Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 61

Tema: Osovine, amortizeri, opruge...

  1. #1
    Aero
    Guest
    Evo, da malo progovorimo i o tipovima ovjesa. Pritom mislim na različite vrste osovina (kruta, polukruta, poprečna ramena, multilink), sustavima pasivnih zakretanja kotača, vrstama amortizera (plinski, uljni, elektromagnetski ), oprugama (spiralne, lisnate, zračne), hidrauličkim rješenjima (Citroen), famoznim aktivnim ovjesom i pitanjem zašto nije uspio (Lotus), te kojekakvim kvazi-aktivnim rješenjima (Mercedes ABC i dr.) te ostalim stvarima poput neovješenih masa i felgi te o stabilizatorima. Evo da ja prvi započenm jednim pitanjem: Što je bolje, poprečna ramena ili multilink? <br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

  2. #2
    Aero
    Guest
    Evo, par slikica za početak:


  3. #3
    Aero
    Guest

  4. #4
    Aero
    Guest

  5. #5
    Aero
    Guest

  6. #6
    Aero
    Guest

  7. #7
    Aero
    Guest

  8. #8
    Aero
    Guest

  9. #9
    Aero
    Guest

  10. #10
    drugmirko
    Guest

    je mislim, da kod ženski prolaze bolje oni s širokim ramenima ali peh je u tome što ih obično multilink ne zanima, već traže isključivo ekskluzivu.

  11. #11
    Aero
    Guest

  12. #12
    čića pišo
    Guest
    pa gledaj:

    naj bolja su ramena i buti od vola i to srednje dobi, a za sve ostale spone uzimaju se kravlje žile i magareča muda za balinjere, a amortizaciju rješavju teleče nogice, pjevćeva crijeva i mazgin izmet...brabonjci od zečeva i lisica dolaze kao dodatak kinetičkim zglobovima kod sportskih itvedbi.
    ) )

  13. #13
    INTERCEPTOR
    Guest
    Šta je bolje poprečna ramena ili multilink. Ja glasam za čista dvostruka poprečna ramena koja smatram boljim rješenjem. U konačnici većina supersportaša koristi takvo rješenje pa i F1.

    Al u biti i multilink je dosta sličan poprečnim ramenima.

  14. #14
    Aero
    Guest
    Drugmirko

    <br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

  15. #15
    drugmirko
    Guest
    a od tih slikica pristran sam prema predzadnjoj, ali nikako ne tvrdim, da je to za ležanje auta na cesti suho zlato ) . jer i nije .<br><hr>

  16. #16
    GT
    Guest
    double wishbone je zakon, to koristi Lotus, Ferrari, Honda i vecina sportasa.

  17. #17
    GT
    Guest
    recimo, gledajuci konstrukciju ovjesa, najbolje ovjese od obicnih proizvodjaca rade Honda i Alfa, a od ekskluzivnih bi rekao Lotus i Ferrari.

  18. #18
    INTERCEPTOR
    Guest


    <br><hr><font face="Courier"></font>

  19. #19
    Wheeler
    Guest
    Al zene vole krute osovine :smile25:

  20. #20
    GT
    Guest
    CEP, jel to ovjes od Alfe 156? )

  21. #21
    Wheeler
    Guest
    To kaj nije )

  22. #22
    INTERCEPTOR
    Guest
    Je, zadnji. Mcpherson sa poprečnim i uzdužnim ramenima. Dobar i lagan.

    Delta Integrale je imala takav ovjes.

  23. #23
    drugmirko
    Guest
    aha Wheeler ali, ak imaš polukrutu, moš nekako proć i s dobrim autom i ručicom mjenjača. <br><hr>

  24. #24
    GT
    Guest
    vidim ja , poznat mi je )

  25. #25
    GT
    Guest
    recimo, Porsche koristi Mcpherson naprijed a zadnji ovjes je multilink kod 911, sto je u teoriji losije od double wishbone , ali opet lezi fenomenalno, znaci ne govori konstrukcija ovjesa sve, najvaznije je kako je ovjes podesen. Naravno sasija isto igra veliku ulogu, medjuosovinski razmak, sirina auta, visina, sto nizi a siri sto je bolje, a najvaznije su gume, jer lose gume znaci i losa trakcija, brzo proklizavanje, gume su vrlo bitne, ma sve te stvari imaju efekat na lezanje.

Slične teme

  1. Swift amortizeri i opruge
    By Outlaw in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 14-10-2004, 23:48
  2. H&R opruge?
    By whiteboy in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-07-2004, 22:58
  3. opruge
    By skini in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 46
    Posljednji post: 11-04-2003, 18:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •