Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: Mazda RX-8 oborila 40 međunarodnih FIA rekorda

  1. #1
    rx
    Guest
    MAZDA je s dva primjerka atraktivnog RX-8 u 24-satnoj vožnji na automobilskom ispitnom poligonu u Papenburgu u Njemačkoj postavila ukupno 40 međunarodnih rekorda.
    U cilju obaranja što većeg broja rekorda, Mazda je nastupila s dva modela RX-8. Prvi automobil je bio uređen u skladu s FIA kategorijom A (specijalna vozila), dok je druga Mazda bila u skladu s B kategorijom (vozila iz masovne proizvodnje). Tijekom 24-satne neprekidne vožnje obje Mazde su vozeći prosječnom brzinom od 212.835 i 215.934 km/h, prevalile više od 5.000 km. Time su još jednom opravdana ulaganja Mazde u razvoj rotacijskog motora, a Renesis motor se dokazao kao vrlo trajan i pouzdan sportski motor.
    http://www.index.hr/clanak.aspx?id=229068

  2. #2
    alfist_zg
    Guest
    oborio je jucer i Duje Draganja rekord sa doticnom.
    zabio se u neki pijesak cini mi se <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="red">Alfistički delirij</font>

  3. #3
    206-os-
    Guest
    Steta sto nisu napisali koliko je auto ulja potrosio u tom periodu..to bi bio jako koristan podatak za sve potencijalne kupce..

  4. #4
    .
    Guest
    pa to je bar jednostavno izračunat

    cca čak duplo manje neg benzina ) ) ) . a troši 22 litre u gradu

  5. #5
    Girrari
    Guest
    Zna se da Duje voli stisnut po plinu.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

  6. #6
    bimmer
    Guest
    ta mazda ima najgori zvuk kaj sam čuo, a vrti se do 8000. pa bolji zvuk ima hondin agregat za kosilice, pa čak i mlinac za kavu hahaha

  7. #7
    chezi
    Guest
    DAKLE ako Mazda ide i prodaje se nemoze biti bas tako losa

  8. #8
    HONDA A
    Guest
    Stovani forumasi, Mazda RX-8 je ipak nesto novo u svijetu automobila, kao prvo ugradivanja rotacijskog motora, drugo sportski automobil s 4 vrata-za istinu ne toliko uobicajeno za sportske automobile, motor koji daje 197 ks su dosta impresivne perfomance, a uskoro na USA trzistu izbacuju i rot. motor s 238 ks,odnos tezine automobila-50/50%, na trzistu su se prodajne cifre(kolicina) dobro pokazale, renomirani USA magazini a i zapadno Europski su dali najbolje ocjene, znaci ipak sve naj za pocetak, a morate znati da jos nitko trenutno nije imao muda napraviti rotacioni motor,osim Mazde i izbaciti ga na masovno trziste(ipak su to velika ulaganja),za trajnost i kvalitetu motora je ipak prerano govoriti, to je novi model(motor) i pokazace vrijeme, a za oko RX-8 je mora se priznati, super.

  9. #9
    mc
    Guest
    Zbilja ima ogranicenih ljudi ovdje...

    I kladim se da bi iz dva pokusaja pogodio tko sto vozi ili na sto ×××× u dugim nocima... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

  10. #10
    activa
    Guest
    .. vankel se pravi odavno , ..
    nsu ro 80 , serijski auto sa rotacionim motorom ..??
    .. nsu spider , rotacioni motor , serijska proizvodnja ..
    .. mazda preuzela taj koncept i gura ga od sedamdesetih , i stalno unapredjuje ..!!

  11. #11
    piquet
    Guest


    jedini japanac pbjednik lemansa i to još sa rotacijskim motorom!

  12. #12
    Girrari
    Guest
    RX-8 je zakon, ali se motor fakat, u najmanju ruku, smešno čuje.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

  13. #13
    Black Knight_
    Guest
    Verzija s 231ks i 6 brzinskim manualnim mjenjacem se prodaje svugdje od istog trenutka kao i verzija s manje konja.

  14. #14
    B
    Guest
    Mazda RX-8 je super, cak mi je taj auto trenutno najljepsi japanac, i ne samo japanac, inace jedan od najljepsih auta u toj klasi cijene. A ono sto je najvaznije, to je pravi sportski auto, jedinstven, suicide doors, wankel, ima osobnost, to mi se svidja, poseban auto, zadnji od mohikana ) , Prema svim testovima ima vrhunska vozna svojstva, u to uopce ne sumnjam, gledajuci kako je taj auto slozen, ma super.
    Svaki dan vidjam jednu crnu RX-8, a zvuk motora sam par puta imao prilike cuti, zvuci kao visokoturazni motor, poseban , specifican zvuk ima.
    Volio bi je jednom provozat, doci ce taj dan, nadam se )

  15. #15
    B
    Guest




  16. #16
    Miataholic
    Guest
    RX-8 je novi TT.

  17. #17
    600
    Guest
    Super je autek, fakat jedan od meni dopadljivijih "japanera"!

  18. #18
    TRANS AM
    Guest
    Neki dan imao priliku voziti RX 8-micu! Dojmovi su izvanredni. Auto je vizualno lijep uradak kako vanka, tako i unutra (subjektivan dojam). Vozio sam jaču verziju (231ks) i moram priznati da vuče puno žešće nego što to same brojke govore. Kočnice fantastične. Mjenjač je nešto naj××××nije što sam imao u rukama od manualaca. Lagan, brz i precizan. Ležanje kao na tračnicama. Jedina zamjerka jest malo čudnovati zvuk motora, ali nakon par km se čovjek i na njega navikne. Po meni uvjerljivo best buy u toj klasi.
    Moram priznati da sam sve bliži odluci o kupovini RX8 s motorom 231ks i to sa dodatnim tvorničkim pragovima, spojlerima, još ljepšim felgama. Cijena do rege je 40000 Eura.
    Nešto kao na ovom linku: :URL=http://members.ld.infoseek.co.jp/kaznoko7/rx-8-gallery.htm:RX-8:/URL:<br><hr><font size="+1" color="green">Formula je quraz po potrošnji!</font>

  19. #19
    Dom-Dom
    Guest
    Trans , pa nemoj biti lud

    EVO8 košta 44000 eura.Za cash imaš ba% popusta.Ej??????

    BTW , nemam ništa protiv RX8,cijena osnovna je fer, ali...........

  20. #20
    Bmw Touring
    Guest
    evo jos malo i slikica

  21. #21
    Bmw Touring
    Guest

  22. #22
    Bmw Touring
    Guest

  23. #23
    Hondo
    Guest
    Da kupujem nešto u toj klasi, moj izbor bi bez razmišljanja bio:
    <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  24. #24
    INTERCEPTOR
    Guest
    Ovaj wankel je pak ružan ko zadnje đubre. Inače meni e način rad wankela ne sviđa bar po onom što sam čitao d aje linearan i da snagu razvija ko elektro motor.

  25. #25
    Hondo
    Guest
    Cep, a gle ovo:
    <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Slične teme

  1. Mazda 626
    By Yoko/ in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 23-10-2004, 10:33
  2. Mazda 3
    By Harold in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 30-09-2004, 08:12
  3. Mazda 6 MPS
    By GT in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 26-09-2004, 18:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •