Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: Ringking!!

  1. #1
    Cezy
    Guest
    Novi najbrzi cestovni auto na Nürburgringu je DONKERVOORT TURBO!!

    I to na kakav nacin 7:18min!!!!!!!!

    To je 15 sec. brze od Carrere Gt i 16 sec brze od Gemmbale 750 Evo!!

    Evo vam dokaza sto dobro slozen Lotus super 7 sa cestovnom dozvolom moze!!

    RESPEKT!!<br><hr>I drive way too fast to worry about cholesterol...

  2. #2
    Cezy
    Guest
    Donkervoort almost 15 seconds faster than Carrera GT!
    Lelystad, 24th November 2004 - A few weeks ago, Porsche produced a fantastic performance with the Carrera GT, beating the three-year old lap record at the famous Nordschleife Nürburgring. The Nordschleife is considered to be one of the toughest circuits in the world which is used by various manufacturers for testing new prototypes. Last weekend, however, Donkervoort broke up the Porsche party in the cruellest of fashions. The brand from Lelystad smashed the record set by the German supercar by no less than 15 seconds. This performance means that Donkervoort has genuinely earned the title ‘fastest production car on the Nürburgring Nordschleife’. Driver Michael Düchting was presented with the trophy by the organisers

  3. #3
    GT
    Guest
    ja sam se vozio nekoliko puta po Ringu, platis 14 eura za jedan krug i uzivaj....probam barem jedanput u dva mjeseca da odem na Ring( samo proljece i ljeto ), vikendom kad je lijepo vrijeme, s××××m autputem za cas, nije meni daleko iz NL... odemo sa nekoliko auta , po 5 do 10 krugova uzivancije...bas je super Ring...
    Tamo dolaze ljudi sa svakakvim autima..od skupih limuzina..do friziranih Golfova 2...uvijek ima puno raje.

    to za Donkervoorta znam vec... Donkervoort ti je nizozemska firma koja radi auto po svojim imenom koji je baziran na Lotus Seven, isto tako radi i Catheram...

  4. #4
    Cezy
    Guest
    Blago tebi!!

    Nizuzemcima je blizu da i ima ih dosta koji dolaze na track day!!

    Meni bas nije blizu,al moram otic jednom prilikom.Inace stazu poznam napamet,nagledo sam se onboard video snimaka.

  5. #5
    WRX
    Guest
    Nurburgring je zakon...morat cu i ja otic..

  6. #6
    VERSO
    Guest
    baš je simpa "autić"

  7. #7
    Brock
    Guest
    Bravo!

  8. #8
    Cesare Fiorio
    Guest
    Hardcore! Respect! Kaj znači lagan auto...Ko je rekao jednom-mislim da Colin Chapman da je najveći neprijatelj sportskom autu masa. Ovi u Donkervoortu to dobro znaju....

  9. #9
    206 xsi
    Guest
    Pridružujem se čestitkama, bravo vodozemci BRAVO

  10. #10
    OS FIAT>>>
    Guest
    Nije ni cudo kad izgleda vise kao F-1 bolid nego cestovni auto.

  11. #11
    Cezy
    Guest
    Al gume,kocnice i sve na auto,pa cak i ovo krilo iza ima cestovnu dozvolu.

    Auto je na 20 kilometrara skinuo Porsche-u 911 carrera cijelu minutu.

    Hocu Super 7-micu!! )

  12. #12
    turbo-limac
    Guest


    Cekajte samo da se radical vrati...

    na prvom krugu, Radical SR3 turbo je iso 7:19, to im je ujedno bio i jedini krug jer im vise nisu dali....


    kad se vrnu s novim V8 modelom, sve ce perje letiti okolo....
    :URL=http://www.radicalmotorsport.com/news_folder/nordchliefe/index.php:http://www.radicalmotorsport.com:/URL:

  13. #13
    Black Knight
    Guest
    ma kaj... ima taj donkenvoortu klimu?


    nemojte me jebat... jos ce poregistrirat proslogodisnji ferrarijev bolid iz f1 na neku foru pa da vi vrijeme odma...


    to nije auto... to sto je to neko uspio poregat ne znaci nista...

  14. #14
    turbo-limac
    Guest
    nemojmo pretjerivat, ono s cim njemacki tjuneri idu napadat rekord takodjer se nemre svrstar u kategoriju "normalnih vozila..."

    ××××s ga, i donkevort i radical su street legal... to kaj se to svabama ne svidja je njihov problem...

  15. #15
    MONSTER
    Guest
    to za Donkervoorta znam vec... Donkervoort ti je nizozemska firma koja radi auto po svojim imenom koji je baziran na Lotus Seven, isto tako radi i Catheram...

    ma da????



    GT...sala mala....nego, koliko keša je to cudo u nizozemskoj????

  16. #16
    Brock
    Guest
    Ako ga kupuješ u kit-u onda i nije tak puno, samo... nemaš dovoljno love za platit Turbo Limača da ti ga složi... )

  17. #17
    Fresh
    Guest
    Kako to možete uspoređivati sa autom.

    Pa vidite na slici da je auto u zraku, šta je nekakvo magnetsko polje ispod njega.

  18. #18
    Black Knight
    Guest
    turbo-limac, meni to nije neka fora... mislim sve 5 sto se tice napadanja rekorda ali meni to tak nis ne znaci...

  19. #19
    turbo-limac
    Guest
    ma meni je fora kad se pojave neki tamo nizozemci s autom koji moze gotovo svatko sklepat u garazi i skinu rekord za koji su se natelili veliki njemacki tjuneri sa svojim 700+KS porscheima...
    inace Caterham seven i njegove replike su vrlo popularno sredstvo zabave u engleskoj, a likovi snjima idu se vozikat i po europi...

    inace, gledal sam dokumnetarac kad je jedan od tjunera iso skidat rekord s 911icom twin turbo naravno.... uglavnom vozio je roland Asch i to tak da se u××××s samo od gledanja videa..... al ××××ga nijemu nis pomoglo iskustvo, totalizirao je kola.....

  20. #20
    Brock
    Guest
    Gledao sam to na DSF-u...

  21. #21
    rs turbo
    Guest
    ja nisam

  22. #22
    Cezy
    Guest
    Pa Ring sam po sebi ima renome kao najopasnija i najbolja staza za trke.Pogotovo sad kad se na prirodnim ljepoticama poput Clamant Ferrand,Solitude,etc vise ne vozi.

    Upravo zato sto je staza kompletna,ima razlicite vrste asfalta,77 zavoja,razliku nadmorske visine od 300m,etc.. Sportauto magazin je izmislio taj pokal za Road legel cars.

    Sve sto je ispod 8:30min je vec za

    Sve sto je ispod 8min je za povracanje.

    Najveci problem kod cestovnih autu su gume i kocnice!! Koje su cesto u zadnjoj trecini kruga vec na kraju.

    Recimo Mini Works je na papirima prakticki jednak Civic-u type R.
    A Civic mu je na stazi uzela gotovo 10 sec. A zasto?? Ako mene pitate razlog su mali diskovi Mini-a i Dunlop 9000 koji se nemre mjerit sa S-03 Bridgestonicama koje su bile na Hondi.
    Zanimljivo bi bilo vidjet kako bi prosli ENZO i Maser Mc12.Problem je jedino sto njima izlazi onaj difuzor,koji bi na jednom jako brzom dijelu onda strugao po podu,a to moze biti kobno.

  23. #23
    Black Knight
    Guest
    ma to je fora slagat auto sve 5... entuzijazam, ovo ono, decki iz garaze.
    ipak mislim da donkenvoort ima love i nisu to bas samo decki iz garaze, evo gledo sam prije par tjedana kak se tu jedan super seven do pola slozen prodaje... lik ga godinama u garazi slago i sad vise nemre, dobio dijete, nije fer da dijete bude gladno radi njegovog auta...tuga, plac, auto ide dalje... pun ××××× je to para... pogotovo za nesto tipa tog donkenvoorta u pitanju, kit za super seven sam po sebi nije nes, jako puno se toga tu mora custom slozit..

    ali realno, mislis da porsche nemre slozit auto od 500 kila, limarijom od papira i to samo oko masine i vozaca i sl. stavit motor i skinut rekord tog donkenvoorta?

    to sto carrera gt ima dvozonsku klimu, xenon, grijane siceve, brdo opreme, deblji lim, sigurnost, airbagove, muziku, lijepu unutrasnjost s puno ×××××rija, elektriku, zadovoljava eko norme, kozu, gepek, centralno itd itd, i na kraju lici na nekaj... i opet sve to povecava tezinu auta pa ti treba vise konja za iste perfomanse, znaci vecu masinu... sve to zahtijeva jace, vece kocnice, felge, gume, jacu getribu, diff, sve dijelove jace... ovjes mu sve to mora drzati i ipak biti barem malo udoban, sve to treba trajati barem 150tkm a ne jedan krug po ringu...
    i onda dobijes auto od 1500 kila... i to je auto... i to ljudi voze...to porsche prodaje i to ljudi kupuju i placaju. a super seven je malo veci karting koji sluzi za povremenu zajebanciju...

    ×××× ga... svako ima svoj pojam auta...

  24. #24
    MONSTER
    Guest
    cezy.....ring ima 143 ili 144 zavoja...!


  25. #25
    Cezy
    Guest
    Nije istina!! Nordschleifa sam za sebe ima 78 zavoja.Cak kad i brojis zakrenute ravne dijelove.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •