Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 65

Tema: Alfa 156???

  1. #1
    CosmoOS
    Guest
    Vozam Calibru već 6-7 godina i zaista nemam nikakvih primjedbi, ali u zadnje vrijeme me 156-ica jednostavno bode za oči..1.8TS..mislim da nije potrban jači motor, a kontam da ih po salonima rabljenih ima jako puno i da su dosta povoljne, te daju se uz garanciju od najmanje 6mjeseci..Pa tako model iz 2001 može se naći sa full opremom i za manje od 10000EUR-a ..mislite li da je to pametna investiicja? NAime nikada nisam vozio alfe i neznam kakva je kvaliteta i trajnost tih automobila, pa vaš savjet mi dobro dođe..<br><hr>

  2. #2
    cdti
    Guest
    na krivom si forumu. )
    odi na www.alfa-klub.tk

  3. #3
    activa
    Guest
    .. dobar izbor ..!!
    .. motori odlicni , design izuzetan , osecaj u voznji nezaboravan .....!!

  4. #4
    Cezy
    Guest
    Da ti pravo kazem ja sam se isto vec zamislio.Stvarno ih ima puno a auto mi je jos uvijek krasan. Solidan 1.6 mogu dobit za 6 somova. Al ovo 2001 za ispod cenera,hm bojim se da to nebu islo.

    Auto sam po sebi neradi neke probleme,manje vise se sve mijenja na 100 hiljki. Inace treba pazit na te varijatore faze koji rikavaju.Neki fuser ce ti to zamjenit za sitnu lovu,a ima ih koji ce trazit i 250 ojra. Osim toga decko koji radi u najboljem Alfinom servisu na podrucju austrije mi je rekao da su na T.s. bregaste ko od kartona.

    Ponavljam ja bi rado jednu 1600 u nekoj dobroj boji.

  5. #5
    Bmw Touring
    Guest
    jedina Alfa 156 koja me privlaci i koju bi mislio kupit da je prilika je Alfa 156 Sportwagon 1.9 JTD ili 2.4 JTD

  6. #6
    T-IE
    Guest
    Ja bi se svake polovne Alfe klonio i zaobilazio ju. Pričao je jedan lik šta radi u auto-kući da od 6 Alfi šta su prodali ove godine, a riječ je o 156-ama , 145-ama i 146-ama 4 ih stalno ima neke probleme i non stop se vraćaju na popravak (još im vrijedi garancija od 6mj.). Govori da su Alfe izuzetno osjetljive ako ih neredovito servisiraš i ne paziš na njih i onda to kasnije auto naplaćuje višestruko. Kaže da oni uvoze te aute iz Italije gdje u 4-5g pređu preko 200000km uz pitaj boga kakvo održavanje i onda ga oni prodaju našim kupcima koji se uglavnom "usreće". Tako da ja bi u svakom slučaju izbjegavao Alfe osim ako ne kupuješ od nekog koga znaš kako se odnosio prema tom autu.

  7. #7
    Aero
    Guest
    Pogledaj si na alfa-klub.tk na forumu, možda ti oni mogu preporučit koji dobar primjerak ili pomoći pri kupnji.

  8. #8
    INTERCEPTOR
    Guest
    To je govno od auta, nemoj to kupit. Čim je talijan to slago ne može valjat.

  9. #9
    Bmw Touring
    Guest
    sta al ti je nesto riknulo na Puntu CEP?

  10. #10
    cdti
    Guest
    slažem se interceptor.vidim konacno si se opametio !

  11. #11
    INTERCEPTOR
    Guest
    To nije moj Punto ) Uglavnom taj Punto je platio vlasnik kadetta i on misli da je fiat govno. To je tako, talijanski auti u pravilu rikavaju van normale ljudima koji tvrde da su ××××××. Ne znam zašto je to tako.

  12. #12
    cdti
    Guest
    sad ti kupi kadetta pa da vidimo jel vrijedi i obrnuto !

  13. #13
    INTERCEPTOR
    Guest
    Ne, kadett rikava, al to izgleda opelisti ne smatraju pod kvar jer auto ipak vozi :smile25:

  14. #14
    cdti
    Guest
    pa ×××× ga cep,mi smo imali kadetta i osim hrđe nikakvih problema nismo imali !

  15. #15
    OS FIAT>>>
    Guest
    Razmisljao sam i ja o polovnoj Alfi 156, ali me razum ipak odvratio od nje.Mislim da se u vecini slucajeva nije pametna kupnja polovne Alfe.

  16. #16
    Cezy
    Guest
    Pa ja bas mislim da je.Jel i ovak i onak dodes na isto,a btw svi su polovni auti macak u vreci.

    T.s. motora imas po furdama ko blata!!

    Kupit cu 2 ili 3 komada,pa kod ovo skurim ide novi nutra.

  17. #17
    CosmoOS
    Guest
    Zanimljiva mišljenja...Ali ako se zaista radi o stvarnoj kilometraži koje prodavači navode od 40-70-80tkm za 2000/2001.god ja zaista mislim da ne bi smjelo biti problema s tim autima ako je opet ponavaljam kilometraža prava!I najobičniji yugić je u stanju razvaliti dvostruko više i stvarno nemislm unatoč tome što ga je talijan napravio, da ga je radio za životni vijek daleko iznad 200 000tkm!

  18. #18
    alfa099
    Guest
    ...kupovina polovne Alfe 156 je pametan potez ako kupuješ od poznate osobe koja ti može dokumentirati povijest, servise, kvarove, oštećenja...BJEŽI OD UVOZA!

  19. #19
    alfa099
    Guest
    ...btw, imat ću na prodaju moju 156 SW 1.9 JTD...u travnju...

  20. #20
    Bmw Touring
    Guest
    biljezim se sa stovanjem )

  21. #21
    Cezy
    Guest
    A netreba vjerovat na sve kaj ljudi pricaju po okolo.Taj auto je jako pouzdan po meni,ali nije idealan.

    Pa stare alfe su radile velike kilometraze ak su je vozili ljudi a ne zivotinje.Mi smo 80-tih imali u obitelji prvo GTV a onda Giuliettu.Znale su radit probleme,al nikad nisu stale na cesti,niti nam ispraznile novcanik do kraja na razno razne popravke.

    A 156 je 200 godina po kvaliteti i robusnosti ispred tih starih alfi.

    Recept je:
    Kad ju kupis,odmah novo ulje,filtere,remenje.

    Ne kurit na hladno!
    Gledaj da je ulje uvijek na max. i koristi neko kvalitetno.
    Na dugim autobahn etpama vozi na 70% od max. brzine auta,ali ne vise.
    Gledaj da hladenje funkcionira kak se spada.I mjenjaj potrosni matrial 2-3000km prije nego sto pise u knjizici.

    I garantirano ces zavrtit 300 000 hiljki.

  22. #22
    alfa099
    Guest
    ...kupio bi?
    ...nachipirana je na 140 KS, besprijekorna, ima pragove iz sportpaketa ali nije spuštena niti tvrda, plava s plavim unutra, sad ima 54tkm, dakle, max 60 somova do travnja, dva kompleta guma, Valenčić ju je održavao, 2001. godina proizvodnje...ići će ispod cijene, jer sam nešto zaradio otpisujući trošak leasinga, pa će bit baš povoljna...a ja sam na putu da kupim X5...

  23. #23
    CosmoOS
    Guest
    Sve to i za Calibre vrijedi tako da je to općepoznata stvar!

  24. #24
    Bmw Touring
    Guest
    ...kupio bi?
    ...nachipirana je na 140 KS, besprijekorna, ima pragove iz sportpaketa ali nije spuštena niti tvrda, plava s plavim unutra, sad ima 54tkm, dakle, max 60 somova do travnja, dva kompleta guma, Valenčić ju je održavao, 2001. godina proizvodnje...ići će ispod cijene, jer sam nešto zaradio otpisujući trošak leasinga, pa će bit baš povoljna...a ja sam na putu da kupim X5...



    Samo javi kad bude na prodaju.Na proljece i ja mislim prodat nekog od dva Bmw-a pa ako se poklopi lako se dogovorimo

  25. #25
    Aero
    Guest
    Kaj buš prodao E39?

Slične teme

  1. Alfa 33 1,7ie
    By Kas in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 11-05-2003, 13:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •