Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Honda Accord - kupnja

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    Uskoro ću realizirati svoj jednogodišnji san i kupiti si jednu Accordicu (ovaj novi model). Po mom mišljenju daleko najljepši auto u klasi, uz
    odlične performanse, no ne bih sada o ukusima.

    Ono o čemu razmišljam je sljedeće: nikad nisam imao vozilo te veličine i te
    snage i nemam iskustva koliko košta redoviti održavanje takvog jednog
    metalonog ljubimca. Dakle, koliko prosječno troši, na koliko km mu se radi
    servis i jesu li servisi stvarno tako bolesno skupi kako se priča.?

    Zahvaljujem na komentarima i vašim iskustvima s navedenim autom!

  2. #2
    206-os-
    Guest
    Kada bi napisao koji motor ces uzeti (2.0, 2.4, 2.2d), ljudi bi ti lakse mogli odgovoriti..

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    Sorry, zaboravio sam motorizaciju: uzeo bih 2.0 sa osnovnom opremom u kojoj se nalazi apsolutno sve što mi treba.

  4. #4
    206-os-
    Guest
    Vozio sam navedeni model i mogu ti reci da se radi o odlicnom autu..potrosnja u gradu 12-13 litara, na otvorenom 9-10..naravno ako ga vozis kako spada..mirnijom voznjom za 1-2 litre manje..
    Ja bi ti jedino preporucio da uzmes Sport a ne Comfort opremu..
    Pozdrav

  5. #5
    mc
    Guest
    Cestitam na izboru vozila i zelim ti puno srece s njim. Bajke o ultraskupim servisima japanskih automobila su samo bajke - danas svi novi auti imaju podjednako skupe servise. Malo veci problem je sto ih za Hondu ima relativno malo. Navodno je servis Tacchi u Varazdinu za svaku preporuku pa mozes tamo probati servisirati auto. <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    Thanks na komentarima!

    Što ima u Sport opremi u odnosu na Comfort?

    12-13 u gradu - pretpostavljam da je to kad ga gaziš?
    Htio bih da mi auto kod laganije vožnje nije jako žedan, a kad ga stisnem da potegne. Koliko sam čuo upravo zato i 2.0 motor i je odličan - ako ga se laganini vozi ne troši puno, a kad ga se stisne - leti.

  7. #7
    Fresh odlog.
    Guest
    ''Što ima u Sport opremi u odnosu na Comfort?''

    Jesi ti uopće otišao do salona pogledat taj auto ili bar na Web stranice.

    I još bi k tome malu potrošnju po gradu auta koji ima, koliko 150 KS. Pa nemojmo baš pretjerivat.

  8. #8
    mc
    Guest
    Pa ova potrosnja ti je sasvim pristojna za taj motor i tu masu vozila... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

  9. #9
    Girrari
    Guest
    Mislim da ga ispod 12l pri normalnoj gradskoj vožnju (dakle, bez divljanja, ali opet ne ko tetkica) ne možeš računat. Servisi su naravno skuplji nego kod manjih autića; više ulja, i skuplji dijelovi što je i logično jer nemre filter zraka/ulja/goriva za Punto koštat kao i za 156-icu.

    Primjera radi, stražnji žmigavac za 166-icu (onaj ficlek koji je na karoseriji, a ne onaj veliki dio na poklopcu prtljažnika) košta 300 kn skuplje neko celo ogromno stražnje svetlo na Puntu.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

  10. #10
    Fresh odlog.
    Guest
    Pa nije ni čudo što onda prekidaju proizvodnju jednog tako skupog auta )


  11. #11
    Girrari
    Guest
    De ne ××××.<br><hr>Capo di cotlovina * * * * * * * * * *

  12. #12
    Fresh odlog.
    Guest
    Moram malo )

  13. #13
    600
    Guest
    Naravno!

  14. #14
    Hondo
    Guest
    Hondini motori su zbog VTEC sistema dosta štedljiviji u istim režimima vožnje u odnosu na konkurenciju. Novi motori imaju i-VTEC sistem koji je još jedan korak naprijed u ekonomičnosti i ekološkoj prihvatljivosti (euro 4) i zbog svega toga, a i nekog iskustva kojeg imam sa Hondama, tih 12-13 litara je ipak previše. Realna potrošnja u gradskom prometu s pretpostavkom da se motor ima vremena ugrijati i da ne gaziš ko sivonja od semafora do semafora, bila bi oko 10l. Na otvorenoj cesti potrošnja bez puno petljanja ide ispod 8 litara, a ako paziš i više. Ono što vrijedi za svaki motor kod VTEC-a je još izraženije, a to je da sa svojim stilom vožnje možeš jako utjecati na potrošnju.
    U cijeni redovnog servisa najveća stavka je sat rada mehaničara koji je po servisima u Zg najskuplji u državi, a cijene djelova su kao i za druge aute te klase.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  15. #15
    206-os-
    Guest
    Evo link pa vidi:
    :URL=http://www.honda.hr:www.honda.hr:/URL:

  16. #16
    spidi
    Guest
    2.0 sport je ok kupnja

  17. #17
    Shuttle
    Guest
    Kad bih imao novce i kupovao auto te klase kupio bih isto što i ti. Ovo s potrošnjom ste pretjerali. Prijatelj mi ima godinu dana starog Accorda 2.0 i kaže da mu uz pažljivu vožnju na otvorenom troši jedva 7 litara, a u gradu 9-10. Ja imam Shuttle s motorom 2.2 i 150 KS i težinom ko dva Punta. Jako pazim kako vozim i potrošnja je vjerovali ili ne nikad iznad 10 litara. Još da nije automatski mjenjač bilo bi i manje. Jednom sam išao malo dalje u inozemstvo i vozio sam autocestom konstantno 130 km/h i trošio mi je 8,5 litara, a auto je s putnicima i prtljagom imao skoro 2 tone. 12-13 litara bi trošio samo na vrlo kratkim relacijama kad se motor još ne ugrije. Dobro vam kaže Hondo da se kod Hondinih motora može jako štedljivo voziti ako se zna. Provjereno. A ti Accord, ne znam što čekaš. Ako imaš novce kupi ga. Po kvaliteti se s njim može mjeriti samo Avensis, ali je meni Accord ljepši i profinjeniji, pogotovo unutrašnjost.

  18. #18
    Accord Sport
    Guest
    imam novi Accord 2.0 Sport i izuzetno sam zadovoljan autom, potrošnju u gradu ti nebi znao reći jer se gotovo i nevozim po gradu, ali što ti sigurno mogu reći je da jako malo troši s obzirom na snagu,veličinu i performanse. Sport je puno bolji paket od Comforta jer dobiješ 16cola alu-felge, tempomat, koža-tkanina sjedala, kožni volan i mjenjač, umetci od karbona i aluminija i cd sa 6 zvučnika, a razlika u cijeni nije velika. ako 2.0 motor onda sport oprema!
    uglavnom o autu sve najbolje, kompletna oprema, vrhunska kvaliteta, dizaj i performanse, povoljna cijena za ono što nudi,3 godine garancije...
    uostalom odi u neki od salona, zatraži probnu vožnju i pogledaj sve propekte pa odluči!

  19. #19
    206-os-
    Guest
    Da se razumijemo, ovo za 12-13 litara se odnosilo na zestoku gradsku voznju kojoj je auto bio podvrgnut kada sam ga vozio..napisao sam da normalnom voznjom potrosnja moze pasti i za dvije litre..

  20. #20
    piquet
    Guest
    taj pojam gradske vožnje mi je smješan. bila ona žestoka ili bilokakva.
    nedavno sam išao sa ferenšćice na črnomerec po fenomenalnoj gužvi. dva prosjeka su mi bila na 17. potrošnje i brzine. ne mogu se toliko žestoko ganjati da nadmašim takvu potrošnju.

  21. #21
    mc
    Guest
    Istina piquet... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

  22. #22
    aramis
    Guest
    ja imam accord 2.0 sport,par mjeseci star.sve je super,ali potrošnja...mislim da ste svi zaboravili loš benzin kod nas,što diže potrošnju.meni troši tih 12-13 po gradu, a ne derem ga baš.jest dfa su kratke relacije, ali mislim da je stvar u lošoj kvaliteti benzina

  23. #23
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Največa mi je fora , danas u novinama na testu Nissan 350Z sa 280 konja troši 12 litara po gradu

    U kojem gradu ? Zaprešiću???

  24. #24
    piquet
    Guest
    možda u gradu dugo selo?

  25. #25
    Fresh odlog.
    Guest
    Možda pod gradom smatraju stajanje na semaforu, pa tada troši 12 litara.

Slične teme

  1. Honda Accord
    By Accord in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 08-07-2004, 17:35
  2. Honda Accord
    By H ACC in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 27-06-2004, 18:25
  3. Honda Accord
    By Accord in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 11-03-2003, 05:38

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •