Stranica 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 240

Tema: Sportski dizeli

  1. #26
    Ajme majko
    Guest
    Kad mi netko govori da dizel motori ne koce onda mi je sve jasno......uostalom zato i taj forum ima samo nekolicinu stalnih brijaca i par padobranaca kojima to brzo dojadi jer je bljakasto

  2. #27
    piquet
    Guest
    idi šta čekaš.

  3. #28
    Koshpa
    Guest
    OK Zega! Ali prvenstveno zasto diesel bolje koci motorom je da mu je stupanj punjenja konstantan jer trkaci benz motori imaju dosta visok stupanj kompresije, a opet slabo koce motorom(dobro i zbog olaksanih zamasnjaka)!

  4. #29
    Cezy
    Guest
    Jel vi znate da je BMW 320d E36 osvojio ITC 1998-me?? (nesto slicno danasnjem ETCC-u) A iste godine je osvojio i 24H Nürburgringa.Najzahtjevniju utrku u kojoj su sudjelovali,Supra Turbo,Skyline,elfera pun kufer,Astra Kitcar opc,itd...

    Uglavnom cinjenica je ta da je taj auto bio opako brz.... Ali mozda se te njegove performanse,ne mogu nazvat sportom zato sto je motor druge koncepcije????

    Isto tako imao sam cast vozit se u Audiu A8 3,3 TDI V8 225cv.Zvuk do a,a razvikani sportas iz GTI klase je uz sve svoje pokusaje,ipak morao mahat bijelom zastavicom.


  5. #30
    206-os-
    Guest
    Malo se previse ×××× proziv dizela..no to je razumljivo, jer svi jos nisu probali..
    Dakle, napravit cu usporedbu tri auta od 150 ks koje sam u zadnje vrijeme vozio..BMW 320d, BMW 120i i Honda Accord 2.0.
    Dakle, poslje voznje u 320d, jedinica i accord se doimaju sporima (kljucno je "doimaju" jer su svi tu negdje). Snagu treba cekati poslje 4000 obrtaja a onda se ne dogadja nista posebno..
    U 320d poslje 1800-1900 obrtaja, auto pocinje bolesno vuci, u drugoj se po suhom pali kontrola proklizavanja, a na mokrom i u trecoj. Dakle, snaga je prije dostupna ali je ima u manjem rasponu, dok je kod benzinca taj raspon malo veci ali manje iskoristiv.

    I onda se postavlja pitanje sporta?

    Hmm, mislim da treba prvo definirati sto je sport..

    Ako cemo gledati stereotipno stajaliste ustaljeno kod vecine vozaca, onda to predstavlja voznja u visokim obrtajima, kocenje motorom itd..

    Ako cemo gledati s objektivnog stajalista, sport prestavlja sto brzi prolazak od tocke a do tocke b..a tu je po meni diesel iste snage kao benzinac u prednosti..(sve pod pretpostavkom da se radi o atmosferskom benzincu)..

    Na kraju ostaje zvuk..to je jedino gdje ce benzinci uvijek biti u prednosti premda ima i diesela koji lijepo zvuce(prvenstveno 2.4 jtd)

  6. #31
    mytbyte
    Guest
    Cezy,

    Možda je osvojio 24 sata Nurburgringa zato kaj je trošio manje od drugih pa je rjeđe išao u box... :smile25: :smile25: :smile25:

    Šalu na stranu, zaista ne znam koliko je puta obavezno ići u box na 24h utrkama, ali ako nije ograničeno, mogla bi manja potrošnja biti razlog uspjehu...

    ...bio je neki dizel i na 24h LeMansa s okretim momentom od oko 1000Nm al mu je puknula radilica... )

  7. #32
    mytbyte
    Guest
    206-os...staviš Akrapovića - eto zvuka... :smile25:

  8. #33
    Vž-156
    Guest
    Ako se mene pita sport = 95 + oktana!

  9. #34
    OS-300
    Guest
    Ova Ibiza Cupra od 160 ks mi ne zvuči loše! :smile22: :smile22:

    Vozio 320d i mogu samo reći...

  10. #35
    Vž-GTV
    Guest
    Ja imam 156 1.9 jtd i auto je sasvim ok. Dobro ide malo troši... Ali što se tiče sporta? Ipak je benzinac benzinac!

  11. #36
    Mario Haas
    Guest
    sportski dizel je prevara<br><hr>

  12. #37
    456
    Guest
    206-os, ta usporedba ti ne drži vodu.
    Možeš uspoređivati turbo dizel i turbo benzinac, ali nikako ne turbo dizel i atmosferski benzinac
    To je uvijek greška u našim balkanskim glavama

  13. #38
    206-os-
    Guest
    E pa ovo je bila usporedba turbodiesela i atm. benzinca sto sam i napomenuo..

  14. #39
    556
    Guest
    Zašto ne uspoređivati turbince s atmosfercima?
    Ne vidim razlog, pravilna usporedba bi bila kad bi se svi trenutno dostupni modeli mogli uspoređivati, od običnih diesela, preko običnih benzinaca, do turbinaca, pa čak i automobila na vodik i elektro automobila, sve su to auti, uostalom u stranim magazinima su vrlo česte baš takove usporedbe i jako su zanimljive.

  15. #40
    Girrari
    Guest
    U iščekivanju TL-a.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  16. #41
    Aero
    Guest
    Reći ću samo jedno: BMW.


  17. #42
    Aero
    Guest
    Da pojasnim:


  18. #43
    Aero
    Guest
    I jedan posve novi motor iz BMW-ove štale:



    :smile25:

  19. #44
    Aero
    Guest
    Malko preciznije:



  20. #45
    Aero
    Guest
    Dakle 535d


  21. #46
    Aero
    Guest



  22. #47
    GT
    Guest
    ma taj 535d je mrak mrakova , zvijer, ludo brz, ali cinjenica je da dizel motori, koliko god snazni bili ili dobri, jednostavno nisu sportski, samo benzinski motor moze biti sportski.
    Ali to ne znaci da nevolim dizele, volim ja i dizel i benzin motore, ali svaki od njih zbog razlicitih razloga.

  23. #48
    206 xsi
    Guest
    Dizeli su ×××××× ali onaj audi A3 sa prve stranice opako izgleda

  24. #49
    456
    Guest

    Ja samo velim ako dizel ima turbinu onda bi ju trebao imati i benzinac onda bi to bila prava usporedba, ali onda dizel gubi svaku bitku što se ubrzanja, elastičnosti i brzine tiče, a o sportu da i ne govorim.
    Pa nemožete uspoređivati jednog sa a, drugog bez

  25. #50
    206-os-
    Guest
    456, sve se moze..pa i usporedjivati turbodiesel i atm. benzinac..sad jel to posteno ili ne je druga stvar.
    Ali fora je sto je danas 99% diesela turbo, dok je barem 80% benzinaca bez turba..ono sto hocu reci je da u vecini modela svih proizvodjaca kupac moze birati izmedju turbodiesela i atm. benzinca..drugim rijecima, ne proizvode svi turbo-benzince, ali zato proizvode td..

Slične teme

  1. Sportski kompakti 90-ih
    By rs turbo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 51
    Posljednji post: 30-11-2004, 19:20
  2. Sportski lonac
    By pack0575_ in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 01-06-2004, 08:53
  3. Sportski exoti
    By drugmirko in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 85
    Posljednji post: 19-04-2004, 00:16
  4. Sportski amortizeri
    By INTERCEPTOR in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 13-04-2003, 14:40

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •