Stranica 11 od 45 PrvaPrva ... 91011121321 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 251 do 275 od 1109

Tema: CITROEN CLUB

  1. #251
    drugmirko
    Guest
    zega... svejedno. nije namjenjeno, da klikne svakih 30tak sekundi. opterećuje i ventile i pumpu. surfni malo naokolo... mislim, da je kod sređivanja tih problema najgore vrijeme i zajebancija potrošena za to. mislim, da i ne košta bogzna koliko. <br><hr>

  2. #252
    activa
    Guest
    .. pa onda ce ovaj najjaci hdi C4 kod vas biti dvadesetak hiljada ( tisuca ) , ..sto je sasvim OK cena za taj auto ..??

  3. #253
    activa
    Guest
    ..." zabluda radosti " ..!!

  4. #254
    drugmirko
    Guest
    budemo vidli. javim čim osvane .


    bog, za sad... moram nezakonitoj skuhat rućak, a onda na posao... čujemo se na većer .<br><hr>

  5. #255
    activa
    Guest
    .. mada bi Mocartov rekvijem bio adekvatniji ...mislim veseliji i pun zivotne radosti i nada za buducnost ..?? <br><hr><font face="Impact" color="blue">citroen on the road again</font>

  6. #256
    VTR
    Guest
    Kako to nisi dobio cijene zeNNoN?

  7. #257
    zeNNoN
    Guest
    A jos nisu slozene cijene ali mogle bi biti svaki dan.. da se bas hocu potruditi mogao bih i danas saznati okvirno kakav je bio prijedlog... Ali C4 hdi bi mogla biti dobra pila za relativno malo novaca..

  8. #258
    activa
    Guest

  9. #259
    activa
    Guest
    zeNNoN, hocemo li ovakvog probati kod tebe ..?? )

  10. #260
    drugmirko
    Guest
    c, jok brate! ništa od ovog! ak već niste pročitali u motosport temi, citrać i pug se povlaće iz WRCja nakon 2005. a tu sezonu vjerojatno će vozit još s Xsarom. .<br><hr>

  11. #261
    drugmirko
    Guest

    ok. nije neka utjeha ali povući će se dok su na vrhu

  12. #262
    Cezy
    Guest
    Ne vjerojatno nego sigurno. A koje su p.... stvarno nedavno sam citao kad su objavili da ce 2005 vozit sa sarom,a 06 onda sa c4.

    pug-u to jos nekako oprastam,oni su vec 6 godina u biznisu,ali Citrac je tek usao prakticki u rally.

  13. #263
    drugmirko
    Guest

    jeste, i ja sam to čitao.

    ali kad smo već kod te racionalizacije... nikako ne mogu shvatit zašto su obje tvornice koncerna istovremeno u WRCu. time imaju duple troškove koji su oooogromni i direktno si konkuriraju. umjesto, da je Pežo izašao nakon četri uzastopne pobjede i prepustio cirkus Citroenu.
    a s druge strane... racionaliziraju se na potpunim glupostima ko što je uporaba iste centralne konzole u C5 i 407. pa za te novce što ih je Pug potrošio u jednoj (ne baš blistavoj) WRC sezoni mogli su kompletan novi auto napravit. ili bar pošten redizajn unutrašnjosti kojeg modela

  14. #264
    HDI
    Guest
    ..e dakle nastavak sa Picassove teme, u oitanju je probna vožnja sa redizajniranim C5 motorizacija HDI 2.0 138 KS.
    Najprije riječ dvije o izgledu, moram priznati da "uživo" izgleda puno bolje nego na slikama, što inače baš i nije slučaj kod mnogih auta jer često dobar fotograf profesionalac zna izvući ono najbolje iz nekog modela a sakriti nedostatke, ovdje sam ostao poprilično iznenađen skladnošću i elegancijom linija, puno bolje nego stari C5. Sjedosmo u auteka i odmah pri sjedanju prisjetih se starog C5 koji je imao dosta nizak "krov" tako da se svatko iznad 1.90m mora praktički uvlačiti u auto, ovaj redizajnirani boluje od iste boljke i zato pišem odmah jedan minus.

  15. #265
    drugmirko
    Guest
    viš! ipak sam bio u pravu, kad je netko neki dan pitao gdje si, pa sam prokomentirao, da isprobavaš novi C5, nećeš više izać i na svaku pretnju silom pretiš protestnim samozapaljenjem .

    dugo si ga vozio, kad tek sad pišeš o utiscima ) .<br><hr>

  16. #266
    HDI
    Guest
    Unutra je stvar ipak puno bolja nego u staroj verziji, plastika je mekana, podatna, fino oblikovana i odaje dojam pažljivo biranih oblika i materijala, ergonomija za volanom je izvrsna, ruka sama pada na mjenjač, sve je na svom mjestu, volan je malen, zgodan i obložen finom mekanom kožom, baš kako treba, prednji sicevi su priča za sebe, vrhunski, udobni sa jako dobrim tkzv. lumbalnim podupiračem (to je onaj dio koji čuva donji dio leđa kod dulje vožnje)odlično školjkasto oblikovana, čak mi se i materijal presvlaka dopao. Sicevi se daju fino namjestit u svim položajima pa nisam imao nikakvih problema kod traženja najboljeg položaja, ne moram ni govoriti da ima mjesta ko u priči na sve strane, odlično.

  17. #267
    Aero
    Guest
    " prednji sicevi su priča za sebe, vrhunski, udobni sa jako dobrim tkzv. lumbalnim podupiračem (to je onaj dio koji čuva donji dio leđa kod dulje vožnje)odlično školjkasto oblikovana, čak mi se i materijal presvlaka dopao. Sicevi se daju fino namjestit u svim položajima pa nisam imao nikakvih problema kod traženja najboljeg položaja, ne moram ni govoriti da ima mjesta ko u priči na sve strane, odlično."

    Šta bi ti rekao na siceve u mom 545i. Ventilirani, grijani, el. podesivi u 20 smjerova, među njima i gornji dio naslona za leđa i aktivni oslonac za glavu... ) )

  18. #268
    drugmirko
    Guest

    rekao bi... a di ti je izlaz u zimski vrt i terasa?

  19. #269
    HDI
    Guest
    Okrenuo sam ključ, i sad čekam da čujem onaj dobro poznati HDI zvuk, kad tamo....ništa, napregnem sluh...vidim kazaljke se gibaju na dodir gasa, ali zvuka nema nigdje, stisnem još malo papučicu....i sad sam ga čuo ...ali opet vrlo tiho, shvatio sam naravno da su na izolaciji radili valjda najviše do sad, mislim da je ovo jedan od auteka sa najboljom unutrašnjom izolacijom, VTR upalio radio (ja nisam znao di se to pali ) i moram priznati da su ugradili odličan sustav, pa već s obzirom da se ne čuje motor, bar možeš uživat u glazbi.
    Ubacih u prvu, puštam kvačilo...i ..odmah lovi...hm..čini mi se da su ga postavili malo prenisko, trebaće se navići, i limuzina teška 1700 kg (sam autek ima oko 1430, plus mojih 125 plus VTR-ovih recimo 80 plus gorivo....nabere se...
    ) )polako krene u akciju.

  20. #270
    drugmirko
    Guest
    ej, HDI... s koliko to prsta tipkaš? jednim? brz si ko munja (ili dizlo )


    samo deri stari. ja još nisam sjeo u njega ) .<br><hr>

  21. #271
    Aero
    Guest
    drugmirko... Opasan si ti tip.

  22. #272
    HDI
    Guest
    S početka sam malo "štedio" motor dok se ne zagrije malo, isprobavao sam novi mjenjač, učinio mi se boljim i preciznijim od onoga u mom Picassu, 6 brzina nekako dovoljno impozantno djeluje, sama ručica je dosta kratka, za ubacit u rikverc treba podić prsten oko ručice (sjećam se nekih Opela koji su imali slična rješenja), što onemogućava slučajno ubacivanje u rikverc umjesto u prvu, jer na ovom mjenjaču rikverc je postavljen "preko prve".
    E kad se ugrijao, odmah gas do poda i akcija.... )
    Moram priznati da ovaj HDI ide fino, sasvim solidno vuče tešku karoseriju, nisam ni u kom momentu osjetio da bi mu falilo snage ili momenta, kad se malo jače "stisne" javi se dodatni overboost koji mu naglo poveća moment i omogući ono ključno preticanje bez rizika, naročito izraženo u trećoj brzini ali i četvrtoj....super.
    Ono što sam dugo sanjao bila je živa istina, ovo je stvarno izvrstan motor koji bih jako želio da imam u Picassu, mogu samo zamišljat što bi radio s Picassom, kad ovako veliku i tešku limuzinu "vuče" bez po frke...čista petica za motor.

  23. #273
    HDI
    Guest
    Sad dolazi ono najzanimljivije....ovjes
    ..e ljudi moji, ovaj novi Hydractiv 3 ovjes je san snova, može biti rupa na cesti neznam kakva, mogu biti i kratka poprečna udubljenja, ležeći policajci, ma što god hoćeš ali ovaj C5 jednostavno ide preko svega toga kao da ne postoji, i što je još važnije, pri nagloj promjeni pravca napr. kod slalom vožnje, auto ostaje u pravcu kao po šinama, nema ljuljanja, mali pokret volanom ideš iz trake u traku, stiskaš gas, a C5 se samo ruga i drži cestu kao ukopan....super, pun pogodak, još su testne gume bile neke Michelin, cijelo vrijeme sam se pitao što bi tek bilo da se neke Bridgestonke ili Goodyearke na kotačima... :smile24:
    Šteta što smo se vozali samo po gradu pa osim djela bulevara nisam mogao razviti neku malo veću brzinu da vidim kako se ponaša ovjes pri većim brzinama i opterećenjima, ali do 140 ga ne možeš izbacit iz putanje pa da se na glavu postaviš... )

  24. #274
    HDI
    Guest
    Kaže VTR, da su nedavno na autoputu za Zg, vozili bez frke prosjek između 170 i 200, bez imalo opterećenja za motor, u jednom momentu se kazaljka popela na 220, njemu se učinilo da i to može "držat" dosta dugo, nemam razloga da mu ne vjerujem, ovaj novi HDI djeluje vrlo uvjerljivo.
    Sve u svemu, a s obzirom na cijenu od oko 25 tisuća eura (sa ful opremom), mislim da ovaj redizajnirani C5 nudi jako puno, nema puno konkurencije naročito ovjes, motor, sicevi, udobnost, prostor, handling i agilnost su vrlo dobri, ergonomija izvrsna.
    Još nešto me dosta iznenadilo, a to je da je recimo karavanska verzija, praktično iste cijene, mislim da je samo oko 250 eura skuplja, a meni bar, je izgledom i prostorom naročito nekako više "sjela" od limuzine.
    Bravo Citroenci, C5, premda već polako na zalazu se očito još neda, i ako recimo C6 bude puno skuplji, ima veliku šansu da postane Citračev "best buy" model...mene je jako ugodno iznenadio, a motor i ovjes su me naprosto oduševili...

  25. #275
    HDI
    Guest
    ...istina mirkec, definitivno najbolji način da se ubije dosada kod čekanja servisa je isprobavanje novih modela.... )

Slične teme

  1. CITROEN I PUG napuštaju rally !!!
    By RONIN in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 08-11-2004, 12:55
  2. CITROEN SM IZ ORAHOVICE >>>
    By IGGY TEE in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 06-03-2003, 11:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •