Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Vase mislenje o novim pravilima u F1

  1. #1
    Macedonia
    Guest
    Nova pravila za slednu sezonu F1- 20% nizi downforce limitacija na krilcima prednji visi, straznji prema napred, i motori koji traju 2utrke, iste gume za kvalifikacije i utrku.A za 2006-tu motori 2.4 v8 (predvidaju oko 650ks)a za slabije momcadi bit ce im dozvoljeno koristit 3.0 v10 motore ali limitirane na snagu prosjeka 2.4 v8(sto licno mislim da je glupo buduci da limitiran 3.0 v10 bit ce vozliviji od 2.4v8(okretni moment).

  2. #2
    R32
    Guest
    Ma F1 vise nije zasluzila da bude vrjedna neke paznje. Jos ako im ode BMW kao sto su najavili, nista od toga...

  3. #3
    Cezy
    Guest
    Manje downforce-a i tvrde gume bi mogle dovesti do toga da preticanje na stazi bude lakse. V8 motore za 2006 smatram skupim i nepotrebnim.Nek smanje ristriktor za zrak na V10 i beba.

  4. #4
    alien5
    Guest
    Aj nisan baš pratija razloge pa da mi neko objasni ono od jučer gdje su sve formulice imale na zadnjem dijelu ono treperavo svitlo?
    Jel to radi kiše bilo ili...

  5. #5
    Fresh odlog.
    Guest
    Je radi kiše je to.

    Nekima non stop gori, a nekima trepće.

    Isto se pali prilikom ulaska u boks.



    Nova pravila. Ne znam. Uvijek pokušavam raditi usporedbu sa Indy car-om. Hrpa pretjecanja, maunalani mjenjači, upola manje mehaničara u boksu.

    Opet će se sve vrtiti oko najbogatijih momčadi. I koja im je poanta smanjenje brzine. Kao da će biti više pretjecanja vozili oni 280 km/h ili 320 km/h.


  6. #6
    Zeljac
    Guest
    Po meni F1 nije samo sportsko nadmetanje, već i nadmetanje proizvođača automobila tko će napravit najbolji bolid. U tu svrhu treba postaviti neka sigurnosna pravila, ali smanjivanje snage motora i limitiranje brzine je po meni čista glupost. Isto tako je glupost da motori traju dvije utrke, jer se time samo povećava jaz između top timova i ovih "siromašnih", budući da ovi siromašniji koji iza sebe nemaju velikog proizvođača automobila koji im radi motor, neće imati konkurentni motor. Po meni bi najbolje bilo da u F1 sudjeluju samo veliki proizvođači automobila, i onda bi to bilo to ! (Za sad su to Fiat grupa, Daimler Craysler, BMW, Honda, Toyota i Renault.) Nedostaju Ford, koji izlazi iz F1, GM, PSA i VW grupa, a možda i Hyundai. Kad bi svi proizvođači automobila bili prisutni mislim da bi utrke postale mnogo zanimljivije, jer bi bolidi bili konkurentniji.

  7. #7
    rs turbo
    Guest
    To su dobre ideje, samo šteta, što proizvođači ne vide interese u tome (posebno financijski - Ford se povlači ).
    No možda. U nadi je spas.

  8. #8
    Axl
    Guest
    Pa Ford se povlaci kada zaista, sem sto je potrosio hrpu novaca, nista nije postigao a imali su i vise nego izdasan budget. Secam se da je i BMW kada je ulazio u F1 rekao da ce za 3 god. biti prvak, sada ne moze ni drugi da bude, svadje i podele kao i u Mclarenu.
    Ferrari bere plodove

  9. #9
    tech
    Guest
    pravila su malo kontraverzna, ali nema veze i pored toga sto cjela fela su protiv ferrarija i iduce godine ferrari ce im djeliti lekcije bilo iz tehnicke , strategiske ili vozacke superiornosti.

Slične teme

  1. Vase misljenje molim
    By Grga in forum Hardware
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 06-07-2005, 12:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •