Stranica 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikazujem rezultate 76 do 89 od 89

Tema: Cini se da cu opet postati opel-fahrer

  1. #76
    f-toyota4
    Guest
    ali,to je puno novca uloženo, i strpljenja..koliko košta samo turbina..treba intercooler uz to?
    i ko to može sve skupa DOBRO složiti i uskladiti?

  2. #77
    Black Knight
    Guest
    turbina originalna je 700 eura... generalka se da napravit za 1000 eura... reparacija 4x4 isto za somica i za onih 500 eura instalaciju oko motora sredis kolko moze..

    dakle ja pricam o obnavljanju auta u serijsko tvornicko stanje.

    poanta jest da je pametnije kupit "razvaljenu" kalibru za 3 i kusur soma eura pa za jos 3 soma obnovit auto da bude ko nov(barem sto se masine tice) nego kupit kalibru turbo "u dobrom stanju" za 6-7 soma eura jer ta sigurno nije u tak dobrom stanju u kakvom bi ova prva bila nakon ulozenih 3 soma eura..

    meni je samo bitno da je limarija ok jer limarija kolko god je bila dobro slozena nakon nekog karambola nije dobra ko tvornicka... a sve ostalo se da dovest u red tj. originalno stanje..


    a ovo ostalo sto se tice tuninga. ja bi se time bavio eventualno tek nakon sto napravim sve ovo gore nabrojano.. na××××vat umoran motor koji je preso 200tkm nema nekog smisla.. uostalom generalka na motoru od 200tkm u neku ruku i jest tuning jer nema boga da karike na 200tkm drze tvornicku kompresiju..


  3. #78
    Black Knight
    Guest
    ali eto sto se tice tuninga i uskladjivanja, postoje firme u njemackoj koje se bave iskljucivo tuningom C20LET motora i njihovi kitovi su instalirani na vrlo mnogo auti i to je sve skupa vrlo pouzdano i dobro slozeno.. pogotovo kad znas da su izvukli i 700 konja iz tog motora i izvlace i dalje onda ti se stage 3 kit od 315 konja cini kao macji kasalj za taj motor...

    ali prvo restaurirat sve i onda stage 3 je najbolja ideja... preko 350ak konja vec getriba i pogon tesko podnose tako da osim tuninga motora se treba bacit u jos dodatne troskove ojacavanja ako ne zelis mijenjat getribe svakih pol godine... a za to pak treba otici u svicarsku u jedinu garazu kaj to sluzbeno radi za opel ako zelis da ti to neko napravi kak spada... uglavnom neisplativo... auto jako dobro ide i sa 204 konja... 6.2s do 60 milja... i to sa blokadom turbine u prvoj brzini...


  4. #79
    Rossonero
    Guest
    <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

  5. #80
    CosmoOS
    Guest
    Zato ja nevozim turbo, već 16V i onih 150KS mi je sasvim dovoljno, a i životni vijek tog motora je puno puno duži..tako da ja sretan ) )

  6. #81
    Black Knight
    Guest
    ×××× ga, turbo je turbo...

    evo ja sad posto vozim 2.0 16v N/A mogu vrlo lijepo napravit usporedbu..

    konji turbo auta su negdje 20-30% "jaci" od obicnog...

    recimo punto GT, ima 136 konja, 1100 kila, kadett gsi 2.0 16v ima 150 konja, 1000 kila... punto GT je brzi do 100km/h.. kad se upali turbina na 3000-3500 okretaja vec dobijes 210nm momenta i drzi 200nm do 6500... to je turbo shus... kadett naprimjer sa 150 konja nikad ni ne dodje do 200nm.. a taj svoj maximum od 190ak nm ima samo na trenutak i to na visim okretajima..

    tako da turbo auto s manje konja u biti ima bolje ubrzanje do neke granice... ne moras ga ni toliko vrtit kako tu mnogo ljudi misli, jer na 3000 okretaja sto nije puno, auto vec leti, i to stvarno mislim da leti jer jednostavno razvije vec tad maximalni moment i to je to...

    kadett zato puno bolje reagira na gas, pogotovo u nizim okretajima, linearnije razvija moment, sto mozda nije tako uzbudljivo ko turbo kick ali realno cini auto vozljivim.. i na kraju kadett opet ima veci top speed jer ipak ima 150 konja..
    isto tako taj turbo sus na turbo autima s prednjim pogon cini auto jos dodatno neupotrebljivim jer ti je prva brzina prakticki neupotrebljiva a i u drugoj kotaci lete na sve strane...

    ali zato 4x4 rjesava taj problem i omogucuje prenosenje turbo kicka na cestu u punoj slavi..

  7. #82
    S V T
    Guest
    Samo da se pohvalim da sam maloprije vozio Asconu A 2.0 Turbo! Fina kolica! <br><hr><font size="+1" color="blue">×××× air bag, die hard!</font>

  8. #83
    f-toyota4
    Guest
    sve je to divno i krasno!
    ima tko iskustva sa tvorničkim chip tuningom? npr kada servis nudi ugradnju modula za povećanje snage sa konkretno 110ks na 140ks? radi se od TD motoru? što mislite o tome?

  9. #84
    piquet
    Guest
    ugrađuj!

  10. #85
    rs turbo
    Guest
    bez razmišljanja

  11. #86
    Black Knight
    Guest
    ja osobno mislim s obzirom da nijedan novi auto vise nece radit vise od 10 godina da slobodno chipate te masine i gazite ih, jer interni dijelovi motora ce gotovo sigurno nadzivjet ostatak masine i auta uostalom...

  12. #87
    OS FIAT>>>
    Guest



    Opel kvaliteta.

  13. #88
    Black Knight
    Guest
    kaj, decki provjeravaju jel rucna drzi

  14. #89
    rs turbo
    Guest
    Postižu brzinske rekorde


Slične teme

  1. Kako postati Alfist
    By Forum Master in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 48
    Posljednji post: 04-04-2003, 20:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •