Stranica 4 od 45 PrvaPrva ... 2345614 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 76 do 100 od 1109

Tema: CITROEN CLUB

  1. #76
    Aero
    Guest
    Predbilježi mene za C6, ali će okupljena ekipa više gledati moj 545i nego C6 ) :smile23:

  2. #77
    Bmw Touring
    Guest
    Ma vise bi gledali moj 530d E39 ili cak zelenu zvjerku Touringa za 17" M5 felgicama.
    A tvoj 545i je avion za ovo

    :smile25: :smile25: :smile25:

  3. #78
    zeNNoN
    Guest
    Svi ste moji dragi gosti...

  4. #79
    Hondo
    Guest
    Hej Zennon ti si iz Siska, ne?<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  5. #80
    zeNNoN
    Guest
    Da...

  6. #81
    zeNNoN
    Guest
    A obicno ima svakakvih auta na mojim prezentacijama.. ima i 7-ica novih i raznih drugih..

  7. #82
    Hondo
    Guest
    Daj mi molim te reci kak se sad zove ulica koja je nekad bila 'Nade Dimić'?
    Poznaš možda koga od tamo?
    Tražim prijatelja kojega nisam čuo dobrih 10g jer smo totalno izgubili kontakt.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  8. #83
    activa
    Guest
    .. alooooo , bendzaministi , da niste malo preterali ..??

  9. #84
    Bmw Touring
    Guest

  10. #85
    zeNNoN
    Guest
    Ne znam napamet ali raspitat cu se veceras, mozda netko i zna nekoga..

    Nedamo mi svoje activa, nedamo....

  11. #86
    Bmw Touring
    Guest
    Ma Activa to se mi malko zezamo s nasim najdrazim prijateljima Citroenasima.





    P.S. Al ipak je malko nagrizla hrdja :smile25:

  12. #87
    zeNNoN
    Guest
    I activa, sta predlazes... fight back mode-ON!!!

  13. #88
    drugmirko
    Guest
    a je, izgleda ko hrđa, ali ak je moj Ax pocinkan, di neće bit zennonova ovćic...pardon, vuk...ne... zvjer! ljuta!

    i nemojte, da vam ja uletim s Axom

    a za pogon na prednje kotače... nisam se baš pretrgao traženjem ali... NSU nije bio prvi, uopće ne mogu nać njihov auro s prednjim pogonom (možda Ro80??). Traction Avant iz 1934 je službeno prvi serijski auto s tom vrstom pogona. i to nije bila jedina novina. uveo je i PRVU MONOCOCK KONSTRUKCIJU, dakle by by šasija i PRVI TORZIJSKI OVJES! uz pogon na prednje kotaće i faktor aerodinamike kod dizajniranja je sve skupa u ono doba značilo absolutni space shutle i nije ni čudo, da je stjerao tvornicu u propast, jer je zbog njega pripala Michelinu.

    evo:




    NSUji onog doba izgledali su ovak :

    <br><hr>

  14. #89
    activa
    Guest
    .. zennon, naravno ...!!
    .. ostra borba prsa u prsa ..??
    .. jaci smo , pametniji i mnogobrojniji ..!!

  15. #90
    zeNNoN
    Guest
    ...i activa bolje drzi cestu od bilo kojeg.. :smile25: :smile25:

  16. #91
    activa
    Guest
    ..samo moram priznati da su BMW-i bolji na klizavoj i vlaznoj podlozi ..??
    ..tu njihov zadnji pogon dolazi do izrazaja ..!!

  17. #92
    Aero
    Guest
    mirko, nisam ja govorio o NSU, nego o DKW-u.Mislim da se radilo o 1928. ili tako nekako ali nisam ziher. Sjećam se da je bio natpis "DKW sa prednjim pogonom prije Citroena". S time da je prednji pogon pisalo na njemačkom. Sad da sam u Hrvatskoj, sad bi poskenirao vremeplov autokluba u kojem je to bilo. Budem ženu natjero, možda iskopa taj broj, pa mi pošalje tu stranicu...

    <br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

  18. #93
    drugmirko
    Guest
    šit! tražio sam po pogrešnom Audijevom predku .

    evo, istini na volju, i DKW je u to doba imao autek na prednji pogon. to je bio model DKW F1 s 600 kuba proizvođen je 1931 ali nigdje ni sluha ni duha od podataka o broju proizvedenih vozila, tak da je to možda prototip, jer ga već 1932 nasljedio F2 koji je proizvođen do 35te u 27101 komada.

    evo sljika:

    F1:


    F2:
    <br><hr>

  19. #94
    drugmirko
    Guest

    dakle, ovo je prvi auto s prednjim pogonom ever, ali prema onom našem ipak izgleda ko kočija. još pogotovo, kad uzmeš da su isto godište 1931/32 .

  20. #95
    Aero
    Guest
    Lako se zabuniti, kad je audi imao čak 4 pretka brijem...

    Ali ipak je prvi prednjepogonaš došao iz DKW-a. ) )

    I brijem da je onaj iz AK imao krov... <br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

  21. #96
    drugmirko
    Guest

    je, bilo je i "hard top" verzije. izgleda, da su još u nećemu bili prvi .

  22. #97
    drugmirko
    Guest
    a kad smo kod prvenstva... ajd da se malo busamo o prsa ) :

    space ship No.3 iz Citroenove ergele:

    godište mu je 70' a u ono doba je prouzroćio potpuni šok, primjeran šokovima pruzroćenim s 32' s TA i DS 55'. od ugrađene tehnologije ispred vremena možemo nabrojit: svima poznata prednja svjetla koja sljede smjeru kotača, automatsku regulaciju visine svjetlostnog sknopa u ovisnosti od opterećenja vozila, senzor za kišu&atomatsko paljenje brisaća, progresivni servo volan kji se sam vraćao u centralnu poziciju itd... uz to, bio je i najbrži serijski auto s prednjim pogonom na svijetu . medena vremena...



    <br><hr>

  23. #98
    Aero
    Guest
    ××××no...

    E druže, sad si me još nešto sjetio. Naime Citroen nije prvi ugradio svjetla koja se zakreću u zavoju, nego Cadillac. Eto, samo da znate... ) <br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

  24. #99
    drugmirko
    Guest
    , samo ti zezaj... .
    but you missed the point, nisam rekao da su bili prvi, već sam govorio o ugrađenoj tehnologiji ispred njegovog vremena ) .<br><hr>

  25. #100
    Aero
    Guest
    Ma kužim ja to... ) Samo znaš da mnogo elektronike = mnogo kvarova )

    Nego, kakva je to mašina unutra (Maser?), jel vidim da ima 4 ispušne cijevi i koliko je to išlo?

Slične teme

  1. CITROEN I PUG napuštaju rally !!!
    By RONIN in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 08-11-2004, 12:55
  2. CITROEN SM IZ ORAHOVICE >>>
    By IGGY TEE in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 06-03-2003, 11:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •