Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 107

Tema: Foto strucnjaci pomagajte

  1. #1
    mc
    Guest
    Sogi trazi digitalac za oko 2000 kn, pa me zamolio da mu potrazim kaj se moze dobiti za tu lovu. Izdvojio sam nekoliko modela koji mi na papiru djeluju solidno, ali mi fali ponesto iskustva, pa bi moliio da mi pomognete korisnim informacijama.
    Evo kandidata:


    · 8x zoom (36-290mm coverage) with high-speed autofocus and Macro
    · 3.2 megapixel imager for images up to 2048 x 1536 pixels
    · 1.5-inch color LCD with 113,000 pixels
    · Eyelevel color viewfinder with 98% coverage
    · Program AE, Aperture priority, Shutter priority and Manual exposure modes
    · Shutter speeds from 15 seconds to 1/2000 in Shutter priority and Manual exposures modes
    · Digital Program modes: portrait, sports, night portrait and sunset
    · Multi-segment, center-weighted and spot metering modes
    · 640x480 / 320x240 motion video at 15fps/30fps, length limited only by SD card capacity
    · Automatic noise-reduction for one second or longer exposures
    · 5 white-balance settings including custom settings
    · Digital Effects Control for contrast and sharpness
    · Color modes: Natural, Vivid, B&W, Sepia
    · ISO Sensitivity: Auto, 50, 100, 200, and 400 equivalents
    · Playback/QuickView with histogram feature
    · Data imprinting that records date, time and descriptive information on an image.
    · Powered by four standard AA type batteries
    · USB connectivity for Windows and Mac OSX
    · PictBridge, Exif Print, and Epson PRINT Image Matching II compatible <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  2. #2
    mc
    Guest

    Rezolucija: 3 Megapiksela
    Optički zoom: 8 x
    Digitalni zoom: 4 x
    Tražilo :240,000 piksela elektronsko tražilo
    Fokus: Auto/Manual
    Brzina zatvarača: 16 – 1/1000 sek.
    Balans bijele boje: Auto, Na 1 dodir, sunčano, oblačno, žarna nit, fluorescentno 1, 2, 3
    Ugrađena bljeskalica
    Red eye reduction
    Snimanje u nizu: 2.7 snimke u sekundi, do 12 slika u HQ načinu
    Snimke: JPEG (DCF: "Design rule for Camera File system"), TIFF (bez sažimanja), Exif 2.2 podržan, Print Image Matching II podržan, DPOF podržan, DPS.
    Video zapis: QuickTime Motion JPEG®, 320 x 240, 30 okvira po sek
    Zvuk: WAVE format
    Dimenzije: 104,5 (Š) x 60 (V) x 68,5 (D) mm
    Težina: 280 g
    Memorija: XD picture card
    Interface: USB, AV izlaz
    <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  3. #3
    mc
    Guest

    Optički zoom:3x
    Digitalni zoom: 4x klizni
    Rezolucija: 4 Mpiksela
    Monitor: 1.8 inčni kolor TFT LCD zaslon s 85,000 piksela
    Sustav mjerenja svjetla: Digitalno ESP mjerenje, Spot mjerenje
    Kontrola ekspozicije: Program AE
    Programi snimanja: Portret, Autoportret, Noćna Scena, Krajolik, Krajolik s portretom
    Brzina zatvarača: 1 – 1/1000 sek. (Noćna Scena do 2 sek.)
    Balans bijele boje: iESP auto, Sunčano, oblačno, žarna nit, fluorescentno
    Ugrađena bljeskalica
    Obrada slike: TruePic Turbo, pixel mapping, smanjenje šuma kod Noćne scene
    Snimke: JPEG (DCF: "Design rule for Camera File system"), Exif 2.2 podržan, Print Image Matching II podržan, DPOF podržan
    Video zapis: QuickTime Motion JPEG®* 48 sekundi sa karticom od 16 MB
    Zvučni zapis: WAVE kompatibilan
    Direktan ispis (DPS ): PictBridge podržan, za direktan ispis preko kompatibilnih pisača
    Dimenzije: 108 (Š) x 57,5 (V) x 36.5 (D)
    Težina: 165g
    Memorija: 16 MB xD Picture
    Sučelje: DC ulazni terminal
    USB Auto Connect sučelje (storage class),
    Video izlazni terminal.
    <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  4. #4
    mc
    Guest

    Rezolucija: 5.1 megapiksela
    Optički zoom: 3x
    Digitalni zoom: 6x
    Automatski/Manual fokus, balans bjeline
    Brzina blende: 30-1/1000s
    inimum Focus Distance 19.7" (50cm)
    Macro Mode 3.9" (10cm)
    Vrsta kompresije: JPEG
    Memorija: Memory Stick 32 MB, podržava Memory Stick Duo, Memory Stick Duo PRO
    Interface: USB, Video izlaz
    Dimenzije: 117x53x35 mm
    Težina: 190 g<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  5. #5
    mc
    Guest
    SAD VI... ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  6. #6
    piquet
    Guest
    frend koji je fotograf kaže marka olympus.
    ali kao jedinu važnu stvar je napomenuo optički zoom.

  7. #7
    mc
    Guest
    I ja mislim da je s Olympusom tesko promasiti. Moj favorit bi bio C-725 (drugi po redu), ali se zbog relativno niske cijene (cca 2050 kn) bojim da tu postoji neki catch. <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  8. #8
    Brock
    Guest
    Kume!!!

    Ja upravo prodajem Sony P10!

    5MP, metalno kućište, kartica od 128MB i 32 MB, 3 * optički zoom, snimanje filmića sa zvukom u 640*480, litijska info baterija, punjač, kablovi, 2 torbice, bla, bla, vrlo usčuvan, još je pod garancijom za 2000kn.

    Ja sam ga platio 2500kn (bez PDV-a), kartica je bila oko 500kn, torbice oko 100kn...




  9. #9
    mc
    Guest
    Ma sve 5 kompa, ali ti to njemu treba za poklon, pa mora biti novi... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  10. #10
    Brock
    Guest
    Aha...

  11. #11
    The ŠULE
    Guest
    Treće odozgora je moj. Solidan.

    Samo da ovo što brže skonča! )

  12. #12
    mc
    Guest
    Jel to i zeni govoris? <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  13. #13
    Brock
    Guest
    :smile25: :smile23: :smile25:

  14. #14
    S16
    Guest
    Prvi mi najprofesionalnije izgleda. )

  15. #15
    S16
    Guest
    "I ja mislim da je s Olympusom tesko promasiti. Moj favorit bi bio C-725 (drugi po redu), ali se zbog relativno niske cijene (cca 2050 kn) bojim da tu postoji neki catch. "


    Da, postoji - samo 3 mpixela...

    Inače, onaj olympus ispod sa 4 mpixela bi bija moj izbor. Sony definitivno ne jer mi ga ima prijatelj i nisu mi slike nešto posebno.

  16. #16
    Bmw Touring
    Guest
    asti srce evo ga opet



  17. #17
    S16
    Guest
    Šta, mc sa svojim dvojbama? )

  18. #18
    mc
    Guest
    MC ponovno jase. Iiiiiiiiiii-haaaaaa.... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  19. #19
    Bmw Touring
    Guest
    idem popit aspirin za glavu

    :smile25:

  20. #20
    Brock
    Guest
    S16: "Sony definitivno ne jer mi ga ima prijatelj i nisu mi slike nešto posebno."

    Ma nemoj...

    I inaće... megapixeli nemaju veze sa kvalitetom slike i klasom fotića...

  21. #21
    S16
    Guest
    Ja dynamico... :smile25:

  22. #22
    Rossonero
    Guest
    MC, catch glede C725 je taj da je to sam pocetak ultra zoom serije i C725, C730 i C740 se odavno ne proizvode. I osim tih modela na trzistu su vec i C750 (moj stari fotic), C765 i zadnji iz UZ serije C770 koji sad imam. Znaci, vec je puno modela doslo iza C725. Moras paziti da nije rijec o refurbished modelu koji su uvijek jeftiniji i ima ih hrpa na trzistu. U Americi ti moraju reci da kupujes refurbished fotic (stari, koristeni modeli koji su vraceni u tvornicu, popravljeni i dovedeni u prvobitno stanje), ali ne vjerujem da je ista situacija i kod nas. Zato, oprez.

    I drzi se marke koja zna napravit fotic, a Sony nek se bavi nekim drugim stvarima.

  23. #23
    Brock
    Guest
    Dobro... onda neka se svi "foto" proizvođaći vrate na proizvođenje klasičnih aparata, jer u digitalnom svijetu nemaju šta tražit.

  24. #24
    Rossonero
    Guest
    Ajde Brock nemoj se sad ljutit jer ti imas Sony. Svako ima pravo na svoje misljenje. Ja samo pisem svoje iskustvo. Nis osobno. <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

  25. #25
    Brock
    Guest
    Ja imam Sony i Minoltu.

    Ne ljutim se.. pa, raspravljamo, ne? )

    Jedna stvar su klasični fotići, a sasvim druga digitalci. A Sony već puno, puno godina radi video kamere i ima nekog pojma. Sad koristi i Zeiss-ove leće koje su među najboljima na svijetu.

    Dakle... nije za generaliziranje da tu nema kaj radit.

Slične teme

  1. Foto radari
    By gost222 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 26-11-2004, 15:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •