Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 50

Tema: Kočnice

  1. #26
    TRANS AM
    Guest
    Btw, kočiono ulje treba mjenjati svake godine, jer rapidno gubi svoja svojstva! <br><hr><font size="+1" color="green">Formula je quraz po potrošnji!</font>

  2. #27
    Fergazer od fiće
    Guest
    trans am

    zašto mijenjati ako ne gubi svojstva???
    već sam čitao na ovim forumima, a i iz iskustva mog starog, nema šanse da se mijenja ako nema simptoma da nešto ne valja i nikad mu nije zakazalo ništa.

  3. #28
    TRANS AM
    Guest
    Pročitaj moj post ponovo, možda ti bude jasnije. <br><hr><font size="+1" color="green">Formula je quraz po potrošnji!</font>

  4. #29
    Rapido
    Guest
    U svakom servisu ti mogu izmjeriti vrelište kočionog ulja, pa ak je prenisko onda promijeniš.

  5. #30
    turbo-limac
    Guest
    kociono ulje je tekucina koja ima veliki afinitet za vodom, tak da prihvaca vlagu, i samim time mu se vreliste snizava.... obicno primjetis da je izgubilo svojstva tek kad je kasno..... zato fino mijenjat svake godine i to je to...

  6. #31
    Fergazer od fiće
    Guest
    ok, iako mi je bilo jasno i iz prvog posta. Ako gubi svojstva, onda gubi. Prihvaćam.

  7. #32
    mc
    Guest
    Bas me zanima tko mijenja kociono ulje svake godine?
    Ajmo napraviti anketu.

    Ja nisam taj... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  8. #33
    TRANS AM
    Guest
    U kut se sramit! :smile21: <br><hr><font size="+1" color="green">Formula je quraz po potrošnji!</font>

  9. #34
    Fergazer od fiće
    Guest
    nikad otkad vozim. 9 godina.

  10. #35
    INTERCEPTOR
    Guest
    Ja svake dvije, al sad ću svake kad tl tako kaže.

  11. #36
    INTERCEPTOR
    Guest
    nikad otkad vozim. 9 godina.

    :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25:

  12. #37
    TRANS AM
    Guest
    A tebi Fergić 587 Zdravo Marijo i 824 Oče naš za pokoru ... mada nisam siguran da bude dosta. 9 godina??? Majko mila! <br><hr><font size="+1" color="green">Formula je quraz po potrošnji!</font>

  13. #38
    INTERCEPTOR
    Guest
    Pa ti imaš gemišt u kočionom sistemu, a ne alkohol.

  14. #39
    Fergazer od fiće
    Guest
    nemam više taj auto, prodal sam ga...

  15. #40
    Fergazer od fiće
    Guest
    a ne sipam alkohol u kočioni sistem, samo dolijem ulja ako fali...

  16. #41
    TRANS AM
    Guest
    Izmjena kočionog ulja nije baš neki trošak. U najskupljim dućanima 1/2 litre Shell dot4 je cca 50kn. Ovisno od auta do auto, potrebno je max 1L za cijeli sistem + posao cca 150-200kn. Jedino kaj meštri baš nisu previše oduševljeni s tim poslom zbog agresivne tekućine. Bolji servisi imaju čak i strojčeke za ispuštanje starog ulja iz sistema. <br><hr><font size="+1" color="green">Formula je quraz po potrošnji!</font>

  17. #42
    turbo-limac
    Guest
    cep, mos i svake dvije.... to je ok sa standardnim tekucinama....

    navodno castrolova trkaca tekucina za kocnice -SRF, kad se full natopi vode ima vise vreliste od vecine novih kocionih tekucina.... pa si ti misli zakaj toliko kosta...



    a ovo o 9 godina nebi stel komentirat, onda bus se poslje cudil kad ti nekaj rikne u kocionom sistemu...
    ajd ljepo to promijenit nije to neki trosak...

  18. #43
    INTERCEPTOR
    Guest
    fergazer: a ne sipam alkohol u kočioni sistem, samo dolijem ulja ako fali...

    To ulje je u biti alkohol, malo mastan, al je alkohol.

  19. #44
    Fergazer od fiće
    Guest
    Formula je quraz po potrošnji!
    Kaj to uopće predstavlja?

  20. #45
    TRANS AM
    Guest
    Kratko sažeta konstatacija potrošnje ove kanturine koju imam na slikici. <br><hr><font size="+1" color="green">Formula je quraz po potrošnji!</font>

  21. #46
    Fergazer od fiće
    Guest
    odo radit, dobit ću otkaz.
    javim se opet kad bu nekaj škripalo...

  22. #47
    fergazer
    Guest
    Da defintivno, ajmo napravit tu anketu za zamjenu kocionog ulja.
    Ja definitivno nisam taj!
    Pa mislim isto ljudi moji ak u dve godine ne napravis nekih 35000 sa autom kaj ce ti onda on?? A to ti je taman vremenski period za izmjenu ulja!
    Nije problem trošak izmjene kočionog ulja već kaj to vremenski dugo traje a i malo ti nagriza prsteke ak nisi pažljiv !<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

  23. #48
    turbo-limac
    Guest
    "oprema" za mijenjanje kocionog ulja kosta 20 kn ako imas kompresor za zrak, tak da to nije nikakav izgovor... ulje ode u k.... cak i ako se ne vozis...

    na autima s kojima se spanam nastojim to radit svake godine, max dvije.. iako ja obicno nes rastavim prije tog roka pa moram mijenjat ionako...

    na obicnim taljigalima priznajem da nisam bas toliko redovit, al evo i unac ima novu tekurcinu unazad dvije god...

  24. #49
    Fergazer od fiće
    Guest
    kaj se ne more s nekim rukavicama mijenjat da ne nagriza prsteke?

  25. #50
    turbo-limac
    Guest
    ma to nis ne nagriza osim laka na autu a osim toga lako se pere vodom.... uostalom nemas kaj to tu prckat s prsticima...

Slične teme

  1. kočnice
    By amadeus22 in forum Auto servisi
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 03-10-2004, 21:11
  2. Kočnice
    By ibiza in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 08-08-2004, 08:44
  3. Kočnice škriiiiiiipe !
    By iki in forum Auto servisi
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 01-06-2004, 12:39

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •