Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: NAJJEFTINIJI mali auto za vozit 100.000 km

  1. #1
    znatizeljni mirko
    Guest
    u cilju pronalazenja istog, molim iskustva, ISKLJUCIVO od vlasnika i BEZ SUBJEKTIVNOSTI (npr. VW ja volim)
    zanima me najvise broj kvarova i cijena njihova uklanjanja dok auto nije prosao 100.000 km. cijenu auta, osiguranja i goriva znam sam sracunat, hvala. ja sam presao 100.000 km sa Punto II 1.2 8V 2000. g., nisam bas najzadovoljniji pa trazim slijedeci mali auto. Moje iskustvo sa punto II:

    Redoviti servisi (5 kom, svakih 20k):
    1. u ovlastenom servisu, oko 1500 kn
    2. - 5. radio sam sa originalnim dijelovima, izmedju 250 kn i 400 kn po servisu.

    Kvarovi:
    1. crkla instrument ploca - 750 kn ploca sa auto otpada + 250 kn spajanje na racunalo na servisu (3000 kn ploca u servisu, mnogo brate)
    2. crko ventilator kabine - 1200 kn u auto servisu, sam zamijenio
    3. crko regulator ventilatora kabine - 0 kn, sam popravio, al vise nema jedne brzine
    4. crko motor brisaca - 350 kn na auto otpadu + 120 kn zamjena na servisu (motor kosta 1300 kn na servisu)
    5. puko hlanjak, racunam pod kvar jer auto nema zastitnu plasticnu mrezicu pa kamenje sora po kileru bez beda - 700 kn zamjenski kiler (originalni 1200 kn) + preko 100 kn za antifriz
    6. zadnji lonac auspuha strunuo i otpao - 1000 kn zadnji lonac i zamjena

    Udesi:
    1. zadnje bocno staklo(3vr) - 700 kn original staklo, sam zamijenio
    2. predja sajba - 800 kn zamjenska sa zamjenom (2500 kn originalna, mnogo brate)
    3. zadnji branik u boji vozila i farbanje zadnjih vrata - 6000 kn sa radom u ovlastenom (jerbo je placalo osiguranje)


  2. #2
    zvek
    Guest
    Nisi zadovoljan, pa jesi ti zdrav? Evo ti moje iskustvo: opel corsa 1.0 do sad oko 75000 km, a zamijenio sam dvije letve volana, dvije brtve glave, trapovi ajme. Jel sad misliš da si imao problema???????

  3. #3
    fergazer
    Guest
    Šta smatraš pod rubrikom najjeftiniji??
    Takodjer si trebao navesti u kojem vremenskom periodu planiraš proći spomenutih 100000 km - da li je to godina, dvije, tri??
    Uzet cu za primjer nove aute cjenovnog razreda oko 10000 eura. U taj rang novca ti spada Clio, Polo, Yaris, C3, Getz, Micra, Mazda 2, Corsa, i 206. Slijedi "analiza" kvarova pojedinih modela.
    Stoga, raspišimo se:
    1. Clio - iskreno ne znam čovjeka kojemu nije nešto na Cliu otišlo, od regulatora gasa, podizača prozora, bobina, auspuh je loš, mjenjač zna zapinjat a cviljenje i škljocanje su postali dio svakidašnjice. Dobar odnos cijena/oprema, benzinci malo troše (1.4 16V 7,5 u gradu) ali velim, pouzdanost šteka...
    2. Polo - mrak auto, meni jako lijep, udoban, kvalitetni motori (izuzev onih oštećenja uslijed zamrzavanja alu motora koji su popravljeni), problematična servisna mreža u RH ("mutni" poslovi kod jednog velikog koncesionara itd...), kvarljivi su remen i podizači prozora, a ni auspuh nije na glasu, inače sve pet. Djelovi jeftinjara.
    3. Yaris - po meni auto bez mane i prvi kandidat za kupnju, nemam kaj drugo za reć iako znam za jedan slučaj "pucanja" mjenjača... Rezervni dijelovi su skupi ali ti i ne trebaju ) .
    Isto tako je problem kaj u cijelom ZG imaš sam dva ovlaštena servisa...<br><hr>

  4. #4
    fergazer
    Guest
    4. C3 - na prijašnjim modelima najveći problem bilo je cviljenje unutrašnjosti te jako loš digitalni display, inače dosta dobar auto, djelovi su skupi ali dugotrajni. Problem je nešto veća potrošnja od konkurencije.
    5. Getz - odličan omjer dobiveno/uloženo, kvalitetna izrada, mana je potrošnja benzinskih motora, dijelovi su dosta skupi, servisna mreža je dobro organizirana.
    6. Micra - isto tako nije bezgriješna - vlažne svijećice, loš elektropokretač i loši podizači prozora kvare jako dobar dojam kvaliete. Za servisnu mrežu nemam nekih informacija.
    7. Mazda 2 - kaj da velim, Mazda je Mazda, jako prostran auto, siguran i iznimno pouzdan, jedino benzinci znaju popit koju kap više. Servisi isto nisu loši kod nas ali su dijelovi skupi.
    8. Corsa - zadnje vrijeme Opelova kvalieta ima jako uzlaznu putanju pa ovaj auto ide istim tim stopama, ima problema s letvama volana (kao što ima zvek), djelovi su jeftini a servisi ok.
    9. 206 - po meni isfuran do neba, da nema žena mislim da bi se ovaj auto teško probio na tržište, kvaliteta nije najbolja, problematičan mijenjač, auspusi odlaze često, vodovi...<br><hr>

  5. #5
    fergazer
    Guest
    Nekakav <FONT COLOR="red">moj</FONT> konačni poredak za tvog kandidata bi bio:

    1. Yaris
    Mazda 2

    2. Polo
    3. Getz
    4. C3
    5. Corsa
    6. Micra
    7. 206
    8. Clio<br><hr>

  6. #6
    zvek
    Guest
    a fergazeru moj, vidim da si moju corsicu stavio na šesto mjesto, a punta nisi ni naveo. Inače samo da ti kažem da mi brat ima punta starog 3 god, a prešao je 110000 km!!!!!!!, a od kvarova ništa!!!!!!!!!!A ti kažeš da je moja corsica bolja??!! Jesam ja možda lud??????

  7. #7
    fergazer
    Guest
    Valjda...
    O Puntu uopće ne želim raspravljat, to je ×××××× od auta, čast tvom bratu ali mislim da je jedina velika prednost ovog auta ta kaj su djelovi jeftinjara. Imam toliko primjera za "neposlušnost" Punta da bi napisao još tri ovakva velika posta koja sam prvobitno poslao. To je auto koji je čak kvarljiviji od Clia...
    A što se tiče tvoje Corse da si otišao kod pravog majstora tj. da ti je ugradio originalne i kvalitetne letve i brtve nebi više nikada mislio na taj problem. Nažalost dijelovi za aute koji dolaze kod nas su katastrofa, ja sam primjerice u roku od dva mjeseca tri puta išao mijenjat manđete volana na Scenicu kod istih ovlaštenih kretena u Dubravi.<br><hr>

  8. #8
    imt 539
    Guest
    Evo ja imam 106xs 1.4 motor 75ks,98godina. Auto ima 105000km.servise sam radio svakih 15000 -20 000km. Od kvarova bila je antena transpondera za očitavanje koda ključa(original 150kn). na 50 000km odlijepila se na zadnjem kotaču pakna za bremzanje(i to BOSH-ova!!) 650kn original(kao)na servisu ,a u dućanu stoje iste takve 180kn!! remen sam mijenjao na 70 000km i stajo me s napinjačem i poslom oko 600kn. sviječice na 70 000km –komad 60kn. prednje disk pločice su izdržale 60 000km uz oštriju vožnju-na servisu cijena 360kn +montaža,a inače u dućanu od 150-300kn! takve kakve oni ugrađuju pod original u dučanu dođu oko 230kn-konkretno-textar. Od udesa stražnje bočno staklo original 350kn u servisu. Auspuh nisam mijenjao jer imam remusa i već je gore 5god. Cijena izmjene ulja i filtera je oko 300kn. filter benzina i zraka sam samo jednom mijenjao .i nisu skupi-nešto sitno dođu. Potrošnja auta je od 6.5 do 7.5l.a kad se ganja i više-mada mi potrošnja nikad nije bila bitna.. sve u svemu ja sam autićem prezadovoljan za sada..šteta što ga nema više u proizvodnji…

  9. #9
    Menduza
    Guest
    Pricica sa Puntom recimo ima isto kao i s Golfom, netko prodje 100000km i nista vrijedno spomena, sve u najboljem redu, a nekome eto svakih par tisuca ode neki dio... to je cisto iz razloga sto za istocnu europu ne idu isti kontejneri kao i za zapad i sl., pogledaj malo cijene npr. golfa u italiji i njemačkoj pa kod nas, ista ti je prica sa OMV benzinom, u HR se NAMJERNO stavlja prljavi benzin/nafta jer je jednostavno jeftiniji, to provjereno znam... Sve je to na koju ces posiljku automobila naletiti, sreca.

  10. #10
    fergazer
    Guest
    Sve štima, međutim...<br><hr>

  11. #11
    fergazer
    Guest
    Evo zvek, usporedi si bratov Punto i onaj sa kojim je Mirko imo problema, pa te ja pitam tko je ovdje lud. Ako je jedan auto u pošiljci od recimo 20 komada dobar, to ne znači da je automatski njih 19 dobrih. Recimo kod Punta i Clia ti je omjer kaj ja znam, od 20, 5 ih je dobro, kod Toyote i Mazde ti je sigurno 15 od 20 dobrih. Pod ovim "lošim" autima ubrajam sve kvarove i škljocanja koja se mogu pojaviti. Uglavnom, poanta jest da nemreš na jednom autu ocjenjivat cijelu proizvodnu seriju npr. Punta u 2000 godini. Ak neš ne štima, onda ne štima. Kod Punta buš rijetko naletil na 100% ispravnog, kod Toyote buš rijetko naletil na 100% neispravnog i to je to!
    Ovo sa cijenom Golfa štima, koliko ja znam on je najjeftiniji upravo kod nas, kao i Clio. Međutim Yaris ili Avensis su čak i skuplji od europskog prosjeka (što je dijelom i zbog većih trošarina).

  12. #12
    znatizeljni mirko
    Guest
    bok svima! hvala za ove odgovore. daklem, ja bih vozio neki mali auto 100.000 km kroz 4 do 5 god, kao i prosli. ono sto sam zapravo htio, a nisam eksplicitno trazio, jesu osobna iskustva ljudi sa dalekoistocnim autima. japanskim, ali jos vise korejskim. oni su mi najveca nepoznanica. o japanskima znam da se malo kvare, ali popravit nesto je strasno skupo kad se pokvari. plus mi se ne svidja sto se na npr. mitsubishiju benzincu mora mijenjat ulje svakih 7.500 km. mislim, nemrem ja mjenjat ulje svaka 2 mjeseca. ko lada ti istocni auti imaju svi garanciju tri godine. zanima me kako se ponasaju slijedece dvije i koliko kostaju redoviti servisi (djaba mi je da se ne kvari ak cu 5 redovitih servisa platit 10.000 kn). jos jednom molim samo konkretna iskustva. ovo sa yarisom mi je bilo ok, al nisi reko koji je servisini interval i koliko su kostali ti servisi (naravno, otprilike). recimo, ja sam ih sve na puntu platio manje od 3.000 kn. hvala svima, unaprijed i unatrag

  13. #13
    chevy
    Guest
    Sudeći prema kvarovima koje je naveo Mirko, očito se on sam mora zamisliti kakav je on vlasnik i vozač auta, odnosno koliko se brine o svom autu. Može biti slučaj, no toliko kvarova ?????? Razbiti hladnjak (pa gdje si ga vozio - off-road), šofer-šajbu, bočno staklo, branik i ostalo, hm, mislim da je malo previše. Nije naveden niti jedan kvar na motoru (izuzev probušenog hladnjaka)niti na ovjesu. Ovi kvarovi u kabini su simptomatični za sva auta, i nisu pravilo. Svakom se mogu desiti, i nisu osnov za donošenje generalne ocijene o nekoj marki auta, ako se pr. zna da se veliki broj auta različitih marki ugrađuje instrumentne ploče jednog te istog proizvođača, ako se pr. hladnjaci i ispušni sustavi proizvode u jednoj ili dvije tvornice (barem u Europi) i ispuručuju više manje svim proizvođačima, a da ne govorimo za elektronske i električne sklopove. Punto je dobar auto, ništa lošiji i ništa bolji od drugih auta. Za ilustraciju moje kolega s posla ima Punto također iz 2000. godine, i nikkavih problema, s prijeđenih 60 tis. km. Samo redovni servis, odnosno uredno održavanje i čuvanje. I to je to. A kvarova će uvjek biti, jer ništa nije trajno.

  14. #14
    znatizeljni mirko
    Guest
    da, ne stedim bas auto, ali ni ne divljam bezrazlozno. nije auto kupio mene, ja sam kupio auto, za kes i uplacujem kasko pa me boli k.... JOS JEDNOM, SAMO ISKUSTVA VLASNIKA, MOLIM pa cemo jedino tako izvuc zakljucak koji auto se najmanje kvari iz eventualno velikog broja postova o razlicitim autima. inace, ni moj puntac nije imao NIKAKVIH KVAROVA do 50.000 km (2 god starosti). wow, samo bi falilo da se pokvario prije 50.000 km. onda bi stvarnio bio niskoristi.

  15. #15
    zvek
    Guest
    ovdje je očito večina idiota i majmuna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  16. #16
    Jeena
    Guest
    Ja osobno kupujem Fiestu 1.3 bez opreme
    na akciji za 8500 EUR

  17. #17
    znatizeljni mirko
    Guest
    daklem, za sada imamo Peugeot 106 i ponesto o Opel Corsi. hvala. ako vam nije tesko, jel bi mogli bacit otprilike brojku koliko ste potrosili na redovite servise i da li ste ih radili kod ovlastenog ili kod majstora joze. hvala.

    p. s. nadam se da ce neko dat i za fiestu iskustva pa ce cura saznat sta moze ocekivat.

  18. #18
    chevy
    Guest
    Ajme, nisam te baš dobro razumio, uglavnom TI si (ne netko drugi) kupio Punto (a ne TEBE) za keš i plaćaš na njega kasko osiguranje. Divno!!! Hoćeš reći da imaš lovu. Krasno!!!! Pa kad je već tako, evo moje preporuke: kosooki Hyundai Getz ili najnovija KIA Picanto (na platformi Getza). Odličan izbor, cijene umjerene, dobar design, dosta opreme i nema veze sa Fiat Puntom.
    Oiteljsko iskustvo: Žena mi vozi Hyndai Atos iz 1998. godine. Ima već prevaljeno skoro 90.000 km. Za sada nije imala nikakvog kvara ni najmanjeg (čak nije pregorjela niti jedna žarulja) Sada ga mijenjamo (staro za novo)za Hyundai Getz. Redovan servis za Atos iznosio je nekih cca 1.000 kuna (prosjek, nekad više, nekad manje) u intervalima do 15 tis. km.

  19. #19
    znatizeljni mirko
    Guest
    dakle, hvala chevy. ovo me bas zanimalo. znaci, redoviti servisi su iste cijene kao za punto u ovlastenom servisu. i bez kvarova! mislim, ako podgledas, ja bih za uklanjanje kvarova s punta potrosio preko 8.000 kuna u ovlastenom servisu. nije zanemariva lova, zar ne? i sto se tice zarulja, ja sam ih na puntu promijenio sve, i prednje i zadnje (zadnje sam mijenjao sve kad je crkla jedna jerbo kostaju oko 8 kn komad). znaci od vecih hyundaijevih auta se samo moze ocekivat jos bolje (pretpostavka). inace, svojedobno se jadan dobar poznanik raspitivao za elantru novu. tip mu je reko da su redoviti servisi oko 700 kn u prosjeku, osim jednog koji je oko 5.000 kn!!! i to na 80.000 km. osim remena i spanera treba promijenit jos svasta nesto. ovo izislo iz usta ovlastenog hyundai dilera. chevy, komentar?

  20. #20
    fergazer
    Guest
    Kronologija "Punto":
    1.) Frendu otišla kuplung lamela na 30000 km.
    2.) Kumcetu na 10000 mijenjanje zadnje disk pločice.
    3.) Kolegi s faksa krepale bobine.
    4.) Durgom frendu otiso elektropokretac
    itd itd...

    Pa te ja pitam tko je ovdije lud.
    Servisni interval za Toyotu ti je 15000 km. To je optimalna izmjena ulja koja bi se trebala provoditi kod svakog auta. Nebuloze oko 40000 za Golf 5 itd... ne treba se pridržavati jer je svima već poznata priča o kvalieteti (tj. nekvaliteti) goriva u RH koje utječe na trajnost naših motora.
    Za Yarisa ti je prosječan servis oko 700 kn (ulje + filtri).<br><hr>

  21. #21
    chevy
    Guest
    E moj kuriožasti Mirko, baš si pegula. Nema što se nije pokvarilo na tvom Puntu. Dobro da je uopće išao. No u biti, možda i mi tražimo previše, pa mislimo da kad kupimo auto, da kupujemo jedan tenk, koji se neće kvariti i koji ćemo tako-reć' održavati u svojoj garaži za malu lovu. No sva sreće nema više jugića, stojadina, lada i moskvića, pa nema više ni onog "uradi sam". Svaki ovlašteni servis živi od redovitih održavanja i popravaka vozila, stoga je sasvim razumljivo da će nam kod intervalnog servisa pokušati uvaliti još par izmjena nekih potrošnih dijelova na motoru ili na autu, koji su možda potrebni, ali ne i toliko vitalno nužni da se bez njih ne može. Stoga su se ljudi dosjetili, pa su dok traje garantni rok išli na redovite servise u ovlašteni servis, a kad je to prošlo servisirali su ga negdje drugdje gdje su prolazili jeftinije. No sada i auto-kuće daju duže garantne rokove, najčešće pr. do 3 godine ili prijeđenih 100 tis. km, pa smo opet u mat-poziciji. Konkurencija na tržištu je toliko snažna da auto-kuće nastupaju sve agresivnije prema kupcu, tako da u silini i obujmu ponuda teško je uopće imati feeling za izabrati "ono pravo", tako reć' "pogodit u sridu". Danas određena preporuka, ili osobno iskustvo može ali ne mora biti mjerodavno za nečiju odluku, jer svako ponaosob na svoj način doživljava određenu marku auta. Evo primjerice, na ovom forumu ima dosta Alfista. Naprosto "tifosi" obožavaju Alfu, i nedaju ništa kontra iste. I kad se ista ta Alfa kvari non-stop, ona je za njih i dalje zakon. Ok, to je njihovo pravo, kao i svih ostalih koji preferiraju druga auta, kao i Fergazera, koji se opasno naoštrio na Fiat Punto i servisne intervale.

  22. #22
    fergazer
    Guest
    Slažem se, čak te koncesionari i dijelom i zajebu sa tom "garancijom" jer moraš te npr za Toyotu 3 godine ić kod ovlaštenog servisera a neki normalan majstor ce ti zamenit ulje i filtere za 20% jeftinije (il na kraju krajeva sam to obaviš).
    Auto je jedna iznimno sofisticirana naprava, posebice u današnjim danima kada je prepun elektronike, i bilo bi "bezobrazno" tražiti od njega da radi ko vurica, ali ipak neke slamperajske stvari kod Fiata ili Renaulta se ne mogu "prespavati". Ima jedna fora koja kaže da ak se neš pokvari na Renaultu znači da je gospodin Jacque ("ŽAK") radil na njemu. A gospon žak je pijanac koji dolazi u 7 doma i u 8 ide šljakat u tvornicu Renaulta...<br><hr>

  23. #23
    Stjepan H.
    Guest
    FERGAZER ostavi mi Renault na miru.
    Ja imam Thaliu tri godine i nemam nikakvih problema.
    Servisiram sam.Meni je to kao i Yugo55 kojeg sam bacio.
    Elektronike ima dosta ali mehaniku nisu smanjili.
    Očekujem popravljanje u intervalima kao i kod Yuga.
    Razlika je jedino u kvaliteti materijala,završnoj obradi i cijeni dijelova.


  24. #24
    chevy
    Guest
    Renault Thalia je dizajnersko čudo, tipično francuski praktično, ali ne baš lijepo, ali opet simaptično. 7 godina sam vozio Renault 19 chamade, sa motorom 1.7 i 74 KS, full opremom osim klime. Ostao mi je u lijepom sjećanju, zbog svog vrhunskog motora (preuzet i od strane Volva i Mitsubishia), solidne mehanike i pocinčane karoserije, koja nigdje nije pokazala ni trunke hrđe. No kada su zbog dotrajalosti (13 godina) počeli otkazivati određeni elektronski i mehanički sklopovi, a isti zamjenski koštaju prilično, odlučio sam ga se riješiti. Na motoru nikada nije bilo kvara, niti je išta na njemu dirano niti mijenjano, osim svjećica, i filtera za zrak. Ne znam kakvi su najnoviji Renaulti, jer sada vozim drugu marku auta, ali sudeći po cijenama, trebali bi biti dobri, ili se varam .........

  25. #25
    fergazer
    Guest
    Najnoviji Renaulti su koma, posebice Clio i Laguna. Nemam ja niš protiv Renaulta kojeg sam vozio cijeli život, ali Scenic kojeg imam iz 2001 je smeće. Do sad je otišlo: bobine, oba podizača prozora, brojčanik brzine s putnim računalom, a pukla je i manđeta iz koje je curilo ulje. A auto ima 45000 km...
    <FONT COLOR="red">Laguna</FONT> ima problema s ABS kočnicama i "mušicama" u elektornici, a turbine dizel motora na Renaulti odlaze ko avioni.
    Novi <FONT COLOR="red">Megane</FONT> kad je stigao u salone je dva puta bio na opozvu zbog kočnica.
    A o Cliu mi se neda pisat, reći ću samo da frend ima 20000 km na dve godine starom Clio, dva puta je auto stao u zadnjih dva mjeseca, nitko od majstora ne zna šta mu je...
    Pa si ti misli da ti ostavim <FONT COLOR="red">Renault</FONT> na miru. Svi testovi koji su provođeni na autima pokazuju da je Renault pri dnu ljestvice što se tiče pouzdanosti. Nažalost to je trula istina.

    Ali, u F1 su face!!<br><hr>

Slične teme

  1. mali GTI
    By Banzai in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 05-02-2004, 08:35

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •