Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 114

Tema: Abortus motori

  1. #1
    AR
    Guest
    Svaki marka je u svojoj povjesti imala bar jedan tzv. abortus motor tako da sam zamislio ovo kao mjesto u kojem bi se davali ljudima savjeti pri kupnjih pojedninih modela kojih motora da se klone. Npr.aktualni 1.2 3 cilindra benzinac od VW koliko znam jedan je od takvih jer potrošnja od 9+ litara po gradu i poveče vibracije, tromost motora... može se slobodno reči da nije za preporuku. Koliko zanm stari Audijev-VW 2.0 20v nije bio baš primjer pouzdanosti tako da je bio kratkog vijeka i opstao na tržištu svega par godina.
    Da nebi ispo samo švabo kritičan u tu kategoriju bi uvrstio i Fiatov 1.4 12v (koji je išo samo u Bravuo) koji sam imo i sam priliku isprobati i mogu reči pije ko smuk ne vuče po ku.. a pritom koliko mi je poznato zna da i zakuha, slabosti tog morota također se mogu vidjeti i po tome u koliko je modela bio ugađivan i koliko je dugo trajao na tržištu... pa ljudi ubacite što više zante i umijete :smile23: <br><hr>

  2. #2
    DeLux unlog
    Guest
    Citroen AX sa 1.4D motorom, definitivno nesmite uzet ni ako vam ga neki dobri susid bude tija poklonit, najgore od najgorega, nevalja dok mu sve ne promineš, dok je onaj 1.5d odličan, naravno koga zanimaju dizeli... .eto ja se samo kužin u franc...

  3. #3
    Dr. Strangelove
    Guest
    Opel Kadett diesel (neznam litražu) koji je bio napravljen na temelju benzinca??

    Fiat Uno diesel (onaj prvi)

    Audi 2.5 Tdi (prva generacija od 5 zyl.)

    Nsu RO 80 )





  4. #4
    INTERCEPTOR
    Guest
    I VW je prvi diesel napravio na temelju benzinca.

    Inače to je od opela 1.6d, al ni onaj kasniji 1.7 d nije bio ništa bolji.


  5. #5
    activa
    Guest
    ... opel vectra 1.6 16v
    ... alfa 33 ...1.3
    ... opel kadet 1.6 diesel
    ... 0pel kadet 1.3 i 1.4

  6. #6
    INTERCEPTOR
    Guest
    boxer 1.3 je sve, ali ne abortus.

  7. #7
    Aero
    Guest
    Opelov 1,6 diesel je zbilja bio abortus... Koma od motora...

  8. #8
    INTERCEPTOR
    Guest
    Isto tako ne znam zašto bi benzinci od opela 1.3 i 1.4 bili abortus. A ni 1.6 16V. Abortus je motor koji rikne prije 150 000 km uz normalno održavanje.

  9. #9
    Aero
    Guest
    Istina. Nije mi jasno Activa zašto si naveo Alfin boxer motor. Ak se dobro sjećam to je motor još iz Alfasuda, koje je konstruirao Hruska (mislim da je on sudjelovao u projektu boksera za bubu sa Porscheom) a to su jako izdržljivi motori.<br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

  10. #10
    Aero
    Guest
    Activa, 1,6 16v je meni u vectri napravio 195 000 km uz neredovite izmjene ulja, fuš održavanje... To je vrlo dobar motor, štedljiv i solidnih karakteristika, a mnogo toga na njemu možeš i solo napravit.<br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

  11. #11
    DeLux unlog
    Guest
    E i zaboravija san mog dragog najdražeg, onoga šta me zamalo utira u grob i šta mi je potrošija više nego šta vi svi možete popit.. Maserati 2.0 V6 BITURBO, ×××××× od motora, ××××××, ljudima bi novi ispaljivali na oko 40-5otkm, po meni nešto mu nije valjalo sa podmazivanjem i otud onda svi drugi problemi, ljudi nemojte nikad da vas ime zaslipi...

  12. #12
    Aero
    Guest
    Taj motor je razvijao 344 KS jel?

  13. #13
    DeLux
    Guest
    Ma ×××××, 231

  14. #14
    Aero
    Guest
    A bila je i neka verzija Ghiblija 2,0 V6 Biturbo sa 344 KS!

  15. #15
    Aero
    Guest
    Otkriveno. Zvao se Masserati Ghibli Cup, imao je 2,0 V6 Biturbo motor i imao je 334 KS (fulao za 10 KS).

    Evo :URL=http://www.carfolio.com/specifications/models/id/?id=76252:i link:/URL:

  16. #16
    Aero
    Guest
    Ima ga jedan u HR, bio u Večernjem...

  17. #17
    activa
    Guest
    .. 1.3 , iz alfe 33 , je tesko prelazio 100 000 km ....??
    ...1.6 , 16v iz vectre , trom , nekvalitetan , .....moje subjektivno misljenje je da je ispod svakog kriterijuma ..??
    ... kadete 1.3, i 1.4 , imao , i vozio , ...tiha jeza ..!!??

  18. #18
    C.MR
    Guest
    ALFA 1.8 TD

  19. #19
    Aero
    Guest
    ".. 1.3 , iz alfe 33 , je tesko prelazio 100 000 km ....??
    ...1.6 , 16v iz vectre , trom , nekvalitetan , .....moje subjektivno misljenje je da je ispod svakog kriterijuma ..??"

    Oboje je dvojbeno.
    Jesi ikad vozio 1,6 iz Vectre?

    1. Nije trom, zaklan je mjenjačem
    2. Meni ni na 195000 ne troši ulje
    3. Ta vectra još i sada vozi 190!
    4. Vrlo lak za održavanje<br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

  20. #20
    Bmw Touring
    Guest
    Dr. Strangelove ne slazem se s tobom u vezi Audijevog 2.5 TDI(5zyl.)
    Ti motori su bili jako dobri i pouzdani samo su ih kasnije naslijedili 4 zyl. motori i 6 zyl. motori
    Meni se cini da je to prvi 5 zyl. dizel motor na svijetu
    Ako grijesim ispravite

    P.S. 310.000 km<br><hr><font color="blue">A weekend at the beach, or an important business appointment: the BMW 5 Series Touring is a car that feels confidently at home wherever you drive it.</font>

  21. #21
    Aero
    Guest
    A, pa ti si imao taj auto!<br><hr><font color="blue">BMW M POWER
    </font>

  22. #22
    activa
    Guest
    .. aero ... vozio sam vectru 1.6 ..16v , i imaju taj auto neki moji prijatelji ...!!??
    ...moj utisak je vrlo los ...mozda gresim , ali recimo ako ga uporedis sa fiatovim motorom 1.6 ...16v , razlika je drasticna ....!!??

  23. #23
    Aero
    Guest
    Neznam, nisam vozio Fiatov 1,6 16V, ali koliko sam čuo u stilu je prilično zaklan.

    Doduše možda je FIAT-ov motor i bolji, ali to ne znači da zato što ima lošije performanse odmah treba svrstati Opelov motor u abortuse.

  24. #24
    mc
    Guest
    Slazem se Aero. Taj Opelov motor nije spektakl, ali je izuzetno izdrzljiv, dakle ima svoje adute...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

  25. #25
    activa
    Guest
    ... ma nije stvar samo u perfomansama ....zvuk , dinamicnost , pouzdanost , ......???
    ...nemoj to primati licno ..!!... to je moje misljenje ...mozda nije ispravno , ali je zasnovano na licnom iskustvu , i iskustvu blize okoline ...!!??

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •