Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 89

Tema: Cini se da cu opet postati opel-fahrer

  1. #1
    Black Knight
    Guest
    Cini se da cu opet postati opel-fahrer, ali nazalost nije u pitanju kalibra turbo... jos..

    mijenjam svoj punto GT za GSI 2.0 16v trulez privremeno dok ne sjedne neka lovica za kalibricu turboopet...

    dosadio mi je punto kojem izlijece sipka od ulja, sve je masno, auto trza, svi mehanicari u gradu me znaju... a i ispravan je u kurcu jer auto stvarno prelose lezi...i crven je... uzas...
    istina, kad auto ide, onda stvarno ide, ali samo ravno i samo po suhom... sve ostalo je samoubojstvo...

    beskrajno mi je zao radi tog izleta u spagetarsku auto industriju, kajem se i cvrsto obecajem - nikad vise.

    <br><hr>

  2. #2
    cuore_primitivo
    Guest
    nazalost si na takav nacin konacno i ti dosao pameti. ) sori zbog love koju si nizvodu bacio,i samo naprijed sa trulezi gnojpel je ipak miljama ispred polu-kanto-krs-krama-dreko-industrijskih proizvoda made in italy...

  3. #3
    Brock
    Guest
    Pa, ja ti želim puno, puno sreće...

    I da izgleda ovak nekak...








  4. #4
    INTERCEPTOR
    Guest
    No coment.

  5. #5
    Black Knight
    Guest
    vjerovao ili ne, ima 5 vrata, neka cudna verzija za svicarsko trziste... nema ni digitalne cukice..

    prvi lak a trulkast je.. nevjerovatno.. ali bas me briga...

    zato ima lexmaul ram induction usisnu granu, ide ko lud..



    <br><hr>

  6. #6
    INTERCEPTOR
    Guest
    Black u vezi punta ti imaš problema zbog dvije moguće stvari.

    1. nije žvaka za seljaka
    ili
    2. bez alata nema zanata.

    Vjerujem da je ova druga stvar.

    Jedan posjet ovlaštenom servisu u Italiju bi rješio problem.

    I ne znam zašto kriviš auto, a ne mehaničare. Krepao jedan element i sad je auto ×××××× jer ti mehaničari nisu pronašli kvar pa si sve izmjenjao zbog toga, a uopće nisi trebao.

    Nadalje auto leži onako kako se očekuje, mala kahlica sa turbo motorm i prednjim pogonom. Kako bi trebao ležati, kao calibra 4x4 možda?

    <br><hr><font face="Courier"></font>

  7. #7
    Black Knight
    Guest
    mogao bi lezati kao saxo vts recimo, ne?


    i upravo tako, sve sam izmjenjo a jos uvijek ne radi...

    nije bitno, mozda je bas moj bio presjeban za bilo sta... ne zelim vise razmisljat o tom autu, zelim to zaboraviti...


    a ovo s italijom je vrhunac gluposti... pa nije to maserati da ga idem servisirati u italiju vec glupi punto...

  8. #8
    Cezy
    Guest
    Puno srece Blacki,sa novim prometalom,nadam se da ce to dobro sluzit.

  9. #9
    Black Knight
    Guest
    hvala, valjda ce izdrzat par mjeseci moje torture

  10. #10
    INTERCEPTOR
    Guest
    Problem punta je turbo koji brutalno se oslobđa dosta momeenta i to ga ×××× jer ima prednji pogon i malu karoseriju. Saxo je atmosferac sa manje momenta. Da je atmosferac stvar bi bila dosta drugačija.

    Je to je glupi punto, al vidiš na puntu od cure bi u ovlaštenom servisu promjenili lambda sondu i mjerač pritiska, nezavisni mehaničar koji je dobar, ima prastari apArat za dijagnozu iz kojeg mora sam očitavati.


    A gle čuda jedan posjet trstu i spajanje na mali komp izbacuje crno na bijelo lambda sonda i mjerač pritiska, ali to nije to jer ti auti imaju grešku na centralini, sonda samo ima krivi signal jer je senzor u k..., treba reprogramirat centralinu i promjenit senzor.

    Kod nas bi mi u AC-u promjenili sondu i senzor i opet bi se desila ista stvar.
    Vjerovatno ni ne znaju za greške na 1.2 16V.

    Stvar je u tome da su oni upućeniji u kvarove koji se mogu događat na tim autima, imaju najnovije fiatove kompove, tamo je više jedinki prošlo kroz ruke meh. I što je najvažnije - oni ne znaju za popravak tipa "ako nije sonda, onda je afm, ako nije afm, onda je centralinn itd..."


  11. #11
    piquet
    Guest


    ovakav spec. model je imao frend sa 8v motorom.
    patosiran sa koni štelajućim am.
    kožni recaro sicevi conoly leather, digitalna ploča i najmanji volan koji sam imao u rukama.
    često su se 16v čudili kako to ide!

  12. #12
    Cezy
    Guest
    Cep izgubio si!!

    Covjek ce prodat Rolls-a zato sta sa njim nije bio zadovoljan.

  13. #13
    drugmirko
    Guest

    eh blackie... mani GSI. nabavi si nešto ovakvo:




  14. #14
    drugmirko
    Guest
    ta crna makina bi ti bolje išla uz nick... a i znaćka s zmajem na nosu mu je isto više cool neg Opel... onak više viteški ) .<br><hr>

  15. #15
    VEX_RC
    Guest
    de pogle sic - nije uopće profiliran ××××te

  16. #16
    piquet
    Guest
    krmpotija!

  17. #17
    Black Knight
    Guest
    cep, ne znam jesi citao sta sam ja sve zamijenio na autu pa cu ti opet nabrojat...

    generalka(ventili, bregasta, radilica, klipovi, lezajevi, karike, brtve, glava), sve senzore - dva na radilici, MAP senzor, potenciometar gasa, senzor protoka zraka, lambda sonda, senzor temperature motora, pop-off ventil, ventil oduska motora, pierburg ventil(bleed ventil), bobine, onaj chip za paljenje, kablove, svjecice, injektore, sabirnicu, regulator pritiska goriva, pumpa za gorivo, katalizator i na kraju kompjuter. ako se jos neceg sjetis da postoji na autu, i to sam vjerovatno zamijenio.

    auto je prosao razne mehanicare, ovlastene servise, pinjusica, elektricare, ljude kaj su prateca ekipa po rallyima...

    meni je fakat dosta...


    sto se tice lezanja, uopce nije stvar u turbu, taj auto se jednostavno lose ponasa i kad stisces gas...

    mom mehanicaru je na trci na GTu pukla glavcina pri kocenju nakon cega se slupo... otiso mu je most pa ga je mislio ravnat ali - isao je pipat most i upala mu je ruka u njega - hrdjavo sve - pisi kuci propalo... GT ima drugaciji most od ostalih punteka...

  18. #18
    Black Knight
    Guest

    odes na net i pronadjes da je prva serija GTa (93ca) imala zescih problema s kompjuterom no zanimljivo FIAT nije napravio recall, 94te su obustavili proizvodnju da bi 95te izbacili seriju GT2 no ni ta nije bila bajna pa su godinu dana nakon izbacili jos jednu seriju GT3... naravno svi imaju razlicite dijelove...cak i gluposti tipa GT3 ima vise onih zubaca na kotacima za ABS senzore i sl...

    kad pogledas koncepciju motora ispod haube, turbina iza motora, blok od stojadina, gomila cijevi koje idu posvuda(usisna cijev ide ispod motora!) i sve ovo gore sto sam napisao uzmes u obzir zbilja ispadne da je to smece od auta koje su spagetari nabrzinu sklepali tek tolko...

  19. #19
    206 xsi
    Guest
    "Jedan posjet ovlaštenom servisu u Italiju bi rješio problem"

    2 interceptor: Vi fiatisti stvarno nekad pretjerujete. Ko da ja sad imam problema sa pugom pa da odem do pariza, jel? A to što je gorivo odvratno skupo, a tek cestarine...
    Bolje da zapali tog punta
    Ovo branjenje fiata je već stvarno u kurcu

  20. #20
    OS FIAT>>>
    Guest
    Onom gnojpel smecu gore farovi nedihtaju dobro, kondenzirala se vlaga u farovima.
    Nikad od opela posten auto.

  21. #21
    cdti
    Guest
    kaze jedan fiatisT !

  22. #22
    cdti
    Guest
    pa taj kadett GSI je miljama ispred talijanskih poluproizvoda iz tog vremena !
    vise mi ide na ××××× to ×××××× protiv opela,zbog bezveznih razloga i uzdizanje ××××NOG FIATA u nebesa !

  23. #23
    f-toyota4
    Guest
    nisu ni fiat ni opel bog zna što..istina..sada ovaj program "olympia" je malo podigao opel..a talijani su napravili zaista dobra jtd..tako da se se odljepili od dna..sada su partneri..mogli bi uskoro napraviti posao kako treba

  24. #24
    MONSTER
    Guest
    ma interceptora je udario vjetar sa 240kmh i valjda jos nije dosao k sebi!?

    blacky....kud bas na kadeta!? pa nema mi vece kante od te kante! prije bi vozio una dizel nego tu kantu!!!!

    aj ali neka taj kadet stvarno bude privremen i to par tjedana jer necu vise uopce pricat s tobom!!!



    a calibra turbo je respect!

  25. #25
    cdti
    Guest
    po cemu je kadett kanta ? mislim na Gsi !

Slične teme

  1. Kako postati Alfist
    By Forum Master in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 48
    Posljednji post: 04-04-2003, 20:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •