Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: nova seat ibiza??

  1. #1
    INTERCOOLER
    Guest
    koja kvaliteta je seatovih vozila?? jeli se isplati kupit ibiza sa sdi motorom??<br><hr><font face="Courier" size="+1" color="red"></font>

  2. #2
    GT
    Guest
    jesi dosadan, prvo te zanimalo kad dolazi novi Clio i Clio opcenito..sad odjednom ibiza...

    imas znak lava...kupi Peugeot i prestani biti dosadan... :smile25:

  3. #3
    INTERCOOLER
    Guest
    ako neznaš odgovor-NE TRAŽIM TE DRUGO MIŠLJENJE.

  4. #4
    VERSO
    Guest
    ja to nebi uzimao!

  5. #5
    CosmoOS
    Guest
    sdi pa motor je okkk al samo za multikultivator

  6. #6
    206 xsi
    Guest
    Di si baš našao taj sdi??

    Kupi tdi ko svak normalan i budi normalan

  7. #7
    OS FIAT>>>
    Guest
    SEAT vozila su ti "najlosija" u VW programu.Ne mislim da su losa doslovno, ali recimo bas te nove Ibize su pune reklamacija.To znam iz jako pouzdanog izvora.
    Radi se vecinom o sitnicama.Sto se tice SDI motora, bas sam se jucer provozao u novom Polu sa tim motorom i moj dojam je da nije uopce trom.On je trom u Golfu, ali u Polu ili Ibizi nije.

  8. #8
    VTR
    Guest
    SDI nije trom??? A sto onda je. Nedavno sam vozilo novu Cordobu sa SDI motorom. Ako i uzmemo za pretpostavku da to kupcu nije tromo, tj. da zadovoljava njegova ocekivanja, zvuk i vibracije koji proizvodi su gotovo nevjerovatne za vrijeme u kojem zivimo. Auto trese, drnda i buci kao Golf dvica (a i motor je iz tog vremena)... Uzas.

  9. #9
    OS FIAT>>>
    Guest
    Neznam za Cordobu, ali u Polu je dosta tih i nije uopce bucan.Ja sam se jako iznenadio.Sjeo sam u taj auto sa puno predrasuda, ali sam izasao pomalo iznenadjen.

  10. #10
    VTR
    Guest
    Probaj C3 HDi, 206 HDi (ne 2.0), Toyotu D-4D, Clio DCi... pa onda probaj Pola SDi. Tako zastario motor nudi jedino WV i to samo za "istocna" trzista... Cak su im TDi motori zastarjeli

  11. #11
    T-IE
    Guest
    Ma po čemu su im TDI zastarjeli molim te? Imaju drugačiji sistem ubrizgavanja nego Common rail i ubrizgavaju pod većim pristikom nego Common rail, i jedino što su nešto bučniji nego common rail, ali su zato i brutalniji.

    A šta se tiče SDI-ja, evo prijatelj ga ima. I uopće nije bučan, niti što trese unutra.

  12. #12
    Cezy
    Guest
    Atnosferski diesel ima jednu jedinu prednost nad modernim dieselima,a to da su trajniji i izdrzljiviji.Nema turba,nema common rail-a,nema iterkulera,etc.. Sto manje djelova jedan motor ima to je manja sansa da bu nes riknulo.

    A sta se Ibize tice,auto je cist ok! Moja cura je prije imala 1.4 75cv i auto nije radio nikakve probleme.

  13. #13
    VTR
    Guest
    TDi ti je izasao 1989 g. i proizvodi se u gotovo neizmjenjenom obliku. Motor snagu razvija u jako kratkom podrucju okretaja (izmedu 2000 i 25oo o/min) te prije i poslije tog podrucja djeluje neuvjerljivo. Ima puno jaci zvuk od Common Rail motora i losije preformanse. Ako sumnjas, pogledaj tehnicke karakteristike Golfa 2.0TDi 140 KS i npr. Citroen C5 2.0HDi 136 KS. Iako je C5 veci i tezi, ima gotovo 1 sec bolje ubrzanje od Golfa, vecu max.brzinu i bolja meduubrzanja. Uz sve to ravnomjernije vuce (varijabilna turbina i varijabilni ventili...), a o buci da i ne govorim

  14. #14
    Cezy
    Guest
    Ako auto ima prve 3 brzine kratke a 4. i 5. bolesno dugacku,onda ce na papirima imati bolje ubrzanje do 100 od konkurencije i isto tako bolju spicu. Na papiru uvjerljivo bolji auto,al kad to probas u praksi vidis da se auto vozi puno losije.

  15. #15
    VTR
    Guest
    Ne moj cezy, na papiru su podjednaki a u stvarnosti je jos i veca razklika. Nedavno sam rentao Xsaru Picasso 1.6 HDi 16V 109 KS. Kako sam vec imao raspravu sa prijateljem koji radi u Seat-u, odmah sam otisao do njega i malo smo ga usporedili sa Alteom 1.9TDi 105 KS. TDi mu nije ni blizu. A ima vise kubika i triba bi biti brzi.

  16. #16
    alfa099
    Guest
    SDI= samo da ide...

  17. #17
    VTR
    Guest
    ) ) )

  18. #18
    VTR
    Guest
    Ali ima nesto i pozitivno... Ako kupujes SDi ili TDi, onda Seat i nije lose rjesenje. Tj., i najbolje je rjesenje u WV grupi. Za razliku od ostalih WVa, ovaj barem dobro izgleda

  19. #19
    alfa099
    Guest
    ...i jeftin je...

  20. #20
    VTR
    Guest
    Testirao sam novu Alteu, i osim TDi motora, auto me odusevio...

  21. #21
    cdti
    Guest
    dobar je to auto !
    ali da je c5 brzi od golfa to ne vjerujem bas !

  22. #22
    VTR
    Guest
    A zasto ne vjerujes??? Testiraj, poglegaj rezultate po casopisima. Pa sto je taj Golf? Inace, nije sporiji samo od Citroena, nego i od svih ostalih sa slicnom konjazom. Na usporednom testu sa Alfom 147 ona ga ostavlja od 0-100 za citavu duzinu auta.

  23. #23
    cdti
    Guest
    ok,nisam vozio ni jedan auto.ali sam mislio ipak je golf za klasu manji. eno pogle na opel temi podatke o astri,golfu i focusu !

  24. #24
    f-toyota4
    Guest
    mislim da je nova ibiza predivna
    frend ima stari sa SDI motorom..i složio bi se da nije troma..istina frend je para,ali ide jako dobro..čak i kad je nas 3(po 100kg) u autu..1.9 motori su jako dobri..ali isto nisu imuni na ×××××rije..pogotovo loše gorivo...moja preporuka je možda bolje 1.4 TDI..75 ks,puo manje će trošiti i ići će punoo bolje

  25. #25
    T-IE
    Guest
    VTR:
    "TDi ti je izasao 1989 g. i proizvodi se u gotovo neizmjenjenom obliku. Motor snagu razvija u jako kratkom podrucju okretaja (izmedu 2000 i 25oo o/min) te prije i poslije tog podrucja djeluje neuvjerljivo. Ima puno jaci zvuk od Common Rail motora i losije preformanse. Ako sumnjas, pogledaj tehnicke karakteristike Golfa 2.0TDi 140 KS i npr. Citroen C5 2.0HDi 136 KS. Iako je C5 veci i tezi, ima gotovo 1 sec bolje ubrzanje od Golfa, vecu max.brzinu i bolja meduubrzanja. Uz sve to ravnomjernije vuce (varijabilna turbina i varijabilni ventili...), a o buci da i ne govorim"

    Nije to baš tako. Prvo Golf 2,0 ima 9,3 do 100¸, a C5 HDI 136ks ima 9,6.

    Prvi 1,9 TDI je istina izašao 89 i imao je 90ks uz moment od 210nm pri 1900rpm. Imao je klasično ubrizgavanje goriva. Ubrzanje do 100 mu je bilo oko 13sec (ovisno u kojem je bio modelu i kakav je bio mjenjač).

    Dok je zadnji 1,9 TDI imao 150ks (odnosno čak i 163ks) uz moment od 330nm pri 1800 i uz ubrzanje do 100 oko 8,5sec. Svi TDI motori osim ovog najstarijeg sa 90ks su imali varijabilnu turbinu.

    Pa ako ti je to isto ko i 89.g onda ok.


Slične teme

  1. seat ibiza 1.4 16V
    By znatiželjni in forum Auto servisi
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 23-04-2003, 22:29
  2. seat ibiza nova
    By 594krešoah in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 04-07-2002, 22:34

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •