Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: BMW 525 tds

  1. #1
    vragek
    Guest
    Namjerav kupiti ovaj auto pa ak neko zna kakav je nek kaze.Auto je 97-99 i cijena je od 11 do 14. Svi su iz uvoza,francuska, njemačka,austria ili belgija-od kud je najbolje da je uvezen? Auto radi ko beba i tiše od novog 406 hdi sa origigi 30000, alfe 156 2,4jtd ili mog golfa PD115ks.Ko god ga prodaje kaze da ti auti idu na loz ulje ( jel to istina-to mi je vazno da znam da mu ne smeta ova naša super nafta jer su frendu rastavili pol golfa da ga odčade a od frenda stari na dvije god. starom scenicu sa 80000km dao 3000 eura da štetu od naše nafte. za hdi kazu da je super osjetljiv na našu naftu, a alfa da nije tolko). Kolko 525 troši i kak se ponaša s automatskom getribom, kakav je mmotor,jel se kvari i kaj se kvari ,elektronika ,ovjes? Razmišljam i o 156 2,4 jtd sa sport paketom , dal je on osjetljiv na naše gorivo i kolko troši? <br><hr>

  2. #2
    zlatni
    Guest
    mislim da je to odličan izbor.ako ima klimatronic i nešto opreme,ako je održavan i uredan to je dobra investicija.ti motori prelaze preko 500 000 i ne kvare se.vidim da te pati gorivo a s tim nemaš nikakvih problema jer je motor napravljen prije eurodiesela i guta sve živo.taj auto izgleda i ide odlično.

  3. #3
    cuore_pederativo
    Guest
    a posle turbina i sve drugo ide u qrac

  4. #4
    vragek
    Guest
    Oću auto kojem ne smeta kvaliteta nafte i koji se ne krade.To kaj je on star 7-8 god je i prednost jer je godišnji porez na njega mali.Neko će reći vozit auto na lozu je krađa ali loza je najbolje gorivo ( nema smeća i vode, a ja dok sam imo golfa2 on je sa lozom iso 160 a s dizelom jedva 140-zakaj onda plaćat skuplje gorivo koje je ujedno i puno lošije).Kolko taj BMW ide i jel istina da znaju otići na njemu turbine?<br><hr>

  5. #5
    f-toyota4
    Guest
    bmw koji si spomenuo je po meni IZVRSTAN auto..visoka klasa po super cijeni..pitanje je kako su održavani i u kakvom su stanju pojedini primjerci..
    ovo da je lož ulje kvalitetnije od npr eurodiesela>>obična glupost..ko ti to kaže ×××× bez veze

  6. #6
    Aero
    Guest
    Uzmi bez razmišljanja!

  7. #7
    vragek
    Guest
    jel ima ko od vas ovakav auto pa da moze rec kak je s njim zadovoljan<br><hr>

  8. #8
    f-toyota4
    Guest
    nemam ga,ali znam iz mnogih izvora da su bmw-ovi motori,konkretno dizelaši IZVRSNI..takav auto jako je kvalitetan..vjerojatno je da neće biti ozbiljnijih kvarova,a ako ih bude..automatski mjenjač i još pokoji dio može biti skup,ali ponavljam to nije vjerojatno..ja bi ga ODMAH uzeo to ima nekih 163ks ako se ne varam..mora da ide kao SAN

  9. #9
    Rossonero
    Guest
    Ovo je nekaj najgore kaj mozes kupiti za te novce. Ne radi konkretnog modela nego radi cijele koncepcije kupovine. Nikak se nebrem nacuditi takvoj kombinaciji. Otidji na mobile i vidjel budes da 90% dizelasa vise srednje klase godisnje ne prelazi ispod 60000, 70000km. A ima ih koji nakolju i daleko vise. Auto te klase i motorizacije koji stize iz uvoza, a jos je k tome i tolko star, razguzena je kanta. I nis vise. Taj auto nije kupil stari deda i drzal ga u garazi nego je iz njega iscijedjeno apsolutno sve kaj je valjalo. I da motor ide 500tkm, kaj me uopce ne zanima, jel si svjestan kolko toga se na autu potrosilo kroz sve te godine i kilometre?! Od kompletne mehanike pa do unutrasnjosti, obloga, siceva i svega ostalog. Osim toga, cijene nisu niske bez razloga. Bjezi od toga ko vrag od tamjana!

  10. #10
    Rapido
    Guest
    Rossonero u sridu!
    Nema šanse da se 525d 99 godina u normalnom stanju cijeni 14k€. To znači (kad oduzmeš PDV, maržu i troškove dilera, trošarinu), da ga je vani platio 6-7k€. Realna cijena za solidan auto tog godišta (s urednim papirima servisnom itd) vani je najmanje 12-13k€. Pitaj domaćeg dilera za servisnu knjižicu i originalnu knjižicu vozila.
    Općenito su cijene polovnjaka kod naših handlera jako niske za kilometraže koje auti navodno imaju. Servisnu knjižicu niko ne spominje.<br><hr>

  11. #11
    f-toyota4
    Guest
    mislim da bi čovjek sam vidio kakva je unutrašnjost itd
    a što se tiče motora,razguženosti auta i to..to nitko ne zna..vaši komentari mogu biti ispravno,ali i ne moraju..ja sam kupio izvrstan polovnjak srednje klase i taj auto je prošao već 250 000km i skoro je ko nov i dalje..ja sam ga dobio sa 80 000km

  12. #12
    zlatni
    Guest
    ja imam tds iz "97 i fantastičan je.sahranit će još puno korejaca i sl. i po cijeni i po ostalom. zato ako je normalno očuvan a trebao bi biti skoro kao nov za to godište kupujjj.

  13. #13
    zlatni
    Guest
    i toči šta imaš

  14. #14
    HDI
    Guest
    vragek, odlične savjete su ti dali Rossonero i Rapido, moja je preporuka da to dvaput pročitaš vrlo pomno.
    Moje iskustvo sa BMW-jcima govori tome u prilog, moji su bili doduše benzinci, ali su isto tako bili uvoz iz njemačke u "izvanrednom" stanju, skužio sam par stvari, bmw-jce vani kupuju ili mladci koji imaju puno love ili srednjogodišnjaci kojima taj autek služi za "evociranje mladalačkih dana", znaš ono, druga mladost i te fore, a takvi nimalo ne štede ni gas ni podvozje ni kočnicu, nerijetko imaju i "vezu" u servisu pa im vrate kilometražu a nakon toga ga prodaju na "istočna" tržišta po "odličnoj" cijeni....
    Odvedi auteka koji misliš kupit do nekog poznatog i dobrog mehaničara koji će ga detaljno pregledat, naročito podvozje, križ kardana, mjenjač, amortizere, upravljač itd...
    Motor je vjerojatno dobar, ali ni tu se nemoj baš previše pouzdati u "fin" zvuk, i istina je nije previše osjetljiv na našu naftu....
    BMW-jci se još uvjek dobro prodaju na istoku pa su vrlo često meta lopova, odi u mup i pitaj koliko ih se dnevno ukrade samo u Zg, mogla bi te zabolit glava....

    Bmw pruža dobar osjećaj u vožnji i mami uzdahe susjeda, ali ako nešto na njem "rikne" onda jaaaako veseli i mehaničare, ponosnom vlasniku (osim ako nije neki bogatun) tada nekako prestaje entuzijazam i blijedi mu ljubimčeva ljepota, naročito kad imaš posla sa "našim" majstorima....
    Moja je preporuka da ipak malo razmisliš, 14 kila eura ako se da recimo kao polog za leasing ili kredit može se ubost i finog novog auteka do recimo 30 ili čak 35 kila eura, to je već lova koja pruža odličan izbor...

  15. #15
    vragek
    Guest
    zlatni jel tvoj iz uvoza ili domaći ?
    Kolko ti troši grad,otvoreno i max speed ?<br><hr>

  16. #16
    Rapido
    Guest
    Evo, kad smo već kod rabljenih, upravo sam čuo na radiju: u Hrvatskoj ima 400.000 dužnika pod ovrhom, a od toga je 100.000 po osnovi kredita ili leasinga za auto.
    Bit će jeftinih mladih polovnjaka.

    <br><hr>

  17. #17
    Rapido
    Guest
    Inače vragek, ako se služiš s osnovnim njemačkim, možda bi ti bilo najbolje da auto potražiš kod ovlaštenog BMW dealera vani. To su auti s urednom prošlošću, najčešće povrat nakon isteka leasinga (pogotovo godište koje tebe zanima), vrlo često kupljeni i održavani u auto-kući koja ih sada prodaje. Zašto bi plaćao zaradu našeg dealera? Ja sam svojeg (bivšeg) kupio tako i nije mi bilo žal. Posjeti www.bmw.de i pročačkaj rubriku rabljeni. Na www.hak.hr imaš dosta dobro objašnjenu proceduru uvoza i izračun troškova.<br><hr>

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •