideja opravdana ili ne. Mislim da ako bi se takva ideja prihvatila, Hrvatska bi spala u red zemalja ciji bi gradjani koji zive u inozemstvu a nemaju putovnicu strane zemlje a izgubili pravo glasa u maticnoj, automatski stekli uvjete za azilantsku putovnicu. Zanimljivo ce biti vidjeti u doglednoj buducnosti hoce li takva nebuloza o uskrati prava glasa sazivjeti i koje ce posljedice donijeti.

zeljko11
    Guest
    I jos nesto postavljacu teme; nije li malo naslov odvise sikanozan i omalovazavajuci koji krsi svako ljudsko dostojanstvo?! Zasto naslov "autsajderi". Ne bi bilo zgorega da se postavljac teme priupita zasto i zbog cega je velik dio gradjana opcenito odlazio iz svoje maticne zemlje. Istina ima raznoraznih primjera, ali ne mozemo sve ljude bas tako generalizirati i stavljati neke navodne krivice na teret ljudi koji sa time nemaju apsolutne veze, vec malo razmisliti o vlastitim postupcima koje covjeka dovede u nezgodne situacije.

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Hm...istina nemam pojma o pravu,i ima ne:to u tvojim rje'ima ali ti mogu isto tako odma reći da ako su već otišli,onda su i izdali domovinu...možda je to moje malo pretjerano mišljenje ali,ako mogu tisuće Hrvata živjeti i raditi u puno lošijim uvjetima nevidim razloga zašto nebi i on...no to je moje mišljnje tako da ostajem pri AUTSAJDERI!A to da je logićno da glasaju hrvati izvan domovine mi baš i nije logićno,iako se slažem s tvojom konstatacijom da iza te izjave bradonje stoji nešto drugo a ne to što govori.Ali ipak pa nemisliš valjda da neznam da ništa što politićar izjavi da nije pokriveno nekom tjnom začkuljicom...

zeljko11
    Guest
    "ali,ako mogu tisuće Hrvata živjeti i raditi u puno lošijim uvjetima nevidim razloga zašto nebi i on...no to je moje mišljnje tako da ostajem pri AUTSAJDERI!"
    Ovo nazalost nisi u pravu! Temeljno pravo svakog covjeka je da bira svoje mjesto stanovanja koje zadovoljava osnovne potrebe dostojne ljudskog zivota. Sto to znaci; u odnosu na tvoju tvrdnju kud tisucu ovaca nek ide i tisucu i prva?! Znaci li to da ti opravdavas psihologiju (negativne)mase koju se moze drzati na uzdama pomocu opsjena, a da neki koji vide jednu situaciju malo drugacijim ocima da se moraju pokoravati nacelima te iste mase?! Primjer cu ti dati jedan cisto ulicni! Zamisli da zivis u ulici punoj lopova i provalnika u tudje stanove, ti to gledas svaki dan i vidis da je to njihov ustaljeni model ponasanja i nacin zivota koji njima odgovara, ali ti nisi pocinioc nekog od tih djela pa vec i nekim protekom vremena osjecas da tu nije mjesto za tebe, jer bi bio i sam prisiljen baviti se isto lopovlukom i provaljivanjem u stanove. Da to ne bi radio i unistavao zivote ljudima koji ti nisu ni krivi ni duzni selis se u neku sasvim desetu ulicu gdje zive primjerice obrtnici koji prave lijepe torbe za prodaju i koji od te prodaje svog rada mogu pristojno zivjeti. Tebi se taj nacin zivota vise svidja i njemu se prilagodjavas jer ga smatras pozitivnim i nisi prisiljen krasti posto mozes svojim radom sebi pristojan i dostojanstven zivot priustiti.
    Mozda sam malo cak uzeo i pregrubi primjer za usporedbu kud tisucu Hrvata tud i onaj tisuci i prvi....
    LJudi zive i uce po modelu ponasanja! Netko tko nam cijeli zivot usadi negativne vrijednosti, mi ce mo ih smatrati da su pozitivne jer one prave pozitvne nismo bili ni u mogucnosti vidjeti i zato mozemo generalizirati u obliku tvoje izrecice "autsajderi".

zeljko11
    Guest
    A sto se tice prava, mozda ces jednog dana biti u mogucnosti ako te bude zanimalo doci u doticaj sa tisucama predmeta gradjana koji su bezakonjem, i potkradanjem bili prisiljeni se maknuti iz domovine da bi mogli dostojanstveno zivjeti i da ne bi bili rame uz rame onih koji sirotinju gnjecaju.
    Ovo sto je rijec o "autsajderima", vise je rijec o svojevrsnom animozitetu pojedinaca u vlasti jer nisu od dijaspore uspjeli nakamaciciti prijevarom novac, pa sad su im ti iseljenici krivi za sve. To je moje misljenje i kod njega ostajem, jer takvu situaciju gledam kao kovanicu novcica koja ima svoje lice i nalicje! Vise mi to lici na politiku "zavadi pa vladaj" A zavaditi gladne nikad nije tesko!
    Lijep pozdrav!

Slične teme

1. Ko ima pravo na "HEJ SLAVENI"?
    By sompompirovi in forum Politika
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 12-10-2005, 22:23
  2. Dali treba curama vijerovati na rijec???????
    By x.x.x in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 28-06-2005, 12:01
  3. Dali treba ukinuti služenje vojnog roka?
    By Mlad ili nadobudan? in forum Politika
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 08-04-2005, 15:29
  4. Dali Hrvatska treba uci u NATO?
    By otto in forum Politika
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 10-05-2004, 00:36

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove