Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Dali treba dati autsajderima pravo glasa?!

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Hmm!Bas mi ta idea da svi zivi koji imaju hrvatsko drzavljanstvo mogu glasati,nije previše pametna,kako onaj koji zivi u drugoj drzavi...kojeg ne kaće zakoni ove mogu glasati za njezinu vladu...Nije li to malo nelogićno?<br><hr>PS:Ustani Bane Hrvatske te zove,zove
    Ustani Bane Jelačiću!

zeljko11
    Guest
    Itekako ga kace zakoni, samo nisi ti kriv sto ne poznas pravo! Svaki drzavljanin RH ma gdje god bio on u inozemstvu jednako podlijeze svim zakonskim odredbama kao i da zivi u RH. To sto netko ne moze iz nekog odredjenog razloga zivjeti u Hrvatskoj, ili ne zeli opet, i na to ima apslolutno pravo da se opredjeli gdje ce zivjeti, ne daje nikom pravo da se takvim osobama uskrati pravo glasa. Zapravo trebalo bi se malo poblize upitati koji se zapravo pravi razlog krije iza takve ideje koja je u medijima procurila od strane samog predsjednika, pa tek onda bi se moglo raspravljati je li takva ideja opravdana ili ne. Mislim da ako bi se takva ideja prihvatila, Hrvatska bi spala u red zemalja ciji bi gradjani koji zive u inozemstvu a nemaju putovnicu strane zemlje a izgubili pravo glasa u maticnoj, automatski stekli uvjete za azilantsku putovnicu. Zanimljivo ce biti vidjeti u doglednoj buducnosti hoce li takva nebuloza o uskrati prava glasa sazivjeti i koje ce posljedice donijeti.

zeljko11
    Guest
    I jos nesto postavljacu teme; nije li malo naslov odvise sikanozan i omalovazavajuci koji krsi svako ljudsko dostojanstvo?! Zasto naslov "autsajderi". Ne bi bilo zgorega da se postavljac teme priupita zasto i zbog cega je velik dio gradjana opcenito odlazio iz svoje maticne zemlje. Istina ima raznoraznih primjera, ali ne mozemo sve ljude bas tako generalizirati i stavljati neke navodne krivice na teret ljudi koji sa time nemaju apsolutne veze, vec malo razmisliti o vlastitim postupcima koje covjeka dovede u nezgodne situacije.

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Hm...istina nemam pojma o pravu,i ima ne:to u tvojim rje'ima ali ti mogu isto tako odma reći da ako su već otišli,onda su i izdali domovinu...možda je to moje malo pretjerano mišljenje ali,ako mogu tisuće Hrvata živjeti i raditi u puno lošijim uvjetima nevidim razloga zašto nebi i on...no to je moje mišljnje tako da ostajem pri AUTSAJDERI!A to da je logićno da glasaju hrvati izvan domovine mi baš i nije logićno,iako se slažem s tvojom konstatacijom da iza te izjave bradonje stoji nešto drugo a ne to što govori.Ali ipak pa nemisliš valjda da neznam da ništa što politićar izjavi da nije pokriveno nekom tjnom začkuljicom...

zeljko11
    Guest
    "ali,ako mogu tisuće Hrvata živjeti i raditi u puno lošijim uvjetima nevidim razloga zašto nebi i on...no to je moje mišljnje tako da ostajem pri AUTSAJDERI!"
    Ovo nazalost nisi u pravu! Temeljno pravo svakog covjeka je da bira svoje mjesto stanovanja koje zadovoljava osnovne potrebe dostojne ljudskog zivota. Sto to znaci; u odnosu na tvoju tvrdnju kud tisucu ovaca nek ide i tisucu i prva?! Znaci li to da ti opravdavas psihologiju (negativne)mase koju se moze drzati na uzdama pomocu opsjena, a da neki koji vide jednu situaciju malo drugacijim ocima da se moraju pokoravati nacelima te iste mase?! Primjer cu ti dati jedan cisto ulicni! Zamisli da zivis u ulici punoj lopova i provalnika u tudje stanove, ti to gledas svaki dan i vidis da je to njihov ustaljeni model ponasanja i nacin zivota koji njima odgovara, ali ti nisi pocinioc nekog od tih djela pa vec i nekim protekom vremena osjecas da tu nije mjesto za tebe, jer bi bio i sam prisiljen baviti se isto lopovlukom i provaljivanjem u stanove. Da to ne bi radio i unistavao zivote ljudima koji ti nisu ni krivi ni duzni selis se u neku sasvim desetu ulicu gdje zive primjerice obrtnici koji prave lijepe torbe za prodaju i koji od te prodaje svog rada mogu pristojno zivjeti. Tebi se taj nacin zivota vise svidja i njemu se prilagodjavas jer ga smatras pozitivnim i nisi prisiljen krasti posto mozes svojim radom sebi pristojan i dostojanstven zivot priustiti.
    Mozda sam malo cak uzeo i pregrubi primjer za usporedbu kud tisucu Hrvata tud i onaj tisuci i prvi....
    LJudi zive i uce po modelu ponasanja! Netko tko nam cijeli zivot usadi negativne vrijednosti, mi ce mo ih smatrati da su pozitivne jer one prave pozitvne nismo bili ni u mogucnosti vidjeti i zato mozemo generalizirati u obliku tvoje izrecice "autsajderi".

zeljko11
    Guest
    A sto se tice prava, mozda ces jednog dana biti u mogucnosti ako te bude zanimalo doci u doticaj sa tisucama predmeta gradjana koji su bezakonjem, i potkradanjem bili prisiljeni se maknuti iz domovine da bi mogli dostojanstveno zivjeti i da ne bi bili rame uz rame onih koji sirotinju gnjecaju.
    Ovo sto je rijec o "autsajderima", vise je rijec o svojevrsnom animozitetu pojedinaca u vlasti jer nisu od dijaspore uspjeli nakamaciciti prijevarom novac, pa sad su im ti iseljenici krivi za sve. To je moje misljenje i kod njega ostajem, jer takvu situaciju gledam kao kovanicu novcica koja ima svoje lice i nalicje! Vise mi to lici na politiku "zavadi pa vladaj" A zavaditi gladne nikad nije tesko!
    Lijep pozdrav!

ma ti si....
    Guest
    glup kao top koji tu zoves hrvate autsajderima

Neznas razlikovati ni prst pred nosom a nekog bi zvao autsajderima. Ti ocito neznas ni do 10 nabrojati. Tebi nisu sve daske na broju.

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    hm...Da samo si jedan detalj promasio u toj svojoj prići...kada bi se odselio nebi više se htio povezivati sa tim kvartom lopova.Niti bi htio imati kakve veze stim istim kvartom...A sto se tiće toga da su pravi hrvati vani...istinna da ima vani većih Hrvata nego što je tu ali i dalje mislim da onaj seronja koji uživa u blagodati Amerike ili Australije nema pravo određivati i suditi kako ću ja živjeti!!!Pa ako je tako zasto onda ne glasuju Irci u Americi,za Irsku vladu?...Ispalo bi da ima vise Iraca u Americi nego što ih je u Irskoj...A svi oni bi glasali...Neznam možda jesam upotr××××o jaku rjeć kad sam ih nazvao autsajderima ali i dalje mislim da oni nemaju pravo glsa...bar ne ako tamo žive više od 5 god...(školovanje toliko otprilike traje)I naravno postoje iznimke,ljudi koji rade kao novinari,al su prijavljeni u Hrvatskoj ili diplomati ili bilo oji poslovan ćovjek koji se našo vani taokom izbora!

Možete me pljuvat kolko hoćete ali i dalje ću stajati kod tog stava,jer stvarno ne vidim kako ja mogu suditi kako će netko ko živi kilometrima daleko živjeti...

Member
    Datum registracije
    Feb 2005
    nemam ni ja pravo glasa u bosni, usa, svedskoj ili tajlandu
    kaj je opet imamo neke koji moraju biti ravnopravniji
    ma ja ne glasam sto sam ovdje jer se nema za koga
    samo se trose pare za kampanje namjesto da se da onima kojima je pomoc potrebna da prezive mjesec

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    U potpunosti se slažem,sam ipak nevidim svrhu glasanja onih koji ne žive ovdje kako ja mogu odlućivati kako će netko drugi živjeti?<br><hr>PS:Ustani Bane Hrvatske te zove,zove
    Ustani Bane Jelačiću!

zeljko11
    Guest
    Nigdje nema konkretnih dokaza da ti netko sudi van Hrvatske drago dijete, vec ti nacin zivota sude oni unutar Hrvatske sa kojima jesi! Promisli malo, a mozda ces sa godinama zivota i to vremenom uvidjeti na bezbrojenim primjerima. A sto se tice poveznice sa lopovima kao usporedbe, tu si u pravu ni ja osobno ne bih htio imati nikakve veze sa lopovima, ali iz zivotnog iskustva mogu ti reci prema nekim mojim saznanjima lopovi se vjesto skrivaju pod krinkama postenih pa ih nije lako prepoznati i od sebe odstraniti, tako ce uvijek biti naivnih i bedastih.

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Hm,mozda,i je istina da ovi ovdje rade ×××××× i da su krivi za ××××××!Ali mogućnosti koje daju ti vanjski glasovi su velike,mislim na muljaže a dokaz za to su ovi izbori...I mislim da je lakovjerno ako mislite da ti glasovi nemaju neki utjecaj!!!A to mi je dovoljan razlog da se zapitam oko toga dali oni trebaju imati pravo galsa!

Probisvit
    Guest
    Kako jadno od predsjdnika i njegovih punoglavaca.

Sjecam se kako je taj isti Mesic dolazio i zujao po dijaspori i skupljao sto god se vise skupit moze u vrijeme domovinskog rata(nikako ne volim ovaj izraz domovinski, jer je rat bio protiv agresora) novcanih donacija te da ne nabrajam sve ostalo.

Danas bi dao od sake do lakta tim istim ljudima koji su se zaduzivali, stavljali svoja tesko steknuta imanja, u zaloge kod banaka i ostalih financijskih institucija da bi pomogli svome narodu i svojoj lijepoj.

Jebate Stipe, sto nije fer, nije fer!

A sada bi ucinio promjenu u zakonu jer si namirisao da se dijaspora okrenula protiv tebe.
    Trebas se ti, moj Sipe, upitat sto je to tako, pa raditi na poboljsanju veza, a ne otkinuti Hrvate diljem svijeta od matice.

Nisi frajer predsjednice a ni vi Stipoglavci

ma njega
    Guest
    nije narod stavio vec hrvatski tutori koji se boje za svoju obstojnost jer znaju sto su sve cinili da bi pokrenili tu mrznju kojoj sada nema kraja.Zasto je stipe sad odjednom postao profasista i prvi je Srbe pljuvao i istjeravao iz Hrvatske .Sad jedno prica drugo radi i sad misli ono sto je rekao prije rata i tako se odvija i u praksi.Sa zapadom je u dogovoru Srbima sve nudi a nista im ne dopusta.Stvar licimerja i sebicnosi da se odrzi sto vise narodu u inat ni za jedne ni za druge nije koristan.

styx
    Guest
    krafnoglavac

nije se glasalo za stipu

VEC PROTIV H D Z-A

OK

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Nemam ja ništ protiv HDZ-a ali ipak mislim da za hrvatsku i ovu nazovimo krhku demokraciju bi bilo previše da je u predsjedničkoj fotelji HDZ-eovac i kao ministar HDZ-eovac...PUUUNOO mogućnosti za muljažu,a Stipe je predsjednik koji bi bio savršen za stabilne zemlje koje netrebaju nagli razvoj i probitak u svjet...nisam ja striktno za stipu niti striktno protiv hdza,već samo logićno razmišljam,što se baš nemože reći za ostatak ljudi u hrvatskoj...bar što se tiće prvog kruga

Mladom ...
    Guest
    Mladi kad bi se tebe pitalo tko ima pravo glasa ti bi ljudima kad bi se moglo zabranio i na zahod ici, pa se zato vidi koliko ti je mozak dalekosezan, i to bas onoliko koliko ti kita visi i to prema dolje! Dakle inteligenicja ti je silazna!

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    Ok!pokušat ću ovo rješit na civilizirani način,možda jesam konzervativan i možda jesam staromodan.No možeš li mi ti pametni,"veliki i uzlazni",savršeni i pravedni,reći što to mene ćini nisko inteligentnim?To što volim Hrvatsku,i što me strah da će ju ovi smrdljivi politićari i intelektualci ranga tebe učiniti đepnim vlasništvom velikih?Ili možda to što se stalno pozivam na stara vremena ponosa i slave kada je Hrvatska znaćila nešto u svjetu više od Prosinečkog i Dubrovnika...Ili možda zato što sav taj svoj negativni stav usmjeravam na plitićki forum i ×××××× poput tebe koji vode hrvatsku u sigurnu propast!Ako zbog ićega jesam niže inteligencije onda jedino priznajem ovo zadnje!

Ustani Bane....

:))
    Guest
    Jao sto vi ××××te!

mikica
    Guest
    E lipi moj da ti volic Rvacku ne bi visija tu iza pola noci, vec bi spava ka top da mognes ujutro ustati i na rad poci! Mora da imas love ko blata kad mozes tako lako ljeskariti i pripovidati!

Pljuni ti lipo u sake i radi pa cemo onda se tek uvjeriti da volis Rvacku! Svak posten gradjanih radi i zaradi i tako dokazuje koliko voli svoju lipu zemlju! Samo neradnici i prefriganci glumataju neku ljubav da bi ca manje radili! E to ti je moje stajaliste! Od tvoje vilozofije nema nista lipi moj!

Mlad ili nadobudan?
    Guest
    hm mikica slažem ti se ja stobom...Ja ti i radim i studiram( hm...mrzim vrjeme ispitnih rokova)... a to da znoj štedi krvj je odavno pravi zakljućak...bez rada je čovjek isprazan i pust...treba sve poslove proć tek pogotovo one fizčke tak da bi se oni "lakši" više cjenili...

PS istina mogo bi malo odspavat da se rješim tih prokletih podoćnjaka )

Franjo II
    Guest
    Nisi uvjerljiv da si radnik i student! Takvi kako veli mikica nemaju vremena osim za raditi i baviti se studijem! Tek kad dostignu u karijeri neku poziciju onda se bace na filozofiju i politiziranje kad su im djepovi puni, a ne kao u tvom slucaju.

Lijep pozdrav mladi talentu i za rad i za studiranje i za filozofiranje i za politiziranje, ajme od tolie svestarnosti zaboli me glava.....

styx
    Guest
    mika

neko radi iza ponoci i u firmi ima komp pa se moze laprdat o rvackoj i jubavi za njukad je obavio sve svoje obaveze i poslove za taj dan

prema dosadasnjim pokazateljima glasanje iseljenika je prilika za malverzacije, kosta jako mnogo novca i od njega koristi ima samo HDZ

i kao sto vidis iz prilozenog mi ovdje smo znali odbraniti hrvatsku iako nismo profesionalni vojnici vec tesari, stolari, bravari, moleri i cistaci ulica

pa valjda cemo znati obavljati poslove za koje smo skolovani

ti se samo pobrini ako mozes da nam se plati to sto smo odradili i bit cemo ti zahvalni

a i cjela rvatcka

moga bi se kandidirat za gradonacelnika ili mozda i precidnika

tko zna

styx
    Guest
    i ako volis rvacku onda ti je jasno da se sad nema novac

imas tri razloga da se ukinu

a najvazniji je taj da se ustede novci i da se daju onima kojima su potrebniji

pucaj gringo

mikica
    Guest
    A ca bi ja sad triba uraditi styx, ono ca zaradim za dicu i svoju obitelj i bolesnu mater da razdilim prvo drugima i ostavim u kuci gladna usta? Mislis li ti lipi moj da ce taj neko kome udilim koru kruha da ju nece popljuvati?! U godinama sam kad sam dosa do spoznaje da mozes pomagati isljucivo onima koji su kadri i sebi pomoci sa pruzenom pomoci. A to znaci da pruzenu pomoc znaju razumno iskoristiti a ne zatrajbati na barove, kurabe i ca ti ja znam.

Di bi meni bila pamet da ja tebi poklonim 1000 Kn a ti neznas taj novac uloziti u nesto korisno, vec ces s njime proganjati tudje zene a svoju ostavit kuci da roni suze gdi si i da bdije zajedno sa dicom brinuci nije li ti se ca desilo.

Ja ti onako obicno razmisljam, a ti ko neki intelektualac bi mora skontati ca sam ti htia reci.

Tako ti je to i sa drzavom i sa svom sirotinjom. Ali nemoj mislit da cu ja tu nes generalizirati, nije sva sirotinja ista da nece raditi i postici sa onim ca joj se pruzi nesta u zivotu da postigne, ali lipi moj znaj da cesce pomoc stize na kriva vrata nego li na prava. E tu je kvaka! Triba razluciti kome triba pomoci i hoce li se taj moci zaista istinski podignuti da bude novo pokoljenje koje ce i druge znati pomoci ne samo novcem vec i svojim iskustvom i znanjem!

Slične teme

1. Ko ima pravo na "HEJ SLAVENI"?
    By sompompirovi in forum Politika
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 12-10-2005, 22:23
  2. Dali treba curama vijerovati na rijec???????
    By x.x.x in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 28-06-2005, 12:01
  3. Dali treba ukinuti služenje vojnog roka?
    By Mlad ili nadobudan? in forum Politika
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 08-04-2005, 15:29
  4. Dali Hrvatska treba uci u NATO?
    By otto in forum Politika
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 10-05-2004, 00:36

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove