Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 156

Tema: Eurodiesel iz Njemacke

  1. #1
    Clio dCi100
    Guest
    Pozdrav svima!Procitavsi sve ove iscrpne rasprave oko uzasne (ne)kvalitete goriva u nas, poceo sam razmisljati da li bi se dalo uvesti (u verificiranim EU karnisterima)kojih npr. 2*25L ili 2*30L eurodiesela iz EU, u ovom slucaju njemacke...Vani je kvaliteta i ponuda goriva fantasticna (Shell V-Power Diesel, Aral Ultimate Diesel-koji je po testovima cak i bolji od Shella, itd.)Jako cesto putujem (busom il autom) pa to s te strane ne bi bio neki problem.Cini mi se da je do 5L za osobno vozilo dozvoljeno, no kako je s vecim kolicinama?A sta kaze nas zakon i carina? Zna li ko?Zahvaljujem unaprijed!Odlican forum btw!

  2. #2
    alien5
    Guest
    Mislim da je teški problem nosit tolike količine goriva preko granice. Mislin na pravila o prijevozu opasnih tvari!

  3. #3
    Clio dCi100
    Guest
    Hvala na odgovoru alien5!...slazem se s tobom, no koja su pravila?Sjeti se vojnih dzipova koji znaju vozit gorivo u onim metalnim karnisterima izvana na zadnjim vratima... Jos sam cuo da to gorivo koje dodatno nosis mora biti za tip auta koji imas.Ako nosis benzin, auto kojim vozis mora bit benzinac. Za dizel ista stvar.Ako je gorivo u propisnoj ambalazi i osigurano protiv micanja...kak je onda...jel ima ko kakva iskusta?P.S.kak stavit smajlica?kad ga kliknem stavlja mi ga u zadnji red/ajme sramote-stas, rookie sam

  4. #4
    alien5
    Guest
    Trebaš provjeriti zakon- ajde na www.nn.hr pa na pretraživanje traži neki zakon koji se odnosi na to. Tamo su vjerovatno napisane dozvoljene količine.
    Smajlija klikaš kad pišeš. Ako sve napišeš pa pokušaš stavljat smajlija između texta onda malo zaje...

  5. #5
    fergazer
    Guest
    Trebas stavit razmak između riječi smile da bi ti se prikazao...

  6. #6
    Clio dCi100
    Guest
    hvala alien5 i fergazer!idem vidit ovu stranicu

  7. #7
    Clio dCi100
    Guest
    alien5-hvala na linku!Prekopao sam sve, medjutim nista.Nasao sam samo podatke o dozvoljenoj (ne)kvaliteti naftnih derivata u RH Medjutim, na drugoj stranici sam slucajno nasao podatke za max. dozvoljen unos goriva (u karnistru)u druge zemlje.Tako npr. Slovenija,Francuska i Nizozemska daju do 10L; Svicarska do 25L dok je u Italiju dozvoljen unos goriva do 60L u specijalnom karnisteru za zapaljive tekucine Eto, sad ti znaj...Za Hrvatsku nije bilo nikakvih podataka.Bio sam in HAK-ovoj stranici,isto nis. Kak to da su takve razlike?

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    e,da dobra ideja,uvesti malo goriva izvana...samo isplativost tog pothvata je zaista upitna..ja vec duze planiram ici do italije uzeti shell v-power,pun rezervoar i jos jedan kanistar od recimo..50-ak litara...nadan se da bi me pustili..mislin da cu to uskoro i probati..
    nekidan san ao eurodiesel u rijeci u centru,na "školjiću" i nekako mi auto dobro ide,možda nije objektivno,ali takav je osjećaj,bez ikakvih aditiva..
    Ko zna,nije vrag da su ovi naši MOŽDA ipak počeli polako prodavati manje zasumporenu naftu??!

  9. #9
    Clio dCi100
    Guest
    flatoo-sto se tice isplativosti, ovisi o tvoj "ljubavi prema ljubimcu" , jedino ak si usput tamo, nesto obavljas, onda svakako! ne znam kak ce ovi nasi lajbeki na granici reagirat...cuo sam ak te ulove, da se podnosi kaznena prijava (gamad)!treba skuzit koliko je dozvoljen uvoz u RH.ovi vani ce ti dat da as, al poslje je pitanje...sto se tice kvalitete eurodizela, rijeci ti se pozlatile! )

  10. #10
    MIRK0
    Guest
    Vece kolicine goriva uopce NE SMIJES prevest prek granice, vec moras imat vlastiti na carini. Onda gorivo istocis u pa kad prodje sva birokracija mos tocit u cisternu s druge strane. Gorivo ti je jedna od naj××××nijih stvari za prevest prek grane.

  11. #11
    Clio dCi100
    Guest
    mirko/ a jesenti...al si me izdeprimiro , al hvala na informacijama!cekaj a sta je s manjim kolicinama, 5 il 10L...pa moralo bi se moc vozit bar nesto (kao rezerva) u gepeku...il sam u krivu?pozdrav

  12. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    moja ljubav prema ljubimcu je bezgranična malo graniči sa patološkim..ali vjerojatno ti ne moram ništa o tome pričati o tome..pretpostavljam da si i ti sličan
    ti imaš clio dci 100ks? kako si zadovoljan,kako ide? pozdrav

  13. #13
    fergazer
    Guest
    A ko da je neš teško prešvercat kod nas prek granice...

  14. #14
    alien5
    Guest
    MA nije stvar naših, nego ako ga uvate stranci, platit će cijenu godišnje potrošnje goriva!!

  15. #15
    MIRK0
    Guest
    Ako te svabe uvate da prevozis gorivo u neodgovarajucem spremniku, naj... si. Inace, tamo je gorivo jaaako skupo, al to znas...

  16. #16
    Clio dCi100
    Guest
    ej flatoo, razumijemo se ) dijagnoza jednakaktanis-kronitis!zamisli kolko je moj slucaj ozbiljan kad auto tek stize za jedno tri do cetri tjedna ) znas kak me vec prsti svrbe!!!do sad sam vozio sve i svasta, benzince i moderne dizele i imam razlicita iskustva.tako da s ovim ne ocekujem cuda, samo nek me polako sluzi i ja presretan.generacija 2004 je kvalitetnije napravljena (Nissan ih pritisce),tak da su za sad reakcije sa svih strana samo dobre.a evo i malo friskih podataka oko trenutne prosjecne cijene goriva u svabenlandu za one koje zanima (cijene u €):
    SHELL benzinske;
    Diesel- 1,004
    Benzin Bleifrei- 1,144
    Super Bleifrei- 1,164
    V-Power- 1,299
    V-Power Diesel- 1,109

    ARAL benzinske;
    Benzin- 1,149
    Super- 1,169
    Ultimate100 -1,269
    Diesel- 1,009
    Ultimate Diesel- 1,109

    mirko-slazem se s tobom.gorivo je puno skuplje, ali znas sta placas.npr. ovakva su iskustva sa ultimate dizelom:motor radi zaista osjetno mirnije, potrosnja pada izmedju 0,4 - 1,2 litre, sto je slazes se znatno!,i ono sto su ADAC-ovi testovi pokazali dobiva se oko 0,3 do 0,4 kW na snazi.mnogi ce rec nije nesto, al covjeka veseli.osobno, cini mi se da auto vise "grize".ko je ikad ao vani zna o cem pricam.onda kad vidim kak mi ovi moji tu prodaju muda pod bubrege, srce mi se para.pogotovo kad uskoro stice novi ljubimac :smile25:

  17. #17
    MIRK0
    Guest
    kad nasi imaju monopol na trzistu otkad trziste postoji, ali to nije tema nase danasnje emisije

    Puno srece s novim tutachem :smile25:

  18. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    u clio,nije ti lako...uffff
    ja san prije 2 godine bio u kupovini auta i u obzir je dolazio zaista širok krug auta...recimo,međju potencijalnim kandidatima je bio i scenic RX4 dci..rok isporuke 3 mjeseca..koliko god da mi se sviđao i sve..odmah san ga prekrižio...na kraju sam se jedno vrijeme dvojio između stila i corolle koji su bili "dostupni" u roku od nekoliko dana..na kraju je prevagnula japanska kvaliteta...ali 3-vratni stilo mi i danas srce grize.
    mislim da ce ti clio biti zvijer,ipak je to 100 KS na relativno malu masu..
    Ovaj aral je navodno čak i bolji od shella,da je proziran ko voda,potpuno bez sumpora,da se ne pjeni niti najmanje,za dobitak na snazi i se sam čuo.šteta ča mi je njemačka malo predaleko..

  19. #19
    k0vac3v1c
    Guest
    ja vas ne kuzim shell ovo aral ono zasto vi opce imate dizel aute ? sipat gorivo od 8 kuna granici s ludilom mogao sam si kupiti benzinca isao bi bolje radio tise i ne bi mi bilo crveno na 5000 rpm , ja kod auta zelim da mi cajer stalmo stoji gore , koliko je to gorivo dobro da auto vozi 10 km/h vise , kad stilsem gas auto koliko god gorivo bilo lose ide preteknem bez beda auto ide 190 kaj ce mi vise sa klimom po gradu trosi 9 , u redu je da si covjek prijusti malo zabave i zgusta se ali to je to kupit 300 l i par puta natociti je ok ali stalno tociti je ????? ok ako covijek putuje i me moze drugo tocit . .. . ali majbolje je kad kazes da vozis auto sa turbom , turbo puna su ti usta sjetis se americkih filmova onih mrcina od 400 ks ili mad max ali to je to . moje misljenje .

  20. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    hmm..imamo dizelaše jer:
    1)manje troše,(oko 6l)-diesel je jeftiniji
    2)izdržljiviji su
    3)možeš preticati na 2000okr/min
    4)usudio bih se reci,imaju bolje performanse(turbo dizelaši) nego benzinci
    5)kasnije ih je PUNOOO lakše prodati
    6)obožavam(o) smrad nafte
    I ovo je samo nešto od svega..
    Pusti nas "pacijente" da se zabavljamo sa shellom i aralom.
    Kod hladnog starta se potroši 70-80% motora..tj. da nema hladnog starta motor bi po nekoj logici trajao 1 000 000km. Tako da nije na odmet malo eskivirati trošenje kod hladnog starta,koliko je to moguće naravno..pozdrav

  21. #21
    Clio dCi100
    Guest
    mirko-hvala.

    flatoo/ma ti si odlicno izabrao!corolla je super auto.kvaliteta neupitna. vozio sam D-4D (110 KS mislim-avion!) i 1.4 VVT-i verziju. I meni je toyota bila vrlo ozbiljan izbor, ali sam na kraju odustao. corolla mi je zasad prevelika, a yaris mi nekak nije sjeo...Al brat mi bas prigledava jednu corollu...nagovaram ga da uzme A stilo, znam sta mislis. Gledao sam ih u DI-EL-u u Dugom Selu (0 km, al 2-3 godine stari), cijena jako povoljna i skoro sam mahnuo , al mi je nesto tu smrdilo pa sam odustao...
    Za Aral je ovo istina, drukcije "zmirisi" .Shell visa puca na cistocu (kak i sam znas sadrzi aditive ciljane upravo u tu svrhu) a Aral na manju potrosnju itd....velis njemacka predaleko, a kak je s italijom?nes si govorio da bi isao vidit...javi dojmove! a ovo oko unosa goriva cu vec nekak saznat, pa cu vam javit. ako mogu 10L, onda bar 10L. usput mi je ovako i onako, a od 1.1.2005. ce ionako valjda bit druga situacija...

    k0vac3v1c/ da se ne ponavljam, flatoo ti je dobro rekao, sve stoji. ja radim 40tk godisnje, a nije da se bas penzionerski vozim...razmisli malo...kruske i jabuke (negdje dobis negdje izgubis).

  22. #22
    g4sdi
    Guest
    Potpisujem prednosti diesela

    ali vući smrdljivi karnister 1000km da bih išao 10km/h brže

  23. #23
    Iveco 35S13
    Guest
    Bok ljudi!! Evo pogledao sam na stranicama ADAC-a i pronasao gdje pise da je uvoz i izvoz nafte u i iz Hrvatske u kaisterima zabranjen. Sto se tice EU, smije se imati jedan kanister od 20lit.(dva po deset je zabranjeno, nekuzim zasto ali tako pise). Netko je napisao da je u Italiju dozvoljeno unositi 60 lit. pa bi vam preporucio da taj podatak dobro provjerite dali je jos aktuelan jer koliko je meni poznato u Italiji je jedno vrijeme bilo zabranjeno imati kanistere u autu!!

  24. #24
    Iveco 35S13
    Guest
    Ja sam unazad godinu dana jedanput tjedno prevozio robu iz Berlina u Rim, i tako jedanput uletio u talijansku kontrolu te kada sam otvorio zadnja vrata kombija i policajac ugledao kanistar poceo je nesto mljet ali na svu srecu je bio prazan, tako da nisam imao problema a ko zna sta bi bilo da je bio pun!! Sto se tice kvalite nase nafte mogao bi rec ne da je losa nego KATASTROFALNA!! Ja vise ako ne moram ne tocim gorivo u HR a ako moram onda samo toliko da dodjem do Italije ili Austrije. Posto vozim Ivecov kombi Daily, raspitao sam se u ovlastenom servisu u Rijeci koliko bi me kostao redovan servis i saznao da vozila (Iveco)u HR radi LOSE KVALITETE NAFTE moraju nazalost intervale mjenjanja ulja duplo smanjiti!! Ja zivim u Berlinu i redovno servisiram svoj kombi i svakih 30.000 km dobije novo ulje a u HR bi morao svakih 15.000!!!! Osim toga sam primjetio da se u HR u Iveco sipa polusinteticko ulje 10w40, a u Berlinu sinteticko 5W30!!!!!!!!!Da bi stvar bila bolja servis u HR kosta vise nego u Berlinu sto mi je ful nelogicno, i kad to sve stavim na papir i preracunam dodjem do rjesenja da kvalitetnija,i daleko skuplja nafta, te servis na 30.000km me ispada dosta jeftinije nego jeftinija nafta u HR te servisi na 15.000km. Momentalna cijena nafte /eurodiesel) u Berlinu je 1,07€, a V-Power i Ultimate 1,16€-1,19€.
    Evo toliko od mene, Sretan vam put i puno kilometara sa dobrom naftom zeli vam Iveco te vam salje pozdrave iz dalekog Berlina!!

  25. #25
    k0vac3v1c
    Guest
    da ja sam krivo napisao moje isprike da bi auto isao 1 000 000 stavljali bi slabije materijale pa bi dosao na isto , zato ti je najbolje da po zimi stavis ulje od 0w , brze podmazuje dijelove jer je najrijedje pa je i trosenje najmanje , slazem se sa svim a ja mrzim smrad nafte (benga je zakon) pozdrav

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •