Stranica 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikazujem rezultate 151 do 159 od 159

Tema: Japan vs Europe

  1. #151
    Aero
    Guest
    "Meni, naprimjer, japanski iberauti baš imaju karizmu. Tehnološki besprijekorno superiorni, nadiru u izmaglici mističnih mogućnosti beskonačnog tuniranja, spremni da požderu sve živo."

    Ti si Mario trebao u pjesnike... )

  2. #152
    Aero
    Guest
    "pretpostavljao sam da ćeš odgovoriti to što si odgovorio, pa je moje slijedeće pitanje: koji je onda smisao supercarova od 500.000 € ili čak onih od 100.000 €."

    Sport!

    Pitanje je onda koji je uopće smisao sportskih automobila svih kateogrija i cijena?? Jedna NSX je jako mnogo upotrebljivija od jedne 911-ce ili jedan Nissan 350Z u usporedbi sa Audijem TT. Možeš prevesti možda koju gajbu piva.

    To su sve auti teško ili nimalo upotrebljivi za obitelj, posao, prijevoz namještaja, odlaska na more...
    Po tom pogledu nemaju smisla, osim sportskih izvedaba limuzina (M5, RS6, E55 AMG, GTA...) To su auti za zabavu.

  3. #153
    Rapido
    Guest
    Aero, nisam siguran da si me shvatio.

    Pitanje nije bilo koji je smisao sportskog auta, nego smisao auta od 500.000 € koji (kako i sam kažeš) ne izlazi iz kolekcionarove garaže (jer slučajno baš nema piste u blizini ili mu vlasnik nije dorastao). Gdje je tu sport i zabava?

    O većoj upotrebljivosti jednih ili drugih uopće nije bili govora. Jasno je da je upotrebljivost sportskog auta ograničena, bez obzira od kud dolazio.

    Poanta je da sport i zabavu možeš dobiti i kod Japanaca, za osjetno manje love nego kod "renomiranih" marki. To što su Prezza i Evo limuzine pa su upotrebljiviji, potpuno je nebitno.

    Ali ako hoćeš vizit-kartu na kotačima, statusni simbol koji si spreman platiti, onda je normalno da vrijedi: što skuplje to bolje.

  4. #154
    WRX
    Guest
    Rapido, slazem se sa tvoja dva zadnja posta...

  5. #155
    HONDA A
    Guest
    Hondo, sve receno, sve tocno.

    Samo jedan primjer u mom mjestu gdje sam nastanjen ima 13 ovlastenih Hondinih dilera, ovdje je i NAJVECI HONDIN diler na svijetu(gphonda.com), mjesecno u prosjeku prodaju 800 novih Hondi a gdje su ostalih jos 12 ovlastenih trgovaca samo u ovom gradu, diljem USA prodaju svake godine oko 600000 Hondi(prosjek) i nek mi netko kaze kako Hondi lose ide. <br><hr><font color="red">HONDA - The Power of Dreams
    Honda - PERFOMANCE FIRST</font>

  6. #156
    f-toyota4
    Guest
    nije li tuga da jedan nissan 350Z ima renaultov motor? Ja znam da je to izvrstan auto,predivan i sve,ali smatram da su mu mogli napraviti PRAVI japanski hi-tech motor..koji bi po mom mišljenju bio bolji od renaultovog.

  7. #157
    Wheeler
    Guest

    :URL=http://www.freewebs.com/tdmi82gang/NSX.jpg:eNeSiX:/URL:<br><hr><font color="red">There is no replacement for cubic displacement.</font>

  8. #158
    Black Knight
    Guest
    NSX nije bas upotrebljiv auto... auto mozda nema ultra skupe 300+ gume i sl.. ali ground clearance mu ju vrlo mali.
    roknes s njim u malo visi saht samo tako... a popravk nije tako jeftin ko kad roknes s nekakvim evom ili imprezom...
    srednje smjestena masina znaci vrlo malo gepek mjesta, naprijed je AFAIR rezervni kotac a iza mozes stavit aktovku u pretinac iza motora..
    samo 2 sjedeca mjesta u autu koji je dug ko npr. kalibra i sl..

    to je jedan od razloga zasto NSX uopce i je jedini superauto japana... jedini je neupotrebljiv.

  9. #159
    rs turbo
    Guest
    )

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •