Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: Loža i državni inspektorat

  1. #1
    Hondo
    Guest
    Jutros sam bio na kavi u jednom lokalu uz samu cestu, a na parkingu pored su policajci i dvije inspektorice državnog inspektorata vršili kontrolu goriva. I tako cijela terasa kafića sjedi okrenuta prema tom parkingu i komentira događanja. Bilo je svega i dobro smo se nasmijali, no samu ložu su našli u jednom bijelom Mercedesu E klase 250D starom kojih desetak godina. E sad, koliko sam ja vidio, inspektorice imaju prozirni gumeni šlauf i malu pumpicu pomoću koje ispumpaju gorivo iz rezervoara i cijela njihova kontrola se, koliko sam ja vidio i shvatio, svodi na prepoznavanje boje, odn. ak je crveno - onda je loža. Nisam vidio nikakvu posebnu aparaturu za analizu i sl.
    Zar je moguće da oni režu kazne samo na temelju boje???
    Doduše, iz te Mećke su uzete tri bočice uzoraka i svaka je posebno zapečaćena pred očima vozača. Valjda to onda ide dalje na analizu???
    Jel zna netko malo više o tome??? Zanima me ne zato jer koristim ložu, već zato jer mi ovo kaj sam danas videl liči na neozbiljno maltretiranje ljudi, a ne na ispitivanje kvalitete goriva.

    E da. Kaj mislite koju marku vozila su policajci najčešće zaustavljali???
    VW! ) <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  2. #2
    mirek
    Guest
    To ti je sve po zakonu.Da su bili sami murjaci onda bi to bilo maltretiranje, čim vidiš bijele kute to je sve OK i po zakonu.A di si ti to vidio, u kojem mjestu?

  3. #3
    sepra
    Guest
    Pa kaj kad imaš zaštitnu mrežicu pa nemreš gurnuti crevo v rezervar?<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

  4. #4
    mytbyte
    Guest
    Onda se raskopava auto... :smile25:

  5. #5
    Brock
    Guest
    Ili se lagano bušilicom otvori rezervoar sa donje strane... )

  6. #6
    Wheeler
    Guest
    Ugradis drugi rezervar, ovaj originalni ne punis :smile25:

  7. #7
    Hondo
    Guest
    sepra, to je i mene zanimalo, no kolko sam videl, gospoje su uredno vadile uzorke.
    Doduše, radi se o mahom starijim vozilima i kombijima i kamionima, pa možda oni i nemaju to sito na ulazu. Nemam pojma.
    <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  8. #8
    600
    Guest
    Te likove koji voze na ložu bi izvadio iz prometa i premlatio pendrekom, gadovi zagađivački i smrdljivi!

  9. #9
    turbo-limac
    Guest
    tocnije receno, gadovi koji ne placaju porez..... inace loz ulje i dizel je ista stvar....

  10. #10
    Rossonero
    Guest
    ... tocno tak, samo je pofarbano, a jedini bad drzavi je kaj ne ubire porez na lozu ko na dizel pa zato furaju te kontrole... a traze i plavi dizel jer dosla Slavonaca fura na poljoprivredni...

  11. #11
    Girrari
    Guest
    Istina.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  12. #12
    Bmw Touring
    Guest
    600 to ti je sve isto samo je loza obojana.
    Pusti ti te price da loza zagadjuje i da nije preporucljivo vozit na to.
    Nekad se i meni desi da vozim na loz i to cak novi 530d pa nikom nista

  13. #13
    TRANS AM
    Guest
    Hondo, skeptičan si bez potrebe. Ako te zanimaju detalji (nemrem ovak javno), javi se na
    trans-am@net.hr

    Btw, informacija za ložače. Ako vas ćorneju 2 puta, ostajete bez vozila...forever! :smile23: <br><hr><font size="+1" color="blue">Žedan kao dvogrba deva!</font>

  14. #14
    Fergazer od fiće
    Guest
    Točno, stvarno je sigurno da je lož ulje isto gorivo kao i dizel samo s dodatkom boje! Znači stvar je samo u porezu, odnosno trebalo bi ga se koristiti za kućne potrebe (grijanje), a budući da to ne uključuje porez na ceste i slično zato ima realnu cijenu.
    Moram priznati da nisam znao da se oduzima vozilo za 2 takva prekršaja. Sumnjam! Kazna je kazna, a vlasništvo je ipak neotuđivo! Ako je drugačije demantirajte me.

  15. #15
    mc
    Guest
    Cuj, ako su dopustili Zagrebparkingu da moze sjesti drito na bankovni racun neplatise kazne za parkiranje, onda ni ovo nije nemoguce...

    Nego, Sanader je najavio da ce u slucaju da trend prometnih nesreca nastavi padati, razmotriti mogucnost vracanja dozvoljene kolicine alkohola na 0,5 promila... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

  16. #16
    Brock
    Guest
    ... bliže se izbori...

  17. #17
    Fergazer od fiće
    Guest
    Istina, pred izbore su spremni sve promijenit, a narod sve zaboravi!
    Sve je to maslo medija i 0,0 je došlo iz medija, a tako će i nestati.
    Nema kod nas čvrste odluke.
    Kako vjetar puše ... <br><hr>

  18. #18
    zlatni
    Guest
    mislim da ovo za dva puta nije točno jer nikome nikad nisu oduzeli vozilo

  19. #19
    Brock
    Guest
    Mislim da jesu... takve akcije su počele ranih 90-ih i čini mi se da je baš nešto slično pisalo u nekom auto časopisu u to doba...

  20. #20
    mc
    Guest
    Glasine su sve glasnije - 0,5 ce opet jahati... ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

  21. #21
    TRANS AM
    Guest
    Zakon o posebnom porezu na naftne derivate te Pravilnik o primjeni istog Zakona propisuju:
    (1) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 do 40.000,00 kuna za prekršaj će se kazniti fizička osoba ili pravna osoba - vlasnik motornog vozila, vozila na motorni pogon, plovila ili drugog motora ako ulje za loženje i eurodizel-dizelsko gorivo obojeno plavom bojom koristi kao pogonsko gorivo (članak 16. stavak 5.).
    (2) Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se i odgovorna osoba u pravnoj osobi novčanom kaznom od 2.000,00 do 100.000,00 kuna.
    (3) Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka učinjen ponovno u roku od tri godine, uz novčanu kaznu, može se izreći i zaštitna mjera oduzimanja motornog vozila, vozila na motorni pogon, plovila ili drugog motora kojim je učinjeno takvo djelo. <br><hr><font size="+1" color="blue">Žedan kao dvogrba deva!</font>

  22. #22
    Girrari
    Guest
    Ma meni je to idiotarija. Zakaj ja kad tožim naftu u brod moram plaćat ××××ne cestarine??? Ono kaj dam za registraciju pokriva ionak kriminalno održavanje pomorskih oznaka, plovnih puteva i nadziranje kretena koji glisiraju kroz Ždrelac.

    Pa u pičku mater... dođem na more i 5 dana slušam na stanici "securite, securite, securite... trupac dužine 6 metara pluta u hvarskom kanalu, ploviti s povećanom pažnjom". Da njima treba 5 dana da taj ××××ni balvan izvade iz mora. Dakle, moja lova za ceste sigurno tu nije otišla.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  23. #23
    Hondo
    Guest
    Hmmm...
    al još nitko mi nije objasnio što zakon kaže o načinu utvrđivanja što je loža, a što nafta na licu mjesta, znači na cesti.
    Zna li itko? TRANS AM?<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  24. #24
    TRANS AM
    Guest
    Hondo, napisah ti da me mail-aš ak' te zanimaju detalji. <br><hr><font size="+1" color="blue">Žedan kao dvogrba deva!</font>

  25. #25
    Aero
    Guest
    "Ono kaj dam za registraciju pokriva ionak kriminalno održavanje pomorskih oznaka, plovnih puteva i nadziranje kretena koji glisiraju kroz Ždrelac. "

    Girra, kaj si bil tamo ovo ljeto?
    Ja ti tam imam kuću i apartmane.

    BTW. kaj misliš na most? To ti glisiranje tamo nitko nemre spriječit. Prije je bio neki čuvar mosta, zadužen i za to, ali sad nema nikoga.<br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •