Stranica 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 76 do 100 od 156

Tema: Eurodiesel iz Njemacke

  1. #76
    f-toyota4
    Guest
    dobro,ipak moram priznati da nisam OVOLIKO bio dobro informiran..
    mene u načelu renaulti niti ne zanimaju,niti ikoji francuzi,jako san se razočarao u njima..imao san 206 1.4 prije 3 godine,imao je par grešaka,motor nije radio u praznom hodu ujednačeno,pa je guma kraj prozora puštala par putai tako..mjenjač je dosta zapinjao..potrošnja je bila jako visoka za auto od 75ks.. ali ovaj clio dci mi se sviđa zbog temperamenta..
    inače,čuo san da je npr. 1.9 dci 120 ks iz lagune najbolji dio auta..kao i 1.9 jtd kod alfe.

  2. #77
    k0vac3v1c
    Guest
    svaka cast renaultu ali nekako mi se cini da proizvodi aute samo za zene , twingo , clio jedino kaj mi se kod njih svidja je laguna ona je soidan auto . nekako su mi svi nekako previse okrugli kaj ja znam takav dojam !

  3. #78
    f-toyota4
    Guest
    da,previše su ih..čudno dizajnirali..i ne samo to..sada su i od nissana napravili "polucirkus"
    laguna je divna,istina,ali zadnji kraj na mehaneu ne zazumijen zaista..ali o ukusima..<br><hr>

  4. #79
    k0vac3v1c
    Guest
    da fakat je los ,ljudi ga kupuju samo zato sto je dobar jeftiniji auto , zato su pokvarili i nissan jer su vecinski vlasnici coroll , micra nije ni cudno da su povukli vel satis iz proizvodnje !

  5. #80
    fergazer
    Guest
    Renaultovi dizeli imaju jako veliku kompresiju (za razliku od ostalih proizvođača) i iz nje "izvlače" nešto više snage i okretnog momenta a sve na račun pouzdanosti. Ovaj dci 120 ks je odličan motor, sve dok ti turbina ne vrisne...
    A svi kupuju Cilo jer je "jeftin" !
    Ja sam reko, ××××aj firmu kojoj trebaju prodajne akcije da bude na vrhu mjesečnih prodajnih tablica!!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

  6. #81
    f-toyota4
    Guest
    a dobro,svi imaju prodajne akcije..ima i fiat, i opel, pa čak i toyota ide na ruku kupcima..
    pa što nebi trebali onda staviti i jaču turbinu? valjda je onda sve ojačano,klipovi,blok motora..? nisu valjda toliki šaratani?
    kad sam ja bio u salonu plaćao corollu,doletio je neki tip,bijesan ko ris..rekao je da j... renault,da je prije 2 mjeseca kupio lagunu (mislim 2.2 dci) i platio je skoro 30 000E,da mu se razletio čitav motor..da ga treba kompletno zamijeniti..a pošto to traje valjda malo dulje..poslije mene je uplatio corollu..čovjeku očito lova nije bila bitna već je htio dobiti nešto za nju..a prvi put mu nije uspilo..kako je prošao s corollom,neznam

  7. #82
    Clio dCi100
    Guest
    nisam namjerno htio raspravljati previse o cliju na ovom threadu, (svako svog konja hvali) al kad ste svi tak revni u dijeljenju misljena, na cemu iskreno zahvaljujem, vrijeme je da i ja po toj temi kazem nesto.
    ponavljam, kod mene je u obzir dolazio samo auto male klase (clio, 206, punto, yaris-nije mi se svidjao, itd.) kad se sve zbroji i oduzme, to je bila najbolja kupnja. nemrete mi rec da je 206-estica kvalitetnija, ili punto pobogu...cak sam od prijatelja automehanicara (radi u Münchenu) cuo vrlo porazne stvari i za yarisa...ali veli da je to samo za taj model...s drugima nema problema

    cinjenica je da su prvi dci imali problema s curenjem ulja iz turbine, no to je davno sanirano. kao kod svih novih modela, treba vremena da se provjere i saniraju moguci nedostaci. sto se tice novog dci100 (101 PS da bumo precizniji) nema govora o nekom teh. redizajnu. sve je napravljeno po starom poznatom njemackom receptu. ponavljam, NJEMACKOM receptu. mali obujam-velika snaga. VW sa svojim pume-düse konceptom to odavno radi...ili sad i PSA koncern (1.6 hdi 110 KS). a vidit ce te kroz koju godinu, bit ce to jos i radikalnije...uveden je novi turbo punjac promjenjive geometrije, veci intercooler (17% efektivniji od verzije sa 82ks) i jos par stvari, uoceni problemi i samo su ojacani bitni parametri motora. sto se tice zivotnog vijeka, on je kao i kod ostalih verzija, 250000 km. dakle tu nema razlike. ono sta je mene frka je gorivo! nis drugo. al zato su tu aditivi, jel tak

    "clio za zene" - kao sto kolega f-toyota veli, o ukusima se ne raspravlja...ja bi to prije rekao za npr. 206sticu...moj ce bit crni, 3 vrata, 185/50 15 conti gume - inace poznat je po izvrsnom ovjesu, u klasi naravno.<br><hr>

  8. #83
    Clio dCi100
    Guest
    ajmo to sve kompletirat. po mom skromnom misljenju rekao bih da je (do suradnje renaulta i nissana) prosjecna kvaliteta renaulta, peugeota, fiata bila ujednacena. cinjenica je da su se svi podjednako kvarili.svaki je imao svoju "boljku". prije kupnje, jako dobro sam se raspitao i informirao o novom dci100 na francuskim forumima, gdje velik broj ljudi ima upravo taj model. neki su vec nali i 60 t.km bez ikakvih problema. a znam i dosta je vlasnika sa cliom 2002 sa preko 170000 km bez vecih problema. dakle, ne tvrdim da je renault isto sto i toyota, bmw, merceds... no npr. clio usporedjen s konkurencijom daje mnogo vise. jako puno ih je na cesti i velik broj ljudi se godinama voze bez ikakvih problema. no onda nekima nes rikne pa se raskokodacu... vjerujem da je clio u ovom slucaju po svemu bar jednak ako ne i bolji od svoje konurencije pogotovo sada od nove 2004 generacije! inace, dci100 je dobio nagradu za najbolji diesel super-mini

    ...a sta sam se raspiso...

    apropo alarma, mislim da cu ic na verziju kasko + portman ili meta...

    f-toyota4 - reklamu za dci100 na zalost nisam vidio. htv bas i nepratim, a vani je nema...kopao sam po internetu nemrem nis nac...sad si me zakurio

    Pozdrav ljudi!<br><hr>

  9. #84
    rs turbo
    Guest
    Al kućni dizajn Renaulta je

  10. #85
    f-toyota4
    Guest
    clio>nemoj se ljutiti..ja osobno za clio mislim sve super..istina da ih ima malo previše i da tako gube individualnost..ali to kod tebe očito neće biti problem..mislim da će ti autić super izgledati..a o brzini i svemu ostalome da i ne govorim..da kupujem mali autić ozbiljno bi razmišljao baš o ovakvom kao što ti imaš(uz corsu 1,7 isto 100ks,možda i polo 1,9 i ibiza 1,9)
    što se tiče dizajna renaulta..mislim da su megane malo zasrali..laguna i clio su mi lijepi..
    nadalje..mislim da je normalno da kako tehnologija ide naprijed da auti imaju sve veću snagu po litri..ja sam osobno protiv velike litarske snage..ali pogledajte npr BMW-163Ks na 2 litre,ako se ne varam..a možda i najbolja marka na svijetu
    mislim da sa cliom nećeš imati problema..ako ga budeš vozio polako dok je hladan i redovito servisirao nema problema>kao i sa svim drugim autima,uostalom,imaš 2 godine garancije..do onda će se dogoditi svaki POTENCIJALNI kvar

  11. #86
    Clio dCi100
    Guest
    ma kaj bi se ljutio ) samo neko moje stajaliste...

    nego sad sam bas citao tvoj thread oko RealHID-a. Ludnica!nisam pojma imao.gadno si me zaintrigiro. no kak to da nisi uzeo kod deckiju u rijeci, il jos nisi znao za njih kad si narucivao...

  12. #87
    f-toyota4
    Guest
    kod dečkiju u rijeci? onih .. streetpower..pa nisan kod njih uzeo jer nisan lud.. imaju divne cijene..oko 600E,a ja san svoje zajedno s poštom platio 359 dolara...mora da zarađuju toliko love da to nije normalno
    vidio san jedan clio u rijeci..1,2 sa xenon svjetlima,srebrni...baš je bio parkiran prema zidu i po noći..kad je upalio auto pad kad se onako plavičasta svjetlost "razlila" po zidu..ufff..izgleda 4 puta bolje od halogenki (u u sporedbi sa xenonom izgleda kao kajgana)..
    ja ti DEFINITIVNO PREPORUČAM ovu naknadnu ugradnju..toliko je jače da nije vjerojatno..mogu ti poslati sliku ako oćeš

  13. #88
    rs turbo
    Guest
    toyota, zaintrigirao si me, daj pošalji sliku mejlom na s_martinovecki@yahoo.com
    pljiz

  14. #89
    f-toyota4
    Guest
    ok..dobiti ćeš je za par dana..moram slikati prvo..baš čekam malo lijepog vremena da napravim jedan foto session..pozdrav

  15. #90
    rs turbo
    Guest
    Hvala i pozdrav

  16. #91
    fergazer
    Guest
    Meni je Clio osobno jako lijep auto, a sad dali je ženski ili ne to ovisi o osobnom dojmu.
    Točno je da i Toyota ima prodajne akcije, međutim one se odnose samo na jeftiniju cijenu dodatne opreme i jeftiniji klima uređaj te pogodnost plaćanja na rate (ova sad akcija pola-pola).
    Clio nemoj mješat Njemačke i Francuske dizele, ovi VW-ovi rade na principu pumpa-brizgalica a Renaultovi rade na common rail tehnologiji ubrizgavanja koja zaostaje za švabama, tako da i među tim "receptima" postoji dosta razlike!

  17. #92
    rs turbo
    Guest
    Istina postoji razlika, ali novi dizajn Renaulta kojeg slijedi i Clio je užas :smile21:

  18. #93
    Clio dCi100
    Guest
    ...aaaa...ja sam mislio da te samo HID dosao $359, pa onda jos (masna) postarina, pa si rekao ugradnja kod servisera...a i na njihovoj sranici stoji 500€ a ne 600 ako se ne varam.tako da mi se cinilo da bi te na kraju doslo otprilike isto, a nebi imao onaj rizik kupovanja na sljepo...al ak te je doslo tak kak velis, to bi mogo "mahnut" ) vidicemo...treba prvo kasko, alarm...a u k.... kolko toga sad odjedanput ima

    imam jos koje pitanje oko toga, al sam ti ih postavio na onom forumu...

    naravno da ocu slike hvala puno!!! > goost@net.hr
    ...ajde jedva cekam. pazi, sad ocekujem da cu bar moc osvjetlit stadion il ih koristit umjesto ulicne rasvjete )

    ...btw. trazeci onu reklamu clia sta si rekao nabaso sam na dvije nelose za toyotu (2Mb i 2,5 Mb)...oces da ti sibnem?<br><hr>

  19. #94
    Clio dCi100
    Guest
    fergazer>razlike, i to velike, naravno postoje. ne mjesam ja kruske i jabuke.znam sto je common-rail, a sto pumpe-düse a sad koji zaostaje, to bi mogli danima razglabat...meni se cini da je pumpe-düse tehnologija koja vec lagano stari i common-rail ju prestize (ako vec nije). cini mi se i da vecina proizvodjaca lagano prelazi na common-rail.il se varam?

    rs> meni je dizajn renaulta odlican.sto je jos bitnije, potkrijepljen dizajnersko-tehnoloskim rjesenjima.aludiram na obaveznih pet zvijezdica i generalnu sigurnost. osobno mi se svidja sto jedini imaju muda napravit nesto van stereotipa i svaka im cast za to.si vidio be-bop npr.?a slican njemu ce ti bit novi clio!
    pozdrav!<br><hr>

  20. #95
    f-toyota4
    Guest
    clio>>kad ti pošaljem slike ćemo se dogovoriti..359 dolara+cca 200kn za ugradnju u servisu..ali da..treba dodati i pdv naravno..to neznam koliko me došlo..moć ćeš dobro svjetliti,nećeš prolaziti nezapaženo
    ja isto mislim da je common rail malo ispred pumpe duse..i vw sada u neke modele uvodi common rail..
    jedino vw troše jako malo..to je istina..sve mia svoej prednosti i mane..

  21. #96
    bad&blue
    Guest
    glavna prednost pumpe duse je potrošnja, dok je common rail u svemu ostalom -ravnomjerno razvijanje snage, tiši rad, jednostavnija izvedba, težina! a i jedino VW koristi pumpe duse koliko ja znam..

  22. #97
    f-toyota4
    Guest
    da,ali mislim da su i oni na nekim modelima sada prešli na common rail..mislim da je riječ o 3,0 TDI na novoj A6-ici..iako nisan siguran..
    sada da je ovaj novi fiatov multijet izvrstan..nevjerojatno kako samo fiat razvija tehnologiju,a opet ništa od njih..nikako da se prometnu u dizelskog lidera

  23. #98
    bad&blue
    Guest
    To je samo zato jer nikako da izađu iz sivila proizvodnje (nedorečeno auto s manjkavom izradom i nestabilnim dizajnom) Bez uvrede ali meni ne stoje baš na listi poželjnih.... ali naravno da imaju svoje poklonike i prednosti!

  24. #99
    fergazer
    Guest
    "meni se cini da je pumpe-düse tehnologija koja vec lagano stari i common-rail ju prestize (ako vec nije). cini mi se i da vecina proizvodjaca lagano prelazi na common-rail.il se varam?"

    Yea wright ...
    Pumpa-brizgalica je bar meni bolji sistem od common raila, jest da se motor glasnije čuje i jest da im trajnost nije na velikom nivou (zbog visokih tlakova i kod nas sjeb.. goriva) ali im je zato snaga i potrošnja na iznimno visokom nivou, puno većem od klasičnog common raila !<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

  25. #100
    bad&blue
    Guest
    U potrošnji više i nije tolika razlika, ali u snazi je caka da svi komentiraju kako je pumpe-duse prebrutalan tj do 2200 onda udarac u leđa ) ali i brzo nakon njega opet

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •