Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: što je Honda?

  1. #1
    AR
    Guest
    postavljam pitanje što je Honda? da li je to sportska marka ili još jedna od konfekcijskih marki koja ne nudi ništa više od ostalih. To pitanje mi je palo napamet kad sam jučer čito test nove Honde Civic 1.6 LS, znači ulazni model u kojem ima puno kontradiktornih stvari, s jedne strane super precizan i brz mjenjač s druge, motor koji najprije vuče kasnije u srednjim režimima se muči nabrati okretaje a nakon 4000o/min ne isporučuje neku bogzna kakvu snagu, opet s jedne strane direktan i precizan upravljač a s druge, podvozje koje je premekano podešeno i tako auto u zavojima treba ostaviti da se osloni na vanjske kotače i prolaziti zavoje bez naglih manevra volana jer inače zanjiše, čemu naravno ne pridonosi ni poveča visina vozila. Takav je isti problem imala i prijašnja serija Civica koja je radi zadovoljenja Američkog tržišta doslovno plivala po cesti ko brod ne omogučavjuči pritom nikakav sportski užitak. A starija serija Accorda isto je patila od nekih nedorečenosti naprimjer kao kad je bio usporedni test japanaca u Auto blicu pobjedio je sveukupno ali na najbitnijim sportskim elementima bila je posljednja ubrzanju i elastičnosti (zbog kao što su napisali predugačko proračunatih omjera u mjenjaču), naravno i ona se jako naginjala u zavoju.
    Tako rezime bi glasio postoje 2 Honde najekstremniji modeli R,S, NSX, S 2000, i novi Accord koji se stvarno mogu smatrati pravim sportskim autima,
    a s druge strane ostali serijski modeli koji zbog previše kompromisa nit smrde nit mirišu tako da se baš niti ne razlikuju od ostalih konfekcijskih marki ko što je Toyota i...
    Ima li u ovom istine? <br><hr>

  2. #2
    B
    Guest
    Honda je jedan proizvodjac koji proizvodi velikoserijske automobile koji su vrlo kvalitetni, i ponekad napravi sportski model tipa Type R , S2000 i NSX. Cinjenica je da i standardne honde imaju dobre ovjese, dobre mjenjace i cesto puta motore sa sportskim karakteristikama.

  3. #3
    mc
    Guest
    1,6 iz Civica nije sportas, ali su mu performanse u vrhu kompaktne klase - suvisan prigovor.
    Da, Honda je konfekcija koja ima svojih prednosti i mana kao i ostala konfekcija... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Born to Grill</font>

  4. #4
    Bangle
    Guest
    Look dude, I can only talk about design, and let's be honest, japs and design go together like Eminem and Elton John :smile25:

  5. #5
    Chris
    Guest
    kako je rekao jedan moj dobar prijatelj japanac Nakitu Iduzene : dobar je svaki auto, ali japaski auti su najbolji )

  6. #6
    mytbyte
    Guest
    Da, dok je opće poznato da je svaki prosječni europski auto, pa i najmanji kao Twingo, Seicento, pravi sportaš...

    O Amerima da ne pričamo...jedu japance po zavojima ko mutavi...<br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

  7. #7
    drugmirko
    Guest

    jeste, i ja bi se složio, da je Honda konfekcija..


    ali puno bolja os Standard konfekcije. ono i nije bilo za nošenje. jesu li još živi? )

  8. #8
    alien5
    Guest
    Od svih auta do 30000 eura na prvom mistu mi je Honda Accord!
    Pametnom dosta!

  9. #9
    AR
    Guest
    a da nije epitet sportski pripisan Hondi radi onih 4 svjetskih titula u Formuli 1 koje su poosvajali Prost i Senna?, da toga nije bilo i danas bi imala status ko i Mitsubihi ili Nissan jer koliko znam prije toga su imali samo jedan sportski model i to je bio onaj CRX s plastičnom karoserijom

  10. #10
    B
    Guest
    AR, ma sto se mucis toliko, pa reci jednostavno : Honda je quraz :smile25:

  11. #11
    Hondo
    Guest
    Honda je najmlađi japanski proizvođač automobila (od 60-ih god. prošlog stoljeća) i najveći svjetski proizvođač motocikala. S bogatim iskustvom iz gradnje mašina za motocikle odlučili su da se okušaju u high tech svijetu F1 gdje su uspješno iskoristili to znanje i uveli neke nove standarde. Paralelno sa ulazom u auto sport počela je i proizvodnja automobila, prvo u kompaktnoj klasi (Civic), a kasnije i u srednjoj (Accord) gdje su koristili znanja stečena u F1. Iz F1 su se povukli krajem 60-ih i vratili se polovicom 80-ih. Dakle iz ovoga je vidljivo da Honda nije bez razloga uvijek imala epitet sportske marke uz napomenu da su automobile počeli graditi sa vlastitim know-how dakle bez korištenja tuđeg znanja i tehnologija. U 80-im su od sportskih modela osim CRX-a (čija karoserija nije bila od plastike) imali Prelude kao veći coupe sa 4WS, a i sam model Civica je sa svojim radovrtećim motorima velike specifične snage, niskom i širokom siluetom sa nezavisnim ovjesom na svim kotačima bio obiteljski sportaš. U 80-im je bio razvijan i model NS-X koji se i danas proizvodi i koji je odma '89.g bio proglašen jedinim dostojnim konkurentom ondašnjem Ferrariju i do danas je ostao jedini općepriznati 'superautomobil' iz dalekog istoka. Honda je u 90-ima iz proizvođača koji ima svoj stil i svoju filozofiju (sport u svemu) pod vodstvom nekih novih ljudi prerasla u tržišno orjentiranog proizvođača kojeg interesira samo uspjeh na tržištu i zato se više okrenula SAD-u gdje im je glavno tržište. Novi Hondini modeli možda nemaju onog sportskog duha kao nekada, no Honda još uvijek ima ono nešto što bi mnogi drugi htjeli, ali ne znaju.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  12. #12
    mara1
    Guest
    nije mi jasno zasto su se bas sada odlucili na obicne aute kada se danas jako dobro moze unovciti SPORTSKI AUTO- vidi bmw i alfa

    mozda je danas HOnda obican konfekcijiski auto, ali jos uvijek niti jedna alfa ne moze niti prismrditi Hondi NSX, koja nikada nece koristiti Maseratijeve motore jer su u stanju napraviti svoj motor koji moze konkurirati i Ferrariju

  13. #13
    GT
    Guest
    neznam odakle vam to da Honda nije Honda koja je bila, pa ljudi zar vi znate da i trziste i zahtjev kupaca nije kako je bio. To sto Honda radi automobile poput FR-V, Stream, HR-V, CR-V, to je zato sto zele da zarade, novi Civic nije Civic kakav je bio, ali nemojte zaboravit da je Honda prva koje je pocela da radi te MPV like kompakte, poslije je dosao 307 itd..
    Ali zato ima Type R, koji je pravi civic, pravi sportas. Novi Accord je bolji nego ikad, i postoji mogucnost da ce i od novog accorda doci Type R verzija. Honda planira da iduce godine predstavi nasljednika NSX modela, zanci mozemo jos dosta ocekivati od Honde, i na sportskom polju i na komercijalnom. nemojte zaboravit da modeli kao Stream, iako jesu MPV vozila, ipak imaju dobre vozne osobine za svoju klasu i motore koji se rado vrte. Honda nije sportska marka, jer radi velikoserijske automobile za masu, kao i 90% proizvodjaca, ali ima sportsku tradiciju u izradi sportskih modela sa fenomenalnim motorima.
    Hondu izuzetno cijenim, i skupa sa Alfom i BMW mi je to najdrazi velikoserijski proizvodjac.

  14. #14
    oz
    Guest
    honda je kućka!!!

  15. #15
    vw
    Guest
    Honda i tvoja majka su rođene sestre!

  16. #16
    INTERCEPTOR
    Guest
    Da Mara imaš pravo zato Porsche koristi vauwe vr6 jer ne zna napravit 6 cilindraša.

  17. #17
    spidi
    Guest
    Samurajska preciznost u mehanici i nista vise (nazalost)

  18. #18
    AR
    Guest
    meni se čini da se honda s novim accordom vrača na stari put s početka 90ih sa kojeg se udaljavala i sada se ponovno vrača, jer ne radi kompromise da udovolji svim tržištima več ima ideju što bi honda trebala predstavljati. Budemo vidjeli kad dopali novi civic kojim če putem nastavit

Slične teme

  1. Honda CRX
    By HaHaHa in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 120
    Posljednji post: 23-05-2004, 23:08

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •