Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Subaru Impreza WRX STI vs Mitsubishi Lancer Evo 8

  1. #1
    B
    Guest
    - sportski ikoni, ali koji je bolji?
    - razlika je vrlo mala, ali sta mislite ko od ova dva proizvodjaca trenutno radi najbolji cestovni rally auto?

    - Impreza : 0-100km 5.5 sec max. 244km/h 265 KS Turbo 2.0 boxer







    - Evo 8 : 0-100km 6.1 sec max. 245km/h
    265ks Turbo 2.0 inline









  2. #2
    mara1
    Guest
    ja sam citao da malu prednost ima Micek. ali nije mi jasna jedna stvar. Girra je rekao da je evo VI bi full spotras, tvrd...a da je ovaj VIII nekako vise civilni, meksi...
    ja ne kuzim ljude u Mitshubishiju..ako su se proslavili na toj hard core izvedbi zasto sada rade losiji auto? je su li ga predobro napravili pa ne mogu bolje jer bi bilo preskupo?
    ne kuzim koja je fora ici sa konja na magarca

  3. #3
    Fresh
    Guest
    Girra je onaj tko mislim da je.

    I sad ti prema njegovom mišljenju se bacaš u razmišljanje.


  4. #4
    WRX
    Guest
    mara, EVO 8 je samo tehnoloski vise finiran od predhodne generacije, auto je jos bolji od EVO 6 i 7, samo sto je standardna verzija sporija, jer ima "' samo" 265 umjesto 280KS. Ali u GB ima FQ330 i FQ400 , znaci ima i brzih verzija. Evo 8 je za razliku od Evo 7 i 6 malo manje nervozan i malo manje brutalan, ali i dalje je taj auto miljama daleko od udobnog obicnog auta..
    Dalje, Evo 8 ima savrsen AWD pogon, bolji od Impreze, Evo ima bolje podesen ovjes od STI, i manje understeera na granici.. ali opet i Impreza je auto koji je neutralan i tek ako stvarno pretjeras pokazuje malo understeera, kod Evo 8 je ta granica jos malo dalja..
    Ali oba auta su super, pravi sportasi za kud i kamo fer cijenu ) i razlika izmedju tih auta se samo moze osjetit na stazi, jer su im granice toliko daleko da na obicnoj cesti se ti auti mogu vozit ludo brzo bez problema...

    Ako bas moram birati, uzeo bi Evo 8, ali najradje bi volio imati i Imprezu i Evo u svojoj garazi..

  5. #5
    GT
    Guest
    zna se , EVO

  6. #6
    206 xsi
    Guest
    Evo

  7. #7
    Koshpa
    Guest
    "Dalje, Evo 8 ima savrsen AWD pogon, bolji od Impreze, Evo ima bolje podesen ovjes od STI, i manje understeera na granica"
    Slazem se ovdje samo sa ovim zadnjim. ALI!!!
    Impreza za 2005. godinu dobiva aktivni sredisnji diferencijal (koji se vec 2 godine nalazi na Americkoj verziji) pa si lijepo namjesti prijenos 0-100% u korist zadnjeg pogona i neces imat understeera!

    Ali i EVO je super jos sam da kod nas u Europu dodju japanske/britanske verzije

  8. #8
    Rapido
    Guest
    Da, ali kad pošalješ sve stražnjim kotačima, nećeš imati podpravljanja ali ni gripa.

    Inače, britanska piskarala pišu da je obični evo (260 KS) zapravo najbolji izbor, jer je dobro izbalansiran, dobar za vozit, a svejedno izuzetno brz. Za 330FQ pišu "its ride away from the track is verging on the masochistic", a za FQ400 da ga je teško voziti i da je snage ipak malo previše.

    Novi (standardni) evo IX trebao bi imati 285 KS i popraviti neke stvari, a dolazi slijedeće godine.<br><hr>

  9. #9
    Koshpa
    Guest
    "Da, ali kad pošalješ sve stražnjim kotačima, nećeš imati podpravljanja ali ni gripa. "

    Pa po tome nijedan RWD (s motorom nosu) nema gripa?!!


  10. #10
    GT
    Guest
    :smile25:

  11. #11
    Rapido
    Guest
    Koshpa, pa kad snaga nadmaši trakciju, onda nema gripa na stražnjim kotačima, ni longitudinalnog ni lateralnog - imaš ××××ni oversteer.
    A jasno je da će se to dogoditi puno prije ako motor ganja samo stražnje kotače, nego ako ganja sva četri. <br><hr>

  12. #12
    Koshpa
    Guest
    Ma znam na sta si mislio. Al ovo 0-100% sam naveo kao extrem u ponistavanju understeera! Naravno da bi stavio primjerice 35-65 il tak nest!

  13. #13
    turbo-limac
    Guest
    koshpa,.... imas hrpu straznjepogonaasa koji pate od kronicnog understeera.....

  14. #14
    rs turbo
    Guest
    Evo )

  15. #15
    B
    Guest
    Ja bi uzeo Evo, vise mi se svidja, i mislim da je ipak malo bolji od Impreze, ali ta razlika je vrlo mala.
    Mislim da je Evo uvijek imao prednost nad Imprezom, prije , u vrijeme Evo 6 i 7 i prije toga je razlika bila malo veca, sad je manja, ali ima je, Evo je bolji auto..


    Turbo limac, kod kojih RWD auta je to bas ocito po tvom misljenju?

  16. #16
    turbo-limac
    Guest
    kod svih..... osim TVR-a...

    svi su podeseni da prvo malo klizu s nosom, jer to je ono sto prosjecnom vozacu pase.... tek ako imaju puno KS mos glatko prec u oversteer.....

  17. #17
    B
    Guest
    znaci svi osim TVR ( meni su ti auti super ). ali ima dosta RWD auta koji je ponasaju neutralno da tek na granici malo vuku na understeer ali to se moze lako prebacit na oversteer, kao naprimjer Lotusi, ili 911 GT 3 itd...

  18. #18
    turbo-limac
    Guest
    ok, da se ispravim, mislio sam na "normalne" aute.... iako je kod TVR-a jako izrazeno da nos uvijek slijedi putanju, i to svi kazu.... dapace to mu smatraju negativnoscu....

  19. #19
    WRX
    Guest
    ""iako je kod TVR-a jako izrazeno da nos uvijek slijedi putanju, i to svi kazu.... dapace to mu smatraju negativnoscu...."'

    auto se neutralno ponasa , znaci lezi izvrsno, a oni to smatraju negativno..

    pa zasto??

    izgleda da vole aute koji zabacuju guzicom ko plesacice :smile25:

    meni su TVR auti super, bas su posebni... nekako mi je TVR veca fora od nekog ferrarija, lamba itd...
    neznam jesam li ikad vidio jednog TVR uzivo, ali zato na tv i slikama itekako... ) :smile25:

  20. #20
    WRX
    Guest
    jednog dana bi volio da vidim jednog TVR u mojoj garazi, kao Tuscan ili T350, ma bilo koji... )

  21. #21
    turbo-limac
    Guest
    nisi me skuzio... TVRovi obicno jako nervozno reagiraju, jer odlicno drze nosom a guzica lagano odleti, jer su auti lagani, motori jaki i odlicno reagiraju na gas....

    i ja sam fan TVR-a, kad sam bil u londonu posjetio sam jedan dealership...

    a moj izbor bi bila cerbera 4.5<br><hr><font face="Courier" color="red">\"...fuj internet...\" © S.E.V.E 2004</font>

  22. #22
    WRX
    Guest
    turbo limac, ma znam sta si mislio, ja se zezam )

    Cerbera je isto , ma rekao sam ti, bilo koji TVR, onaj "mali" T350 mi je simpa...

    izgleda da ovi novi TVR modeli kao T350 se vise ponasaju neutralno nego oni prijasnji...

  23. #23
    WRX
    Guest
    turbo limac, a sta mislis o onom drugom sportskom englezu, L O T U S?

  24. #24
    WRX
    Guest
    meni su TVR i Lotus najdraze sportske marke, jer mi se svidja njihova filozofija, mala kilaza, puno KS ( TVR ) vrhunske konstrukcije ovjesa, sasije, mala kilaza ( Lotus ) pravi auti sa karakterom, onda ludi dizajn ( TVR ), relativno gledajuci nisu skupi, ma meni su super...
    svaka cast Porsche, ferrari itd.. ali ja bi prije TVR ili Lotus....

  25. #25
    WRX
    Guest
    zna li ko od vas kad dolazi novi Esprit, nesto su rekli 2005, pa onda 2006, navodno da ce imati toyotin V8 sa 450 KS i da ce biti laksi od 1300kg...

Slične teme

  1. Subaru Impreza STi
    By 600 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 83
    Posljednji post: 19-07-2004, 11:32
  2. Subaru Impreza Sti WRX WR1
    By B16A in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 22-03-2004, 22:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •