Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 92

Tema: Postoji li Bog (za ljude s mozgom)

Prometheus
    Guest
    Ja sam ateist i duboko ne vjerujem u Boga , ali možda sam u krivu ...

žiža
    Guest
    to je tvoje mišljenje!

jaje
    Guest
    da bog ne postoji bil vam ja sad reko:
    <br>
    ×××× VAM BOG MATER!?

Ape
    Guest
    Jaje, koja si ti seljačina! Svako ima pravo na svoje mišljenje i svačije mišljenje bi se trebalo poštivati, a ti ako ne vjeruješ u Boga nemoj pljuvati po nečijoj vjeri jer nemaš pravo!!!

prometheus
    Guest
    ovu temu nisam započeo zato da bih slušao vrijeđanje i psovke. zato sam i stavio napomenu &quot;samo za ljude s mozgom&quot;

D
    Guest
    Ne.

ethan hunt
    Guest
    svatko ce(ako odbaci predrasude,tradiciju i ono sto mu/joj je receno na vjeronauku i upotri×××× samo logiku i razum)zakljuciti da Bog ne postoji jer je to jednostavno ISTINA!!!!

futureal
    Guest
    ni ja ne vjerujem u boga. slažem se s ethanom.

wide eye
    Guest
    ovim ne mislim vrijedjati srednjoskolce, ali cinjenica je bar po mojim spoznajama, da su vecina srednjoskolaca cisti ateisti.Dosta sam raspravljao sa starijim ljudima o tome i stekao zakljucak da se stvari mijenjaju (nabolje ili nagore, prosudite sami). Mnogo njih nakon razdoblja ateizma pocinje skriveno vjerovati. To je npr bio i slucaj sa mnom.
    <br>
    Ali nije mi jasno zasto izlazite s ateistickim nastupom gotovo dogmaticno i tvrdite da je to jedina logicna opcija? Zapravo je uz tolike teorije slabo moguca. Nietsche je umro, a svijetu ne treba val neonihilista. J

CTHTON
    Guest
    Ako ne postoji Bog, onda ni čovjek nije previše zanimljiv.

ethan hunt
    Guest
    to sto je Nietsche umro ne znaci da je umrlo i ono u sto je vjerovao(uostalom i Isus Krist je umro,zar ne?).Religija je kroz povijest imala primarnu ulogu da ocuva zajednistvo ljudi i da omoguci ljudima da vjeruju u nesto jer im je svakodnevnica bila preteska,no mislim da danas(barem u razvijenijim zemljama u koje se i Hrvatska ubraja)nema velike potrebe za takvom religijom.Nisam protiv duhovne evolucije i nisam protiv religije kao takve,ali ne vidim smisla u religijama tipa krscanstvo,islam,judaizam...
    <br>
    To sto su se mnogi &quot;ateisti&quot; vratili religiji nije po mom misljenju istinsko vjerovanje vec jednostavno mislim da im je bilo pretesko ne vjerovati u nista pa su poceli vjerovati da bi im bilo lakse(sto je i funkcija religije)
    <br>
    Ja jesam ateist,ali to ne znaci da ne vjerujem u nista,vec u mom slucaju znaci da ne vjerujem u natprirodne stvari tipa Bog,Vrag,Raj,Pakao...

ethan hunt
    Guest
    ne vidim razloga zasto covjek ne bi bio zanimljiv bez Boga...
    <br>
    na kraju krajeva covjek je stvorio(=izmislio)Boga stoga je on jos zanimljiviji,zar ne?!

wide eye
    Guest
    kazem da su se ljudi vratili vjerovati u boga, a ne da su nahrupili u standardne religije.
    <br>
    <br>
    Vjerovati u boga moze imati puno znacenja. Rijec sama nije dosta definirana. Bog moze biti i neosobena inteligencija, osobena energija, osobena i neosobena int. u isto vrijeme itd.

Gale
    Guest
    Bog je tema o kojoj bi se moglo raspravljati cijeli ljudski zivot(što se i čini) a da se ne dobije konkretan odgovor. Naime temelj religije je da se prenosi s koljena na koljeno, pa ljudsko biće kojeg od malena uće da postoji nešto iznad njega, razvija strah i poštovanje prema uzvišenom.

ethan hunt
    Guest
    da,a za to bi se vrijeme mogao baviti pametnijim stvarima nego &quot;bojati&quot;se i &quot;strahopostovati&quot; nesto sto ne postoji...

futureal
    Guest
    ja ne vjerujem u boga kakvog su stvorili ljudi, odnosno konkretno kršćanstvo. vjerujem u nešto, ali ne u takvog boga kakvog ga prikazuje crkva. mislim da je prikazan primitivno-a samo deca mogu povjerovati u tak nešt.

žnidarec
    Guest
    Religiju treba prestati gledati s predrasudama, što se posebno tiće Ethana. Ne mora ona biti ni primitivna ni ×××××.Ona jednostavno može biti pojedinčeva potraga za nekakvim smislom.Nekome nije dovoljno samo biti na ovome svijetu,nagrnuti hrpu love po mogućnosti i na kraju umrijeti.Nekima to nije dosta što je nekima očito teško shvatiti.

ethan hunt
    Guest
    predrasude su neutemeljeni stavovi,a objektivno govoreci ne smatram da su moji stavovi neutemeljeni(mozda u nekim pogledima,ali ne u cjelosti)...

pot
    Guest
    volim i vjerujem u boga srcem i dušom, bez njega ja sam nula!

Nepoznat Netko
    Guest
    Svima koji preispituju svoju vjeru i odnos s Bogom zelim sretan i blagoslovljen uskrs i nadam se da cete kad tad progledati!

wide eye
    Guest
    nepoznati zasto si ti siguran da si u pravu? Zbog toga sto znas nesto vise od nas? Ako znas podijeli to s nama, ako ne, ja mogu biti u pravu u vezi svake tvrdnje u koju sam ja siguran i proturjeciti ti

prometheus
    Guest
    Mislim da sam prestao vjerovati u Boga iz dva razloga; prvi je bio to što mi se ideja postojanja neke više sile koja nema drugog posla nego da voli i čuva ljude kroz čitavu vječnost (i usput zahtijeva potpunu poslušnost i pokornost od rase inteligentnih bića) činila jako nelogičnom , a povremeno i smiješnom . Drugi razlog bio je to što smatram da su ljudi izmislili Boga zbog straha , odnosno iz slabosti , a to prezirem . Mislim da bi trebali prestati oslanjati se na nešto drugo osim nas samih . Naposljetku , mi smo Ljudi (ovo sam namjerno napisao velikim slovom)...
    <br>
    <br>
    P.S. jel' netko od vas kojim slučajem pročitao knjigu Hyperion Dana Simmonsa ? U njoj je upravo tema kršćanstva , odnosno Boga (osobito u zadnja dva dijela) jako lijepo obrađena.
    <br>
    Nije nitko , a ?

wide eye
    Guest
    A zasto bi bog bio takav kakvog ga opisujes. Ako bog postoji sigurno mu nije primarna briga ljudska rasa. Bog ne mora niti biti osoba (osobnost).

brapnau
    Guest
    Bog postoji.
    <br>
    On je skup ideja.

wide eye
    Guest
    Bog ne moze biti skup ideja. Da je bog skup ideja bilo bi ih vise a ne samo jedan (ideja i bogova). Previse paradoksalna zamisao.

Slične teme

1. Postoji li dečko kojemu nije 24/7 na pameti sex?
    By kuja reda radi in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 20-07-2008, 19:00

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •