Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Dimenzije guma

  1. #1
    Zbunjena
    Guest
    Nedavno sam kupila novi C3, i kako on na sebi ima ljetne gume Michelin, sada bih kupila cjelogodisnje Toyo Vario V1. Problem je sto ne postoje meni potrebne dimenzije 165/70 R14 , pa me zanima da li u obzir dolazi neka zamjenska dimenzije. Ovo mi je veoma vazno, pa molim dobre duse da mi sto hitnije odgovore.

  2. #2
    Dr. Strangelove
    Guest
    Najbliža dimenzija toj, dapače sa tolko minimalnom razlikom da ju možeš bez beda stavit je 175/65/R14, razlika u dijametru je 0,1 incha...

  3. #3
    alien5
    Guest
    Zašto izmišljat ako možeš ovo:

    Continental

    Dimenzija Dezen Vrsta Li Si MPC (Kn)
    redovna MPC (Kn)
    popust Narudžba
    165/70 R 14 ContiEcoContact 3 Ljetna 81 T 511,18 485,62
    165/70 R 14 RF ContiEcoContact EP Ljetna 85 S 557,54 529,66 nazovite
    165/70 R 14 ContiEcoContact EP Ljetna 81 T 511,18 485,62
    165/70 R 14 WinterContact TS780 Zimska 81 T 559,98 531,98 nazovite

    Toyo

    Dimenzija Dezen Vrsta Li Si MPC (Kn)
    redovna MPC (Kn)
    popust Narudžba
    165/70 R 14 330 Ljetna 81 T 392,84 373,20
    165/70 R 14 S 940 Zimska 81 T 477,02 453,17
    165/70 R 14 Snowprox S941 Zimska 81 T 477,02 453,17 nazovite



  4. #4
    alien5
    Guest
    Obzirom da je bilo copy/paste malo je nepregledno ali pogledaj www.dryden.hr pa će ti bit jasnije.

  5. #5
    fergazer
    Guest
    A zakaj si ne zemeš novi Michelin Energy ili Goodyear GT2, pa to su mrak gume, kaj je taj Toyo, Dryden ga reklamira i preko njega je dosao na tržište. Pa bolje uzmi Savu nego Toyo...

  6. #6
    Brock
    Guest
    novi Michelin Energy = pa to su mrak gume


  7. #7
    fergazer
    Guest
    Daj mi reci kaj ima fali??
    Kaj oces rec da je Toyo bolji??

  8. #8
    Brock
    Guest
    Da.. upravo tako.

    Jesi li ikad vozio auto sa Michelin Energy gumom... e, pa ja jesam, a tako i dosta članova ovog foruma i svi smo se složili da je to jedna od najgorih guma uopće... Sava Eskimo je bolja ljetna guma od Michelin Energy.

    Ta guma se uopće ne troši... ona se komada i puca...

    A, Toyo Proxes je vrhunska guma do 10000km, za što je i napravljena.

  9. #9
    fergazer
    Guest
    Slušaj dražesno moje;
    Ja znam (tj. pretpostavljam zbog broja poruka) da si ti ulogiran na ovom forumu cca 24 sata dnevno te da jedva čekaš kako bi našao tj. kako bi ti naletio neki pametnjaković kao i ja i počeo sa tobom polemizirati oko kojekakvih stvari koji iztiskuju mnogo mentalnih sposobnosti i moždanih aktivnosti za koje ja nažalost nemam vremena i ne pada mi napamet to raditi sa tobom ili sa bilo kim (osim kada sam se sa Zegom kog ovom prilikom pozdravljam "prepucavo" oko dušika) sudionikom ovog foruma. A budući kako se je više Vas docenta doktora autoguma složilo oko toga da je Energy ×××××× odlučio sam svoje mentalne i moždane aktivnosti preusmjeriti na puno važnije stvari koje imam u svom životu.
    Imam svoja iskustva koja su jako dobra sa starim XT2 Energyem koji je prosao tri zime u Austriji do koljena i ostao u jednom komadu u bezbroj natjeravanja na kiši.
    Iskreno meni je apsolutno svejedno hoće li Zbunjena uzeti Toyo ili Moyo ili Guyo gume...

  10. #10
    Brock
    Guest
    Ja definitivno nisam dražesno tvoje... a nisam ni ulogiran 24 sata... samo sam ulogiran već jako, jako dugo.

    A, ti se ne moraš vrijeđati ako netko kaže da su te gume loše... a jesu, nažalost... nažalost zato jer se nalaze na jako velikom broju automobila kao prva ugradnja...

    A glede Toya Proxes... volio bih da te netko provoza sa autom koji ima te gume... ako je ta guma dobra našim članovima koji imaju malo ozbiljnije aute za naganjanje (206 S16 i Clio Sport) i traže/kupuju vrhunsku gumu koja ih neće iznevjerit kad ulete u zavoj sa više nego duplom brzinom od dopuštene, zašto ne bi bila dobra i drugima...

  11. #11
    alien5
    Guest
    Vidi, vidi, ipak nema psovanja, prijetnji, vrijeđanja. )
    Ajde, čestitan vam

  12. #12
    fergazer
    Guest
    Brock, neda mi se, kao prvo tako i tako skoro nitko ne čita moje postove i kao drugo nemam vremene ni volje ni živaca natezati se s Vama...<br><hr>

  13. #13
    fergazer
    Guest
    A na tovoj zadnji post imam samo jedan odgovor: , čista kopija Goodyera...<br><hr>

  14. #14
    Brock
    Guest
    Vidim ja da ova rasprava nikamo ne vodi...

  15. #15
    fergazer
    Guest
    Velim, ti imaš svoje a ja svoje. Sam cemo se pofajtat, posvadat i ispsovat bez veze. Za mene je najbolja kisna guma Bridgestone Potenza RF730 (mislim da je to oznaka), S-03 i naravno od Goodyera Eagle F1 ultra grip.
    <I>Prži se srce moje, od ljubavi tvoje;
    drugi nam sreći kroje, tužni smo obojeeeeeeeeeeee...</I><br><hr>

  16. #16
    rs turbo
    Guest

  17. #17
    ZEGA
    Guest

    Prodao sam svoje Good Year Eagle F1 GDS3 195/50/15 za 500kn/kom... napokon!
    Bile su nove novcijate ni felge nisu vidle' sad mogu kupit dimenziju koja mi pase...
    <br><hr>

  18. #18
    fergazer
    Guest
    OOoo , vidi tko je dosao, pa kak si kaj, sta se dela??
    Dobre si gumice prodal, nekak si malo dobio za njih po meni.

  19. #19
    POLOVNJAČA
    Guest
    Ja čitam , fergazer , nemoj mislit da si sam na svijetu !!!

    a to oko guma , cura pita nešto drugo , pa joj pomozite !!!

    Stvarno , ponašanje na visini , DRAŽESNO

  20. #20
    fergazer
    Guest
    Ja sam svoje misljenje dao i tu u petoj poruci, a sad napisao si da čitaš tako da mi nisi jasan...
    Da se svi striktno pridržavaju ovih "tema" tema pol foruma bi bilo prazno...
    A ukoliko si ti tako pametan onda joj ti daj savjet umjesto da meni nešto propovjedaš!

  21. #21
    ZEGA
    Guest
    pozdrav pozdrav!
    Ma malo sam zapostavio forumarenje i uzivao u ljetu, evo lagano se vracam....
    A malo cuj koliko platio toliko "izvukao", nisu mi pasale tj jesu ali nisam htio kvariti podatke sa bezgresnog brzinomjera u mom XM-u (ona GPS spika)...
    ZEGA<br><hr>

  22. #22
    fergazer
    Guest
    A lijepo i dugo je to tvoje ljeto moram priznat :smile25: ...

  23. #23
    ZEGA
    Guest
    je je slazem se, jos sad bicikliram (konkretno danas, jucer, prekjucer...) bicikliram ti ja cijelu godinu do -5c ako je suho ali to je samo posao i ovak malo ali kad je toplo onda sam stalno na dva kotaca (ili 8 ali malih 3" kak se uzme)...
    A to sto me nema je nekakva inercija sto ja znam...
    ZEGA<br><hr>

  24. #24
    bad&blue
    Guest
    Svako ima svoje mišljenje o gumama, po meni michelinke nisu bog zna što ali ih se moj stari drži ko pijan plota iako ga javjeravam da je continental bolji! Za "zbunjenu" mogu samo komentirat da razmisli da li joj uopće treba cijelogodišnja guma..... jer ako se vozi po "hladnim" krajevima bolji izbor je zimska guma a na ljeo vratit ove stare!

  25. #25
    fergazer
    Guest
    Ovisi koliko imaš love i volje i vremena za kombinaciju ljeto-zima. Konkretno ja sam u ZG-u i kad zapada prvi snijeg za dva tri dana ulice su normalno prohodne i za to se meni ne isplati kupovat prave zimske gume i mijenjat ih na ljeto. Ovak imam Michelin energy XT 2 i Goodyear GT2 i bas mi je super. A sa Michelinkama sam prosao takav snijeg u Austriji i Italiji da to nije videno (to sam vec i napisao ali tako i tako rijetko tko čita moje postove).
    Ah Zega to ti je sigurno u opisu posla (koliko se sjecam imas neki pristup nekim "stvarima" - zaboravio sam, na Puntjarci) pa ides <I>po lojtrici gor pa po lojtrici dol</I>.

Slične teme

  1. Dimenzija guma
    By 1,6_16v in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 26-12-2003, 15:56
  2. Test guma
    By Mazda3 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 06-09-2003, 02:18
  3. Zamjena guma
    By skini in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 31-05-2003, 20:39

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •